Skoči na vsebino

XENON (HID) predelava


miki

Priporočene objave

:idea: Za nas motoriste je življenjsko pomembno biti viden! S xenonskimi žarometi to zagotovo smo bolj, kot s halogenskimi.

Po daljšem pregovarjanju sem prišel do cene za komplet kit za vgradnjo namesto halogenskih žarnic, ki bi bila morda sprejemljiva tudi za nas. :D

Za H1, H4, in H7 kit bi zneslo pri nas z DDVjem ca 160.000SIT. Torej za motor z enojnim reflektorjem polovico te cene. Lahko bi pa zamenjal tudi samo eno žarnico, tisti ki imajo dvojne.

Svetilnost je približno, kot veste 3 do 4 kratna v primerjavi s halogensko, namesto 55W jih ima xenonka le 35, življenska doba je ca 5000ur, kar je 5 kratna.

Zadeve bi se lotil že na svojo roko, če ne bi bil kar velik finančni zalogaj, kajti ob naročilu je minimalna količina 20 kitov! Zato vabim vse interesente da se mi oglasijo, skupaj bi zagotovo prišli skozi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a nimajo avti z serijsko ali doplačanimi ksenon žarometi za dolge luči tudi klasične halogenke???

to je pa šala, zadnjič je nek ćef** hotel v BTC neimenovani trgovini kupiti xenon za svoj avto in podal argument da jih za 5.000 sit prodajajo v Leclercu :lol:

kolikšna je povprečna življ. doba navadne halogen žarnice, če je xenon 2500-5000 ur

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri Xenonskih žarnicah (kitih) je od nedavnega možno kupiti t.i. bi-xenon H4, ki ima dvojni izvor xenon svetlobe, kratka+dolga, (kot halogenka) vendar si jih zanesljivo še ne bom montiral stane od 700 do 880 EURov ali USD. Vse ostale so enojne Xenon, H4 v kombinaciji s halogenko t.i. low beamHB.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Šta je novo u zemlji i šire.....

Malo sem brskal po tujih forumih, kjer sem zasledil, da je en mojster, ki je sicer že uspešno namontiral HID komplet na TDM 850 nabavil za 250$ komplet za TDM 900. Kakšno veselje mu je to delalo na 850ki, je na voljo povzetek tule...

Slikica http://www.carpe-tdm.net/tdm/forum/attachm...54C625CB2%2EJPG

>On 2003-01-14 04:11:38, TDMCAT wrote:

>>not a very good pic, but an idea of the sharp and clear beam pattern produced by the 850's projector.

On 2003-01-16 07:59:26, elbarto wrote:

>

>for 550$????

yes, $550 (2 years ago) was very steep, but here in Thailand, crazy bus, truck, and car drivers don't give a hoot when it comes to bikes, and unlit dangerous country roads are the order, the difference to the 'noticeability' of the bike went up, people would pull out, then stop, because the intensity and colour of the HID light would baffle them into thinking it was a new Benz! it really surprised me, but was worth every cent. You could probably do it for half that now, using second-hand gear.

No kot sem že rekel, kiti za dva žarometa so sedaj po 500$, se pravi, vsak rabi polovico, je to 250$.

Ma kdo idejo, kje bi se dalo v bližini (500-600 km) to staknit? Ali pa za kako "kao" tuning spletno stran z avtodeli, kjer bi ti zadevo poslali po pošti v Austrijo (kjer potem dvigneš in zapelješ čez mejo, da te možje v zelenem ne opalijo preveč)???

Lep vikend,

El Barto

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, idejo oziroma informacijo sem dobil pri prijatelju, ki lahko zadeve pripelje za cca 200 € za en komplet (HID žarnica, ballast (Hella krmilna elektronika) in fasunga za žarnico). Novo, da nebo pomote...Potrebuješ še samo nastavek med grlom sedanjega žarometa (H1, H4..) in fasungo HID žarnice. Priporočeno je (deluje dosti bolje) če ima motor žaromet z lečo.

200€ za definitivno bolj varno vožnjo (vsak ki te vidi z delčkom očesa si misli " :shock: :shock: :shock: U jebo....kaj te je to???" in potrem podzavestno malo več pozornosti posveča stvarem, ki jim drugače nebi ) mislim da ni prevelik strošek.

Če je kdo interesent, naj javi.

LP, El B.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

put on your welding goggles

12.jpg

11.jpg

13.jpg 8) 8) 8)

Srečni lastnik TdmCat, doma na drugi strani sveta...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...200€ za definitivno bolj varno vožnjo (vsak ki te vidi z delčkom očesa si misli " :shock: :shock: :shock: U jebo....kaj te je to???" in potrem podzavestno malo več pozornosti posveča stvarem, ki jim drugače nebi ) mislim da ni prevelik strošek.

Če je kdo interesent, naj javi.

LP, El B.

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

put on your welding goggles

11.jpg

:shock: :shock: 8) U jebo..., al je to kaka fotomontaza/al je pa tale kit zakon :shocked!: :shocked!: :shocked!:

Pa je to pri nas dovoljeno sploh, bi meu prec... ceprov je roko na srce cena ufff...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

put on your welding goggles

12.jpg

11.jpg

13.jpg 8) 8) 8)

Srečni lastnik TdmCat, doma na drugi strani sveta...

Kaj mogoce si zasledil,kolko je mozakarja tale rec stala?Ker izgleda da je kot original navzven.....tako da je menjana samo zarnica in krmilna elektronika....napisi naslov strani,kjer si to pobral,ker mam isti stroj in me mocno zanima...

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjamem da te zanima...mene tudi...in bom svojo radovednost počasi tudi potešil 8) 8) 8)

www.carpe-tdm.net/forum ....mozakar ma nick TDMCAT.

BTW, I don give a fuck, če je legalno...če me kifeljc vpraša, mam philips blue vision noter...svetit pa mora ko prasica...

Stvari, ki jih je vgradil + 1 on 1 postopek http://www.carpe-tdm.net/tdm/garage/tec44_HID.asp

Njega je koštalo 550$ pred 2 letoma, s tem da ne more prehvalit zadeve. Ko je prodal 850ko, je vzel ven in dal v 900.

Pri nas se da dobit zgoraj omenjeno za cca 200€

Pa nebi rekel da je fotomontaža.

Lp, El Barto

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud meni se ne zdi fotomontaza......edino kar me moti je vprasanje,kam je spravil elektroniko in ali ima obe zarnici ksenonski,ali samo kratko.....ker baje ksenonki "blendanje" mocno skodi...

Vsekakor zanimiva zadeva,o kateri velja premisliti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem en mal pogledu na http://www.autolamps-online.com , kjer prodajajo HID komplete, pa je pri vseh opomba "FOR OFF ROAD USE ONLY"...komponente pač ne ustrezajo standardom DOT, ANSI oz. ECE, kar pomeni, da imaš lahko s tako opremljenimi motorji težave pri tehničnem pregledu oz. s policaji na cesti :evil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem en mal pogledu na http://www.autolamps-online.com, kjer prodajajo HID komplete, pa je pri vseh opomba "FOR OFF ROAD USE ONLY"...komponente pač ne ustrezajo standardom DOT, ANSI oz. ECE, kar pomeni, da imaš lahko s tako opremljenimi motorji težave pri tehničnem pregledu oz. s policaji na cesti  :evil:

Prav tako kot z auspuhi in podobnimi "dodatki"...

yankee, tu http://www.carpe-tdm.net/tdm/garage/tec44_HID.asp klikni, pa samo slike poglej, pa dobiš pol odgovora. Za drugo polovico moraš malo prebrat (in simple english)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men teli linki (ne vem zakaj?) zau ne delajo :x  :evil:  :x  

A ma kdo podobno izkusnjo :?:

Men delajo vredu, edin eden ne :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kateri ne dela???

Probajta najti tako, da natipkata http://www.carpe-tdm.net potem pa pod "forum " najdeta showcase od TdmCat -a...

Sicer pa mi ni jasno, zakaj linki nebi delali...no ja, meni tudi ne dela galerija na motosvetu...

LP, El b.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšno naključje. Zdele sem na svoj link kliknu pa dela. V unem, k ga je dal pa MaraudeR pa je zajeta tut vejca :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za tiste,ki majo na motorju dva H1 ali H7 zarometa je zelo enostavno vso stvar spravit skupaj....problem je le glede tehnicnega in policajev,ceprav se jim da marsikaj natvezit.....Bolj me muci obcutek nasproti vozecih,ki bi jih slepil na neravnih delih ceste ali pa v ovinku,ko se motor nagne....pa tudi pri pospesevanju bi marsikomu svetil v vzvratno speglo......Avtomobili imajo ponavadi senzorje na premah ki ugotavljajo nagib avta in s tem uravnavajo snop svetlobe.... 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Malo predrago...sicer pa...slika pove več kot beseda...

xenon1%20002.jpg

xenon1%20005.jpg

xenon%20005.jpg

xenon%20007%7E1.jpg

xenon%20009.jpg

xenon%20013.jpg

huuuuuuuuuuuuu........ 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)

Mam tudi mali filmček boge resolucije, ampak toliko da se vidi....

(na koncu sem hotel pokazat, da sisa stabilnih 6-7 A, po začetnih 10...kar pa ni nevem koliko, da nebi motor tega zmogel...)

link tule http://213.161.23.43:2121/4/xenon.avi (ne se jezit, če ne dela, mam PC izklopljen)

LP, El B.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker očitno še ni bila v formi...po pol minute tok še kar pada, česar včeraj nisem niti opazil...hmmm....mi je preveč bleščalao ali kaj...no danes, po slabi minuti svetenja, kaže toliko...kaj manj ne vem če bo...

xenon2%20002.jpg

Kar je pa že boljše..ampak po formuli še vedno preveč. Transalp, razloži nam...po moje krmilna elektronika tudi nekaj potegne, tak da je skupna poraba če zračunamo recimo 13Vx3.8A=49,4W. Sicer pa me slatko zaboli....

Glavno da sveti in vzbuja pozornost vitezov na cesti.

LP, El b.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!