Skoči na vsebino

XENON (HID) predelava


miki

Priporočene objave

Hmmm... Najprej tole: ubogi ksenonki največ življenjske dobe požre prav vklapljanje in segrevanje, zato je nikar ne muči preveč. :wink:

Glede toka je pa več možnosti:

- če tok, ki ga vleče pretvornik, ni povsem enosmeren (pulziranje), instrument z vrtljivo tuljavico ne kaže prave vrednosti toka

- napaka instrumenta: pri manjših odklonih je napaka meritve večja (na skali piše, da je instrument razreda 2,5, deklariran je na doseg, torej 2,5% od 30A je 0,75A - za toliko torej lahko laže - seveda v plus ali minus 8) )

- nekaj izgub ima seveda tudi pretvornik

Kakorkoli že, dolga H4 (60W) itak "žre" 5A... :D

Glede teh kitov sem se pogovarjal z znancem iz tovarne luči - menda parabola halogenk oblikovno ni ustrezna za uporabo ksenonk, zato mu nadomeščanje žarnice s ksenonko v halogenskem žarometu ni preveč všeč. Najbrž je imel v mislih predvsem kake težave na tehničnem pregledu zaradi geometrije snopa... ??? :roll: Eh, važno da se pred motorjem naredi dan! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tiste slike ki prikazujejo osvetljenost pred motociklom delujejo kar impresivno ... namerava to kdo preizkusiti - montirati na svoj motor? Elbarto verjetno? No, porocajte o vtisih, uspehih in tezavah :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brez skrbi...zaradi morebitnih nevšečnosti sem se odločil, da najprej zetorja registriram, pol pa xenon noter. Fotoreportaža sledi.

Sicer sem mislil kar danes zadevo noter naredit, pa bom še malce počakal, je še par fines za porihtat, brez katerih bi sicer tudi šlo, ampak...

LP, El B.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Elbarto, ves morda kako je ta hec motec na nasprotni strani? Da ne more slucajno priti do tega da koga tako oslepi da te povozi? :shock:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Elbarto, ves morda kako je ta hec motec na nasprotni strani? Da ne more slucajno priti do tega da koga tako oslepi da te povozi? :shock:

A ne vem no....nebo mogu rečt, da me ni videl...sicer pa če mu malo bolj v oko posvetim, tak kot kaki beemer ali benz, mu nič nebo škodilo...

Najtežja faza "ajnpasanja" je že skozi.

Danes sem razdrl sprednji del, fokus že prilagodil, zdaj je treba še sestavit in priklopit...

El B.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slike....tukaj....

sicer je šel postopek predelave 1-on-1 v pogubo :? zaradi .... :oops: in sem moral novo pridobitev včeraj še enkrat slikat, ...ampak izid je tukaj..."jasno" viden...

prej

adf.sized.jpg

sedaj

adm.sized.jpg

prej

adg.sized.jpg

sedaj

adj.sized.jpg

adn.sized.jpg

prej

adh.sized.jpg

sedaj

adi.sized.jpg

Sicer moram še par estetskih stvari narediti bolje, med drugim zamenjat dolgo luč z Phillips blue vision , ker zdaj tak grdo rumeno sveti, da je groza. (prej je bila pojem lepote..) pa kot osvetlitve malo povečat, ker je rezerve še uhu...

Če kdo dvomi, da je fotomontaža, lahko sam pride pogledat...eni so že videli, in rekli 8) 8) 8)

Slike so bile vse narejene okoli pol devetih zvečer, na istem odseku ceste z zelo malo ulične svetlobe (med njivami..kot v rogu..) in z istimi nastavitvami fotoaparata.

Lp, El B.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako bi se kaj ta reč obnesla v novi Hornetini luči (govorim o CB600F letnik 2003), kjer sta noter dve ločeni luči.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ma kdo kako močnesšo zadevo v prednji zasenčeni luči kot je predpisano???

Jest mam serisko 55W pa mislim da mal premal svet, sem pa slišal da se da dobit to H4 žarnico tudi 100W in mogoče tut samo 75W!Bi res rad nabavu pa je pr nas prepovedan ampak jest bom vseen not dal če bo kej pomagal!Sam mal me skrbi za parabolo!!Za začetek kar 75W če jo dobim!!

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ma kdo kako močnesšo zadevo v prednji zasenčeni luči kot je predpisano???

Jest mam serisko 55W pa mislim da mal premal svet, sem pa slišal da se da dobit to H4 žarnico tudi 100W in mogoče tut samo 75W!Bi res rad nabavu pa je pr nas prepovedan ampak jest bom vseen not dal če bo kej pomagal!Sam mal me skrbi za parabolo!!Za začetek kar 75W če jo dobim!!

Ciao,by Pero

eno 80/100W imam se doma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ma kdo kako močnesšo zadevo v prednji zasenčeni luči kot je predpisano???

Jest mam serisko 55W pa mislim da mal premal svet, sem pa slišal da se da dobit to H4 žarnico tudi 100W in mogoče tut samo 75W!Bi res rad nabavu pa je pr nas prepovedan ampak jest bom vseen not dal če bo kej pomagal!Sam mal me skrbi za parabolo!!Za začetek kar 75W če jo dobim!!

Ciao,by Pero

Pred dvemi leti sem vgradil 90/100W žarnico in do sedaj še ni pregorela. Enake imam tudi na avtomobilu, vendar jih moram menjati skoraj dvakrat letno, ker pregorijo. Najbrž bolj grejejo ali pa so enostavno slabše kvalitete.

Sicer pa sveti res bolje, ksenonka pa še vedno ni. :(

Tudi na tehničnem do sedaj še nisem imel težav zaradi močnejše žarnice.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi sam bi rad probal močnejšo žarnico, pa me skrbi za vse kaj drugega kot tehničnega, ali ni preveč topla (vroča), da bi skurila plastiko ali pa celo kar žice- dajte me razsvetlit okoli te dileme :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slike....tukaj....

sicer je šel postopek predelave 1-on-1 v pogubo :? zaradi .... :oops: in sem moral novo pridobitev včeraj še enkrat slikat, ...ampak izid je tukaj..."jasno" viden...

prej

adf.sized.jpg

sedaj

adm.sized.jpg

...

Kaksno zarnico si mel prej not 55W/75W/100W :?:

Sicer je pa razlika ocitna :idea:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Elbarto, ves morda kako je ta hec motec na nasprotni strani? Da ne more slucajno priti do tega da koga tako oslepi da te povozi? :shock:

A ne vem no....nebo mogu rečt, da me ni videl...sicer pa če mu malo bolj v oko posvetim, tak kot kaki beemer ali benz, mu nič nebo škodilo...

Najtežja faza "ajnpasanja" je že skozi.

Danes sem razdrl sprednji del, fokus že prilagodil, zdaj je treba še sestavit in priklopit...

El B.

Ej, ko ste že taki frajerji - bi se ti dalo mogoče s tem it še na homologacijo, da ti potrdijo, da je stvar primerna za na cesto (saj veš - vozniški izpit rabiš ,pa avto mora biti tudi izpraven, motor tudi, pa registriran, homologiran, zavarovan...)? ker, saj veš, nerodno bi bilo, če bi te kdo ruknil zato, ker mu boš nasproti prisvetil in ga zaslepil z žarometom... Še bolj nerodno pa, če ti potem tudi dokaže, da si mel kako čudno svetilno telo v prednji plastiki zašraufano...

Aja, čisto za foro se včasih peljem tud iz avtom in ni je bolj moteče stvra (tako jza kakšn oprirojeno neumnostjo recimo), kot je dolga luč prižgana sredi dneva, ponoči seveda še bolj ....

Kakorkoli že so vsi motoristi navdušeni nad stikalo mza dolgo luč podnevi, ne bi mogel reči, da tudi mene ta ideja navdušuje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sym ne tezi......ko in ce ob priliki bos tudi ti ratal zagrizen navdusenec stikala za dolgo luc.BTDT

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakorkoli že so vsi motoristi navdušeni nad stikalo mza dolgo luč podnevi, ne bi mogel reči, da tudi mene ta ideja navdušuje...

Tudi ti se boš navdušil, ko boš prvič spregledan in bo pokalo !!!

... jaz sem takšno izkušnjo doživel drugi dan ko sem imel motor.

Razlika med vožnjo z dolgo ali kratko lučjo podnevi, je kot dan in noč, kar se tiče voznikov avtomobilov pred mano ... če vozim z dolgo se umikajo, še preden sem pri njih ... s kratko pa kot, da me ni, dokler ne zagrmi mimo njih !!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sym ne tezi......ko in ce ob priliki bos tudi ti ratal zagrizen navdusenec stikala za dolgo luc.BTDT

Saj sem že - za poblendat je super ... nič ne rečem ...

Ampak od avtomobilistov pane pričakujem, da se mi bodo umikali... če sem hitrejši, jih prehitevam...

eh ,whatever.. .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne bom težil, samo to še povem - tole z "dolgo lučjo" se mi sicer zdi za v isto poglavje kot tista avtomobilistična "sem kupil tavelzga audija da smo bolj varni na cesti" ...

Je pa res, da mi nikoli ne bo jasno, zakaj potemtakem v motorje vgrajujejo "prešvohne luči" ... :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja saj ne sveti kaj dosti dalje kot original. Sveti močneje.

Pol se lahko enemu sprdne, pa bo rekel, ker si imel glasne auspuhe gor, da je mislil da gre letalo nad njim in je gor gledal namesto po cesti...

Nea spet z nekimi fintami začenjaj..pa gum nimam originalnih, pa svečke so drugačne, pa topcase mam, pa špegli so mat, pa...itd...

Čudi pa me da ti ne voziš podnevi z dolgo lučjo. Ne želim ti hotschkove izkušnje...pa še marsičigave, ko ga NISO VIDELI !!!!

Pa mislim da bi se na homologacijo lahko brez problema zapeljal. Če se lahko z APNko z E90 mašino skozi pride, pol se lahko po mojem s tem tudi (edini tam ko je H1 na žarometu napisano bi mogu malo pobrusit).

Sicer pa lahko naštelam luč kratko originalno luč tako, da tudi podnevi v oke bode. Malo poglej v kako projekcijsko, pa boš videl.

@max: Prej je bila noter 55w H1

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej kaj pa zadeva z neko kao izboljšano svetilnostjo!

Navadna žarnica 55W z 50% več svetlobe je cca enaka 75W žarnici al kaj!!No si bom omislu žarnico po hitrem postopku!

Ko prižgete dolgo luč na motorju (vprašanje za tiste ki imate kombinirano dolga kratka, in prižgano zasenčeno luč) al vam zasenčena ostane prižgana al se ugasne! :idea: :?: :?: :?: Jest mam pržgano zasenčeno luč in pol k prižgem dolgo luč se mi zasenčena ugasne!Če pa 'poblendam' (stikalo lahko tudi dalj časa držim) se pa zasenčena ne ugasne!!!

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pero:Glede tistih prižganih luči mislim da je povsod isto! Tud avto nima drugače. Saj kolikor jih jaz poznam :roll:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...No si bom omislu žarnico po hitrem postopku!

Ciao,by Pero

A se zdaj vozis brez zarnice :shock: :arrow: luci :wink: :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Okej - bom naročil ksenonke za fazer. Pa še tri pare meglenk, tkao kot imajo to terenci poštimano. Bom dal dva para ob straneh, pa enga si bom na čelado priheftal, da me bodo ja videli, ko bom od zadaj prinorel, pa mimo zviznil ...

:wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!