Skoči na vsebino

XENON (HID) predelava


miki

Priporočene objave

projektorski zaromet povzroca veliko manj blescanja (t.i. "glare"), kar pomeni manj vidnosti podnevi ob pravilni nastavitvi, hkrati pa zaradi tega veliko vec varnosti ponoci, ker ne slepi nasproti vozecih (ponoci se pa tako ali tako vsako "sveco" vidi ze na dalec). Tisto z dolgo lucjo ob sonca polnih poletnih dnevih meni sploh ni slaba ideja. Postane pa problem ob tako mocnih luceh (ze 35 W HID, kaj sele tahuda, ki jo nameravam nabavit - 55 W 4300K D2S HID zarnica) ze ko gre za oblacen dan, bog ne daj da se ze zacenja mracit - takrat pa zadeva blesci u3pm, in ne samo da smo "bolj opazni" - tako smo opazni da soudelezence to ze posteno moti. In ja, tudi podnevi se da koga zaslepiti. Ce ne drugega, pogled vpikne v nas, potem pa vete kako je - kamor gledas, tja bos peljal... :bounce:

Ja, ksenonke so en velik dvorezen mec. Z dobrim materjalom, precizno in pravilno izvedbo lahko naredimo veliko dobrega, takoj ko en faktor izostane pa naredimo toliko slabega da bi bilo bolje ce ne bi sploh nic naredili. In tisto "jaz-mam-pa-ksenon-not" ni (vec) dan danasnji nic hvalevredno. Razni domaci "znalci" so pojem "ksenon kit" pripeljali do te mere da avtomatsko oznacuje nekaj mocnejsega in hudo motecega. Pravi xenon kit je zame skupaj s projektorskim zarometom. Tisti kompleti v katerih so zarnice in balasti niso vredni nic. Imam dva taka kompleta na zalogi, v avtu pa imam halogenke. Na motorju pa original Valeo projektor.

Glede razdiranja luci pa dobis zraven navodila. Crna tesnilna masa gre navadno lepo narazen, ce je kaksna svetlejsa gre pa bolj s tezavo. Vsekakor potrebujes dosti casa, ogromno zivcev in primerno orodje: industrijski fen, nekaj cistih krpic, sirok, res sirok izvijac in "spohtl". Mogoce sem se kaj pozabil. Meni v glavnem se ni uspelo uniciti luci. :)

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:nono: Sem imel HID kit in je moped podnevi kar lepo izstopal... Žal ta 'kit' varianta ni bila preveč uporabna za osvetljevanje ceste.

Morda je pri pravih projektorskih predelavah drugače - v tem primeru bi si lahko omislil še kak svetel 'angel eye'.

D.

možno....meni se je zdelo, da se čez dan navadna H bolje vidi...na motorju, ki se približuje meni. Lahko, pa da sem zamenjal z tistimi "čunga lunga" modrimi žarnicami....

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Danes sem sprobal en star kit, ki sem ga imel pred časom v avtu. Rezultat je bil še ena dolga luč, svetloba se namreč razprši na vse strani in tudi zaslepi nasproti vozeče. Zaključek, brez projektorja ne gre.

Popravljeno . Popravil sash77
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem sprobal en star kit, ki sem ga imel pred časom v avtu. Rezultat je bil še ena dolga luč, svetloba se namreč razprši na vse strani in tudi zaslepi nasproti vozeče. Zaključek, brez projektorja ne gre.

Saj je logično, da se razprši na vse strani,če si imel prej notri H - 4 moraš montirat BI - Xenon tako,da je zasenčena xenon z plehkom zgoraj dolga pa je halogen ! ! Če je v reflektorju original H - 7žarnica pa brez problema montiraš navadno(tako kot si ti probal) Xenonko in imaš normalno ablend svetlobo celo črta se opazi ! ! vozim z xenonkam že 6-to leto brez problema tudi letos na tehničnem ni bilo problema je pa res, da nimam tisto hudo plavo je bolj rumena mislim, da ja samo 4,5K kel. ne 6K Kel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Namen imam zmontirati xenon kit na mojo R1...zanima me, kako na to kaj gledajo policaji...nekaj časa so se baje precej spuščali v to...ampak glede na to, da ima R1 že serijsko lečo, bi moral biti snop lepo projiciran na cesto :hmm: ...ali se motim :blush:

Imam pa namen imeti žarnice med 4300K in 6000K ...najraje bi imel 5000K, pa jih nikjer ne zasledim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Namen imam zmontirati xenon kit na mojo R1...zanima me, kako na to kaj gledajo policaji...nekaj časa so se baje precej spuščali v to...ampak glede na to, da ima R1 že serijsko lečo, bi moral biti snop lepo projiciran na cesto :hmm: ...ali se motim :blush:

Imam pa namen imeti žarnice med 4300K in 6000K ...najraje bi imel 5000K, pa jih nikjer ne zasledim

Če si namontiraš 4300 K sveti bolj rumenkasto(ne tako belo -svetlo) in NIHČE neopazi,da imaš xenon, jaz sem letos že drugič bil na tehničnem in ni noben opazil,da bi bila notri Xenon ! ! Sicer pa vozim z xenon žarnicami že 6-sto leto brez problemov ! Na motorrju imam od policije nalepko in na njej je slogan,ki se glasi BODI VIDEN IN PREVIDEN ! ! !Če bi me policaj kaj buzoriral bi mu pokazal njihovo nalepko naj si prebere kaj sporoča policija - zato vozim xenon !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4300 daj, meni izgleda ze malo prevec modro za nevpadljivost...

jaz sem celo tehnicnega naredil z masko za 24 eur (ebay) in valeom G3 D2S iz renaulta safranea. zarnica in balast pa 55 W - sveti nenormalno bolje kot 35 W - v primeru da imas luci natancno nastelane tole toplo priporocam.:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem pristal na Silverstar, ker so mi NB crkovale na mesec ali dva. NB+ naj bi bile izboljšane prav na tem področju, tako da jih bom kmalu spet preizkusil...

Jst sm mel zdj NB+ v avtu, so ble še slabš k navadne NB k sm jih meu prej... Crknle sta obe po cca. pol leta oz. še mn... Tko da zdj bom kupu ene navadne osram, če jih bom kje dubu, sam k mam neke čudne žarnce H11 pa se skor nikjer ne dobijo :O

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

pozdravljeni!

 

zanima me ce ima kdo 55w xenon namontiran. imam na zalogi 35 ki je vgrajen in 55w nov se nerabljen doma. Sam me je strah da nebi mord blo prevroce pa skurl leco al pa kej zravn. Gre se mi pa zaradi svetlobe ki bi bila bolj belo-rumena. Ker z 35 mi vlece mal na modrikasto. Imam pa 4300k. Seveda pa imam leco vendar namenjeno halogenskemu snopu. Sveti pa ze z 35w super vendar prevec modrikasto

Popravljeno . Popravil Ervin93
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Tudi jaz sem študiral, da montiram Xenon.... pa sem se premislil.

...montiral sem si LE diode ...po 3 na vsako stran. Sicer kitajska roba.... sicer piše, da so 3W, nameril sem slabega 1,5W, ampak sveti ko pes.

Podnevi dooosti bolj opazno kot pa originalni H4 luči.

Upam, da me policaj, v primeru, da me ustavi, ne zajebava preveč in pošlje na kak izredni tehnični.

post-26622-0-96428600-1395898676_thumb.jpg

 

post-26622-0-13914100-1395898696_thumb.jpg

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja ker nimas lece bi blo vse razprsen. sicer sem jih vseeno mel na prejsnjem motorju H7R ki ne zaslepujejo kot navadna xenonka h7. Pa tud noben mi ni poblicu v temi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Tudi jaz sem študiral, da montiram Xenon.... pa sem se premislil.

...montiral sem si LE diode ...po 3 na vsako stran. Sicer kitajska roba.... sicer piše, da so 3W, nameril sem slabega 1,5W, ampak sveti ko pes.

Podnevi dooosti bolj opazno kot pa originalni H4 luči.

Upam, da me policaj, v primeru, da me ustavi, ne zajebava preveč in pošlje na kak izredni tehnični.

attachicon.gifIMAG1314.jpg

 

attachicon.gifIMAG1312.jpg

 

Sedaj te bom lažje prepoznal :kva2: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kokr js vem, za predelavo v Xenon moraš imeti homologirano (če ni že original, ker potem je že homologirano), kar se tiče pa LED-ic, pa menim, da ni potrebna homologacija.

 

Lahko se pa motim :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sedaj te bom lažje prepoznal :kva2: .

... ti bom pomižknil na levo spodnjo in desno srednjo lučko  :P

 

resno:

Navadne H4 luči svetijo  odlično... vendar nad "črto snopa luči" se te luči iz nasprotivozečega vozila zelo slabo vidijo, zato imam naštelane visoko, da je ta črta nekje v višini oči tistega nasproti, da on to vidi kot "tresenje" luči in je tako mnogo bolj opazno. Problem pa je ponoči, ko so pa morda te luči moteče ... sicer blendal mi ni še nihče.... tudi dolge potem osvetljujejo smreke, namesto ceste. Z dolgimi podnevi ne maram voziti, kot to prakticira veliko motoristov.

Te nove ledice pa so zelo dobro vidne, obenem pa podnevi nemoteče....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kokr js vem, za predelavo v Xenon moraš imeti homologirano (če ni že original, ker potem je že homologirano), kar se tiče pa LED-ic, pa menim, da ni potrebna homologacija.

 

Lahko se pa motim :krneki:

Kaj nebi blo super če bi mel na svojmu tega? :) Pa pustmo tiste devil eye pa nepotrebnih ledic naokol kokr na drugih posnetkih, čist lepo simpl 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Zdravo.

 

Mene tud zanima ta predelava zarometov za fz6 fazer moped pa imam par vprasanj.

 

Najprej engel/devil eyes: Kako to bunko sploh not dobis? A je treba luc spredaj odpret? Ce 'ja', potem odpade - iscem plug&play zadevo. Se pravi potem navaden H4+H7komplet. Kaksen predlog, link, kaj preverjenega kar sami uporabljate prosim.

 

Zanima me pa tudi kako bi naredil da bi mi kratke luci svetile na obeh straneh, ker pri original instalaciji sveti samo ena stran.

 

Hvala lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo.

 

Mene tud zanima ta predelava zarometov za fz6 fazer moped pa imam par vprasanj.

 

Najprej engel/devil eyes: Kako to bunko sploh not dobis? A je treba luc spredaj odpret? Ce 'ja', potem odpade - iscem plug&play zadevo. Se pravi potem navaden H4+H7komplet. Kaksen predlog, link, kaj preverjenega kar sami uporabljate prosim.

 

Zanima me pa tudi kako bi naredil da bi mi kratke luci svetile na obeh straneh, ker pri original instalaciji sveti samo ena stran.

 

Hvala lp

Vse kar lahko narediš je to da daš namesto H-7 xenon žarnico in en balast tako bi imel pri dolgi luči levo dolgo xenon ! Nemoreš pa narediti, da bi ti gorele z zasenčeno obe žarnici kajti,če bi hotel prevezat bi moral imeti oba reflektorja tako levega kot tudi desnega za H-4 (dvopolna žarnica-trije pini) tako bi lahko brikal iz zasenčene leve bi dal še na zasenčeno desno !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je treba met 55W xenon v motorju, pa še to v 6500K  :slap: ...fak kak ste moteči, to je res ko en neznani leteči predmet na cesti.... :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce slucajno cilas name ni blo nikjer omenjen 6500k. Vgrajen mam 35w 4150k osram d2s

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa ce se ne motm mas na z-ju xenon 5000k in bi reku da si drugim motec kljub unmu pokrovcku spredi blesci, zvecer pa se tok bolj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!