Skoči na vsebino

XENON (HID) predelava


miki

Priporočene objave

Ce slucajno cilas name ni blo nikjer omenjen 6500k. Vgrajen mam 35w 4150k osram d2s

 

 

Ne ne, danes ene par biserov srečal na cesti...izjemno moteče...pa nimam nič proti xenonu, ga imam tudi sam v motorju, 35W - bixenon...bleščanje isto kot pri original halogenski.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa ce se ne motm mas na z-ju xenon 5000k in bi reku da si drugim motec kljub unmu pokrovcku spredi blesci, zvecer pa se tok bolj

 

A dej čudno, da meritve na tehničnem, tega tvojega stavka niso potrdile....nevem morda maš pa tak dober instinkt, da na blef vse veš...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Srbi pravjo slabom ku..u svaka bruca(dlaka) smeta !

Ps: če komu "podnevi " xenon nagaja mora obvezno na zdravniški pregkled !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Mene zanima, da bi kupil kak 5000k xenon kit, da ni preveč moteč ampak v to ne grem če se ne da homologirati.

Ima kdo kakšne izkušnje s tem?

 

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Je priporočljivo priključit HID kit na obstoječo inštalacijo al je bolj pametno potegnit napajanje iz aku pa inštalacijo uporabit za vklop releja?

Kolk se kej grejejo tej čipšit balasti? Tolk da začne kej topit okoli al ni nevarnosti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js sem imel zdej dva meseca hid kit priklopljen na obstojeco el instalacijo in dela brez problema ne kuri nic ;) bom pa dal zdj spet kor ko je megla zacela :( 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kam pa montirate balaste? Jst sm ga dal pod števc, edino mesto kjer mam plac, zdej pa števc ne dela ... faking EM motnje I guess?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje, our future is LED bright :)

Ni motenj, ni visokih napetosti, ni problemov. Izbire pa že ogromno. Edino kar je, je treba porihtat hlajenje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 minutes ago, Ferrarist said:

Fantje, our future is LED bright :)

Ni motenj, ni visokih napetosti, ni problemov. Izbire pa že ogromno. Edino kar je, je treba porihtat hlajenje.

... ki pa je največji problem (odvajanje toplote) saj čene bi to že imeli vsi. Naslednji problem je kvalitetna leča in pol stvar že stane. In če na koncu hočeš resnično dobro videt labiš high CRI ledico da ponoči vidiš kar je pomembno ne le da zgleda da fajn sveti... spet $$. Škoda... bi mel, ker te halogenke na lušeh od fičota so bolj žalost ko ne... HID bo prejalisilej popolnoma izpodrinil LED saj ne bo več imel segmenta. Budget ni, high performace pa je le prekompleksen je napram led.

Trenutna kitajska ponudba je neuprabna (razen za fasat kako kazen ali pa za imet nezanesljivo luč). Kvalitetna roba pa stane mnogo preveč.

H-D-LED-Head-Lamp2012.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js mam doma led zarnico samo nazalost mi niso poslali h7 podnozja zraven tako da sem jo samo vstavil provizoricno v parabolo in morem povedat da kr dobro sveti...problem je v velikosti ker hladilnik ma kr velik in ima prostorja mimo vilc 2 mm ...ce zeli kdo jo probat mam h4 podnozje in se ena dva razen h7 mu jo lahko posodim in ce je cool mu jo prodam za polovicno ceno :) nova 35 dam jo za 15 eur al pa za kavico na vikiju ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 55 minutami, Ciko86 pravi:

Js mam doma led zarnico samo nazalost mi niso poslali h7 podnozja zraven tako da sem jo samo vstavil provizoricno v parabolo in morem povedat da kr dobro sveti...problem je v velikosti ker hladilnik ma kr velik in ima prostorja mimo vilc 2 mm ...ce zeli kdo jo probat mam h4 podnozje in se ena dva razen h7 mu jo lahko posodim in ce je cool mu jo prodam za polovicno ceno :) nova 35 dam jo za 15 eur al pa za kavico na vikiju ;)

Čiko, dej prosim eno fotko, magar na FB, ker glih rabim eno testno zadevo za custom vgradnjo v bixenon reflektorčke :D dam 15+kafe :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men LED sploh ne pride mim vilc; 

Čipšit HID mi sveti vrhunsko (mam kratko luč itak lečo v originalu), edin problem je lokacija za balast. Zdej sm se odloču da ga montiram na tako  mesto da bo direktno izpostavljen vremenskim vplivom pa da vidm kolk je waterproof. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni, Jaz imam kratko in dolgo HID h7 (kitajska roba) kratko uporabljam že 2 leti in je super, dolgo uporabljam 1 leto vendar je problem ker ne moram poblinkat. seveda xenon rabi svoj čas da zasveti v polni moči, kar pa ne pride v poštev pri dolgi, zato razmišljam o dolgi led. In kot je že omenjeno me skrbi glede velikosti hladilnik, večina jih ima ventilatorčke, sem pa videl da imajo nekatere samo alu trake za hlajenje? Bi to dovol svetlo?

s-l1600.jpg

Popravljeno . Popravil shark90
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolkr sm bral o LED, če hočeš da zdrži žarnica, mora imet ventilator in neko elektroniko, ki regulira (mislim da) hitrost ventilatorja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, Ferrarist pravi:

Čiko, dej prosim eno fotko, magar na FB, ker glih rabim eno testno zadevo za custom vgradnjo v bixenon reflektorčke :D dam 15+kafe :D

Ob prvi priliki ti poslikam pa pripopam sliko...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Vem da je blo enkrat govora, pa ne najdem zdej ... kolk Kelvinov naj bi imele HID žarnice, da so čimbolj podobne halogenkam, oziroma dnevni svetlobi? Mam ene ki so 6000K, pa svetijo precej v moder spekter.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, hajoktejn pravi:

Vem da je blo enkrat govora, pa ne najdem zdej ... kolk Kelvinov naj bi imele HID žarnice, da so čimbolj podobne halogenkam, oziroma dnevni svetlobi? Mam ene ki so 6000K, pa svetijo precej v moder spekter.

halogen 2700 K ->

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 35 minutami, hajoktejn pravi:

Vem da je blo enkrat govora, pa ne najdem zdej ... kolk Kelvinov naj bi imele HID žarnice, da so čimbolj podobne halogenkam, oziroma dnevni svetlobi? Mam ene ki so 6000K, pa svetijo precej v moder spekter.

4300 K je bela. Ni ne rumena ... niti nič ne vleče na modrikasto. Najbolj uporabna temperatura svetlobe.

Višja ko je temperatura... slabša je svetilnost HID sijalke ...

sploh ponoči..  :P.... hec  :P

resno: .... sploh je slabša "prodornost" v megli... kjer mora biti čim nižja temperatura...

.... tko da najuporabnejša je 4300K.

 

 

Ob ‎10‎.‎1‎.‎2016 at 16:46, hajoktejn pravi:

Men LED sploh ne pride mim vilc; 

Čipšit HID mi sveti vrhunsko (mam kratko luč itak lečo v originalu), edin problem je lokacija za balast. Zdej sm se odloču da ga montiram na tako  mesto da bo direktno izpostavljen vremenskim vplivom pa da vidm kolk je waterproof. 

... samo s silikonom natanko potegneš po spoju balasta in to je-to.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, hajoktejn said:

Vem da je blo enkrat govora, pa ne najdem zdej ... kolk Kelvinov naj bi imele HID žarnice, da so čimbolj podobne halogenkam, oziroma dnevni svetlobi? Mam ene ki so 6000K, pa svetijo precej v moder spekter.

karkoli do 5000k bo ok. 2700K je domena klasične žarilne nitke pri koncu življenja. (očitno rumenkasta).

color_temp.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja, na tej razpredelnici je res enmal smotano narisano. Kot je že Norc napisal, je najbolj primerna 4,3kK. Najboljša svetilnost, prodornost, ter kar je najpomembnejše, najmanj utrujajoča za oči. Zato za prvovgradnjo uporabljajo žarnice 4,3kK praktično vsi proizvajalci avtomobilov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo narocu H4 4300K + rele da bom vezal direkt na aku; 

Tapru plavc k se spotakne vame mu dam nazaj halogenke pa nej se pele pa pove kolk vid z njimi ... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja, če boš moteč v prometu bo kmalu konec veselja. Če bo dobro narejeno pa boš moral naletet na inkasanta ki se bo skliceval na nedovoljeno predelavo (če jo ugotovi). Na tehničnem bodo pogruntali le ko snop ne bo ok. Najbrž boš delal tehnični s klasično? Sej te razumem na hornetki 600 je bila luč takao zanič da sem v temi včasih vozil bolj na srečo kot vidljivost. :/ Na 900-ki pa zgleda žaromet vsaj za silo. Sklepam da boš to dal na KTM-ja? Ker če se gre za 900-ko potem sem na istem... in z veseljem pričakujem feedback.

Popravljeno . Popravil StaraFeltna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!