Jump to content
  • Sign Up
Sign in to follow this  
miki

XENON (HID) predelava

Recommended Posts

Ciko86

Js sem si na ninjo za zimski cas namontiral hid xenon 4300 in se koncno da vozit tudi ponoci..ker navadna zarnica je kot da bi si s sveco svetil..lo bojo pa daljsi dnevi grem spet na navadno...

hajoktejn
pred 4 urami, StaraFeltna pravi:

Hja, če boš moteč v prometu bo kmalu konec veselja. Če bo dobro narejeno pa boš moral naletet na inkasanta ki se bo skliceval na nedovoljeno predelavo (če jo ugotovi). Na tehničnem bodo pogruntali le ko snop ne bo ok. Najbrž boš delal tehnični s klasično? Sej te razumem na hornetki 600 je bila luč takao zanič da sem v temi včasih vozil bolj na srečo kot vidljivost. :/ Na 900-ki pa zgleda žaromet vsaj za silo. Sklepam da boš to dal na KTM-ja? Ker če se gre za 900-ko potem sem na istem... in z veseljem pričakujem feedback.

Ne, na avto jih bom zmontiral, ker sem dons zarad sveč v parabolah spregledal človeka in bi bla kmal pizdarija ... 

na KTMu jo mam že, en cajt. In dela, mal v modro sveti, dolga je ostala pa halogen. 

StaraFeltna

Sem imel podobno pa sem ugotovil naknadno da sem malenkost sfalil centriranje h7 žarnice pri montaži  na stilotu. Ni me motlo več kot tolko le na tehničnem so godrnjali in rekli naj popravim.... no po enem letu je crknila in sem dal novo in prav naštelal. Prvič v temi sem si rekel: Ne me J*****... Celo vidi se dobro!

Kaj maš za en avto? Poliranje žarometov tudi pomaga če so bogi... pol so še fine nastavitve pa boljše žarnice... sklepam, da si to vse že probal preden greš v radikalne...

Na KTM-u mora biti zlasti za po šumi mega xenonka... ma se kdo sploh vozi offroad v temi?

58 minutes ago, Ciko86 said:

Js sem si na ninjo za zimski cas namontiral hid xenon 4300 in se koncno da vozit tudi ponoci..ker navadna zarnica je kot da bi si s sveco svetil..lo bojo pa daljsi dnevi grem spet na navadno...

Pa sem vedno mislil da je slaba vidlijivost domena okroglih klasik žarometov... bolj fancy žarnice (osram nightbreaker ali xtreme vision philips) si valjda probal? Na 600-ki je bila nightbreaker h4 občuten upgrade napram generični h4 oz karkoli je že bilo noter. Po začetni avforiji sem sicer še vedno pogrešal več svetlobe...

Edited by StaraFeltna

hajoktejn
pred 15 minutami, StaraFeltna pravi:

Kaj maš za en avto? 

dva francoska skreta - citroen

Na KTM-u mora biti zlasti za po šumi mega xenonka... ma se kdo sploh vozi offroad v temi?

nben ;)

20151106180741.jpg.08f1a4bd0072fea6d505c

Ciko86
pred 10 urami, StaraFeltna pravi:

Pa sem vedno mislil da je slaba vidlijivost domena okroglih klasik žarometov... bolj fancy žarnice (osram nightbreaker ali xtreme vision philips) si valjda probal? Na 600-ki je bila nightbreaker h4 občuten upgrade napram generični h4 oz karkoli je že bilo noter. Po začetni avforiji sem sicer še vedno pogrešal več svetlobe...

Probal vse vrste navadnih zarnic malo boljse je ni paa to to...imam pa h7...

stuhec
pred 23 urami, hajoktejn pravi:

kaj pa naj povem ko imam tip zarnice   BA20d

kaj bi lahko tu rešil da bi bolj svetilo ?

stuhec
pred 10 urami, StaraFeltna pravi:

morda led?

-font-b-LED-b-font-font-b-BA20D-b-font-M

ojja, sem že nekaj iskal podobno

Kje pa to lahko nabavim ?

Hytech

A mogoče kdo ve kje v LJ je možno kupit kakšne boljše led žarnice za motor in avto, namreč te kitajske polizdelke crkujejo čist prehitr, zato bi kakšne Philips ali Osram vzel, ker tole iz potokarja in rdo je tema, hvala...

Edited by Hytech

StaraFeltna
1 hour ago, stuhec said:

Vedno isti kitajčki. ebay.com, aliexpress banggood... (V trgovini boš kupil enako a 10x dražje). Pozor večina jih je zanič.

Edited by StaraFeltna

stuhec
pred eno uro, stuhec pravi:

če še kdo rab ?

, bi lahko več kosov naročili 

Lenkas

LED in HID predelava še zmeraj ni legalna kajne?

Ima kdo kakšno izkušnjo z DDM Tuning HID kiti oz. HID kiti iz superstrele?
Zanimam se za 35W 4300k/4500k z H7R žarnico.

DAMI34

Kar jaz vem, je predelava nelegalna dokler ti je ne odobrijo. Drugače je pa kr nekaj ljudi, ki so si luči predelali s Xsenonom in mirno vozijo dalje. 

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Zadnje objave na forumu

• Snečer
      https://avto-magazin.metropolitan.si/moto/motorji/kawasaki/versys-1000/ Testi Primerjalni test: Potovalni enduro motocikli 2012 ('GS razred') https://avto-magazin.metropolitan.si/moto/moto-testi/primerjalni-test-potovalni-enduro-motocikli-2012/ Sedaj v verziji SE seveda lepši in najboljši.
    • DAMI34
      jaz nič ne mažem niti ne odstranim tistih prvih 300-500km, nato pa običajno mazanje al pa oiler. Bolj pomembno je, da v tistih prvih 1000km , ko se veriga uleže poskrbiš, da je pravilno napeta.
    • Scarabeo 500
      Dupla kava je učinkovala. Tudi barve so se vrnile, je svet kar lepši. 
    • smasher
      Podobno je lahko tudi če si omisliš oldtajmer, zgleda poceni, dokler ne ugotoviš da je vsak vijak z finim navojem, in se enih kosov ne dobi več pa jih je treba pošiljat na obnavljanje.... mimogrede jurja zapraviš pa se nič nikjer ne vidi   (ok bremze delajo ko nove, ampak ni poceni hec )in še noben od kolegov te ne zastopi da daš za smartfon max 200€ (in se ti zi da so tisti ki dajo več kot jurja za odgriznjeno jabuko nori) in pol za 2 posebna vijaka strugarju 100€  
    • skalar36
      Olje za motorne verige prodajam. Kvalitetno.Rinfuza. Ker vrige tudi brusim lahko potrdim da je bioolje sranje... Sploh po neki daljši neuporabi verige se ta strdi, zlima. Daljše kot je obdobje slabse je.  Tega bio olja potem ne moreš rastopiti skoraj z nobeno stvarjo, niti bencin, nafta, wd 40.... Do sedaj mi je uspelo edino s krown. Tko da bio olje samo begaj proč, razen ce po vsaki uporabi razmastiš...
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy terms and use of cookies!