Skoči na vsebino

XENON (HID) predelava


miki

Priporočene objave

Ej vi, ku mate HID sisteme, kako se obnesejo....Je katermu ze kaksna zarnica crknila...

Se splaca, zdej ko je vec casa potrudit in gor zmontirat?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

No trenutno ko je zima in vse hitre mašine počivajo v garaži sem se vzporedno z avtom lotil tudi projekta na motorju..

In sicer sem naročil ter zmontiral Xenon kit! oziroma Bi-Xenon

Slikce povedo več :)

Med montažo :slap:

http://www.mobisux.com/album/data/500/20034IMG_9446.JPG

Po končanem projektu Xenon:

http://www.mobisux.com/album/data/500/20034IMG_3370.JPG

Oziroma če po pravici povem Bi-Xenon :devil:

http://www.mobisux.com/album/data/500/20034IMG_3371.JPG

Aja, pa zadeva res sveti fenomenalno :eek:

Vsi stroški so me pa prišli okrog 53k.. (2*25k za dva moto kita naročena iz nemčije + 3k za vse potrebne kable ter skrčke da sem podaljšal kable da sem en ballast spravil pod voznikov sedež, ker spredaj ni blo več prostora :) )

Bom pa nekako sredi januarja ponovno naročil Xenon kite še za kolege, tko da če koga zanima naj mi pošlje PM ;)

LP

svetujem ogled teme kako prilepiti slike na forum.

hvala.

ice

Popravljeno . Popravil Ice
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DOBR ZGLEDA PA ŠE MANJ ŠTROMA PONUCA, TO SEM ZASLEDU DA IMAŠ ZA KUPIT TUDI PRI NAS NA E-NAKUPI.COM TAM IMAJO XSENON KITE ZA MOTORJE :OK:

Tiste sm tud gledu ja, sam jst mam pač eno žarnico H4 (dolgo) in H7 kratko.. Pri njemu enojne H4 ni bilo mogoče dobit, za dvojno je pa želel 78k/komplet --> cca 40k za en balast ter eno žarnico.. In za ta denar kot sem jaz dal je pomojem veliko bolj kwalitetno kot pa kake te iz npr. Techno.. itd, saj imajo gor tud TÜF številko ter ISO 9001 certifikat..

Caw

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomojem da sm zgrešu poglavje kamor sem objavil to :)

Tko da bi prosu enga moda da mi prestavi to v kotiček Splošno pa tle zbriše ;)

Hvala..

Tiste sm tud gledu ja, sam jst mam pač eno žarnico H4 (dolgo) in H7 kratko.. Pri njemu enojne H4 ni bilo mogoče dobit, za dvojno je pa želel 78k/komplet --> cca 40k za en balast ter eno žarnico.. In za ta denar kot sem jaz dal je pomojem veliko bolj kwalitetno kot pa kake te iz npr. Techno.. itd, saj imajo gor tud TÜF številko ter ISO 9001 certifikat..

Caw

PR MOJI VARI STA OBE ŽARNICI H4, A BI MOGU ZAMENJAT OBE AL MAŠ LAHKO ENO XSENON ENO PA H4?

L.P.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PR MOJI VARI STA OBE ŽARNICI H4, A BI MOGU ZAMENJAT OBE AL MAŠ LAHKO ENO XSENON ENO PA H4?

L.P.

Ne deri se! :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PR MOJI VARI STA OBE ŽARNICI H4, A BI MOGU ZAMENJAT OBE AL MAŠ LAHKO ENO XSENON ENO PA H4?

L.P.

Jah odvisno kaki H4 maš.. Lahko maš tako ka maš H4 (dolga/kratka) al pa navadno H4 (samo dolg/oziroma samo kratka).. Če imaš eno žarnico za dolgo eno za kratko, potem lahko zamenjaš samo eno, če imaš dve skupni žarnici, pol morš menjat obe ;)

Če imaš skupno in želiš imet dolgo nawadno, majo tm ka sm naroču tud varianto da maš integrirano halogen žarnico v nastavku s xenon žarnico.. Sm mal zakompliciru :D Uglavnem če maš eno žarnco maš ravno tako lahko samo za kratke xenon ;)

Caw

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj časa sem mislu tudi na svoj motor namontirat, pa me je minilo ker nimam prostora spredaj-beri imam naked motor in bi moral vse kable zamenjati za druge daljše. Zanima me, če je kdo že to delal in kako dolgi so lahko kabli od tuljave do žarnic. Mislil sem namontirati na guzzija zraven akumulatorja-edino tam bi našel nekaj prostora, imam pa samo en žaromet na navadno H4 žarnico.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj časa sem mislu tudi na svoj motor namontirat, pa me je minilo ker nimam prostora spredaj-beri imam naked motor in bi moral vse kable zamenjati za druge daljše. Zanima me, če je kdo že to delal in kako dolgi so lahko kabli od tuljave do žarnic. Mislil sem namontirati na guzzija zraven akumulatorja-edino tam bi našel nekaj prostora, imam pa samo en žaromet na navadno H4 žarnico.

Haha, tudi jst nism mel spredi prostora za 2 ballasta, zato sm mogu enga potegnt zadi pod sedež s tem pa podaljšat vse kable..

Na šihtu sm podru konektorje pa kupu kable za svečko ker so dost izolirani, pol smo z našimi štromarji tm skupi sprešal ka smo štukal in vse zavil v silikon trak ter dali čez ene 5 požirk različne velikosti ter dolžine, tko da če vse skupi pršlo full izoliran ;)

Na koncu sm sam še zalotu konektorčke in je blo nared.. Dela pa, preizkušeno ;) Aja, podaljšu sm jih pa za 1,5m, tko da mi je še mal ostal kabla pod sedežem ;)

Caw

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam mene neki zanima. To ti govoriš, če imaš dva žarometa, se pravi ločeno dolgo in kratko luč? Jest imam samo en žaromet. Kaj potem še vedno rabim dva balasta al sam enga pa kako pol taka zadeva zgleda? Za dva žarometa vem kako je ker sem že montiru kolegu (pač vse je podvojeno), sam za enga pa še nism vidu zadeve. Če ima kdo kako fotko nej jo prosim da gor. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam mene neki zanima. To ti govoriš, če imaš dva žarometa, se pravi ločeno dolgo in kratko luč? Jest imam samo en žaromet. Kaj potem še vedno rabim dva balasta al sam enga pa kako pol taka zadeva zgleda? Za dva žarometa vem kako je ker sem že montiru kolegu (pač vse je podvojeno), sam za enga pa še nism vidu zadeve. Če ima kdo kako fotko nej jo prosim da gor. :)

Za žaromet z eno samo žarnico imaš več možnosti:

  • žarnica, ki ima premično zaslonko, ki 'zasenči' luči za kratko in 'odsenči' za dolgo (BiXenon)

    [attachmentid=88863]

  • žarnica, se cela premika in tako simulira kratke oz. dolge luči (to sem nekoč davno nekje videl)

    [attachmentid=88864]

  • žarnica, ki ima poleg HID kratke še eno halogenko za dolgo

    [attachmentid=88865]

  • pozabiš na dolgo, ker bojda HID tako sveti, da je ne rabiš (rahlo dvomim)
V vsakem primeru pa je žal ilegalno. :(

D.

post-2208-1167346126_thumb.jpg

post-2208-1167346278_thumb.jpg

post-2208-1167346744_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil danci1973
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danci, hvala, ti si car. Se prav, zadeva sveti skoz, ti pa na stikalu premikaš samo loputo. Se prav, da je zadost samo en balast. Kar se tiče tehničnega, ni panike, ker sva šla s kolegom lani skupi, pa ni možakar tam nič reku, da take žarnice nebi smel met v luči. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danci, hvala, ti si car. Se prav, zadeva sveti skoz, ti pa na stikalu premikaš samo loputo. Se prav, da je zadost samo en balast. Kar se tiče tehničnega, ni panike, ker sva šla s kolegom lani skupi, pa ni možakar tam nič reku, da take žarnice nebi smel met v luči. :OK:

Pa tehnični še ni tak problem - v skrajni sili pač daš noter navadno H4.

Problem so policaji - če naletiš na kakega zategnjenca, lahko postane drago. :rolleyes:

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ewo je že dani povedu :)

Sam neki je še pozabu ali pa ne ve, pa ga bom jst dopolnu :)

Če imaš ti Bi-xenon v eni žarnici rabiš poleg ballasta še en rele za preklope med dolgo in kratko...

Vse komplet za motor dobiš pomojem da za ene 30 k (1 žarnica, 1 ballast, 1 kablovje) vsaj pri temu ka sm jst naroču.. Je pa že naštimano za motor ker ima veliko daljše kable ;)

P.S. Policaji so pa druga zgodba, samo dosti naivnim lahko razložiš da imaš OSRAM Ultra white žarnice notri :)

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Js bom zdej kupu xenon kit (samo za kratko luč) od tehnoshopa k stane 27.000 sit. Pa bom pol lahk poslal kako slikco, če mi bo ratal montirat :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js bom zdej kupu xenon kit (samo za kratko luč) od tehnoshopa k stane 27.000 sit. Pa bom pol lahk poslal kako slikco, če mi bo ratal montirat :)

PREDRAGO na ebayu dobiš za dva motorja (to je ena garnitura za avto) stane med 85 in90 EUR +pošta 35 EUR . V Nm na fiat servisu dobiš avto set (2X žarnica ,2X kabli in 2X transformer)to je za dva motorja cena 180 EUR Lahko ti tudi pošlje Fiat servis GRIL S.p Župnca 3 8000 Novo mesto GSM: 041/682820. Moraš kupit avto set,ker posamično ne prodaja. Najbolje če ga pokličeš on je tudi motorist in je zadnjič nekaj omenil,da nekoga išče,ki rabi H-4 namreč on bi sebi tudi rad montiral in bi ti razparil ima pa na zalogi H-4,H-7 in H-1.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PREDRAGO na ebayu dobiš za dva motorja (to je ena garnitura za avto) stane med 85 in90 EUR +pošta 35 EUR .

A si ti morda kupil to garnituro za 85-90 €? Jaz bi za tako ceno kupil dve, pa jih ne najdem - najceneje, kar sem našel. je 160€...

No, našel sem sicer nekej za 90€, samo so iz Hong Konga in je temu treba prištet še carino in ostalo slovensko birokracijo... :rolleyes: Pa še bi-xenon niso.

D.

Popravljeno . Popravil danci1973
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako zgleda xenon na LC8:

[attachmentid=91846]

Mam tudi dolgo sam nisem slikal da me ne skuri :kva1:

Če si to stavite v motor, kupite KVALITETNE in z računom in certifikati, če ne gre lahko kaj narobe.

Pri montaži pazite kako ga montirate. Vzemite na vednost tudi to da je na motorju veliko več vibracij kot v avtu, tako da je verjetno razlika med avto in moto žarnicami.

Sem bral na forumu lc8 motorjev ki so na veliko kupovali po 100 eur/kos, zdej pa jim crkujejo, se ugasnejo ko grejo čez lukno itd...

Nej vam montira kdo ki je za to usposobljen. Pa ne se hecat, luč mora delat brezhibno.

post-5665-1171485703_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A si ti morda kupil to garnituro za 85-90 €? Jaz bi za tako ceno kupil dve, pa jih ne najdem - najceneje, kar sem našel. je 160€...

No, našel sem sicer nekej za 90€, samo so iz Hong Konga in je temu treba prištet še carino in ostalo slovensko birokracijo... :rolleyes: Pa še bi-xenon niso.

D.

Pojdi na ebay avtoteile in išči pod številko 260082743914,če takoj kupiš stanejo par 95 EUR na licitacijo je začetna cena 85 EUR poštnina za Slovenijo je35 EUR carine kolikor je meni znano do vrednosti 150 EUR NEPLAČAŠ ,lahko pa se prej pozanimaš,kolega jih je ta teden naročil jih v kratkem dobi ,potem ti lahko kaj več sporočim. So pa iz Amerike . :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem včeraj namontiral xenon kit na avto...je pa iz okolice Kamnika eden ki uvaža menda bolj kvalitetno zadevo. Garancija 1 leto, pravi da je elektronika enaka kot v BMW. mercedes itd....vodotesno itd (za razliko menda od lagune kjer se dostikrat dogaja da elektroniko voda zalije da dušo spusti). Plačal sem sicer 290 €, ampak ni tista kitajska roba ki crkne po mesecu ali dveh. Pri teh zadevah je kolikor plačaš toliko dobiš :( . NE bi jaz teh ebay kitajskih zadev kupoval :-(

Glede legalnosti...je rekel da ima kolega na tehničnih in tudi on ne zna prav natančno povedat kako je s tem. Ne rečejo nič. Na škatli lepo piše ISO9001 certifikat, potem "light distribution conform to the ECE R98". Pravi da do zdaj še noben ni prišel nazaj zaradi tehninega ali policajev, pa jih je samo letos zmontiral preko 35 kompletov. Se pa da zmenit pri njemu tudi za samo 1 žarnico za motor.

Ne vem...ta angleška stran...se mi zdi da malo pretirava, predvsem s tistim da ima xenonka drugačno obliko sevanja...ja obenem so pa luči narejene za kar dosti odstopanja, saj je treba vzeti v račun da so tudi žarnice lahko malo izven določenega centra in ko tako malo defektno notri daš mora vseeno svetiti tja kamor treba. Razlika pa je...kar se mene tiče lahko ta tip govori da je vidno polje "kao" krajše čeprav imaš občutek da je daljše...to ni res. Vidno polje je enako...sem 7 let vozil s H7 in bom pa ja vedel če ne vidim tako daleč, to naj gre kar svizcu pravit preden čokolado v folijo zavije :kva2: Vidi se UAUUU" dosti bolje, ni kaj.

Samo mi je palce previsoko luči naštelal...a kdo mogoče ve teorijo nastavitve luči? Mislim pod kakšnim kotom (na dol) naj bi svetile, koliko daleč itd? To sploh ni nevem kakšna kitajska umetnost, samo bi moral vedet (kakšna spletna stran? ) kako naštelat. Saj ne da je problem nazaj it, samo zakaj če lahko sam?

Popravljeno . Popravil sleeperman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!