Skoči na vsebino

Odkup rabljenih motorjev?


Priporočene objave

Mene pa zanima kdaj je zadnji čas za prodajo motorja, torej preden začnejo cene in povpraševaje bistveno padati... npr. konec julija?

thnx, LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbolj idealen je v začetku sezone (april-maj), in pa sedaj -pred dopusti. Veliko jih kupi motor preden gre na dopust.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti si ga šele pihnil z linkom. Dej še enga iz alžirije za 100€ cenej pa boš srečen. A si sploh pogledal kam se moraš pelat po ta motor za tistih par €, ki je dol cenej? Pa bencin, cestnina, zajebancija?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mah cene rabljenih motorjev so pri nas pomoje itak splošno navite. Da o rezervnih delih (npr.: rabljenih) sploh ne govorim. Zadnič mi je šlo prov na smeh ko sem nekaj iskal.

Pri prodaji bi se po moje morala postavt neka fer/realna cena, potencialnemu kupcu postrežt z vsemi razpoložljivimi podatki o motorju, povedat za vse hibe, ki jih ta ima. Ceno pa spuščat samo v primeru ko kupec to lahko dobro utemelji. Pol je pa problem ker prodajalci avtomatično vštejejo cenkanje v ceno (eh itak mi bo zbiju) kupci pa hočjo nižat brez prave podlage (prim.: ja pa je tak pa tak letnik itd... In se igramo neke čist nepotrebne igrce...kjer kupec misli da je ful zbiu ceno (in se zato dobr počuti) prodajalec pa tudi, ker si reče itak sem mal višjo postavu...eh kaj čmo-ljudje tudi v kapitalizmu še zdaleč nismo racionalna bitja...kot bi trdil marsikateri ekonomist..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko je po vašem mnenju vreden ta motor? Nevem, midva sva glede na ohranjenost in to ocenila, da je motor vreden okoli 3.000 EUR. Eden na a.netu je še dražji od najinega ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam že 1 leto redno spremljam prodajo zzr-jev in ti lahko povem, da se vedno eni in isti prodajajo. zgleda, da se lahko z zzrjem (bilokeri model) oženiš razen, če ga ne daš za polovico cene.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko je po vašem mnenju vreden ta motor? Nevem, midva sva glede na ohranjenost in to ocenila, da je motor vreden okoli 3.000 EUR. Eden na a.netu je še dražji od najinega ...

vreden je lahko za nekoga veliko, za drugega nič. važno je za koliko ga lahko prodaš. če želiš v teh časih kaj prodat, moraš bit najugodnejši. če ga nekdo kupi za preprodajo pomeni ,da ga bo moral prodajat naprej zelo ugodno, kaj to pomeni za tebe ,kot prodajalca dilerju, pa si lahk misliš.

eno je postavit ceno,eno pa prodat.

motor je model, ki ni najbolj priljubljen, zato je prodaja še težja....

kakorkoli že, ugodno prodajo vama želim.

vidva pa se morata odločit, al ga prodajat za 3000€ in čakat tapravga kupca, ki morda nikoli ne pride, ali spustit ceno in prodat takoj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa sploh ne zanima za koliko ga prodajas. Samo zanima me za koliko bo sel. Pa potem napisi ceno.

Dosti visim na avto.netu pa tako kot je eden zgoraj napisal se prodajajo skos eni in isti. Cene so pa cisto umetne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja tud men se zdi da eni postavljajo cene ko da ne prodajajo zares.Gledam predvem po FZ1 Fazer in ko vidim kakšne cene pišejo me mine sploh poklicat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah, eno ceno je treba postavit :) Itak potem vsi nižajo ceno, kar je normalno.

zato pa mamo razjeban trg, ko folk taka stara jajca za take vsote proba prodajat ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa tut če daš ugodno ceno, folk kar po defaultu še zbija brez neke osnove in pol je bolš v štartu nekaj višjo dat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja tud men se zdi da eni postavljajo cene ko da ne prodajajo zares.Gledam predvsem po FZ1 Fazer in ko vidim kakšne cene pišejo me mine sploh poklicat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa tut če daš ugodno ceno, folk kar po defaultu še zbija brez neke osnove in pol je bolš v štartu nekaj višjo dat.

Če hočeš motor res prodat daš normalno ceno ali drugače povedano ceneje od ostalih, ki so zraven na netu in bo folk, ki je res zaintereseran za nakup tebe klical, ker boš enako robo ponujal najugodneje in potem imaš tudi argument da se nimaš več kaj cenkat ker je cena že napram drugim ugodnejša, se pravi vzemi ali pusti.Lahko pa rečejo ne hvala grem k unemu, ki je dražji mogoče bo pa spustu ceno za jurja ali dva..... halo, nebi reku da bo resen kupec tako razmišljal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zato pa mamo razjeban trg, ko folk taka stara jajca za take vsote proba prodajat ...

Stara jajca? Motor je 2003 letnik ... grem stavit, da je 10x bolj ohranjen od marsikaterih novih jajc :whistle:

Popravljeno . Popravil Maja333
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stara jajca? Motor je 2003 letnik ... grem stavit, da je 10x bolj ohranjen od marsikaterih novih jajc :whistle:

Pel ga k kakšnemu prodajalcu novih vozil in vprašaj če in za koliko ti ga v ceno vzamejo...:yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!