Skoči na vsebino

Odkup rabljenih motorjev?


Priporočene objave

Guest Brumer

Zanima me če slučajno kdo pozna kako firmo ki ODKUPI rabljen motor in ne le da ga prodaja v tvojem imenu.

Lp

ODKUPI :devil: meni so ponudili za motor 500.000,ooSit sam se ga prodal po internetu v treh dneh za 1.150.000,oo Sit in sva bila oba zadovoljna (kupec in prodajalec) :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ODKUPI :devil: meni so ponudili za motor 500.000,ooSit sam se ga prodal po internetu v treh dneh za 1.150.000,oo Sit in sva bila oba zadovoljna (kupec in prodajalec) :OK: :OK:

je lepo enim ki ga prodajo v 3 dneh :(

torej katera firma pa odkupuje če smem zvedet :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me če slučajno kdo pozna kako firmo ki ODKUPI rabljen motor in ne le da ga prodaja v tvojem imenu.

Lp

Z odkupom rabljene "robe" (na splošno) je takole... Naštel ti bom nekaj dejstev, pa ti bo vse jasno, pa naj bo to "doma", ali v tujini;

- Vsaka trgovina ti ga bo vzela v račun, če boš pri njih kupil npr. novo vozilo (motor), pri katerem bodo zaslužili. (Pa še pri tvojem starem zraven.

- Vsaka trgovina, ki se s tem ukvarja, ti bo rade volje ustregla, oz. odkupila tvoj motor, če bo zraven še mastno zaslužila! Socializem is gone!!! Sociale danes ni!!!

- Imaš tudi ljudi, ki ti bodo radi pomagali... A le za dober cvenk!!! P'rjatlov ni!!! / So!!!... Samo za v gostilno, če boš ti plačnik!

- Povzetek; Vsak ti bo pomagal, če se ga bo zraven kaj prijelo! Zato ga prodaj raje sam za nekoliko nižjo ceno. Takšno, da bo šel hitro v denar in boš pri tem največ prišparal. - Salomon'c, (Zbrisano! Za pošiljanje tovrstnih povezav uporabite Privatna sporočila.), Motosvet.com (oglasi) itd. To je to! Pa še iz tega foha sem. Roba je pač roba. Pleh pa pleh.

(Samo za ponazoritev: Jaz sem pred 17 leti na enem drugem kontinentu prodajal svoj (kupljen) motor. Zanj sem dal 4.200 $. Po treh mesecih so mi (na tvoj način) ponujali od 500 do 800 $. Trgovec, kjer sem ga kupil mi je dal 1.800 $. Pohvalno! Potem me je poklical prijatelj in mi obelodanil um s ponovno prodajno ceno 4.200 $. Pa kilometrov je imel malo manj! Ampak sem mu jih tudi jaz že prej prestavil!!!)

A zdaj razumeš, zakaj sem ti mal več napisal?!

Kapitalizem je tudi včasih kurba!!! :naughty: :naughty:

motorist

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z odkupom rabljene "robe" (na splošno) je takole... Naštel ti bom nekaj dejstev, pa ti bo vse jasno, pa naj bo to "doma", ali v tujini;

- Vsaka trgovina ti ga bo vzela v račun, če boš pri njih kupil npr. novo vozilo (motor), pri katerem bodo zaslužili. (Pa še pri tvojem starem zraven.

- Vsaka trgovina, ki se s tem ukvarja, ti bo rade volje ustregla, oz. odkupila tvoj motor, če bo zraven še mastno zaslužila! Socializem is gone!!! Sociale danes ni!!!

- Imaš tudi ljudi, ki ti bodo radi pomagali... A le za dober cvenk!!! P'rjatlov ni!!! / So!!!... Samo za v gostilno, če boš ti plačnik!

- Povzetek; Vsak ti bo pomagal, če se ga bo zraven kaj prijelo! Zato ga prodaj raje sam za nekoliko nižjo ceno. Takšno, da bo šel hitro v denar in boš pri tem največ prišparal. - Salomon'c, (Zbrisano! Za pošiljanje tovrstnih povezav uporabite Privatna sporočila.), Motosvet.com (oglasi) itd. To je to! Pa še iz tega foha sem. Roba je pač roba. Pleh pa pleh.

(Samo za ponazoritev: Jaz sem pred 17 leti na enem drugem kontinentu prodajal svoj (kupljen) motor. Zanj sem dal 4.200 $. Po treh mesecih so mi (na tvoj način) ponujali od 500 do 800 $. Trgovec, kjer sem ga kupil mi je dal 1.800 $. Pohvalno! Potem me je poklical prijatelj in mi obelodanil um s ponovno prodajno ceno 4.200 $. Pa kilometrov je imel malo manj! Ampak sem mu jih tudi jaz že prej prestavil!!!)

A zdaj razumeš, zakaj sem ti mal več napisal?!

Kapitalizem je tudi včasih kurba!!! :naughty: :naughty:

motorist

hvala za tako natančno obrazložitev. saj ne pravim da bom zagarantirano prodal motor nekomu si se ukvarja s preprodajo rabljenih vozil. kajti že sam vem da kaj preveč tudi od takih ne moreš pričakovat(denarja seveda oz. cene ki ti jo ponudijo za tvoj motor). oglas je na vseh možnih oglasnih mestih. do zdaj ni bilo NITI 1. klica/maila. motor pa doma praktično stoji oz. se nabira prah na njem. kar pa najbrž tudi ni nekaj preveč pozitivnega <_<

tako da vseeno prosim če kdo pozna kako firmo, ki odkupuje rabljene motorje naj sporoči. vsaj da vidim koliko bi pa dobil če bi ga prodal na tak način.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Guest Brumer

Zanima me če slučajno kdo pozna kako firmo ki ODKUPI rabljen motor in ne le da ga prodaja v tvojem imenu.

Lp

Napiš kakšen motor imaš,kakšna dodatna oprema je gor,koliko Km ima,letnik novo ceno(ali zakoliko si ga ti kupil)če je bil rabljen in sedanjo tvojo ceno. :OK:

Vsak motor najde svojga kupca-sam cena mora štimat-zato verjetno noben ne kliče!!!!! :devil: :devil:

Ps.Daj tvoj motor ocenit na uradni servis,da boš imel okvirno ceno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://www.motosvet.com/oglasi/ads_show.php?cid=0_16998_0_-1

to je oglas motorja. glede cene sem malce preveril enake letnike in mislim da je ta cena ena izmed ugodnejših(in NI zadnja). problem se mi zdi da je edino v tem, da je 250 kar je bolj namenjeno/primerno mladim voznikom(ki pa se po večini odločajo za cestne izvedbe in ne chopper).

V oglasu sicer ne piše kateri lastnik. Torej lastnik 2. oz. 3. Zakaj 2 oz. 3.? Oče je kupil ta motor zase, da se je malo privadil na vožnjo z motorjem in sedaj ima močnejšega in tega sem dobil jaz(čeprav z moje strani vožen le parkrat). Ker pa sem se preselil čisto na drugi konec SLO(kjer pa ga žal nimam nikjer imeti motorja se prodaja).

če so na motorju kake posebne predelave(kar nebi bilo razvidno iz fotografij, ki so v oglasu) pa žal ne znam povedat. Če koga zanima še kaj več pa lahko pošlje PS.

P.S.: kakršnekoli menjave žal ne pridejo v poštev! Obrazložitev glede lastništa sem napisal kar tukaj, da nebo kdo mislil da so kaki "mutni posli" po domače povedano. :)

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsak motor najde svojga kupca-sam cena mora štimat-zato verjetno noben ne kliče!!!!! :devil: :devil:

Haha, itaq.... Nekaterim "kupcem" moras se placati.... vse.... samo da ti odpeljejo tisto sranje od zeleza ven iz garaze....

Ane?

In da izpades dobra dusa.... ker si svoj.....( motor, podaljsek penisa, dušo, .... ) prodal tako poceni....

Ja, itaq....

Kreten!

Nekateri motorji ne najdejo svojega kupca....Ce pa jih, je to samo zato, ker so poceni....cheap.... so to speak....

In to sploh ni povezano z znamko...

Te slucajno zanima, zakaj sem nabavil star motor? Star, zjeban, ampak na zunaj lep?

Ker sem idiot..... Ampak za njega.....in on za mene....

Zakaj si si pa ti nabavil nov motor? Ker..... kaj?

Si sploh upas povedati?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nočem zgledat preveč pameten ampak cena se mi zdi absolutno predraga.

12 let star motor 50.000 km in še 250 ccm za 400.000 sit ?????

Svoj avto sem lani prodal ta 250.000 sit , letnik 93, 160.000 km in zelo lepo ohranjen.

Če se res cene vrtijo okoli 400.000 sit jo daj 350 oz. raje 330 (kar je še vedno več kot ti bi katerikoli preprodajalec ponudil) in ga boš zelo hitro prodal.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nočem zgledat preveč pameten ampak cena se mi zdi absolutno predraga.

12 let star motor 50.000 km in še 250 ccm za 400.000 sit ?????

Svoj avto sem lani prodal ta 250.000 sit , letnik 93, 160.000 km in zelo lepo ohranjen.

Če se res cene vrtijo okoli 400.000 sit jo daj 350 oz. raje 330 (kar je še vedno več kot ti bi katerikoli preprodajalec ponudil) in ga boš zelo hitro prodal.

lp

Cene diktira ponudba in povprašenanje :OK: Hvala bogu,da je tako :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cena se tudi meni zdi malce visoka. Glede na to da kolega prodaja Suzuki Marauderja letnik 2002 z 9000km za 150 jurjev več, pa kljub temu ni interesa, mislim da boš moral kar spustit ceno..

Sploh zato ker po tem razredu motorjev ni velikega zanimanja. Večina folka, ki ima A do 25kw se odloča za motorje večjih kubikaž ki so zablokirani na 25kw. Kawasaki er5 letnik 2000 npr stane 500 jurjev in marsikdo, ki išče motor v tem cenovnem rangu, raje vzame kaj takega kot 250ccm chopperja. Če je pa le ta še starejši letnik z veliko km in visoko ceno, potem pa sploh ni variante da se proda.

Samo za primerjavo. Leta 2004 sem prodal Kawasaki Eliminator 125 letnik 99, prvič registriran 2000, 15k km, lepo ohranjen za 380k. In mislim da sem kar dobro prodal. Res, da so po oglasih cene večje, ampak kljub temu, da je bil moj med najcenejšimi in najbolj ohranjenimi, sem ga prodajal skoraj pol leta.. Enostavno ni interesa za ta rang motorjev..

Spusti ceno, druge ni :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidim, nobenega pravega odgovora.

Morda tole: V Mariboru odkupuje rabljene motorje AC Intercar auto( aprilia salon) na Ptujski cesti 132.

Tudi jaz sem tam prodal svojega sv-ja 650 starega 1 leto z 11k prevoženimi za 1.460k. Zdela se mi je zelo solidna cena, če odmislim vso zajebancijo, ki te čaka med privat prodajo. Prodajalec je bil zelo korekten. Boštjan tanks :OK:

V Ljubljani pa AC- Intercar auto d.o.o. Ljubljana. Natančnega naslova žal ne vem.

Rekel pa mi je, da imajo center tudi v Novi Gorici, če se ne motim.

Je pa res da odkupujejo samo super al pa dobro ohranjene motorje. Če je bil kdaj na tleh, mislim da odpade al pa je cena mal, beri velik, nižja. Vsekakor pa se splača it pozanimat.

Lp Droš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidim, nobenega pravega odgovora.

Morda tole: V Mariboru odkupuje rabljene motorje AC Intercar auto( aprilia salon) na Ptujski cesti 132.

Tudi jaz sem tam prodal svojega sv-ja 650 starega 1 leto z 11k prevoženimi za 1.460k. Zdela se mi je zelo solidna cena, če odmislim vso zajebancijo, ki te čaka med privat prodajo. Prodajalec je bil zelo korekten. Boštjan tanks :OK:

V Ljubljani pa AC- Intercar auto d.o.o. Ljubljana. Natančnega naslova žal ne vem.

Rekel pa mi je, da imajo center tudi v Novi Gorici, če se ne motim.

Je pa res da odkupujejo samo super al pa dobro ohranjene motorje. Če je bil kdaj na tleh, mislim da odpade al pa je cena mal, beri velik, nižja. Vsekakor pa se splača it pozanimat.

Lp Droš

@Whely hvala za info glede AC Intercar. Se bom najbrž kar šel pozanimat tja kako in kaj. je pa res kot si sam omenil. Nobenega pravega odgovora. vsi samo odgovarjajo kar mene ne zanima :glare:

@TBoxer in @DeX v prejšnjem odgovoru sem debelo napisal da cena NI zadnja,...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@TBoxer in @DeX v prejšnjem odgovoru sem debelo napisal da cena NI zadnja,...

Sem videl.. Moj nasvet glede tega da spusti ceno, je bil mišljen na objavljeno ceno v oglasu. Kje je smisel, da prodajaš motor za neko visoko ceno, ki jo imaš sicer namen spustit, če te zaradi tega sploh noben ne pokliče. A ni bolje že v oglasu štartat z nižjo ceno, pa magari napišeš da je zadnja in s tem privabiš vsaj več kupcev. Ker ena izmed bistvenih stvari, pri oglasu je ravno cena. Če imaš pri kupovanju 10 oglasov, ki ustrezajo tistemu kar iščeš, si npr zbereš 2 katera boš poklical in se podrobneje pozanimal. In najverjetneje bosta to tista dva, ki se ti že na prvi pogled zdita najbolj ugodna.

No pa da ne bomo čisto :topic:

V Ac-Intercar je lansko leto dal motor not en kolega. In je bil kar zadovoljen. Tako da se splača pozanimat :)

LP, DeX

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@TBoxer in @DeX v prejšnjem odgovoru sem debelo napisal da cena NI zadnja,...

To sem tudi opazil. Ampak....

Za hitro in uspešno prodat neko stvar mora biti tržno zanimiva.

Ti prodajaš čoperja, ker so čoperji izven mode, se motor ne bo prodal sam po sebi, zato pa mora biti cena ugodna (že na prvi pogled) da pritegne kupca, ki bi drugače kupil kaj drugega.

Primer (samo za oris, ker ne vem kako se gibljejo cene):

Kupec išče začetniški motor (npr. ER5) za cca. 500 kSit, ti pa imaš v oglasu da prodajaš choperja 250 za 400 kSit, valda te ne bo niti povohal, ker za 100 kSit dobi bistveno več. Če pa bi imel ceno 330 kSit bi že razmislil, saj 170 kSit prihranka za prvi motor, ki se ga bo hitro naveličal ni malo.

Lahko pa se seveda tudi motim.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Guest Brumer

Haha, itaq.... Nekaterim "kupcem" moras se placati.... vse.... samo da ti odpeljejo tisto sranje od zeleza ven iz garaze....

Ane?

In da izpades dobra dusa.... ker si svoj.....( motor, podaljsek penisa, dušo, .... ) prodal tako poceni....

Ja, itaq....

Kreten!

Nekateri motorji ne najdejo svojega kupca....Ce pa jih, je to samo zato, ker so poceni....cheap.... so to speak....

In to sploh ni povezano z znamko...

Te slucajno zanima, zakaj sem nabavil star motor? Star, zjeban, ampak na zunaj lep?

Ker sem idiot..... Ampak za njega.....in on za mene....

Zakaj si si pa ti nabavil nov motor? Ker..... kaj?

Si sploh upas povedati?

Vedno sem in bom kupil nov motor,in to zato ker ,šraufam vsak dan osem ur drugim-SEBI NEBOM!!!!!

Mislim,da sem bil dovolj jasen.Po šihtu ,če je lepo vreme se raje malo zapeljem z motorjem ne pa da bi moral kakšna stara jajca šraufat in denar bi mi ostajal-saj se mora obračat (navodila Bajuka)!!! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidim, nobenega pravega odgovora.

Morda tole: V Mariboru odkupuje rabljene motorje AC Intercar auto

V Ljubljani pa AC- Intercar auto d.o.o. Ljubljana. Natančnega naslova žal ne vem. /Baragova5/

Lp Droš

To je vse res! Prijazni so in ustrežljivi! Toda, ob tem pa je potrebno nekaj zaslužiti!

Whely, poslal si ga v ogenj po žerjavico! (Pa ne zameri prosim!)

Vse to se nanaša na:

- 5 post te teme

- Drugi Odstavek

- Peti Odstavek

- Sedmi odstavek

Kot v pravosodju. Radi delajo, toda le za svoj zaslužek!

V razmislek!

To je konkreten odgovor! Preverjeno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvo kar bo komentiral je strtanje s ceno. Zacel si isto kot vsi prodajalci(zadnje case spremljam nepremicnine). Najprej das ceno, potem pa si pripravljen spustiti se najmanj 10%. Po eni strani ni slabo, ker folk je tko navajen. Sam sem dal koncno ceno takoj, pa je model se kar utrujal za popust. Na koncu sem mu sicer malo spustil, ni mi zal, ampak mi je blo pa neumn.

Drugo

Podobno zadevo, letnik 95 ce se ne motim, tudi 250 virago je prijatelj nabavil pred tremi leti za 330k. Tko da o ugodnosti cene ne bi zgubljal besed. Motor je star 12 let, 12 let , kar ni malo. in ti bi zanj se 300, kaj 300, 400k..pa to ni res. na drug stran mas novga za mio. Kredit pa tut dobis ze za malo salo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za primer povem, da sem letos za letnik 2000-xv 250, odštel 470 k sit, sem pa 1999 prodal 1990 letnik tudi viragota 250 za 320 k sit (takrat so bili še kruzerčki kar v modi). Letos pa ena mala zadevca od Yamahe-SR 125 ni šla za 165 k sit pa je bil daleč nacenejša za svoj letnik. Dandanašnji vsi sanjajo o R-1 kar je pa se najhuje pa da kar nekaj začetnikov takšne in podobne sanje uresničujejo in ne pridobivajo izkušenj na manj brutalnih zadevah.

stef

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj me zanima :

Kolikšna bi bila za vas realna cena za motor HONDA VFR 750 F letnik 95 ???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je vse res! Prijazni so in ustrežljivi! Toda, ob tem pa je potrebno nekaj zaslužiti!

Whely, poslal si ga v ogenj po žerjavico! (Pa ne zameri prosim!)

Vse to se nanaša na:

- 5 post te teme

- Drugi Odstavek

- Peti Odstavek

- Sedmi odstavek

Kot v pravosodju. Radi delajo, toda le za svoj zaslužek!

V razmislek!

To je konkreten odgovor! Preverjeno!

Itak da ne zamerim. Samo, če se hočeš rešit motorja na fin način(beri hitro) potem je to, to!

Sigurno pa nekaj zaslužjo. Meni je dal 1.460k čez par dni sem videl v salamoncu oglas za 1.560k.

Sem pa bil vseeno zadovoljen, ker sem moral motor nujno prodat in nisem imel časa se "nategovat" z morebitnimi kupci.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Guest Brumer

@Whely hvala za info glede AC Intercar. Se bom najbrž kar šel pozanimat tja kako in kaj. je pa res kot si sam omenil. Nobenega pravega odgovora. vsi samo odgovarjajo kar mene ne zanima :glare:

@TBoxer in @DeX v prejšnjem odgovoru sem debelo napisal da cena NI zadnja,...

Mislim, da si postavil res previsoko ceno ,namreč kakor koli računaš je ta motor danes vreden natančno 1/4 cene novega. Kolikor se jaz spominjam je takrat stal ca 8000 Dm to je 4000 Eu in1/4 cene je !000 Eu ca 240000.oo Sit več neboš nikjer in od nikogar dobil. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v zadnjih 3 tednih sva se z Nts aktivirala za prodajo njenega motorja potem posrednikov (ga ima v oglasu, a ga ne more prodat -250 ccm 26Kw), podjetij, ki odkupijo motor in ti nudijo zanj keš je malo...v Logatcu, kavčič Avto center...za zzr-ja ji je ponudil 500.000 sit, med tem ko se v oglasnikih prodajajo taki motorji za okoli 750.000 sit....to je bil tudi edini, ki je po telefonskem pogovoru ponudil konkretno ceno (zanimivo, motorja sploh ni rabil videt za postavitev cene)...če pošiljaš na mail, odgovorov večinoma ne dobiš...na maile sem poslal več 10 ponudb za odkup oz. povpraševanje, odgovor le eden....

je pa kar nekaj podjetij, ki motor vzamejo in ga prodajajo, keš dobiš ko ga prodajo....nekaj je tudi takih, ki nudijo Staro Za Novo....

če želiš motor prodati pod ceno in na hitro je to ena rešitev, ugodne variante so lahko zadeve Staro Za Novo, če kupuješ nov motor ti namesto kakega popusta pač ocenijo motor na ceno, katero ima trenutno na trgu....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!