Skoči na vsebino

Kawasaki ZXR 750


k4fg0229

Priporočene objave

  • 2 mesecev pozneje...

Ojla, rabim pomoč

-kje na netu bi našel podatke o ZXR-ih po letnikih (specifikacije)?

-obstaja kakšen "ZXR" forum?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ojla, rabim pomoč

-kje na netu bi našel podatke o ZXR-ih po letnikih (specifikacije)?

-obstaja kakšen "ZXR" forum?

lp

google :arrow: ZXR :arrow: "par" strani najde....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"par" strani najde....

...in teh par strani jaz nimam cajta pregledat, zato pa sem tlele vprašal, če že ima kdo kak konkreten link

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko sem brskal po netu sem vidu,da eni dajejo masino od zx9r ninje?

a mogoce kdo kej vec ve od tega,koliko je treba predelati nosilce in podobne stvari?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče bo še največ vedu kako spraviš od 9ke mašino, Tomaž iz Elise.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravite, da se pri tako starem motorju (kot je npr 10 let star zxr 750) že kažejo znaki starosti. A to samo na mašini, al so kritični tudi kateri drugi sklopi? Pa recimo, da menjaš potrošni material (verigo, zobnike, gume, zavorne ploščice, olje v amortizerjih...). A je potem še kaj kritičnega, recimo, da vožnja ne bi bila tako varna kot na nekem novem motorju? Oz. povedano drugače, v čem se vožnja (če menjaš navedeni potrošni material) 10 let starega motorja razlikuje od recimo nekaj let starega?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim,da so tiste cevi imeli letniki 90. 91 je že mel spojlerček odsadaj na riti.Jaz sem mel let.93. Dobr motor.Včasih topl noče lepo vžgat.Mal vergla.

Zamenjat je treba svečke....to je men moj ZZR 600, let. 91 delu, potem nikoli več problemov....svečke menjat na 12.000 km, pa bo vse vredi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce ti kaj pomaga:imel sem zx7r in tudi prijatelj je imel zxr l.94 (žal že pokojni-ni bil kriv ne on, ne njegov zxr) in sem ga vozil. Motor ima veliko medosno razdaljo in ni najbolje vodljiv skozi kratke S ovinke, vendar se navadiš. Je pa idealen za dolge,hitre ovinke, kjer je motor tudi brez stabilizatorja na krmilu miren in se pelje kot bi bil pribit na cesto. Lega na motorju je zaradi prvotnega dirkalnega namena relativno neugodna, saj že ob normalni vožnji "ležiš" na motorju in te znajo dolge vožnje utruditi. Agregat je soliden, se pa kot pri večini zxr Kawasakijih pojavi takoimenovana "luknja", kjer pri določenih vrtljajih (pri meni med 4000 in 4500/min) motor močneje zavibrira in občutek je sprva grozen, a se tudi tega navadiš. Ti motorji z lahkoto vžigajo prvih 3000 km od menjave svečk, nato vžigajo brez problema, če imaš ugasnjene luči. Resnično lažje vžiga hladen kot topel, vendar ni problemov (gre za zamik sekunde ali dveh)! Težišče je dobro razporejeno in ti prednjega kolesa ne bo dvigovalo, razen če tega sam ne boš tako želel, zato motor ni ravno najbolj zaželen za cirkuške akrobacije. Temu gre pripisati tudi njegovo relativno visoko težo. Malo sem skeptičen zaradi starosti zxr-a ki ga nameravaš kupiti, saj le-ti niso tako znani kot najvzdržljivejši motorji, vendar če lastnika poznaš in je bil motor redno servisiran, potem ne bi smelo biti prevelikih začetnih stroškov. Se pa strinjam, da je oblika motorja še vedno aktualna in atraktivna in je zame osebno to še vedno eden lepših motorjev, čeprav ga je čas po karakterističnih podatkih oz. voznih lastnostih že zdavnaj povozil. Pa veliko sreče pri nakupu in nadaljnem uživanju. :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Ali ima kdo service manuale za kawasaki zxr 750 lahko menjam za service manuale od (SUZA GSX 750,GSF 1200 BANDIT, YAMAHA xt 600,YZF R1,FZR 1000 ,FJR1300, KAWA: ZR-7S (ZR 750-H1) predvsem v elektronski obliki.

Enkrat sem si sam svečke menjal pa sem že mehanik....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 mesecev pozneje...

Hojla, naš mulc si je zapiču v glavo kupit letnik 91 Kawlna ZXR 750.

Sem prebral vse zgoraj napisano, zanima me pa še kolikšna je pri teh mofah poraba.

Rabim argumente, da ga prepričam, naj raje kupi novega Z750, saj nima preveč denarja, pa tudi šravfanje se mu je pri Apriliji (RS250) zamerilo. Imam občutek, da pri tem letniku, motor kupljen od kar nekoga, tudi ne bo šel brez šravfanja.

Torej prosim podatke o tem, kje bo imel večje stroške napram novem Z750.

Pa ne mi, da je sedmica fina za grobnik. Mulac rabi moped za vsak dan, za dva pa še lep čas ne bo imel penezov.

Please za exspresne odgovore, ker ga moram danes koj po šehtu prepričat, naj se ne meče v novo stroškovno luknjo brez dna.

LP HHV

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rabim argumente, da ga prepričam, naj raje kupi novega Z750, saj nima preveč denarja, pa tudi šravfanje se mu je pri Apriliji (RS250) zamerilo. Imam občutek, da pri tem

kolk si pa mu prpravljen finančno so-argumentirat novi Z750? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolk si pa mu prpravljen finančno so-argumentirat novi Z750? :)

Nič! Imam svojih finančnih obveznost in planov krepko preko svojih zmogljivosti. :cry:

Mogoče kakšno manjše kratkoročno ata mulcu posojilo za 1 do 2 meseca.

Mulo se je redno zaposlil in bo imel možnost dobiti posojilo. Samo se mu prav na hudičevo mudi in voha vse mogoče variante in spet rine v finančno neumnost.

Poznaš koga, ki vozi oz, je vozil ZXR7??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prebral vse možne teste kar se tiče novega z750, povsod zelo hvaljen, za ta denar ponuja zelo veliko!! baje da se vozi bolje od močnejšega brata z1000...

v glavnem moje mnenje je da je z750 v trinajstih letih (zxr7 letnik 91) pridobil ogromno kar se tehnologije in voznih lastnosti lastnosti tiče. Res da je zxr7 supersport varjanta, z750 pa naked ampak jaz vseeno mislim da bo bolj užival v vožnji tako hitri ali turistični, z novim z-jem!!! (do sedaj sem vozil zr7... aprila pa pride novi z750 :D !!)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 9 mesecev pozneje...

Da ne pozabimo na ta motor, ne vem zakaj, ampak ta motor mi je še zmer eden izmed najlepših japoncev prejšnjega desetletja :)

Pa tud nasploh so mi ful bol pri srcu te tapravi klasični racing japonci od l.88 do 96, kot so ZXR750R,GSXR750 in 1100W,CBR900RR (do l.96),FZR1000,YZF750R.

sej so lepi te ta novi japonci, sam men osebno so te starejši hujši :OK:

no pa še nekaj slikc za ljubitelje zxr-a :grim

lp cagiva

post-1406-1102260875_thumb.jpg

post-1406-1102260903_thumb.jpg

post-1406-1102260970_thumb.jpg

post-1406-1102261002_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tkole zrihtanga kot so tile gor bi pa res mel-vrjamem pa , da je tak motor tega letnika težko najt, de bi bil dobro ohranjen (nikol zvrnjen, original plastika, ok mašina...) :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred dvemi leti sem prodal svojega zxr -ja.

bil je '95 oz zadnji zxr (en vstopnik za zrak na levi strani), letnik 96 je že zx7r.

pelje se kot po tirnicah med drugim tudi zaradi velike medosne razdalje in teže.

to sta tudi edina razloga , da sem ga prodal sem namreč 170+ v višino, in je bil malce predolg zame. bolj pristaja večje raslim.

kar se tiče vžiga, ko je topel: če je to zelo očiten pojav (zelo težko vžge) je smiselno pregeledat tudi glavo motorja, ker najverjetneje ventili slabo tesnijo.

to zgleda tako, da po 5 min noče vžgat čet 1/2 ure pa zopet brez problema.

drugače z mašino ni problemov, iz moje strani same pohvale.

v celoti je bil skoraj brez sprememb od rojstva naprej

osnova je ista, plastike, luči vstopnik za zrak so nekoliko spreminjali

drugače pa se strinjam z vsem, kar je že green napisal v enem prejšnjih postov.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...
  • 7 mesecev pozneje...

pozdravljeni sotrpini mraza na dveh kolesih.

mene zanima ce je kdo med vami ki bi imel na prodaj motor za kawasaki

zxr 750 od letnika 93-95 ali pa vsaj kje se da to stvar dobit.Ali so pri nas se mojstri ki bi mi

motorno gred ta istega motorja obnovili,s tem da imam broncine (drsni lezaji) ze kupljene.

:? vljudno vas prosim za katero koli pomoc hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 11 mesecev pozneje...

Lep pozdrav, zanimam se za nakup omenjenega motorja. Malce sem iskal po forumu pa nisem našel nič pametnega. Predvidevam, da je motor dokaj zanesljiv, kolikor sem razbral iz komentarjev na forumu.

Zanima me vsako mnenje o tem motorju od vsakega ki ga je kdaj vozil.

Kaj pa menite o tem oglasu? Dolgo je že gor, pa tudi cena je zelo nizka. Mogoče kdo pozna ta motor?

http://www.(Zbrisano! Za pošiljanje tovrstnih povezav uporabite Privatna sporočila.)/2004/motornakolesa/oglas.asp?id=1191001#

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Legenda :OK: , ki mi je še danes zelo všeč...te njegove luči me preprosto očarajo :)

vozil ga sicer nisem še, kej več pa si preberi o motorju TUKAJ!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!