Skoči na vsebino

"Sivi" uvozniki motorjev


adrenalyn

Priporočene objave

...izven naše zelene dežele dodeljena euro garancija velja po celi EU - razn v sloveniji ...govorim iz svojih izkušen.

To je skoraj nemogoče... Tovarna kere izdelek se znajde na nekem trgu MORA! zadostit neke minimalne standarde zaščite potrošnika. To, kako je izdelek kupljen, nima nobenega pomena pri uveljavljanju garancije.

A potem "worldwide" garancija v naprimer Nemčiji ne velja, če je motor kuplen pri nas? Pravzaprav nekje v Ljubljani obstaja ena pisarna EU-ja, kjer se lahko človek tud pritoži nad firmami v EU, prav tako nad našim uvoznikom, če mu noče garantirat nekega servisa, ali pa zagotavljat 10 letne možnosti dobave rezervnih delov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

FORA JE V DAVKU!!!!!!ta ni plačan ne v tujini in ne pri nas.

cena je še malo nižja zaradi velenakupa "sivih uvoznikov", dokler se ne bo kakšen inšpektor spotaknu ob to ni blema .)

garancija je pa itak euro

Da, to je to .)

Kolikor sem jaz slišal, se bo tisto z inšpektorji kar kmalu začelo...

najebali bodo pa seveda tisti, ki so te motorje kupili, ker inšpektor ne bo našel nikogar drugega ki bi ga lahko bremenil.... :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

TO JE PA GLIH TK KOT DA BI KUPO V NPR. BIGBANGU TV, DOBIL RAČUN, KJER PIŠE DA JE BIL DDV PLAČAN, POL BI TE PA DAVKARIJA PRIŠLA DOMOV ISKAT, ČEŠ DA MORAŠ ŠE ENKRAT PLAČAT DDV, KER GA BIGBANG NI! :eek: :hmm: :huh:

LP 6

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

TO JE PA GLIH TK KOT DA BI KUPO V NPR. BIGBANGU TV, DOBIL RAČUN, KJER PIŠE DA JE BIL DDV PLAČAN, POL BI TE PA DAVKARIJA PRIŠLA DOMOV ISKAT, ČEŠ DA MORAŠ ŠE ENKRAT PLAČAT DDV, KER GA BIGBANG NI! :eek: :hmm: :huh:

LP 6

A LOHK IZKLOPIŠ VELIKE ČRKE?

.)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa tako je še... do 24. 5. 2006 še ni davka na uvoz iz tujine, zato so vozila še nekoliko cenejša. s tem datumom, pa bo potrebno plačat davek, kar bo prispevalo k rasti cen vozilom... pričakuje se nekje od 15-20%. to pa vem, ker mami in teta delata na firmi, kjer se s tem ukvarjajo.

Torej, če grem do 24.5. po motor npr. v Avstrijo in ga dam dobim brez davka (export preis), tukaj nato ne rabim plačat ddv?

Skoraj nemogoče.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej, če grem do 24.5. po motor npr. v Avstrijo in ga dam dobim brez davka (export preis), tukaj nato ne rabim plačat ddv?

Skoraj nemogoče.

LP

Če boš ti gor kupil motor , kot fizična oseba, ga boš itak plačal z DDV

Export-preiss (brez DDV), lahko dobiš, edino, če pošlješ gor potrdilo o registraciji za DDV

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če boš ti gor kupil motor , kot fizična oseba, ga boš itak plačal z DDV

Export-preiss (brez DDV), lahko dobiš, edino, če pošlješ gor potrdilo o registraciji za DDV

To potrdilo pa je...? Če kupiš motor preko firme?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To potrdilo pa je...? Če kupiš motor preko firme?

jap!

motor lahko kupiš na firmo brez ddv, ampak če ga prodaš naprej moreš potem pri nas plačati ddv. seveda obstaja varianta, da se motor vmes "zgubi" torej ni pri nas zaveden kot nakup ampak ker davkarije sodelujejo te naši ali nemci prej ali slej povprašajo kje je zdaj ta motor oziroma ddv!

to lahko potrdim sam ker sem imel težave z nemško davkarijo pa nismo nič smuglali le da sem jaz nakup stroja (davek) pri nas prijavil decembra, nemci pa januarja ko je bila ta firma tu že prenešena na drugo firmo in davčna ni bila več veljavna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lp mene pa zanima a je že kdo kupil oz naročil motor iz te černetove akcije in ali ti lahko motor zaradi tega zaplenijo? sedaj nameravam kupiti nov motocikel in sicer hondo cbr 600f cena je ugodna vendar sem skeptičen. hvala za odgovor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

FORA JE V DAVKU!!!!!!ta ni plačan ne v tujini in ne pri nas.

cena je še malo nižja zaradi velenakupa "sivih uvoznikov", dokler se ne bo kakšen inšpektor spotaknu ob to ni blema .)

garancija je pa itak euro

Vozila ne moreš registrirati, če nisi plačal DDV.

Moj prijatelj je v Nemčiji privat kupil avto, pa ni imel računa in ga ni mogel regstrirati, dokler mu prodajalec ni zrihtal računa od nekega dilerja v Nemčiji.

Tak da če ni plačan DDV, vozila ne moreš registrirati.

In če kupiš motor pri našem (pre)prodajlcu, ti mora izstaviti račun, na katerem je izkazan tudi DDV.

To, da (mogoče) on ni plačal davka, pa ni več moj ampak njegov problem.

Prav tako je bedarija, kar je napisal nekdo zgoraj, da bo od 24.5. 20% davek na uvoz vozil.

V EU je prost pretok blaga.......

Sicer pa, a se je kdo vprašal, zakaj dobiš avtomobile (pri uradnih prodajalcih) do 800.000 ceneje od uradne cene??

Ker niso plačali davka?

Ker ni garancije??

Ker je prodajalec pri KARITAS, pa se je usmilil kupcev??

Ne, le delu marže se je odrekel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo! pravkar preverjeno: pri moto igl kupljen nov motor, uvožen iz italije ima evropsko veljavno garancijo(velja kjerkoli v eu)!!!

tako da po mojem velja zgoraj omenjeno!

lp 6

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še en podatek, ki zgovorno priča, kakšne marže imajo prodajalci motornih vozil:

Če kupiš BMW serije 3 (osebni avto), dobiš pri uradnem prodajalcu vozil do 1.200.000 (ja, milijon in dvestotisoč tolarjev) popusta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In sedaj ti misliš, da ima prodajalec BMW-jov iz recimo "Kurje vasi" :devil: 1.200.000 marže :lol1: :whistle: :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

seveda, te marže so hudič za nas, kupce ... če tega ne bi blo, bi ble cene še znosne ... samo pol ne bi blo zastojn golažev pa akcij pa marketinških akcij pa 'hypa' ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še en podatek, ki zgovorno priča, kakšne marže imajo prodajalci motornih vozil:

Če kupiš BMW serije 3 (osebni avto), dobiš pri uradnem prodajalcu vozil do 1.200.000 (ja, milijon in dvestotisoč tolarjev) popusta.

eno je uvoznik, drugo pa prodajalec

in bodi prepričan, da prodajalčeva marža ni visoka, še več, precej nizka je .)

(tri leta nazaj je prodajalec kawasakijev imel na 636ki 50k sit marže s tem, da je imel kupec prvi servis gratis)

:topic: vem..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

50 jurjev provizije dobi prodajalec, ki ti poturi sesalnik Kirby, prav toliko pa še njegov šef.

Tak da ne ti meni, da je prodajalec na 636 dobil samo 50 jurjev.

to bila pri ceni 2,5 mio 2% provizija.

Sicer ne bom trdil, da za BMW dobi prodajalec 1,2 mio, vendar poznam človeka, ki prodaja Peugeote.

Za model 406 je dobil 700 jurjev.

Sicer pa sem sam kar nekaj časa delal v prodaji, tako, da vem, kake so marže in provizije, zadnjih nekaj let pa sem delal v podjetju, ki proizvaja usnjene sedežne prevleke za Audi, VW, Porsche in DC.

Za Audi A8 smo za kompletno usnjeno garnituro dobili 600€, v trgovini jo doplačaš 2800€........

Razliko pa si izručanaj sam....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

oni to sigurno berejo pa naj sami razložijo v svojo in našo korist kako to izpeljujejo! ker če je kaj sumljivega se bo prej ali slej pokazalo in bo nekdo "popušil" na tak ali drugačen način!!! :OK:

lp 6

Ha, ha, a mislis, da bodo to javno objavili, ali kaj. Si kdaj slisal za poslovno skrivnost? (beri: ce jaz nekaj vem/znam, potem nocem, da to vedo tudi drugi, ker bodo z veseljem tudi ostali to zaceli delat in dobicek mi gre po gobe)

Z ostalim se pa strinjam. To je pac trg: ponudba/povprasevanje. Seveda, mora biti po zakonih, kakopak. Ce ne, so pa postopki tudi znani.

Sicer pa, cimvec mnenj tistih kupcev, ki so sli v ta nakup.

LP

Schtabec/Sarajevo

Popravljeno . Popravil scht@bec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prodaja (vključno z ustrežljivostjo, podporo, garancijo in zlasti "disclaimerji") je očitno panoga, ki je večini tuja.

Če ti kdo prodaja nekaj z milijon popusta, pomeni, da je pred tem lepo število folka nategnil za isti milijon.

Pa še dobro se jim je zdelo. Pomembno je, da so vsi zadovoljni.

Kdor je len in plašen, pač plača storitev manj lenih tudi kadar je ta s popustom. Oblikovanje cen se lahko greš le pri kruhu, mleku, videorekorderjih in pralnih strojih, ker vsi vedo koliko približno stanejo (niti približno pa koliko so vredni). Beauty is in the eye of beholder. Saj drugače pa cipresarji še dobre bejbe ne bi mogli niti na pijačo peljat. Howgh.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri yamahi ima DT-250.000sit marže,prodajalci pa še 200.000sit,to znese 450.000sit,če motor kupiš na sivem trgu ni vmes DT,zato so motorji do 300.000sit ceneje,to pa gre DT v nos,zato ne priznavajo garancije uvoženih motorjev :BUA: ,naj živi sivi trg :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakor je že večkrat omenjeno je fora v neplačanem DDV!!!! Sam sem kupil avto pri trgovcu, kjer vse lepo in prav piše, obstaja pa še ena vmesna pogodba med trgovcem in neko "XY" firmo, ki je avto dejansko uvozila iz Italije! Fora teh "XY" firm je v tem da ne odvajajo DDV-ja po treh mesecih kot bi ga morali ampak dajo firmo v stecaj, direktor je pa iz bivše juge, kateremu plačajo 2000Evrov in potem spoka šila in kopita.........

Sam sem avto normalno registriral, tako da ni bilo nobenih zapletov, pa tudi pravnika sem vprašal kako je z tem in mi je rekel da je vse OK, ker bi tudi v primeru revizije davkarije......bila na udarcu tista firma, ker "NISI STRANKA V SPORU", saj dobiš račun, kjer vse lepo piše o DDV, DMV, eko taksi............kar je tudi normalno saj kot kupec nikjer ne moreš garantirati da bodo trgovci res odvajali DDV!

Ker pa država tudi ni tako nora, uvaja novosti, kjer bi naj po 1.maju(ampak še baje velja dalje-24.5 ali pod.) moral pokazati potrdilo o plačanem DDV-ju kot pogoj za registracijo.

LP B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

50 jurjev provizije dobi prodajalec, ki ti poturi sesalnik Kirby, prav toliko pa še njegov šef.

to ni res! prodajalec dobi šele potem denar, ko ti v 30 dneh poturi najmanj 4 Kirby-e! z enim ne dobi nič! šef pa dobi... 50% vrednosti sesalca! tu je kriminal!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakor je že večkrat omenjeno je fora v neplačanem DDV!!!! Sam sem kupil avto pri trgovcu, kjer vse lepo in prav piše, obstaja pa še ena vmesna pogodba med trgovcem in neko "XY" firmo, ki je avto dejansko uvozila iz Italije! Fora teh "XY" firm je v tem da ne odvajajo DDV-ja po treh mesecih kot bi ga morali ampak dajo firmo v stecaj, direktor je pa iz bivše juge, kateremu plačajo 2000Evrov in potem spoka šila in kopita.........

Sam sem avto normalno registriral, tako da ni bilo nobenih zapletov, pa tudi pravnika sem vprašal kako je z tem in mi je rekel da je vse OK, ker bi tudi v primeru revizije davkarije......bila na udarcu tista firma, ker "NISI STRANKA V SPORU", saj dobiš račun, kjer vse lepo piše o DDV, DMV, eko taksi............kar je tudi normalno saj kot kupec nikjer ne moreš garantirati da bodo trgovci res odvajali DDV!

Ker pa država tudi ni tako nora, uvaja novosti, kjer bi naj po 1.maju(ampak še baje velja dalje-24.5 ali pod.) moral pokazati potrdilo o plačanem DDV-ju kot pogoj za registracijo.

LP B)

mislim,da bo to to!

LP 6

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri yamahi ima DT-250.000sit marže,prodajalci pa še 200.000sit,to znese 450.000sit,če motor kupiš na sivem trgu ni vmes DT,zato so motorji do 300.000sit ceneje,to pa gre DT v nos,zato ne priznavajo garancije uvoženih motorjev :BUA: ,naj živi sivi trg :OK:

Saj ti garancije ne da en DT, ampak proizvajalec, v tem primeru Yamaha.

In če ga DT kaj sere, jim zagroziš, da jih boš Yamahi zatožil, pa bodo takoj bolj prijazni postali.

Sicer pa se pri nas velikokrat opaža, da si trgovci izmišljujejo svoje zakone, kar se tiče garancij in podobnih zadev. Pa tudi kupci ne poznajo svojih pravic.

Pojdi v trgovino in reci, da z izdelkom, ki si ga kupil pred dvema tednoma nisi zadovoljen in ga vračaš, ter zahtevaš vrnitev kupnine.

Debelo te bodo gledali in se ti posmehovali, čeprav imaš po Zakonu o trgovini do tega pravico, prav tako, kot je garancija zakonsko določena. Pa se lahko en DT na trepalnice postavi.

to ni res! prodajalec dobi šele potem denar, ko ti v 30 dneh poturi najmanj 4 Kirby-e! z enim ne dobi nič! šef pa dobi... 50% vrednosti sesalca! tu je kriminal!

v MB jih je prodajalec dobil takoj, ko je bil sesalec plačan........(12% provizije)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bil sem pri IGL in gledal FZS 6 cenejšo od Delta Team za 250.000 :eek: ,nevem zakaj bi se bal takega motorja ,ker je nov se sploh ne bojim ga kupiti !Sem pa se pozanimal o DDV-ju mi sploh nič ne morejo,če sem ga že registriral,ha! Tu se nazorno vidi, da država nima potrebnih prijemov, da bi lahko kasirala dajatve in tako se je mnogo ljudi znašlo in koristijo luknjo v zakonu še vedno !!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri yamahi ima DT-250.000sit marže,prodajalci pa še 200.000sit,to znese 450.000sit,če motor kupiš na sivem trgu ni vmes DT,zato so motorji do 300.000sit ceneje,to pa gre DT v nos,zato ne priznavajo garancije uvoženih motorjev :BUA: ,naj živi sivi trg :OK:

vpraš DT, če majo vsi njihovi motorji legalne mednarodne garancije :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!