Skoči na vsebino

"Sivi" uvozniki motorjev


adrenalyn

Priporočene objave

servis, ki ne stane celo premoženje.........., ne???

Da in ne.

Peljal kravo zadnjič na servis.

Račun: 81.000,00 tolarjev,

od tega delo tam nekje preko 45.000,00 tolarjev.

običajen servis: olja, filter, pregled elektronike in tiste splošne stvari, nobenih ekstra akrobacij

:?

Imel denar za moped in ga imel tudi za servis, saj račun plačal,

ampak, vseeno :BUA:

Odločitev že padla.

Hodim samo še na vsak drugi ali pa tretji servis.

Garancije mi itak ne morejo vzeti, je ni več.

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da in ne.

Peljal kravo zadnjič na servis.

Račun: 81.000,00 tolarjev,

od tega delo tam nekje preko 45.000,00 tolarjev.

običajen servis: olja, filter, pregled elektronike in tiste splošne stvari, nobenih ekstra akrobacij

:?

Imel denar za moped in ga imel tudi za servis, saj račun plačal,

ampak, vseeno :BUA:

Odločitev že padla.

Hodim samo še na vsak drugi ali pa tretji servis.

Garancije mi itak ne morejo vzeti, je ni več.

:)

ja ti ki voziš bavarca, jaz sem pa z cenejšo robo zadovoljna .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da in ne.

Peljal kravo zadnjič na servis.

Račun: 81.000,00 tolarjev,

od tega delo tam nekje preko 45.000,00 tolarjev.

:)

ja ti ki voziš bavarca, jaz sem pa z cenejšo robo zadovoljna .)

Mi dobimo še gume zraven za ta denar, a ne Tati. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj ali ni to ena od for sivih uvoznikov, tati. V ceni večinoma ni upoštevane garancije in tudi zato je ceneje.

Če tako ali tako servisiraš sam in upaš, da se ne bo pojavila tovarniška napaka pri tebi, potem ne potrebuješ generalnega uvoznika.

Verjetnostni račun kot še marsikje v življenju. Štukamo pač to usrano življenje. Za vse pač ni denarja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Leon,

življenje ni usrano. Zelo veliko je odvisno od tega, koliko usranega si ga sami naredimo.

Back to the tema: Vse lepo in prav, konkurenca/nižje cene. Ampak konkurenca pod enakimi (npr. davčnimi)pogoji ter jasno povedati kaj zaradi nižje cene ne dobiš (npr. garancije) ali pa lahko fašeš (zaplemba motorja ali pa dolg nos, če kaj zaropota). Ergo, gre pravzaprav le in izključno za varstvo potrošnikov, ki jim je treba po pravici povedati, da lahko izberejo. In tukaj se z Leonom strinjam.

Velika tema, kjer je veliko strokovnjakov s svojimi mnenji, pa je seveda prodajna mreža. Big story v EU, kjer pa zaradi neharmonizirane davčne zakonodaje Evropska komisija sili proizvajalce vozil, da znižujejo osnovne cene svojih izdelkov, da se po davkih MPC cene približno izravnajo.

Hudič pa rata, ko se proizvajalci začnejo vojno nižanja cen. In ta se je začela tudi v segmentu motociklov, kjer dilerji počasi ne zaslužijo niti za pošten sendvič več. In se zatekajo k alternativni trgovski medicini (glej prejšni odstavek+ domača izvirnost).

Pa prosim ne o tem, kdo ima več, da si lahko kaj privošči in kolikšne so marže.

Yupijaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa nehajte s tem bučam o garanciji kao, da je pri sivo uvoženih motorjih ni! Če ima motor potrjeno garancijsko kjižico ob nakupu ti mora v času garancije official diler popraviti ama vse kar v garancijo spada - worldwide. Saj garancija ni sam za Slovenijo. Če maš novo Suzo pa si jo kupil v Ljubljani pa greš na furco in se ti u Grčiji pokvar greš preprosto v offical Suza center Grčija in ti motor v garanciji popravijo. GARANCIJO IZDA PROIZVAJALEC NE PA DILER for God's sake - pa kva zdej tle serjete pa lapate nekateri? :slap:

Kar se tiče pa da ti bodo motor zaplenel pa take buče spet...

V Sloveniji z vstopom V EU naša država zopet ni pomislila na milion stvari. Ena od teh je bila da si pri uvozu vozila iz EU sam odgovoren za to da greš na davkarijo in rečeš dober dan jest sem pa nov motor kupil in bi rad poravnal davek - Ja seveda in kateri butl bo to naredu? Sedaj so se pa prebudili in bo potrdilo o plačanem davku pogoj registracije. Game over! Sivi uvoz ne bo več tok cenej - pika! .)

Popravljeno . Popravil Terminator
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo diler more pa pri proizvajalcu garancijo aktivirat. In to na ime in priimek kupca motorja.

In če "sivi" uvozniki z dilerji iz tujine niso dogovorjeni o aktivaciji garancije, pol se lahko kupci teh motorjev za garancijo kr pod nosom obrišejo (zato ker pooblaščen serviser prever v računalniku če je garancija aktivirana al ne..)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drži zato sem pa reku potrjeno garancijo... (a si ziher, da je še aktivacija u igri)?

Kupci motorja se pa lahko menjajo garancija ostaja. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za avtomobile je že od zgodnjih devetdesetih (od takrat se tega pač zavedam) veljavna "Evrogarancija". Zaradi sivega uvoza so se naši ealerji tedaj dogovorili, da jo bodo seveda upoštevali, vendar po črki zakona : odprava napak v roku 45 dni. In so ti popravili garancijsko napako 44. dan. Če si kupil pri njih, pa prec, ko je mogoče.

In tako je nastala fama : kupi pri najboljšem sosedu. Pa saj ne kupiš mopeda, da ga boš samo na servis vozil, pa na vsaki furi imel spremljevalna vozila z mehaniki in deli.

(aja, veter v laseh, bati na tleh.... :-))

Popravljeno . Popravil lasagna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo diler more pa pri proizvajalcu garancijo aktivirat. In to na ime in priimek kupca motorja.

In če "sivi" uvozniki z dilerji iz tujine niso dogovorjeni o aktivaciji garancije, pol se lahko kupci teh motorjev za garancijo kr pod nosom obrišejo (zato ker pooblaščen serviser prever v računalniku če je garancija aktivirana al ne..)

Ne vem mene pa res zanima če so ti "uradni" zastopniki res tko zelo uradni... Namreč če grem pogledat Suzukijevo stran ni niti z besedico omenjen nek slovenski uradni uvoznik... Zna to kdo pojasnit?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drži zato sem pa reku potrjeno garancijo... (a si ziher, da je še aktivacija u igri)?

Kupci motorja se pa lahko menjajo garancija ostaja. .)

no, pr yamahi je aktivacija sigurno potrebna. sej če se lastniki menjajo se to čist simpl upiše na zadnji strani garancijske knjižce:) sam bistvo je pa da se stvar aktivira, ker konc koncev same garancijske knjižce niti ni težko ponaredit...

lp vito

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest bi pa tkole reku;pred leti sem imel probleme z nekim uveljavljanjem v garancijskem roku(sicer za avto ampak vseeno),pa me niso jebal pr našem uvozniku niti 5 posto.Sem se razfuku pa sem pisu email direkt v firmo ka se pr nas grejo,pa je blo potem v enem tednu vse urejeno-v mojo korist seveda.Bi blo za poskusit,pomaga sigurno. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se tiče pa da ti bodo motor zaplenel pa take buče spet...

V Sloveniji z vstopom V EU naša država zopet ni pomislila na milion stvari. Ena od teh je bila da si pri uvozu vozila iz EU sam odgovoren za to da greš na davkarijo in rečeš dober dan jest sem pa nov motor kupil in bi rad poravnal davek - Ja seveda in kateri butl bo to naredu? Sedaj so se pa prebudili in bo potrdilo o plačanem davku pogoj registracije. Game over! Sivi uvoz ne bo več tok cenej - pika! .)

Ni game over, za nazaj. Davčne zatajitve zastarajo v 10-ih letih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Narobe si me razumel, game over - v smislu tega se ne bo dalo več početi.

Kar se tiče pa roka zastaranja pa, ker registracija vozil ni povezana z davkarijo in, če ti uspe motor registrirati, te nikoli nihče ne bo več vprašal, če je bil davek plačan. Če pa bi te slučajno našli plačaš davek in zadeva je adakta.

No ja ampak sedaj bodo zakon itak spremenili in to postane brezpredmetno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ravno to se je zgodilo enemu mojemu frendu iz Krasa, ki je kupil motor pri Borutu v Dragomerju za cca. 150 000 sit ceneje, zdaj pa mu ga nihče noče servisirati, tako, da si je revež servis moral sam narediti servis :slap: :slap: :slap: , sramota........., za ušivih 150 jurjev, pa še kufer mu je zajebal, namesto lukenj kot bi jih moral je po pomoti naredil še dve, seveda kaj se je zgodilo - voda je prišla v kufer,

pa imaš nov motor z ogromno jeze in žalosti............... :slap: :slap: :slap: :cry:

povedala pa sem mu, da si je kriv čisto sam, ker je kupil pri kvazi uvozniku

Ne, ta primer žal ni osamljen. Me zelooooooo spominja name. :slap: :slap: :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej, se splača pol vzet recimo CBR 600 F pri Černetu za 1,7 mio. al ne? Garancija velja al ne? Pri Moto Iglu sm vidu, da je pri motorjih 2-letna garancija zraven, pri Moto Center Klekl-u ti pa plačajo pol zavarovanja, kar je pa bolš k nč :) Prosm za resne odgovore, k me kr mika tale cbrka :)

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupi grancija velja saj je evropska, to je isto kot bi ga kupil sam v italiji v salonu novega.V garancijipreveri da ima zig dilerja in to je to,pa srecno vožnjo ti zelim.

lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To sem že obrazložil 700 strani nazaj...:hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej, se splača pol vzet recimo CBR 600 F pri Černetu za 1,7 mio. al ne? Garancija velja al ne? Pri Moto Iglu sm vidu, da je pri motorjih 2-letna garancija zraven, pri Moto Center Klekl-u ti pa plačajo pol zavarovanja, kar je pa bolš k nč :) Prosm za resne odgovore, k me kr mika tale cbrka :)

LP

O:-) v bistvu je tako, da imajo ustanovljen MK xxx, in če tam kupiš ali voziš tja na servis se lahko včlaniš in potem dobiš pri triglavu 50% popusta .)

Se pa da tudi z pooblaščenimi prodajalcami zmenit za popust ali kakšno dodatno opremo :yes:

kar pa se tiče moto Iglu in Černe sem pa "malo" skeptičen :devil:

Popravljeno . Popravil Ventil
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupi fora je samo v davku, motorji so pa itak iz istega lagerja kot vsi v EU al pa od nasih zastopnikov.Kot je že g. Terminator povedu.

lp. :) :)

Popravljeno . Popravil muratti
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1.)Nelegalni transfer je v današnjih časopisih deklariran, kot GOLJUFIJA. Piše tako, da so sivi uvozniki ogoljufali državo oz.države za toliko in toliko, ker ni bil plačan DDV in DMV (davek na motorna vozila).

Bullshit!!

Na motorje sploh ni DMV!!

A si upaš povedati, kje si zaposlen, Damian???

Pri katerem uvozniku??

Kupi fora je samo v davku, motorji so pa itak iz istega lagerja kot vsi v EU al pa od nasih zastopnikov.Kot je že g. Terminator povedu.

lp. :) :)

Še enkrat, fora ni v davku, fora je v marži.

Poskušaj naslednje leto pri davčni napovedi utajiti 1SIT (z besedo - en tolar), pa boš videl, kako kazen ti bodo domov poslali.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bullshit!!

Na motorje sploh ni DMV!!

A si upaš povedati, kje si zaposlen, Damian???

Pri katerem uvozniku??

Še enkrat, fora ni v davku, fora je v marži.

Poskušaj naslednje leto pri davčni napovedi utajiti 1SIT (z besedo - en tolar), pa boš videl, kako kazen ti bodo domov poslali.....

Pisalo je o avtih in motorjih. Za avte pa je DMV.

Kje sem zaposlen? Ne vidim nobenega pametnega razloga, da bi ti razlagal o tem. nekaj osnovnih podatkov pa imaš v mojem profilu(za razliko od tvojega, kjer v glavnem piše: ni podatkov) Nima pa moja zaposlitev (žal) nobene zveze z motorji.

In še enkrat: fora je v utajitvi davka, ki pa v bodoče z novim zakonom oz.predpisi ne bo več možna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vseeno si upam trditi, da fora ni v utajenih davkih.

Je offtopic, ampak če se dotaknem tematike operacijskih miz:

Če bi mizo, ki jo slovenski uvoznik ponuja za 164000 €, kupil pri avstrijskem "trgovcu" z mizami za 100000€, in jih potem pri nas prodal za 120000 €, bi me tudi obtožili utaje davkov????

Še enkrat: fora ni v davku.

Lahko se greva tudi takole.

Imenuj mi katerikoli motocikel, in uradno ceno v SLO, pa ti zagotavljam, da ti ga zrihtam ceneje.

Pripeljem ti ga domov, natankam, prinesem ti potrdilo o plačanem davku, dobiš garancijo, pa še jaz bom nekaj zaslužil, pa bom še vedno cenejši od slovenskega uradnega zastopnika oz. uvoznika.

Sicer pa se starejši državljani verjetno spomnijo, kako se je splačalo iti v Avstrijo, tam kupiti pralni stroj Gorenje, zanj plačati carino in davek, pa je bil še vedno cenejši kot v slovenski trgovini......

Popravljeno . Popravil poln presenečenj
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!