Skoči na vsebino

"Sivi" uvozniki motorjev


adrenalyn

Priporočene objave

evo, pa smo spet pri osebnih žalitvah ...

najcenejši nakup pač ni nujno tudi najboljši ali z najmanj tveganja, pa obračaš, kakor hočeš

zaključek in odločitev pa sprejme vsak svojo

glede na to, da tudi sam delam v nekem segmentu, kjer veljajo dvojne cene - uradne in "dumpinške", se pač zavedam, kako te stvari grejo ... glede na to, da sam postavljam visoke tarife... pač razumem tudi uradne uvoznike ...

no, ja... bo pa drugo leto bolje... še cirka 360 dni ...

Žal narobe razumeš moj kolega motomarsovec, nič kaj osebno nisem mislil z kandidaturo, imam pa tak vtis, da res mnogo veš! Se opravičujem !

O dvojnih cenah pa tole, vedno so dve cene, prodajalčeva in cena kupca !

"Sivi" uvozniki so pa dobrodošla konkurenca dosedanjim prodajalcem, sploh pa ko lahko uveljavljam eu garancijo tudi izven Slovenije nimam namena kupit motorja dražje ! In Sivi več niso Sivi, ker enostavno je dovoljeno kupovat tudi izven mrež generalnih "uvoznikov" !!

In ti "Sivi" kupujejo motorje pri večjih dilerjih brez marže generalnih prodajalcev, prav gotovo so že kupili tolikšno kvoto motorjev, da imajo nabavno ceno najmanj enako kot veliki, verjetno so tudi manj požrešni!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Lp vsem, sem nov na forumu...

Mam vprasanje in sem se odlocu kr sm pisat, da ne bom zacel nove teme.

Zanima me kako je s placilom davka pri nas, ce motor kupis v tujin?

Dobil sem ponudbo za gsx-r 600 (novo), l. 2006 za 7.060 eur. Kako je potem s stroski za homologacijo in placilom davka pri nas?

Ce kdo slucajno kej ve...

Hvala

Popravljeno . Popravil 10na6
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žal narobe razumeš moj kolega motomarsovec, nič kaj osebno nisem mislil z kandidaturo, imam pa tak vtis, da res mnogo veš! Se opravičujem !

O dvojnih cenah pa tole, vedno so dve cene, prodajalčeva in cena kupca !

"Sivi" uvozniki so pa dobrodošla konkurenca dosedanjim prodajalcem, sploh pa ko lahko uveljavljam eu garancijo tudi izven Slovenije nimam namena kupit motorja dražje ! In Sivi več niso Sivi, ker enostavno je dovoljeno kupovat tudi izven mrež generalnih "uvoznikov" !!

In ti "Sivi" kupujejo motorje pri večjih dilerjih brez marže generalnih prodajalcev, prav gotovo so že kupili tolikšno kvoto motorjev, da imajo nabavno ceno najmanj enako kot veliki, verjetno so tudi manj požrešni!

le prodajnih salonov, servisov itd jim dejansko ni treba imeti, kajne ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne ljubi se mi vsega brat ampak se mi zdi, da je pred nekaj časa tudi če se ne motim Bladzo pisal tle gori kako ni mogel reklamacije za odleteli kufer rešit pri pooblaščenem trgovcu.

Če je tako, potem so eni pooblaščeni tudi vsaj napol sivi :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a yato, ker dejansko niso mogli vedet, al je kufer prodal, al ga je stran vrgu, al kaj?

ehhh... sej se mi ne da... vi kr pljuvejte.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a yato, ker dejansko niso mogli vedet, al je kufer prodal, al ga je stran vrgu, al kaj?

ehhh... sej se mi ne da... vi kr pljuvejte.

Saj ne gre za pljuvanje samo hočem reč, da ni vse čno belo. Samo to sem hotel skromno dodati :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...

Živjo vsem skupaj.

Po prebranih 19. straneh nisem izvedel ničesar oz. vsak pravi po svoje.

POklical sem tudi na Moto IGL, pa pravi da vse garancije veljajo; tudi v tujini.

Nato sem poklical Odarja in ga direktno vprašal zakaj je recimo IGL toliko cenejši.

IN je bil odgovor, da zato ker je sivi uvoznik in motorji nimajo nobenih veljavnih garancij pri pooblaščenih serviserjih.

No jezi me to; da vsak tupi po svoje. A se lahko nekdo javi in pove kompletno resnico brez nekega lastnega sklepanja. Torej, da je kupil motor pri Iglu ali Černetu in da ima konkretne izkušnje pri temu.

A velja garancija al ne, al samo pri Iglu, al tudi v tujini če se motor pokvari....

-Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče je pa fora v nizki ceni ravno to, da ti nihče ne more dati 100% zagotovila. Če ga boš kupil pri pooblaščenem prodajalcu boš vedel kaj in kako, pri sivem pa se ti lahko zgodi ... ali pa tudi ne.

Pač očitno je negotovost vredna svojega denarja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No jezi me to; da vsak tupi po svoje. A se lahko nekdo javi in pove kompletno resnico brez nekega lastnega sklepanja. Torej, da je kupil motor pri Iglu ali Černetu in da ima konkretne izkušnje pri temu.

A velja garancija al ne, al samo pri Iglu, al tudi v tujini če se motor pokvari....

-Hvala!

glej najlažje boš sam preveril. vprašaj tega prodajalca kako in kaj, saj ti more povedat po resnici (recimo :blush: ). vem za znanca, ki je motor kupil pri enem od "sivih" uvoznikov (žal ne vem katerem) in mu garancija velja tam kjer ga je kupil. če mu velja drugje ne vem, ampak a ni glavno, da si saj nekje velja, saj ne rabiš serviserja v vsaki vasi???

lahko pa pokličeš še kak uradni servis za suzuki (ne odarja, saj so drugi) in poveš, motor sem kupil tu in tu, ali mi velja garancija pri vas?

če se hočeš izognit riziku najboljše da sam vse preveriš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Citiram (MOTO Č****): Garancija (naša) je 2 leti, servisiraš pri nas na Brezovici (pri Lj.); drugot na servisih pa ne opraviš nič! :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A velja garancija al ne, al samo pri Iglu, al tudi v tujini če se motor pokvari....

-Hvala!

Lahko ti povem kako je v primeru Yamahe. Če servise narediš pri pooblaščenem serviserju, ti velja Euro garancija,če ne...pa ne.

Neki takega so mi razložili. Lahko, da sem kaj narobe razumel :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Citiram (MOTO Č****): Garancija (naša) je 2 leti, servisiraš pri nas na Brezovici (pri Lj.); drugot na servisih pa ne opraviš nič! :BUA:

boš pač k njemu peljal....prizna ravno tako dve leti....zame je to dovolj dobro.............za razliko v ceni imaš pa pokrito registracijo za eno leto.....pa še 30% popust ti bo na opremo dal, če pri njemu motor vzameš :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Citiram (MOTO Č****): Garancija (naša) je 2 leti, servisiraš pri nas na Brezovici (pri Lj.); drugot na servisih pa ne opraviš nič! :BUA:

Poznam, poznam... :grim Preizkušeno...

boš pač k njemu peljal....prizna ravno tako dve leti....zame je to dovolj dobro.............

Če bo imel čas :angry: al pa ti bo manjkalo pol motorja. Sicer boš moral nekaj časa prosit. Mogoče sploh ne boš izprosil :grrr Tudi preizkušeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče je pa fora v nizki ceni ravno to, da ti nihče ne more dati 100% zagotovila. Če ga boš kupil pri pooblaščenem prodajalcu boš vedel kaj in kako, pri sivem pa se ti lahko zgodi ... ali pa tudi ne.

Pač očitno je negotovost vredna svojega denarja.

se strinjam!

tut meni je igl reko, da gar. velja pr njemu, če pr njemu servisiraš! ok! pol sem pa preveru pri elisi oz. dks al velja garancija?in ugotovil............................. da velja! čeprav je bil motor uvožen iz it! torej je blo vse ok! :D lahko bi blo pa tut drugač??!! :blush:

lp 6

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hja enim se pač splača kupit motor pri sivih uvoznikih

evo moj primer, pa vi povejte kaj se bolj splača:

nameravam kupit ninjo zx6r 2005, katere cene se vrtijo okoli 1,6-1,7mio bivših sit

pri sivem pa dobim tak motor za 1,75mio sit, ampak moramo upoštevati da če kupim nov motor imam garancijo 2 leti, pa čeprav samo tam kjer sem motor kupil, če pa kupim 2 leti star motor pa garancije ni, pa še rabljen je

torej :?

Popravljeno . Popravil k0ci
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nouga, pa če ga pri Strojanovih dobiš pa servisiraš. :D

Itak, da novga! :naughty:

Sej motor je isti sam, da je prodajalec nal manj zaslužu na njem.

Če morš pa k njemu vozt na servis pa tud ni taka tragedija al kaj se najbž v dveh letih

več kot 3-4 sevise itak ne delaš al kaj :doze:

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hah ta je bila pa dobra..

Čeprou tisti link do moto Černe ni slab.. Gsx-r 1000 11k € je pa kar uredu :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mađar je nehal proizvajat :BUA:

s Francozi se ne da domenit za manjšo količino :xx:

najti pa jih je moč v Hamburgu po ceni okoli 1000 ojrov :hmm:

Mene pa zanima kolko pride tisti drugi-skiro model.

800ojrov

Popravljeno . Popravil eMBe
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mimo grede se ga da dobiti :grim

bodite pozorni na njegovo ime :P (tovarniško) Trotilex :kva2:

post-5614-1172153286_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil eMBe
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!