Skoči na vsebino

"Sivi" uvozniki motorjev


adrenalyn

Priporočene objave

k0ci, kar kupi pri sivem!! Tudi jaz sem in ni mi žal!!! Dobil sem ga po takšni ceni, da si za razliko lahko kupim opremo in plačam registracijo. Je pa res, da imam garancijo pri samem prodajalcu, v mojem primeru na Ig-u.

Priznam, bilo me je strah, zdaj je pa mašinca v garaži in oba čakava višje temperature :kva2: !!

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mađar je nehal proizvajat :BUA:

Tudi z Mađari si človek nič več ne pomaga :doze:

Če se ga ne dobi pri Tušu, tudi v Hamburg ne bom plazil ponj. Vseeno qualla.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja torej sumasumarum je, da sicer kupiš tak motor ceneje in ti igl/černe da SVOJO garancijo, razen zgleda v primeru Kwe, kjer sem že 2. zasledil da je garancija povsod OK?

-Kako pa ta dva mojstra obvladata servise; kajti ponavadi pridejo za vsak model kakšna usposabljanja, motorji so pa tudi vse bolj elekronski in je treba obvladat tudi diagnostiko če gre kaj v rit

Že za eno znamko je težko najti res dober servis; kako je šele pri nekomu, ki prodaja vse povprek?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A pa je kdo že po serijskih številkah šasije ugotavljal, če je motor res ta letnik za katerega se prodaja :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, jaz vsaj upam, da me Honda ne bo pustila na cedilu. Kar se pa tiče rednih servisov pa baje ni nobena umetnost. Mi je pa čisto logično zakaj sta lahko toliko cenejša... Npr. Igl prodaja/servisira kar v svoji garaži! Torej ne potrebuje treh trgovcev, serviserja, čistilko, ogrevanja... ljubljanske najemnine... Na vprašanje "kako tako poceni?!?" mi je odvrnil "zakaj ostali tako drago???!!!" Pa še prav ima!

Marja

Motor bi tam vzel, tudi, če bi bil leto starejši kot na papirju! Za tako ceno ne dobim niti rabljenega!! Na srečo se na mojem letnik opazi že na zunaj. Števec je bil na 00000, dobil sem še homologacijo in opravljen nulti servis!

Zaenkrat samo :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se ga ne dobi pri Tušu, tudi v Hamburg ne bom plazil ponj. Vseeno qualla.

Nove Solex-e prodajajo sedaj točno tam, kjer je prodaja Louisovih artikliv po naročilu kupca - bivša stavba Slovenijaavto v Šiški /drugo nadstropje! Cena 41.920 tajskih bahtov (cca. 800EUR).

lp

Ankh

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Mene samo zanima,če ima kdo izkušnje s tem posrednikom (prilagam link) oz. uvoznikom?? Baje da so iz Ljubljane, možnost dobave tudi nove R1 2007 (ugodno),itd.! Predplačilo 10% od celotne kupnine, dobava cca.1 teden!! Vsem že vnaprej hvala za info. Lp

Pred link pride še wwwavtonet/ pa naprej še ostalo!!

/2004/motornakolesa/oglas.asp?ID=1385271

/2004/motornaKolesa/oglas.asp?ID=1387202

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene samo zanima,če ima kdo izkušnje s tem posrednikom (prilagam link) oz. uvoznikom?? Predplačilo 10% od celotne kupnine, dobava cca.1 teden!! Vsem že vnaprej hvala za info. Lp

Sem se jaz tudi nekaj zanimal preko njega, pa so šele prišli na trg vsaj toliko sem zvedel!

Bi bil vesel, če bi kdo kej več povedal!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

No pa bi tudi jaz obnovil to temo. Torej, kako je s temi prodajalci (konkretno mislim Moto IGL)? Denar sem težko privarčeval in kolikor gledam cene je ugodneje kot drugod. Pa me zanima kaj je sedaj s to Euro garancijo ? Mislim kupiti Suzuki GSR, če pa bo še kaj denarja pa CBR 600 F. Nočem pa se po domače povedano 'nategniti'. Vem, da novi motorji praviloma ne potrebujejo izrednega servisiranja, pa vendar nikoli ne veš. Prosim za mnenje nekoga, ki je dejansko kupil motor pa mu je/ni žal. Se splača ali ne.

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No pa bi tudi jaz obnovil to temo. Torej, kako je s temi prodajalci (konkretno mislim Moto IGL)? Denar sem težko privarčeval in kolikor gledam cene je ugodneje kot drugod. Pa me zanima kaj je sedaj s to Euro garancijo ? Mislim kupiti Suzuki GSR, če pa bo še kaj denarja pa CBR 600 F. Nočem pa se po domače povedano 'nategniti'. Vem, da novi motorji praviloma ne potrebujejo izrednega servisiranja, pa vendar nikoli ne veš. Prosim za mnenje nekoga, ki je dejansko kupil motor pa mu je/ni žal. Se splača ali ne.

Hvala

Jaz imam eno dobro izkušnjo stem. Po končani sezoni leta 2004 sem šel po nov motor suzuki na nizozemsko. Takrat so bile razlike več 10% v cenah. V mojem primeru sem takrat plačal manj 800.000 sit kot tukaj. Namreč v tujini so bile povsod razprodaje, pri nas pa so držali cene kot nori. Lahko povem, da mi ni žal ter bom podobno storil tudi naslednjič ko bom kupoval nov motor če bodo take razlike oziroma ga bom kupil pri t.i. črnem uvozniku če bo ceneje.

Tržno gospodarstvo, konkurenca ter EU pač dela dobro za nas potrošnike v teh primerih.

Dobil sem res evro garancijo, ki jo bi lahko uveljavljal le na v državah zahodne evrope in ne pri nas samo ni bilo nobenih težav...Za marže in dohodke generalnih uvoznikov pa se požvižgam...Na nizozemskem so mi ga pred prodajo takoj dali za na poskusno vožnjo. Pa mi javite kje lahko naredim tukaj poskusno vožnjo ZZR1400....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri Černetu kupil rabljenega bandita ki ga je pripeljal iz tujine in z njim bil zelo zadovoljen do prometne nesreče potem pri njem kupil še dve novi Hondi in z obema ni bilo nobenih problemov sedaj pa kupil novo Yamaha pri Moto Igl pa zaenkrat tudi še ni bilo nobenih problemov Z garancijo je pa tako da velja pri Moto Černe in pa pri Moto Igl sicer pa mi je nepomembno kje velja važno je da jo lahko nekje uveljavljam z nakupom novih motorjev pri teh uvoznikih pa prišparaš toliko da imaš za gorivo skoraj za celo sezono sedaj pa sami premislite in kupujte motorje kjer komu pač paše

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bom še jest povedou svojo zgodbo..... preklical sem nekaj sivih uvoznikou , eden od njih je biu zelo "prijazen" in me je zelo nahitro odsloviu z besedami "ne, gotovinskega popusta ni mi smo najcenejši, cena je taka kot je, kr poklič drugam pa boš vidu ", pokličem suzuki odar, mi dajo 5 % gotovinskega popusta in dam na motor samo 110 eur več kot pri sivem uvozniku (pri odarju so bili usi zelo prijazni ), s tem da se mi ni bilo treba voziti vsaj 70 km deleč do sivega uvoznika (do odarja imam 5 km ) se pravi. če štejem prevoz(vsaj 2x), pa vse ostale zadeve me motor sploh ni prišel nič dražje pri slo uvozniku, kot pri sivemu

pa še nobenih problemou ne bo s garancijo, servisam

lp seba

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Lep pozdrav!

Sem pred nakupom novega motorja, 99% bo to DragStar 650 Classic. Ko sem brskal po internetu sem našel zanimivo ceno za nov DS, torej 6500€ za nov DS. Gledam in brskam naprej in najdem vse ostale cene DS-ja 7160 €. Konaktiral sem prodajalca DSja s ceno 6500€ in ga vprašal nekaj podrobnosti. Zagotovil mi je, da imajo najnižjo ceno na trgu zaradi manjše marže, da je osnovna garancija 2 leti in da se še da dokupiti tretje in četrto leto garancije, da prodajo veliko motorjev (glede na to da imajo vsi precej nizke cene) in da si motorje uvažajo sami, torej ne preko Delta Team Krško, in da zato imajo toliko nižjo ceno...

Sedaj pa bi prosil morebitne kupce v omenjeni trgovini, da mi opišejo dejansko stanje te trgovine in izkušnje z nakupom motorja. Ne bi se rad prenaglil in kupil motor, kasneje pa bi zvedel, kakšno je dejansko stanje s to trgovino in še hujše, da mogoče motor celo ni tak, kot bi moral nov biti.

Ima mogoče kdo kake izkušnje?

Prosim za pomoč, LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

klik

Tema že obstaja! Je kar obširna ampak vglavnem tisti, ki tam še niso kupovali kritizirajo in izražajo dvome, tisti, pa ki so že kupili pri teh uvoznikih pa so vglavnem zadovolni.

Popravljeno . Popravil Lowrenc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem po odprtju teme videl, da tema že obstaja. sedaj so me obšli kar veliki dvomi o tem, ali bi motor vzel pri Moto Černe (torej sivi trg) ali pri MotoCenter Klekl, kateri mi je ponudil še neko dodatno opremo zraven k novemu motorju...

kako je z garancijo pri sivem trgu?

v čem je sploh bistvena razlika med sivim trgom in če kupim pri rednem prodajalcu? Ker v oni temi so vsepovprek nametani odgovori, se človek več nič ne razume na koncu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala. Torej je to potrjen podatek tudi s strani tistih, ki so pri MotoČerne že kupili motor? Torej bi jaz moral voziti v MotoČerne motor na servis, samo tam bi lahko uveljavljal garancijo...? Kako pa je s plačilom davka - namreč pri nekaterih postih sem prebral nekaj o tem?..

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...
Mogoče pa majo probleme z davkarijo in s strankami. :)

Imajo dopust 1mes.

In ne nabijej o davkariji če nimaš pojma :krneki:

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi človk reku - kako lahk firma za oskrbovanje motorjev sred sezone zapre vrata komplet za ceu mesec ... :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kdaj pa pride iz dopusta?

aya pa tisto ceno ko jo imajo napisano še treba kaj druga plačat al je to to?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi človk reku - kako lahk firma za oskrbovanje motorjev sred sezone zapre vrata komplet za ceu mesec ... :naughty:

Servis bi človk reku, da dela :winkiss:

Če zapre prodajo je pa čisto njegova odločitev, mogoče bi mogu pa tebe prej vprašat za dovoljenje :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!