Skoči na vsebino

"Sivi" uvozniki motorjev


adrenalyn

Priporočene objave

Na (Zbrisano! Za oglaševanje se obrnite na marketing@motosvet.com)-u sem zasledil ful oglasov od tega prodajalca (Moto Igl, Černe). Prodaja ogromno motorjev - čisto novih, za 100, 200 jurju ceneje. Vse zgleda, d ma kr na domačem dvorišču pa krneki en diler... Zej me pa zanima, kako je z garancijo in vsem, če kupiš motor od takšnega prodajalca? Kako to, da jih lahko toliko ceneje proda? In od kod jih sploh dobi? :hmm:

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če prodajaš na domačem dvorišču v lastni režiji, lahko avtomatsko daš nižje cene, kot konkurenca v salonih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

npr. http://www.(Zbrisano! Za pošiljanje tovrstnih povezav uporabite Privatna sporočila.)/2004/motornaKolesa/oglas.asp?ID=83587

al pa http://www.(Zbrisano! Za pošiljanje tovrstnih povezav uporabite Privatna sporočila.)/moto%5Figl/

Hja, tujina... sej a ni tko, da ko plačaš vse davke pa to, ni glih tok razlike v ceni, če sploh? Sicer pa, zakaj pa nbena trgovina nima pol kej nižje cene, ampak imajo vsi enake skor? Sej bi lahk eni pogruntal, da lahk dostr več prodajo, če znižajo za ene 50 jurju...

Ugibam, da tale ni glih pooblaščen prodajalec in ti zato ne velja garancija in nč. Tko d bolš dat nmal več, pa maš garancijo. Ma kdo kakšne izkušnje s tem? Sicer, kdo bi pa kupil novega vedoč, da nima nobenega zagotovila, da bo motor deloval?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

<nepreverjeno>

...prodaja / uvaza motorje na svojo roko, zakaj je cena je nizja nevem - ima manjso marzo, kupuje motorje ki jih kupje zunaj brez garancije (sem tu nek prebral da se zunaj to da)... ...garancijo imaš pri njemu oz. pri enemu ali dveh serviserjih s katerimi ima on dogovor. Takih uvoznikov je kar nekaj - en ima celo banerje na ms-u.

Imajo pa pri as-domzale kar nekaj novopecenih lastnikov hond, ki so kupili preko teh uvoznikov, ki jih fehtajo, da jim zrihtajo vse papirje za registracijo, ker jih tam niso dobili...

</nepreverjeno>

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni se tu ne zdi nič kaj čudnega. Konec koncev smo v EU ter velja prost pretok blaga in storitev.

Taki uvozniki bodo čez čas ali pa so že omehčali tudi monopolne zastopnike, ki so cene držali v nebesih do nedavnega. Glede nato da servisi v garanciji pri uradnih uvoznikih niso #zastonj# kvečjemu ene 2 x dražji in da japonci tečejo kot švicarska ura bom tudi sam kupil naslednji motor pri kakšnem takem ponudniku če zastopnik ne bo dal konkurenčne cene .... :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SAM SEM PRI NJEMU KUPO MOTOR! JE UVOŽEN IZ ITALIJE. NAJPREJ SEM BIL ZELO SKEPTIČEN. BLO JE BREZ PROBLEMOV! CELO ZA ARO(50K) SVA ŠLA K NOTARJU PODPISAT! MOTOR JE PRIŠEL PRAVOČASNO! MOTOR SEM TAKOJ REGISTRIRAL. SLIŠAL SEM TUDI, DA BI MORALI NEKATERI KUPCI NAKNADNO PLAČAT DDV, KER GA UVOZNIK-NAVIDEZNO PODJETJE NI. DOBIL SEM TUDI SERVISNO KNJIGO! KAKO PA JE Z GARANCIJO V PRIMERU OKVARE PA JE VPRAŠANJE! BAJE VSE PRI NJEMU! POOBLAŠČENI SERVISERJI BI MORALI MOTORJE S PAPIRJI(SERVISNA KNJIGA) TAKOALITAKO POPRAVIT IN NAPREJ ZARAČUNATI GEN. UVOZNIKU TA PA NAPREJ! ČE SE PA LAHKO MOTOR PRODA BREZ GARANCIJE PA JE TUDI VPRAŠANJE! PREDVSEM PA UPAM NA PREGOVORNO KVALITETO JAPONCEV!

SICER PA JE PODOBNIH UVOZNIKOV KAR NEKAJ( AK LOGATEC, MOTO ČERNE, ...) IN VSI DELAJO PRIBLIŽNO ENAKO! ZAKAJ SE JE NEKDO GLIH V MOTOIGL VTAKNIL NE VEM, MOGOČE KONKURENCA!

UPAM,DA JE VSE POŠTENO, ČE NE ZARADI NJIH PA ZARADI NAS KUPCEV, MOTORISTOV!

LP 6

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...SICER PA JE PODOBNIH UVOZNIKOV KAR NEKAJ( AK LOGATEC, MOTO ČERNE, ...) IN VSI DELAJO PRIBLIŽNO ENAKO! ZAKAJ SE JE NEKDO GLIH V MOTOIGL VTAKNIL NE VEM...

..naj se tema preimenuje v "Sivi uvozniki novih motorjev"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj se je eden glih v Moto Igl vtaknil? Verjem, d mu nism konkurenca, kvečjemu potencialni kupec!

Torej, zato, ker sem ravno pri njemu opazil največja odstopanja od običajne nakupne cene novih motorjev. Pač mi drugi niso tolk v oči padli, ne vem! Torej, kot rečeno, tut če ni garancije... alternativa rabljenim in ganz novim pa je,ne? :) Sam, pišuka, 1,8 mio za novo CBR600F je pa zlo mamljiv... :)))

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...mislm da sm vidu reklamo cbr600f za 1,7mio

tut moto Černe ma ful sumljivo nizke cene ... kaj pa, če je vse res?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...mislm da sm vidu reklamo cbr600f za 1,7mio

Si vidu, na bannerju na Motosvetu :) Pa CBR600rr za 2.050.000sit :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si vidu, na bannerju na Motosvetu :) Pa CBR600rr za 2.050.000sit :)

oni to sigurno berejo pa naj sami razložijo v svojo in našo korist kako to izpeljujejo! ker če je kaj sumljivega se bo prej ali slej pokazalo in bo nekdo "popušil" na tak ali drugačen način!!! :OK:

lp 6

tut moto Černe ma ful sumljivo nizke cene ... kaj pa, če je vse res?

pa to je super da so tako nizke :eek: cene!!! :OK: če je le vse OK(garancija, davek,...) :blush:

lp 6

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsak motor ki se proda mora met aktivirano garancijo...

zdej če so ti "sivi uvozniki" z dealerji v tujini zmenjeni da jim aktivirajo garancijo pol tut v sloveniji ne bo problema, ker pooblaščeni serviserji lahko v računalniku preverjo a garancija je aktivirana al ni.

Če je, ok, če pa ni, pol bo treba pa za vsako klasično reklamacijo dinarčke iz žepa potegnt.

Tok je men znano o tem.

Lp, Vito

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Del oglasa za novi motor:

Oprema in opombe:

- 1.lastnik

- servisna knjiga / potrjena

Če je motor registriran in kopija prometnega dovoljenja dostavljena do 29.05.2006 VAM VRNEMO ŠE 50.000 sit nazaj.Motorji so v črni barvi in dobavljivi takoj.

Evo tudi to je poseben "prijem" za pridobivanje kupcev. :hmm:

A se komu sanja kje je haklc?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Glede garancije tazga motorja ni problema,... znanec je kupu rabljeno Ninjo 636, uvožen iz D, po nekajmesečni vožnji mu je začelo "neki škrtat" v menjalniku, zato ga je iz preventive pelu na servis, tam mu je blo rečeno da če je kej narobe, bo zadeva urejena v okvirju garancije, ker je motor seveda pod garancijo. Če je servisna knjiga potrjena in vse tko kot mora bit, z uveljavitvijo garancije ni problema, neglede na to kje je motor kupljen. Če je garancija 2 ali pa 5 let, se morebitne napake odpravljajo z uveljavitvijo garancije. Ne vem zakaj bi bil problem uveljavljanja garancije na motorju če je kupljen v D ali I, al kjerkol že,.. itak so vsi motorji (določene znamke) istega porekla. To je lih tko, če kupiš motor v TC-ju, (ki nima pooblaščenega servisa), pa potem ne moreš uveljavljat garancije, ker pač motor ni bil kupljen pri prodajalcu, ki im še servis.

Bojazen vprašanja uveljavitve garancije uvoženega motorja je popolnoma odveč, preverjeno.... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z garancijo bi moralo biti tako kot omenja king. Nevem kako je pri drugih znamkah, ampak pri Yamahi sem jaz dobil zraven katrico evropske garancije in kjerkoli v tujini se kaj zgodi (tisto kar krije garancija) ti popravijo v garanciji v tisti državi v kateri se nahajaš.

Glede ostalih zadev pri teh prodajalcih pa ne bi vedel kako je :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

FORA JE V DAVKU!!!!!!ta ni plačan ne v tujini in ne pri nas.

cena je še malo nižja zaradi velenakupa "sivih uvoznikov", dokler se ne bo kakšen inšpektor spotaknu ob to ni blema .)

garancija je pa itak euro

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...izven naše zelene dežele dodeljena euro garancija velja po celi EU - razn v sloveniji ...govorim iz svojih izkušen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V tujini se lahko stvari kupijo tudi brez garancije, in je zato nabavna cena za prodajalca veliko nižja in v teh primerih garancije ni.

Če pa je garancijska knjižia potrjena pa z garancijo ni problemov, vendar je res kot je Ceso napisou, da davek ni bil plačan niti v Sloveniji niti v tujini. Zato pazite da tisti ki tako kupujete dobite VSE papirje od trgovca, tudi račun na katerem je razvidno da je DDV plačan. V nasprotnem primeru boste lahko imeli težave pri registraciji...

Nekateri so na ta način kupili avtomobile BMW po zelo ugodni ceni pa imajo še kar probleme z registracijo...

LP,

Vito

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z garancijo bi moralo biti tako kot omenja king. Nevem kako je pri drugih znamkah, ampak pri Yamahi sem jaz dobil zraven katrico evropske garancije in kjerkoli v tujini se kaj zgodi (tisto kar krije garancija) ti popravijo v garanciji v tisti državi v kateri se nahajaš.

Glede ostalih zadev pri teh prodajalcih pa ne bi vedel kako je :hmm:

To je teoretično res. V praksi pa ... tudi uradi uvozniki niso angelčki.

Popravljeno . Popravil SymRu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo... da vam povem, kako je še do 24. 5. 2006 in kako bo še po tem datumu...

do takrat lahko vi mirne duše uvozite avto, motor, kolo, karkoli se pač da in ni nobenega davka! vse se da registrirat. samo morate pazit... tisti, ki dobi homologacijo z oznako SA (pomeni generalni uvoznik, npr.: delta-team za yamaho), pri registraciji ne bo imel problemov... pač potrebuje samo račun (če je kupljen preko slovenske firme), na katerem je številka motorja in pa to homologacijo.

če pa je kupljen osebno in ga sami uvozite, pa morate sami pridobit homologacijo. isto je, če vam ga uvozi katera druga slovenska firma. v tem primeru pridobite homologacijo z osnako SB, kar pomeni posamičen uvoz. v tem primeru, pa potrebujete še račun, kjer ga je tista firma prej kupila (se pravi račun iz nemčije, italije,...).

nekje se bo dalo brez tega tujega računa registrirat, drugje pa niti slišat ne bodo hoteli, ker ga ne boste imeli.

to sva s fantom doživela zadnjič, ko sva šla registrirat 4-kolesnik z SB homologacijo in nama je tetka v žalcu vse razložila, zakaj ga pri njej ne morema registrirat. potem sva šla na amzs, kjer so nama brez problema registriral motor.

pa tako je še... do 24. 5. 2006 še ni davka na uvoz iz tujine, zato so vozila še nekoliko cenejša. s tem datumom, pa bo potrebno plačat davek, kar bo prispevalo k rasti cen vozilom... pričakuje se nekje od 15-20%. to pa vem, ker mami in teta delata na firmi, kjer se s tem ukvarjajo.

upam, da je kaj bolj jasno.

glede garancije je pa tako... če vam tisti, ki vam je prodal motor, da garancijsko knjižico (seveda potrjeno), lahko kjerkoli na pooblaščenem servisu uveljavljate garancijo.

tudi to je preizkušeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OČITNE SE PONEKOD DA MOTOR KUPIT BREZ GARANCIJE,SAJ NEKATERI NISO VKLJUČENI V SISTEM GARANCIJE, KAR PA BAJE LAHKO PREVERITE PREKO UR. PRODAJALCA S ŠT. ŠASIJE!

LP6

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!