Skoči na vsebino

"Sivi" uvozniki motorjev


adrenalyn

Priporočene objave

dmv :headbang:

Vzemi aspirin, bo glava bolela. DMV se za motorje (tudi nove) ne plačuje. Uvažal pozimi iz Nemčije. Utajiš lahko samo DDV, pa še ta je močna, ker za homologacijo potrebuješ s strani DURS-a potrjen račun, da je DDV plačan. Sicer homologacije ne dobiš.

LP,

Gorazd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vzemi aspirin, bo glava bolela. DMV se za motorje (tudi nove) ne plačuje. Uvažal pozimi iz Nemčije. Utajiš lahko samo DDV, pa še ta je močna, ker za homologacijo potrebuješ s strani DURS-a potrjen račun, da je DDV plačan. Sicer homologacije ne dobiš.

LP,

Gorazd

mojstr, možno...

potem si pa preber nekej postov nazaj, KAJ ima davčna v svoji evidenci... vozila brez plačanega DMV-ja, ker, preber še malo nazaj... TI kot kupec ne moreš vedeti OB ČASU nakupa ali bo DDV prikazan na TVOJEM računu dejansko odveden. to sm mislu, ker skoz eni in isti skačejo okrog z ddv-jem... ja?

oglasi naj se tisti, ki je DDV 2x plačal (ob nakupu prodajalcu in še enkrat davčni). ostalo je nabijanje in sranje v skledo mogoče čisto poštenih uvoznikov vozil...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če dobiš račun pri nakupu od plačanega DDV ti na žalost ne morejo čisto nič.....

drugo je če kupiš rabljeno vozilo preko komisijskih prepisovalcev/prodajalcev in davek ni plačan, tam se malo zakomplicira....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
če dobiš račun pri nakupu od plačanega DDV ti na žalost ne morejo čisto nič.....

drugo je če kupiš rabljeno vozilo preko komisijskih prepisovalcev/prodajalcev in davek ni plačan, tam se malo zakomplicira....

Kot kaže se lahko MARSIKAJ ZAKOMPLICIRA :headbang: :headbang:

www_finance_on_net_tiskanje.doc

:headbang: :headbang: :SS :headbang: :headbang:

Popravljeno . Popravil bmwslo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot kaže se lahko MARSIKAJ ZAKOMPLICIRA :headbang: :headbang:

hm, kot sam razumem vse skupaj, ti dajo možnost preveriti ali je vozilo na črnem seznamu. v kolikor takega kupiš, ti ga bodo odvzeli oziroma jim boš ti plačal potrebne dajatve. to še nekako gre skozi, vse ostalo (poleg izrazitih nejasnosti) je gonja generalnih uvoznikov proti sivim uvoznikom, ki jim povzročajo sive lase. še vedno sem trdno prepričan, da če kupiš vozilo z računom na katerem je prikazan ddv in vozilo v tem trenutku ni na seznamu davčne in si ga NORMALNO registriral, ni panike, če ne drugače pa odvetnik.... še enkrat: ali so popusti v trgovskih centrih kaj sumljivi? preverjate kupci zadeve namesto davčnih inšpektorjev?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hm, kot sam razumem vse skupaj, ti dajo možnost preveriti ali je vozilo na črnem seznamu. v kolikor takega kupiš, ti ga bodo odvzeli oziroma jim boš ti plačal potrebne dajatve. to še nekako gre skozi, vse ostalo (poleg izrazitih nejasnosti) je gonja generalnih uvoznikov proti sivim uvoznikom, ki jim povzročajo sive lase. še vedno sem trdno prepričan, da če kupiš vozilo z računom na katerem je prikazan ddv in vozilo v tem trenutku ni na seznamu davčne in si ga NORMALNO registriral, ni panike, če ne drugače pa odvetnik.... še enkrat: ali so popusti v trgovskih centrih kaj sumljivi? preverjate kupci zadeve namesto davčnih inšpektorjev?

Mene najbolj v vsem moti tale odstavek

Če Durs ugotovi, da vaš prodajalec v preteklosti za katerikoli avto ni plačal davkov oziroma je bil udeležen pri celotni verigi utaje davka, ga na svoji spletni strani označi, da ima neposestno zastavljene ali zarubljene nepremičnine. Če kupite vozilo pri nepoštenem trgovcu (tudi če so bili za vaše vozilo davki plačani), tvegate, da se vam prepove ali omeji razpolaganje z vozilom ali ga celo zapleni, pravijo na Dursu.

:headbang: :headbang: :headbang:

To pa je pravna država.

Mi pride na pamet primerjava, da te na cesti oglobi policaj, ti pa od jeze odideš v otroški vrtec in tam sklofutaš par otrok . Najlažje se je znest nad tistim, za katerega veš, da ga lahko brez težav zatolčeš :headbang: :headbang: :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislim, da se lahko zakomplicira samo pri uvoženih rabljenih vozilih, katera kupiš pri "komisijskemu" prodajalcu tu je največji rizik za "utajene" dajatve, kar se novih vozil tiče, tako o.a. kot motorjev mora na računu trgovec prikazati DDV, če pa ga kasneje ne odvede nikakor ne odgovarja kupec. Nova vozila iz tujine se vedno kupujejo brez DDV-ja, kateri se potem obračunava (odvaja) v Sloveniji. Problem nastane pri preprodajalcih, ki kupijo avto ali motor za račun fizične osebe in ga potem potom komisijske pogodbe parkrat preprodajo, da se kao izgubi izvor.... to je način ki so se ga masovno posluževali t.i. slamnati d.o.o.ji ki so potem največkrat šli v stečaj ali pa v "mirovanje" lastniki pa so ponavadi "tujci", osebe s socialnega roba ipd... kar se tiče trgovcev ki prodajajo cenejša nova vozila pa ne gre za "utaje" ampak za nabave od večjih evropskih dilerjev ki imajo zaradi večjega in starejšega trga pač nižje osnovne cene kot naši uradni zastopniki. Tu se lahko kvečjemu zakomplicira kaj pri garanciji, katera velja po vsej evropi razen morda pri uradnem serviserju v Sloveniji. To pa je že druga zgodba....

Da povzamem če si kupil rabljen luksuzen avto od komisijskega trgovca za 20 ali več tisoč € ceneje od tržne cene, potem te lahko boli glava, samo po moje si vedel za kaj se gre.... tudi kurilno olje lahko tankaš v avto, pa ne boš mogel reč ti ga je nekdo natočil brez tvoje vednosti al pa da nisi vedel da se ne sme.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene najbolj v vsem moti tale odstavek

Če Durs ugotovi, da vaš prodajalec v preteklosti za katerikoli avto ni plačal davkov oziroma je bil udeležen pri celotni verigi utaje davka, ga na svoji spletni strani označi, da ima neposestno zastavljene ali zarubljene nepremičnine. Če kupite vozilo pri nepoštenem trgovcu (tudi če so bili za vaše vozilo davki plačani), tvegate, da se vam prepove ali omeji razpolaganje z vozilom ali ga celo zapleni, pravijo na Dursu.

:headbang: :headbang: :headbang: To pa je pravna država. Mi pride na pamet primerjava, da te na cesti oglobi policaj, ti pa od jeze odideš v otroški vrtec in tam sklofutaš par otrok . Najlažje se je znest nad tistim, za katerega veš, da ga lahko brez težav zatolčeš :headbang: :headbang: :headbang:

A dej no dej ... Vsi vemo ,za kaj se gre, ampak - trgovina na tak način naj pa še naprej laufa, al kaj?

Slišal sem hude cifre, koliko firm naj bi imel 'blokiranih' eden od najbolj znanih tovrstnih 'uvoznikov' ...

Upam, da bodo letos in drugo leto na tem področju mal reda naredili, tipa pa zaprli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem uvažal nov motor 4 leta nazaj ni bilo šans, da bi ga registriral brez potrdila o plačanem DDV in verjetno je ravno tako zdaj,... na to kar se zgornji članek nanaša je verjetno, da kupiš že "zarubljeno" vozilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem uvažal nov motor 4 leta nazaj ni bilo šans, da bi ga registriral brez potrdila o plačanem DDV in verjetno je ravno tako zdaj,... na to kar se zgornji članek nanaša je verjetno, da kupiš že "zarubljeno" vozilo.

Mislim da ne. Članek se nanaša na vozila, ki jih kupiš kot nova ali rabljena pri SLO firmah in ne tista, ki jih uvažaš sam.

Firme, ki kupujejo avtomobile v tujini, ne plačajo davka tam , ampak tukaj, ti pa kot fizična oseba, ki ne opravlja dejavnosti, ne moreš kupi motornega vozila brez DDV-ja .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...da kupiš že "zarubljeno" vozilo (novo ali rabljeno). Dvomim, da ti lahko odvzame lastnino, ki si jo pridobil po normalni poti (če ni ukradena ali ni zastavljena/zarubljena). Verjetno so ti dilerji že v postopku in še vedno prodajajo stvari, ravno kakor ne moreš prodati hišo če imaš na njej hipoteko....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

povezano z to temo ali pa ne, vem za najmanj 3 avtomobile kupljene preko "sivega uvoznika" kjer so sedaj lastniki dobili položnice za plačat manjkajoči ddv. jeba je ker so to avti cenovnega ranga 50.000 €+. :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem pri njihovi eni poslovni enoti kupil tud motor. Upam da bo vse OK če ne ga v savo zapljem. :unsure:

povezano z to temo ali pa ne, vem za najmanj 3 avtomobile kupljene preko "sivega uvoznika" kjer so sedaj lastniki dobili položnice za plačat manjkajoči ddv. jeba je ker so to avti cenovnega ranga 50.000 €+. :headbang:
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če boste svojega jeklenega konjička kupili pri neuradnem zastopniku, pozor. Če se je vaš prodajalec izognil plačilu davka, lahko ostanete brez avtomobila.

čak a zdej je na meni da preverjam al je tip plačal davek al ne ? Da bi mi pršli na dom bi po hitrem postopku zapustili dvorišče. A je moje delo da ko kupujem avto morm še detektiva igrat al kaj ? jeb.. ti tako državo !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!