Skoči na vsebino

"Sivi" uvozniki motorjev


adrenalyn

Priporočene objave

Ni ravno tko :nono: . Malo si preberi npr. temo "najboljši in najslabši serviserji" (moj post z mojo čist osebno izkušnjo je na strani 44...) :glare:

dobro nekaj si povedal :hmm: si pač kupoval rabljen motor

izkušnje pa nam niso poznane s popolnoma novimi motorji???? :?

a je vse babačulababarekla :hmm: morda pa se najde konkreten primer

nekaj pozitivnih je že bilo omenjenih :grim

ajde predno razvežemo mošnjičke :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eden od teh mojstrov mi je zagotavljal da so prodali okol 400 motorjev :eek: :eek: :eek:

vse bi razumel če bi jih kdo vsaj konkretno spljuval :hmm: saj to vsi dobro znamo :P

ampak ni ne duha in sluha o kakem solidnem nakupu novega motorja????

po tem sklepam da se še ni najdla budala ki bi nasedla ugodnim ponudbam :grrr

jaz čakam že 8 dni pa ni konkretnega odgovora čeprav se kupujeta dva motorja(jaz ter znanec) :zzz: :zzz: :zzz:

vsa sreča das bo zima pa Miklavžu naročim sanke :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..........

po tem sklepam da se še ni najdla budala ki bi nasedla ugodnim ponudbam :grrr

..........

mogoče pa je katera, samo si ne upa z besedo na dan ??

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoče pa je katera, samo si ne upa z besedo na dan ??

lp

men je vse skupaj resnično sumljivo :eek:

tolk smo znali upravičeno ali ne?? kritizirat nekatere uradne trgovce(no saj smo jih pohvalili tudi)

ampak o SIVIH pa :hmm: :hmm: :hmm:

pomoje ima TBoxer prav :OK:

:beer2: :beer2: :beer2:

Popravljeno . Popravil Avtokad
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danes padla dokončna odločitev :OK: ¸

v izogib težavam ki so se pojavile še predno so začeli šelesteti Cankarji :hmm:

pa nisem sam (sta še dva kupca poleg mene) :D

smo soglasno ugotovili da tudi v bodoče nabavljamo od uradnih zastopnikov ter prodajalcev :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem opazil da tu le grdo govorite o takoimenovanih sivih uvoznikih motornih koles kakšnih konkretnih primerov pa ni povem vam svojo izkušnjo kupil lansko leto rabljen motor in bil z njim zadovoljen dokler ga nisem letos razbil potem kupil nov motor pri istem uvozniku in kmalu prodal (pa ne da je bilo z njim karkoli narobe le ujela se pač nisva sem pa z njim prevozil 6000 km brez vsakih problemov) oktobra pri istem uvozniku kupil zopet nov motor z njim prevozil do sedaj 2000km brez vsakršnih problemov dobil pa sem ga za tak denar da pri našem uradnem uvozniku dobim za ta denar malo več kot le pol takega motorja(seveda dobil dodaten popust kot redna stranka saj sem pri njih v dveh letih kupil tretji motor ) pri istem uvozniku kupila še dva kolega eden rabljenega drugi pa novega in oba zaenkrat brez pripomb pri kolegu ki je kupil novega se je pokvaril brzinomer in ga je sivi uvoznik zamenjal brez problemov in pod garancijo Tako takšne so moje izkušnje sedaj pa da vidimo koliko vas je tistih ki ste imeli lastne negativne izkušnje s takoimenovanimi sivimi uvozniki ali pa po njih pljuvajo le tisti ki z njimi nimajo izkušenj in je vse skupaj res samo reklakazala

Pa še slikca zadnje pridobitve

L.P. Kalimero

post-3097-1163015848_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kalimero pozorno preberi par postov nazaj pa boš dobil malo jasnejšo sliko :grim

če ne razumeš potem ti tudi Trontelj ne pomaga :grrr

nihče ni grdo govoril o nikomur :grrr ,napisana so samo dejstva ter lastne izkušnje! ! ! !

pa nisem edini ki je v zadnjih dneh pri njih kupoval novo FJR z denarjem v žepu!! ! rabiš še kak dokaz :eek: kako verodostojno pričo :eek:

v izogib morebitnim težavam hranim vso PM pošto ter oglas kjer je dotični prodajalec lažno oglaševal prodajo FJR za ceno 2560000sit

rezultat vsega je: prevozil 120 km naredil mal minusa na računu mobitela(svojega) ter ostal brez obljubljenega oziroma že rezerviranega motorja! ! ! :devil: KER MOTORJEV PAČ NE MOREJO DOBITI!!!!

stegnil sem se toliko da si lahko privoščim tak motor :grim

dotični sivi uvozniki pa so ali še obljubljajo FJR 2006 letnik nov model za ceno 2560000sit pa minus 150000sit če ga registriraš do 15.12.2006 ti povrnejo

SAMO TO JE V BUTALAH ne v SLO

:lol1: :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje izkusnje glede sivih:

Pri enem kupujem motorje od kar se sploh vozim im sem bil vedno zadovoljen in nikoli nategnjen. :D

Servisne storitve so opravljene kvalitetno na rezervne dele se ne čaka preveč pa se veliko ponudbo dodatne opreme ima. :OK:

Se pravi vse skupaj sem kupil pri njem ali preko njega 5 motorjev pred EU in po, pa z nobenim nisem imel težav.

Dopuščam pa možnost, da kdo ni bil zadovoljen z uslugami prav tako niso vsi zadovoljni na uradnih servisih.

Glede FJR je pa tako da so jo umaknili iz oglasov takoj, ko so ugotovili, da je ne morejo dobiti.

Sploh pa ZLATE ni mogoče dobiti. :devil:

To sem pa prav pofirbcal ker me je zanimalo.

lp

Popravljeno . Popravil thonda
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

thonda: citiram

Sploh pa ZLATE ni mogoče dobiti.

prva barva v špilu je bila:Silver Storm

druga barva:Desert Metalic

tretja barvapa:Ocean Depth

tolk o barvah še zmrdoval sem se ko je uvoznik poklical da je samo Desert Metalic na razpolago in to samo en motor ter ga je tudi s tem namenom rezerviral! ! ! ne posplošujem temveč trdim

PS za kalimerota pred časom si prodajal Hondo Cbf 1000 smo te klicali in vprašali po garanciji!!!

se spominjaš tvojega odgovora :P cbf je imela garancijo samo ne take kot si zagotavljal po telefonu :grrr sivi motorji imajo garancijo samo pri sivih uvoznikih se pravi so trije ali štirje serviserji :blink: na uradnih servisih s tako kupljenim motorjem nimaš kaj iskat :grrr ali pač pa da vse plačaš z gotovino :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa še to sem pozabil :P ne me napak razumet da sem na kogarkoli jezen :grim

vesel sem da se je tako odvilo :grim :OK:

sem zoprna stranka in želim imeti vse po reglcih :D

pisal sem z namenom da se stvari skristalizirajo :hmm:

mogoče bo komu koristilo <_<

sedaj smo trije nezadovoljni s temi uslugami :kva2:

to pa ne pomeni da smo ali bomo brez motorjev :yea1:

Popravljeno . Popravil Avtokad
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

thonda: citiram

Sploh pa ZLATE ni mogoče dobiti.

prva barva v špilu je bila:Silver Storm

druga barva:Desert Metalic

tretja barvapa:Ocean Depth

tolk o barvah še zmrdoval sem se ko je uvoznik poklical da je samo Desert Metalic na razpolago in to samo en motor ter ga je tudi s tem namenom rezerviral! ! ! ne posplošujem temveč trdim

PS za kalimerota pred časom si prodajal Hondo Cbf 1000 smo te klicali in vprašali po garanciji!!!

se spominjaš tvojega odgovora :P cbf je imela garancijo samo ne take kot si zagotavljal po telefonu :grrr sivi motorji imajo garancijo samo pri sivih uvoznikih se pravi so trije ali štirje serviserji :blink: na uradnih servisih s tako kupljenim motorjem nimaš kaj iskat :grrr ali pač pa da vse plačaš z gotovino :lol1:

NO da ti podam odgovore vsako motorno kolo(seveda novo) ima določeno tovarniško garancijo ki jo lahko uveljavljaš po celem svetu na servisih ki so za to pooblaščeni .Če si me res klical glede CBF 1000 sem ti to trditev tudi podal in za njo še vedno trdno stojim je pa problem drugje pri naših uradno pooblaščenih trgovcih in serviserjih ki na vse kriplje branijo svoje velikanske zaslužke pri vsakem prodanem motorju je pa pač tako da bi tudi sam delal na isti način saj nihče nebi pljuval v skledo iz katere zajema pa naj bo to z veliko ali malo žlico.Glede nakupa FJR ki ga opisuješ vem za katerega trgovca gre vendar ko sem jaz kupoval ta zadnji motor je potekalo vse nekoliko drugače podal mi je ponudbo po kateri sem se odločil za nakup odšel do njega in položil aro on je poklical v tujino računalniško potrdil nakup se dogovoril o roku dobave in vse skupaj dobil potrjeno po e mailu in ves ta dogovor je tudi držal. Nikoli pa nisem trdil da so vsi tako imenovani sivi uvozniki isti jaz ti povem samo svoje izkušnje s človekom s katerim sem jaz posloval in ti želim mnogo uspehi pri nakupu motorja pa ga kupil pri sivih ali pa pri belih meni je vseeno

L.P. Kalimero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kalimero si pač imel srečo :grim

pa se ti je računica izšla :D

nam trem se ni :grrr

pa da ne bo pomote dogovarjali smo se na različne dneve in vsak samo za svoj motor :?

skratka naj še kdo osebno napiše svoje svojo izkušnjo..ne od prjatla prijeteljice fotrovega kolega :kva2:

PS vsekakor pa ti želim da ti hondica nudi popoln užitek in te varno prevaža naokoli :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje izkusnje glede sivih:

Pri enem kupujem motorje od kar se sploh vozim im sem bil vedno zadovoljen in nikoli nategnjen. :D

Servisne storitve so opravljene kvalitetno na rezervne dele se ne čaka preveč pa se veliko ponudbo dodatne opreme ima. :OK:

Samo kakor jaz razumem zadevo, servisiras nov motor v garanciji pri sivem uvozniku (nepooblascen serviser). Ali to pomeni, da ti tovarniska garancija ne velja vec?

Samo kakor jaz razumem zadevo, servisiras nov motor v garanciji pri sivem uvozniku (nepooblascen serviser). Ali to pomeni, da ti tovarniska garancija ne velja vec?

Pardon, prepozno videl, da je ze odgovorjeno na to vprasanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se voziš v glavnem po Slovenijiin malo naokoli, verjetno ni problem pr sivem kupit - če on prevzame odgovornost za garancijo itd., si zrihtaš AMZS, da te pripeljejo z okvarjenim mopedom do njegove delavnice.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se voziš v glavnem po Slovenijiin malo naokoli, verjetno ni problem pr sivem kupit - če on prevzame odgovornost za garancijo itd., si zrihtaš AMZS, da te pripeljejo z okvarjenim mopedom do njegove delavnice.

tudi o tem smo se pogovarjali s sivem uvoznikom :grim mojster je zagotovil da pokličeš njih in pridejo po tvoj motor kamorkoli ali pa če si kje daleč v tujini pelješ na uradni servis plačaš ter potem se z računom zglasiš pri sivem in ti povrnejo strošek :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vseeno so pa korporacije glupe, da to dopuščajo - tako rušijo ugled svoje mreže in spodjedajo lastne uradne distributerje in prodajalce ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vseeno so pa korporacije glupe, da to dopuščajo - tako rušijo ugled svoje mreže in spodjedajo lastne uradne distributerje in prodajalce ...

:nono:

že tito je reko znajdi se!

hvala bogu, da lahko za isti stroj plačam manj! :OK: mi za druge stvari ostane! :OK: drgač pa uradnemu ostane! :cry:

sam se odloči kje boš kupo!

je pa res, da bi mogle bit razne nategancije(če so :? ) zakonsko onemogočene!

lp 6

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:nono:

je pa res, da bi mogle bit razne nategancije(če so :? ) zakonsko onemogočene!

lp 6

Nategancije so zakonsko onemogočene,če kupiš pri uradnem uvozniku.Dolžan ti je garancijo, dolžan je dobavljati rezervne dele še 7 let po koncu izdelave modela,itd. To pa tudi nekaj stane.

Če greš v sivo varianto,pač reskiraš, da te kdo lahko malo nategne.Lahko se ti pa tudi vse izide.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Lep pozdrav !

Zanima me, če je že kdo kupoval nov motocikel pri moto ČERNETU ali pa pri DARETU iz Žalca.

Ta dva imata zelo ugodne cene novih motocikolv,če motocikel plačeš v celoti preden ga dobiš ti za to ponujata še velik popust. Zanim me če sta vredna zaupanja ?

Najbolj me zanima če jima je vredno plačati celoten motocikel in potem čakati par mesecev nanj.!!!

Za odgovore se vam že vnaprej zahvaljujem in vas prav lepo pozdravljam.

FRANJO

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sosed je tako naročil motocikel pri nekem drugem uvozniku...cakal ga je 2 meseca dlje kot je bilo dogovorjeno...

Dat kes enmu par mescov pred dobavo...hm...ce oni zna z denarjem ga lahko mal obrne ane???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi mene zanima takšen nakup. ker so cene zelo ugodne. še posebej, če plačaš v celoti naprej.

kaj vmes delajo z mojim denarjem me ne zanima. važno je, da se držijo dogovora.

bolj me skrbi, da se bom celo zimo spraševal, če bom sploh videl motor...... :?

neumno bi bilo, da bi hotel prišparati 100.000 sit na koncu pa bi bil ob 1.500.000sit :headbang:

bom še razmislil :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hja ne vem kako ste tako naivni .. plačat za motor pol leta v naprej ?? :headbang: vsak vas lahko nategne

po radiu je bila zgodbica o gospodu, ki je dal v prodajo motor nekemu takemu sivemu uvozniku in preprodajalcu. "trgovec je motor prodal in gospoda vlekel za nos kar nekaj mesecev z predajo kupnine, dokler ni zaprl "podjetja" in izginil ... sedaj ni ne motoeja ne denarja ... gospod lahko išče pravdo na sodišču .. toliko o teh podjetnikih in zaupanju ... :slap:

ti trgovci nimajo kapitala in tisth vaših v naprej plačanih 7000€ lahko hitro zabrede v kakšno nesrečno naložbo in tako se lahko začnejo velike težave ...

noben vam ne dela usluge s tem ko vam gre kupit motor v tujino !!!!! :alien1: to lahko storite sami !!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!