Skoči na vsebino

AS Domžale -- in ostali - se gredo prodajo al kaj?


Pahorini

Priporočene objave

Grozno neprijazen je tud prodajalec v Apriliji v MB na Ptujski. Pridem tja, vprašam če lahko dobim kak katalog in on meni - tam je, vzemi si. Ni me jeb*l 5 posto. Pol se vsedem na Pegasota pa me dobesedno nežene dol češ to je pa nedopustno! Pri BMW-ju kaj takega nisem doživel, sedel sem na vseh (serija F), prodajalec pa se mi je tudi zelo posvetil pa še v eno debato sma "padla". Prav tako lahko pohvalim Kawasaki shopa na Ptujski in na Studencih, česar pa ne morem trdit za Motor Jet na Pobrežju - razočaran (totalna ignoranca in kasneje vzvišenost!).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... bolj ko tole berem, bolj se mi zdi, da se v Sloveniji širi nek čuden virus, ki razsaja med prodajalci motorjev ... samo najti vir okužbe bo bolj težko ... sumim sicer kje je, vendar si ne upam izustiti ... v najboljšem primeru me bo kakšen odvetnik "prisilil", da se bom trgovcu javno opravičil za padec prodaje, ki ga je utrpel ...

lp Easyrider

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Očitno res samo med prodajalci motorjev. V zadnjem mescu sem bil v najmanj 15 avtosalonih novih in rabljenih avtomobilov, pa so bili POVSOD prijazni, ponekod že skoraj vsiljivo prijazni. Skratka, namenijo ti več kot dovolj pozornosti, mogoče še najmanj pri Renaultu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

quote:

Nisem siguren ampak stavim, da niso pogledali kako se to dela pri npr. BMW-ju.

Uhhhhhh tlele si pa men na žulj stopu.....kaj kurac pa je delal BMW-Tehnounion še eno leto nazaj??????Prodajalca nisi našel,pa da si bil bog.....zedj pa isti tipi prodajajo za novo firmo.

Kakšen majo sedaj odnos ne vem.....in tudi ne mislim preverjat.Glede organizacij odprtih vrat,pa ni njihova dobra volja,da jih organizirajo,pač pa zahteva tovarne,saj v nasprotnem primeru papa zastopstvo.

Vse kaže,pa da ostali zastopniki niso nič boljši........dokler smo goveda,pa jih nekam vse po vrsti ne pošljemo,nas bodo samo še bolj obirali,in še manj jebali 5%.Začudeni?????????????

BTW.....da imam jaz v svoji trgovini take priodfajalce jim vsem po spisku j**** m******,pa knižce u roke,pa da vidim kako se bodo drugič obnašali!!!!!!!!!!!!!!!!!

Klimbra..in Chupa Cups.....čisto oralno zadovoljstvo

klimbra se popolnoma strinjam s tabo...........jebat ga,ampak dokler niso zgubili zastopstva, jih nisi ne našel,ne premaknil,sedaj se pa trudijo,verjemi.In prav je tako.glede prodaje pri BMW-ju -koliko motorjev pa prodajo,da so lahko na drugem mestu?a šteje tudi prodaja policiji in državnim organom,kajti če šteje,me čudi,da so samo na drugem mestu.

klimbra,boljši vzgojni ukrep je "vinski" tolar.to pomeni, da prodajalcu vsakič ko ga "userje" takoj vzameš 1000,00 SIT in ga daš v fond,na koncu meseca pa prodajalce povabiš na kosilo za njihov denar in jim to tudi poveš.da vidiš,kako jim gre potem hrana težko po grlu.....verjemi pali zadeva....tako sem jaz moje naučil, da pospravljajo za sabo.

lp.,

bmw

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Pri ASu imajo tut 'testne' motorje. Pa jih morš skor po kolenih prosit, da ti kakšenga dajo. Namesto da bi bili za potencialne kupce na razpolago, se njihovi zaposleni z njimi okrog furajo. Še dobr, da

macica eno vprasanje, ali se nisi prav ti hvalila kako si gonila to VFRko in se skoraj ubila?

Za ostale, kaksen virus je na tej grupi, ko zacne nekdo nekaj kritizirati, se oglasite še tisti ki pojma nimate, sam da tulite....

Pa nimam takega občutka samo pri tej temi.

mat

http://vara_mat.tripod.com/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne dajo,ne dajo vfr,verjetno so me tam zadnjič videli!

LP DAN

If you need A BIKE that´s faster you´re either a)WSB Champion b)New to biking

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Za ostale, kaksen virus je na tej grupi, ko zacne nekdo nekaj kritizirati, se oglasite še tisti ki pojma nimate, sam da tulite....

Pa nimam takega občutka samo pri tej temi.

mat

http://vara_mat.tripod.com/

....brez zamere,ampak a si lahko malo bolj specifičen okrog tuljenja in tvojega občutka........

lp.,

bmw

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

... bolj ko tole berem, bolj se mi zdi, da se v Sloveniji širi nek čuden virus, ki razsaja med prodajalci motorjev ... samo najti vir okužbe bo bolj težko ... sumim sicer kje je, vendar si ne upam izustiti ... v najboljšem primeru me bo kakšen odvetnik "prisilil", da se bom trgovcu javno opravičil za padec prodaje, ki ga je utrpel ...

lp Easyrider

ja ocitno je res kar pravite, sem slisal ze ogomno pritozb preko prodajalcev vseh znamk. meni sicer se je isto zgodilo leta 97 na YAMAHI V KRSKEM ko sem moral skoraj prosit za motor in idiot sem ga pol se kupil ker sem ga hotel imet. pri prodajalcih je verjetno drugace, uvozniki pa so poglavje zase! vseeno smo mi tisti bedaki ki prosimo za motrje, testne voznje pa v osnovi kar pozabite, ce je slucajno je prej izjema kot pravilo. to je zato ker motorje ne prodajajo motoristi ampak trgovci, ki bi jutri isto prodajali kruh (verjetno bi se bolj potrudili)!

SUPPORT YOUR LOCAL PERVERT!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To ne bi smela biti izjema ampak pravilo! Vsak prodajalec avtov ma testne, ne vem zakaj "motoristi" vedno izstopajo?! na PORSCHE MB se lahko preko neta naročiš za testno vožnjo z avtom!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prodajalci v Mb:

Sma bila prejšnji teden s kolegom ki se zanima za nakup maksi skuterja malo naokoli po trgovinah v Mb.

1. Obisk: Najprej sva se napotila v PanAdrio kjer prodajajo Suzukije.Prodajalec totalno nezainteresiran, ko ga kolega vprašal če imajo Suzukija Burgmana, je rekel da jih sploh še ni v Slo in da nič ne ve če sploh še bodo. Ocena 2

2. Stupid d.o.o :Zelo prijazen prodajalec, na yamaho je takoj namontiral še dodatno šipico, dal materiala (od cenikov do katalogov za dodatno opremo) ko malo morje. Ocena 5

3. Klemenčič: Tja sma zašla bolj zaradi firbca, bil prijazen, vendar sva morala čakati cca 15 min ker jih ni imel prefotokopiranih.Ocena 3.

4. Motocenter Maribor:Imel sredi belega dneva zaprto! Hallo!!

5. MotoJet: Pridma noter, gledama motorje, prodajalec sedi, brez kakršnega koli pozdrava, buli v neke papirje, skratka ni naju jebal 5 posto! Skoraj je moral prositi za prospekt.Ocena 1.

6. Motocenter Ptuj: Prijazni kot vedno, navijajo za Yamaho, motorja ki ga oni ne prodajajo pa se da pri njih tudi naročiti.Ocena 5

Ja kak pa.com!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Za ostale, kaksen virus je na tej grupi, ko zacne nekdo nekaj kritizirati, se oglasite še tisti ki pojma nimate, sam da tulite....

Pa nimam takega občutka samo pri tej temi.

Sem malo pogledal pa ni bilo nekih nevmesnih pripomb.

Prosim pa vse sodelujoče, da pri tej in podobnih (lahko bi rekli "občutljivih") temah sodelujejo s le s konstruktivnimi in resničnimi sporočili.

N0iSe DaTa

-=> Motosvet.com <=-

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Vsak prodajalec avtov ma testne, ne vem zakaj "motoristi" vedno izstopajo?!

V Sloveniji prodajo na leto tam okoli 65000 avtomobilov (novih), poleg tega pa tudi originalni trgovci še dosti rabljenih iz sistema staro za novo. Od tu tudi kapital za vzdrževanje testnih avtomobilov.

Motociklov prodajo bistveno manj (1000 ali 2000, če se prav spomnim).

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Sem malo pogledal pa ni bilo nekih nevmesnih pripomb.

Prosim pa vse sodelujoče, da pri tej in podobnih (lahko bi rekli "občutljivih") temah sodelujejo s le s konstruktivnimi in resničnimi sporočili.

N0iSe DaTa

-=> Motosvet.com <=-

Ma, saj nisem mislil konkretno na to temo. V bistvu je pri vseh pljuvanjih (v Sloveniji) tako, nekdo začne, nato se še vsi drugi oglasijo, pa če so bili prisotni(udeleženi) ali pa ne.

mat

http://vara_mat.tripod.com/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

... Ma, saj nisem mislil konkretno na to temo ...

... ti bom odgovoril konkretno na to temo:

... trenutek slabosti ... se ustavim v AS ker me je nekje globoko v srcu prešinilo, da bi morda zamenjal motor ... hočem dobiti podatke, prospekte, cenike ... ura je bila 16.40, zapirajo uradno ob 17.00, pa mi je trgovec rekel, naj pridem naslednji dan, ker je "za danes že zaključil" ...

... naj bo to samo toliko, da boš dobil pravi občutek o "pljuvanju vsepovprek" ...

... in še nekaj ... iz vseh mojih izkušenj z uvozniki (ter nekaterimi) trgovci sem prišel do zaključka, da bom (ko in če bom) zamenjal motor takrat, ko bomo v EU ... pač raje odnesem denar tja, kjer me vsaj normalno (poslovno) obravnavajo ...

P.s.: ... ja, in še vedno mislim, da med trgovci razsaja nek specifičen virus ... ki pa bi se ga dalo ozdraviti z kakšnim izobraževanjem (morda iz področja poslovnega bontona), malo več dobre volje pri opravljanju dela, pozitivnega odnosa do vseh strank (kajti če ne kupim danes, sem še zmeraj potencialni kupec v prihodnosti - to pa je lahko zopet iztočnica za neko drugo temo, ki pa se žal spet tiče uvoznikov in nekaterih prodajalcev) ...

... kakorkoli že ... stay in peace, my brother on bike!

lp Easyrider

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja opažanja so da v velikih podjetjih te sploh ne jebejo, sploh generalni uvozniki.Vendar ko prideš do kakega mojstra ki ima sam doma prodajo ali servis je pesem povsem drugačna.Raje dam tudi malce več za motor če je odnos pravi!

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jasno, ne morem, da bi bila tiho!

V AS-u bi pohvalila serviserja Gašperja, za prodajo pa ne morem dati izjave, ker jih preslabo poznam!

Lp R

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadeve okoli prodajalcev vidim takole:

-naš trg je majhen

-uvažanja in prodaje se gredo:

=zanesenjaki, ki jim dobiček ni edino merilo, čeprav ni nevažen, ampak uživajo v motorjih

=avtomobilske ali druge firme, ki so jim motorji zgolj dopolnilni program in če ne spadajo (vsaj neposredni prodajalski kader) med motoriste po prepričanju, jim je skoraj vseeno, ali prodajo motocikel več ali manj, ker motociklistični program itak ne preživlja podjetja kot takega

="nesposobneži" ki si v borbi za izdelek in trg niso uspeli pridobiti bolj ugodnih programov (avtomobili in podobno) in so s svojim delom in programom v bistvu nezadovoljni, preusmeriti pa se ali ne znajo ali pa ne zmorejo

Potem je samo odvisno, kdo od zgornjih prodaja motorcikel tvojih sanj.

En primer: firma, ki prodaja motocikle ima med drugim tudi koncesijo za tehnične preglede. So se belega kruha hitro preobjedli in s tehničnimi pregledi končajo ob 17. uri, strank pa ne sprejemajo od 16:30 ure dalje. Torej, ni razloga, da bi motocikle zavzeto prodajali. In jih res ne, ker je na našem forumu in na drugih forumih čuti pripombe nanje in tudi sam nisem bil, ko sem še predizbiral novi motocikel v njihovi trgovini niti povohan, niti dobrdančkan. Sem bil tiho jaz, so bili tiho oni, no jaz sem jih vsaj pogledal, ker sem mislil, da bo kdo pristopil, oni me pa še pogledali niso, pa smo se v tišini razšli in imajo en motocikel manj prodan.

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja izkušnja v AS-u je pa čist pozitivna. Že prvič ko sem jih obiskal so bli ful prjazni. Prodajalec mi je o motorju vse razložil in mi tudi sam predlagal naj se na motor usedem (to je zapečatilo mojo motoristično usodo) pol so mi pa še za minimalni avans šparali motor letnik 2001 do spomladi 2002. Skratka vse je blo tko kot bi moralo biti pri vseh prodajalcih in zastopnikih. Ne morem si kaj da ne bi pohvalil še njihovega serviserja Gašperja, saj je prav prijazno odgovoril na vsa moja več al manj neumna vprašanja.

Mogoče sem mel pa srečo ?!?

LP - Rude

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

quote:

Pri ASu imajo tut 'testne' motorje. Pa jih morš skor po kolenih prosit, da ti kakšenga dajo. Namesto da bi bili za potencialne kupce na razpolago, se njihovi zaposleni z njimi okrog furajo. Še dobr, da

macica eno vprasanje, ali se nisi prav ti hvalila kako si gonila to VFRko in se skoraj ubila?

Sem jo vozila, ampak preden sem jo dobila v roke sem doživela kar sem opisala prej. Pa sem njihova redna stranka (tja vozim motor na servis in na srečo je vsaj serviser Gašper faca kot se spodobi, tut sam motorist) od unga prodajalca pa morm vedno kake informacije izvlečt pa ful težit če hočem da se kaj potrudi. O samih motorjih nič ne kaže da bi imel veliko pojma, čeprav vsako sredo pozira na 3M.

jsssssstttttttt tuuuuuuuuuuuuuuuut

Popravil/a - macica dne 05/06/2002 ob 16:16:49

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motorje se kupuje pri nekom, ki prodaja motorje in ne avtomobile zraven pa še motorje. Tam vedo zakaj si prišel in ti znajo tudi pravilno postreči in ustreči (npr. TC motoshop-Yamaha,Honda, Dacar Simon-Ducati,KTM ... in še nekaj, ki ste jih že našteli ...). Po nakupu motorja pa z njimi ostaneš v dobrih odnosih še za nakup opreme in servis.

hotschko

{Born To Lose Live To Win}

Popravil/a - hotschko dne 05/06/2002 ob 17:58:36

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam se za nakup motorja odlocim sam, brez nasvetov trgovca!

To mi je verjetno ostalo se od casov Yuge, ko si moral zrihtati zdomca pa ostalo sranje. Majhen nasvet: odloci se za model in ga nato kupi tam kjer ti ga dajo najceneje! Motor ni nic dugacen, kot tisti, ki das zanj 50.000 vec! Na servis ga peljes pa tja kjer jim bolj zaupas. Glede ASa- do mene so O.K., sicer imam pa sam raje , da trgovec ne rine prevec vame. Mimogrede, Mitja mi je vceraj sam ponudil VFR za testno voznjo! Saj motorji niso tako poceni, da bi jih vsakomur dajali. Kot uvoznik morajo sami kupiti motor za testne voznje in ne verjamem, da je kaj cenejsi, kot je to primer pri firmah iz EU, ko dobijo velike popuste za take motorje.

V SLO primeru se s prodajo motorjev bolj slabo zivi in se nic ne cudim, da niso motivirani. Najbolje bi bilo, da bi Japonci sami prevzeli in stimulirali uvoznike, kot npr.Toyota. Za primer podatek, da so lani v Angliji prodali preko 6000 CBR 600!

Pa se to, a se bos vozil s prodajalcem ali z motorjem? Pri Hondi bodo vedno dobro prodajali, tudi ce bi jih na boljsjaku!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fotr mi je zmeri govoru, da lahko zlo dobre živiš od VSAKEGA posla, če si v njem najboljši! Tko da mi je mal smešno da je izgovor za nezainteresiranost trgovcev to, da se od prodaje motorjev slabo živi! BTW - sami so si izbral ta posel.

God bless the losers, for they determine the winners!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem prebral tale topic in vidim, da se na mojo žalost od 97, ko sem jaz kupoval motor ni nič spremenilo. Kar se AS-a tiče sem tudi jaz imel takrat slabo izkušnjo. Ko sem takrat hodil na okoli in spraševal za kakšno testno vožnjo so me samo debelo gledali...

No na bmw nisem šel ker me ta znamka ni zanimala, a vsi drugi pa so me gledali kot da sem z Marsa. Kupil potem Kawasakija, a tudi tu se je veselje končalo, ko sem zvedel, da motor nima tistega kar je pisalo na vseh dokumentih.. Mogoče pa bo tale EU le pomagala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

trgovec ne rine prevec vame. Mimogrede, Mitja mi je vceraj sam ponudil VFR za testno voznjo! Saj motorji niso tako poceni, da bi jih

Mogoče jih je pa kdo opozoril na tole temo . Kakorkoli že, pomembno je, da se spremenijo.

N0iSe DaTa

-=> Motosvet.com <=-

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!