Skoči na vsebino

gume


lukec

Priporočene objave

Preverjal nisem, zato ne bom nič za ziher trdil..

Ampak glede na to, da razna evropska gumarska združenja in zveze trdijo, da se lahko gume pri distributerjih in prodajalcih pnevmatik prodajajo 5 let po datumu proizvodnje, oziroma japonsko združenje (JAMTA) na drugi strani priporoča menjavo avtoplaščev po 10 letih, močno dvomim, da bi se pri nas sprejel nek tako radikalen zakon, ki bi bil tako občutno strožji od teh "splošno sprejetih" strokovnih smernic in o tem ne bi bilo nikjer nič govora. Prepričan sem, da če se bo kaj tazga sprejemalo, da bodo že prej tega polni vsi cajtungi, spletni mediji, poročila, itd.. :)

Tako da pomoje kar brez skrbi, nobenega takega zakona še.

Glede na banana politiko v naši banana republiki, je čisto možno, da je kak gumar uspel kaj 'podmazati', da se je kak tak zakon na tiho sprejel... :slap:

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej znanec mi zatrjuje, da je že v veljavi zakon, da lahko imaš na avtu gume stare največ 5 let. Ima mogoče kdo kaj več podatkov o tem ali so le "buče"?

Tvoj znanec prodaja buče.

Predpisana je dimenzija (po homologaciji), vrsta (zimske/letne, diagonalne/radialne), dezen (za avtomobile enak dezen na eni osi) in globina profila. Nikjer pa ni govora o starosti gum.

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšne imate izkušnje z gumami znamke toyo? Slišal sem da imajo zelo dober oprijem na snegu pa razmišljam da bi jih dal na svojega volvota.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Vprašanje:

sedaj imam gume 265/75 r16, zamenjal pa bi jih z 265/70 r16, torej razlika v preseku. Zanima pa me kakšen vpliv bo sprememba imela (če sploh kakšnega) ker mi tale presek ni čisto jasen :surrender:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Presek ti pove koliko je guma visoka.

Pri dimenziji 265/75 je višina gume 75% od 265mm, torej 199mm. Pri dimenziji 265/70 pa je višina gume 70% od 265mm, torej 185,5mm. Se pravi je pri tej dimenziji obseg gume manjši, kar pomeni, da ti bo števec pri realni hitrosti 100km/h (po GPSu), kazal več kot ti kaže sedaj. Oziroma pri 100 po števcu se boš realno po GPSu peljal počasneje kot se sedaj.

Koliko točno bo spremembe ti pa ne znam povedat z glave, se pa da zračunat.

LP, J

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Zdej bom tle neki napisu pa bi vas vprašu če pravilno razmišljam!

Sedaj so na avtomobilu gume 225/50R16 Goodyear eagle F1 GS-D3. Avto je tudi že znižan z amontizerji -60mm vendar je bil avto že nižan prej tolk da se ni dosti spustil. Gre se za Audi A4 B5 1.8T sport. Še vedno deluje na videz še kar dosti oddaljen od tal, zato bi dal gor gume 215/40R16.

Torej moj izračun! 225/50R16 ima presek 112,5mm

215/40R16 ima presek 86,0mm :naughty:

Torej če prav razmišljam se bi moralo podvozje zato spustiti za še 26,5mm torej za 2,6cm

No sedaj me zanima če se to pri gumah tako zračuna oz. če sem prav razmišljal glede računanja? To moje pisanje se malo navezuje na gume zato sem to tudi tukaj napisal.

Hvala za morebiten odgovor!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej bom tle neki napisu pa bi vas vprašu če pravilno razmišljam!

Sedaj so na avtomobilu gume 225/50R16 Goodyear eagle F1 GS-D3. Avto je tudi že znižan z amontizerji -60mm vendar je bil avto že nižan prej tolk da se ni dosti spustil. Gre se za Audi A4 B5 1.8T sport. Še vedno deluje na videz še kar dosti oddaljen od tal, zato bi dal gor gume 215/40R16.

Torej moj izračun! 225/50R16 ima presek 112,5mm

215/40R16 ima presek 86,0mm :naughty:

Torej če prav razmišljam se bi moralo podvozje zato spustiti za še 26,5mm torej za 2,6cm

No sedaj me zanima če se to pri gumah tako zračuna oz. če sem prav razmišljal glede računanja? To moje pisanje se malo navezuje na gume zato sem to tudi tukaj napisal.

Hvala za morebiten odgovor!

Razmišljaš že pravilno, sicer pa si lahko pomagaš s tem kalkulatorjem.

Lahko ti pa povem, če boš dajal manjši premer gume na avto bo zgledalo grdo. Konkretno na A4 b5 sem pred leti videl montirano dimenzijo 195/50 R15, kar je po premeru gume skoraj enako 215/40 R16. Avto je bil nižji, hkrati pa se je povečal razmak med blatnikom in gumo, ki je že sicer ogromen. Preveri vpisane dimenzije v homologacijskem kartončku in se jih drži. Zna biti drago če se modri zapičijo v to. Če se ne motim so vpisane dimenzije 195/65 R15, 205/55 R16, 225/45 R17, vsaj pri mojem je bilo tako. Če hočeš lep izgled glej od 17" naprej. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razmišljaš že pravilno, sicer pa si lahko pomagaš s tem kalkulatorjem.

Lahko ti pa povem, če boš dajal manjši premer gume na avto bo zgledalo grdo. Konkretno na A4 b5 sem pred leti videl montirano dimenzijo 195/50 R15, kar je po premeru gume skoraj enako 215/40 R16. Avto je bil nižji, hkrati pa se je povečal razmak med blatnikom in gumo, ki je že sicer ogromen. Preveri vpisane dimenzije v homologacijskem kartončku in se jih drži. Zna biti drago če se modri zapičijo v to. Če se ne motim so vpisane dimenzije 195/65 R15, 205/55 R16, 225/45 R17, vsaj pri mojem je bilo tako. Če hočeš lep izgled glej od 17" naprej. :D

Ni dost razmaka med gumo ter blatnikom ker je avto znižan.

Prilagam sliko vendar je avto po novem nižanju še kakšen cm nižji. Slika je stara! Bom moral slikat na novo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Smo pol naročil kr iste dimenzije 225/50R16 Goodyear eagle f1

Cena se mi pa zdi tud kr ugodna 115€ /kom

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...
  • 8 mesecev pozneje...

Izira letnih gum dimenzije 235/45/17.

Izbira se vrši med Continetal Sportcontact 3 in Dunlop Sport Maxx TT. Kaj kupiti, izkušnje?

Nimam izkušenj s temi :P , zanima me ker zdaj pozimi to kupuješ, dimenzijo imam pa enako. Predvidevam da dobiš za pravo ceno, koliko in kje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...
  • 3 mesecev pozneje...
  • 2 tedne pozneje...

kupujem nove avto letne gume, pa mau gledam za ceno ... najraj bi Continentalke ... če kdo ve za dobro varianto .. drugače so po cca 100 €/kos

 

rad bi ojačan rob, zaradi robnikov ... hitrostni razred ...  V - un do 240 km/h

 

dimenzija:

 

215/45/17

 

ALFA PAWAAAAAAAAA

 

:krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

a ma kdo kake letne gume viška? :kva1:

nove ....

mislim da jih ne rabi

 

mere 225/45/17

 

aja saj plačam po normalni nizki ugodni super ceni

nexen.... za ta denar super guma :OK: preživela vse lukne, kamne, robnike.... temu se reče ekonomičen nakup ..ker mi je ostal za precej kremšnit

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!