Skoči na vsebino

Akcije, razprodaje


Priporočene objave

Zanime ma, kake mate izkušje z raznimi popusti pri nakupu motorja, predvsem v katerih mesecih in če sploh obstaja taka praksa?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V TC motoshopu so ponujali 5% popusta na skuterje za tiste šolarje z dobrim spričevalom. To je bilo pred 2 leti, ko sta brat in sestra kupovala Peugeotov skuter. Potem pa smo šli do Kavčiča na Miljah pri Kranju, ker nam je bližje (500m od doma), in rekli, da dajo v TC-ju 5% popusta. Pri Kavčiču so rekli OK vam damo še mi 5%, in potem smo skuter kupili pri njih.

Popusti so cool. Vsak bi ga moral vsaj malo dati, ali pa vsaj kakšno darilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vedno in povsod ko imaš keš v roki.

Koliko stvar uspešnosti pogajalca!

Have Fun!

*****

Come in peace or stay at home! (oz. potem Medo, ostane doma in si enega u miru narola!! )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem se z podobno zadevo ubadal v eni drugi temi,

v HMC sem rekel da bi kupil TTR, pa so rekli cool, da mi dajo popuste pri oblekah a to mene ni zanimalo in sem rekel, da bi kupil motor z gotovino, rekli so da pri gotovinskem plačilu dajo popust pri prodajni ceni a se bi zmenili potem ko bom resno pokazal denar

b the way pri delta teamu so rekli popusta nič, samo darilo pri gotovinskem plačilu

potem mi pa nekdo pove, da verjetnu tudi pri HMC ne bi dobil popusta, ker je to prepovedano ( pol bi vsi pri njemu kupovali)

cene pač morajo biti enotne

zadeve pa nisem izpeljal do konca, ker sem dobil precel bolj ugodno varjanto.....

-ex suz. present yam.-

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj prepovedano če pa majo vse AVTOHIŠE popuste ČEZ CELO LETO, pač odvisno kdaj pa zakaj (razne akcije). Zakaj bi blo to prepovedano pri motorjih? Hm...nič jasno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za motorje dajejo popuste v jeseni, ko je že skoraj konec sezone, da jim ne ostane kakšen model, če so jih preveč uvozil. Jaz sem kupil lanskega oktobra Triumph in dobil popust.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolko % pa in ali samo na gotovino? Pogrešam reklamne akcije za popuste, ki jih očitno ne bom nikol dočakal. Verjetno je razlog temu tud nekoliko globji kot se zdi...mogoče bi se zadeva preveč skomercializirala?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:Zakaj prepovedano če pa majo vse AVTOHIŠE popuste ČEZ CELO LETO, pač odvisno kdaj pa zakaj (razne akcije). Zakaj bi blo to prepovedano pri motorjih? Hm...nič jasno

Ja že v redu, ampak takrat ko so akcije, jih majo VSI koncesionarji - ne gre tko da bi en mel akcije, ostali pa ne. In isto je tut pr motorjih - uradno dilerji ne smejo dat popustov, ker naj bi ble cene povsod v sloveniji enake.

Še tole navintlamo, mal popokamo pa gremo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobil 1500 DEM popusta (okoli 7%). Je pa vseeno, gotovina ali kredit, ker ti prodajalec ne da kredita, ampak banka, čeprav ti ga zrihta trgovec. Trgovec pa dobi gotovino od banke. Če ti kakšen trgovec drugače pove, vprašaj nekoga, ki dela na banki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

firma v kateri trenutno še delam uvaža hrano, povprečna marža (grosistična) je 30%

motorji se obračajo počasi, moja ocena za maržo je okoli 40-70%

-ex suz. present yam.-

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja ocena je okrog 30% pa me vsi prepričujejo da je 5-7%. Požeruhi se mal reveže delajo...

Jebeš mir bez rata!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam so pa prepričal kar nekaj ljudi... Pa na jen se zgovarjajo, pa na menstrualne težave... cena pa vsak dan višja...

Jebeš mir bez rata!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

poglej na zadevo tako

mercator ima 43% maržo, razen hipermarketi 33%,

generalni uvoznik ima sigurno večjo maržo kot dilerji, ker on njim da popust (15-20%) in to je njihova profa

motor vreden 2.000.000 da dilerju minimalno 300.000 zaslužka (davek itak plača kupec)

pol pa razni popusti 100.000 pa to, veš da se jim še zmeri splača

v oglasniku se je prodajal en suzuki sv 650 nov,nevožen l.2001

300.000 ceneje, cena novega 2002 okoli 1.700.000

a misliš da si bojo delal izgubo, malo morgen, še zmer zaslužjo, sam ne tolk k so navajeni grebatorji

-ex suz. present yam.-

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

firma v kateri trenutno še delam uvaža hrano, povprečna marža (grosistična) je 30%

motorji se obračajo počasi, moja ocena za maržo je okoli 40-70%

-ex suz. present yam.-

Malo morgen 40-70% ... ni šans ... zakaj pa potem ne prodajaš motorjev.

hotschko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker se posla ne moreš lotit "kar tak", drugač bi jih Za primer ti povem da je bla marža na gramofone Technics sl-1210 mk-2 120%. Zdaj si pa misli svoje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Ker se posla ne moreš lotit "kar tak", drugač bi jih Za primer ti povem da je bla marža na gramofone Technics sl-1210 mk-2 120%. Zdaj si pa misli svoje

Saj marža za kitarske trzalice je pa 1000%. Cenejši, kot so artikli višje so marže.

Problem je v tem, da je med tovarno in končnim kupcem pri nas preveč posrednikov in hoče vsak svojih 20% zaslužit.

Normalna pot:

Proizvajalec -> Generalni uvoznik za državo -> trgovina...

pri nas pa je pri japonskih motorjih približno takole:

Proizvajalec -> generalni uvoznik za evropo -> generalni uvoznik za Nemčijo -> generalni uvoznik za slovenijo -> trgovina ...

hotschko

Popravil/a - hotschko dne 04/06/2002 ob 20:27:25

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

motor vreden 2.000.000 da dilerju minimalno 300.000 zaslužka (davek itak plača kupec)

pol pa razni popusti 100.000 pa to, veš da se jim še zmeri splača

a misliš da si bojo delal izgubo, malo morgen, še zmer zaslužjo, sam ne tolk k so navajeni grebatorji

-ex suz. present yam.-

malo morgen!!!! trgovci imajo pri prodaji enega motorja tako malo profita, da se ne splaca ce racunas stroske salona itd.... sam trgovec mi je rekel da zasluzi pri prodaji dveh skuterjev za 300.000 sit vec kot pri prodaji motorja za 2 mio sit. IN KAJ JE LAZJE PRODAT????? zasluzi se pri prodaji opreme in na servisih pa se to ni bogastvo! sicer pa odpri salon in probaj pa bos videl!!!!!!!

aja pa motosvetu daj dodatni popust pa da vidimo ce bos prezivel!

SUPPORT YOUR LOCAL PERVERT!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

motorji se obračajo počasi, moja ocena za maržo je okoli 40-70%

40-70% ???????????

Prej bi rekel kakšnih 10%.... Je pa res, da je močno odvisno od znamke!

N0iSe DaTa

-=> Motosvet.com <=-

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

preživel s prodajo ziher ne bi ker vem da je v tej bogi sloveniji tržišče neugodno, če nimaš servisa je še slabše, potem ti pa HMC prodaja ključavnice po 12 jurjev

kar se tiče mojih provizij (40-70%) sem najbrž res zaj..., samo če pa gledaš izhodiščno ceno (tovarniško) preko vseh posrednikov(tujih,naših) je pa prirastek cene res tam nekje

čudi me to, da pri npr skuterjih več zasluži kot pri 2 mio motorju,

poglej: Debevc v Mengšu ni več generalni za audi(al neki tazga)

in to mu pomeni izgubo, zakaj ? folcvagni so cenej od audija, sledi nižja provizija , tud ura servisa je za audija dražja

zakaj misliš da se grebejo za prodajo luksuznih avtomobilov porsche itd, ker so provizije ogromne, mafijozotov kot potencialnih kupcev pa v današnjih časih ne bo zmankal (dokler bo slovenija bo mafija)

podobno je verjetno pri motorjih (harley,MV agusta) luksuz

ne bi pa karkoli mogel trditi za japonce

recimo da iz vseh naših komentarjev potegnemo zlato sredino in rečemo

ta mali bodo zmeri nafukal ta velki pa na njihov račun dobro žvel (na veke vekomaj) tak je sistem

-ex suz. present yam.-

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa še neki: tehnična roba in npr obleke imajo sigurno veliko višji ostotek provizije kot pa hrana, pijača itd

je pa res da več ko je stvar vredna, manjši ostotek provizije je lahko, da še vedno dobro zaslužiš, edini pogoj je, da se zadeve prodajajo...

s tem sicer spodbijam prejšnjo izjavo o 40-70% provizijah pri mopedih ampak hej na napakah se učimo jl

-ex suz. present yam.-

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm..

Ze bedarije kvasite...

Nakup motorjev... razprodaje starih zalog 5-10%

Nakup moto opreme... jeseni do 40% popusti

Ajd...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok provizije so razlicne od firme do firme ampak trgovec (ne uvoznik)neke (nebom rekel katere) japonske znamke pri motorju vrednosti cca. 1.5 mio SIT dobi okoli 100.000 sit provizije, lahko tudi manj dosti vec pa tudi ne. tudi pri motorjih ranga GSX-R 1000, ninja 9 ali 12, CBR 900 itd. oz. 2+ mio sit je provizija do 200 jurjev. no pa racunajte koliko to znese na leto ce vemo da se v sloveniji skupaj proda cca. 1300 motorjev letno! se cudite da eni jamrajo?

OK nevem ce velja to za vse znamke ampak velike razlike ne more bit drugace bi vsi isto znamko prodajali.

SUPPORT YOUR LOCAL PERVERT!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se kdo vprasa od cesa zivijo pozimi, ko ni ravno sezona za nakup motorja? Najemnine je vseeno treba placevati!

Sam ne bi vedel kaksne so marze za motorje, vendar je pri avtih tako, da 50% dobi diler, 50%uvoznik. Za okoli 2 mio sit je okoli 200.000sit vse skupaj. Ne recem, da bi bil to dober posel, ce zivis na Floridi ali v Californiji. Pri nas pa....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!