Skoči na vsebino

Akcije, razprodaje


Priporočene objave

quote:

A se kdo vprasa od cesa zivijo pozimi, ko ni ravno sezona za nakup motorja? Najemnine je vseeno treba placevati!

Sam ne bi vedel kaksne so marze za motorje, vendar je pri avtih tako, da 50% dobi diler, 50%uvoznik. Za okoli 2 mio sit je okoli 200.000sit vse skupaj. Ne recem, da bi bil to dober posel, ce zivis na Floridi ali v Californiji. Pri nas pa....

....oprosti,ampak a se nisi malo zmotil v procentih pri maržah?sprašuješ,kaj naj počnejo pozimi..........čisto enostavno........naj prodajajo dodatno opremo in opravljajo servisiranje motorjev....glede najemnin je pa popolnoma njihova stvar,kakšno plačujejo,bi pa kupili salon in jim ne bi bilo treba plačevati najemnin,a ne?....sorry,ampak tako prodajati motorje,kot velika večina naših prodajalcev je lahko...vzameš aro,naročiš motor in ga čakaš par mesecev,medtem pa obračaš strankin denar.......100%posel ni kaj.......če stranka odpove,ti ostane ara,če ga pa vseeno kupi,imaš pa provizijo.....

lp.,

bmw

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drugač pa ideja za pozimi: ne vem zakaj se noben prodajalc ne spomne, da bi lahko pozimi oddaju svoj salon za prezimovanje motorjev. Ker poznam kr neki ljudi, k pozim nimajo km dat motorjev. Pa seveda cena bi bla bol u izi - 5 jurjev na mesec. Pa bi mel oni polne salone, da bi saj neki zgledal, pa folk bi bil zadovoljen...

God bless the losers, for they determine the winners!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 JURJEV?! To bi pa res rad vido, pomojem bi lahko začeli kar zdaj gradit nove salone Kolegica ma najeto neko staro bedno garažo brez elektrike pa plačuje 12k na mesec, nove podzemne garaže v enem novejšem bloku blizu mene pa stanejo nekaj cez 30k/mesec. Kaki tirani pa so prodajalci pa itak ni potrebno omenjat...Sicer pa ideja ni slaba, ampak mislim da bi lahko parkiral samo v tistem salonu, kjer majo takšne motorje kot ti, sicer bi delali reklamo za druge.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej to je v bistvu vseen, u LJ je dost salonov z različnimi znamkami. Sam bistvo ideje je, da cena ni pretirana! Po teh podatkih bi bla primerna 10-15 jurjev?

God bless the losers, for they determine the winners!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem si malo precital tele akcije in vam povem, da ste dosti prazne slame zmlatli ... primerjate in zlagate na isto polico od moke do radijev in se najbolj nora pa je primerjava avto in moto branze.

Ste se gdaj pogajali za ceno kruha, mleka ali mesa v trgovini ... verjetno ne !!! No pa recite da je to cudna primerjava ... mogoce je, a bistvo je, da ima vsaka stvar svojo ceno.

Vsi govorite o popustih in denarju v roki ... kako bi pa sploh drugace placali ... blago za blago ... zato pa smo tu kjer smo in prodajamo oziroma kupujemo ugodnosti ne pa blaga.

Tisti trgovec, ki da popust je pac najboljsi !!! Ste se vprasali koliksna je realna cena blaga, ki ga kupujete, kaksne stroske je imel prodajalec da si je uredil vse potrebno, da zdaj dela to kar pac dela.

Vecina zaposlenih neprestano krici za premalo placo, a zasluziti ne bi pustili nikomur. Ase vam zdi pametno kupit motor 100 ali vec km od doma, zato ker je pac malenkost cenejsi ... saj pot tja in nazaj nihce ne racuna.

Ce je to res tako lahko, me pa prav zanima kdo bo prvi odprl trgovino in dal vetra vsem ostalim !!!

Pa ne okol govort !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

IKE...

Woow....

Si se "raznezo"...

Cuj, koliko jaz vidim je trgovina viznis...

DA bi jih zaj zagovarjal... Niti pod razno...

Vsak clovek si sam kuje svojo usodo in prav tako ce zelis bit trgovec bodi, ampak bodi pripravljen na vse ostale zadeve...

Popusti so fajn zadeva, se posebej ce ti jih dobavitelj da (poveca marzo). Tako vem da dela Nolan... Sam spusti ceno celad za 20-30%, prodajalcu pa ostane podoben zasluzek.

Vecje place pa bi radi imeli najverjetneje vsi ki hodijo v sluzbo (vkljucno z mano)...

Ajd...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

IKE...

Woow....

Si se "raznezo"...

Cuj, koliko jaz vidim je trgovina viznis...

DA bi jih zaj zagovarjal... Niti pod razno...

Vsak clovek si sam kuje svojo usodo in prav tako ce zelis bit trgovec bodi, ampak bodi pripravljen na vse ostale zadeve...

Popusti so fajn zadeva, se posebej ce ti jih dobavitelj da (poveca marzo). Tako vem da dela Nolan... Sam spusti ceno celad za 20-30%, prodajalcu pa ostane podoben zasluzek.

Vecje place pa bi radi imeli najverjetneje vsi ki hodijo v sluzbo (vkljucno z mano)...

Da bi se raznežil ? Niti ne, sem poskušal bit strpen !!!

Ja, trgovina je res biznis ... kaj v našem življenju pa ni trgovina in biznis ???

Usodo si kuješ pred lastnim pragom in z lastnimi odločitvami ... si pa posredno sam kriv ko stopiš skozi vrata, kjer delaš da lahko živiš, odločajo pa drugi.

In katere so te ostale zadeve ... koliko pa je motorističnih trgovin ... zakaj jih ni več ???

To za Nolan drži, žal pa ne ostane nič pametnih čelad !!!

Pa ne okol govort !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolega vozi suzo, "doma" ima avtopralnico/vulkanizerstvo in veliko izložbo.

Ko sem se pred mesecem pogovarjal z njim, je povedal, da mu je prodajalec (zastopnik?) Suzukija ponujal motor 2+MIO vreden v prodajo, polne marže na motor imajo cca 150kSIT, ker so zdaj neki popusti bi kolegu (ob morebitni prodaji) pripadlo 15kSIT!

Toliko kot zasluži ko namontira gume na en avto...motorja seveda ni vzel v prodajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Pri nas so se že začela razna znižanja (Nolan-XLite, TC motoshop,... ), zanima me pa če kdo kaj ve kako je s takimi zadevščnami v Italiji (stran od Planetbike je polna slik in brez cen, od Pignolota pa mi je sploh ne odpre :hmm: )? Mogoče imate primorci kake insiderske info :D ? Spomnim se da sem nekje nekoč bral da znajo Italjani imeti tudi do 55% off :kva2: konec sezone.

Kupujem pa škornje, tako da če kdo pozna kako štacuno s fajn izbiro....v mislih imam pa nekaj podobnega Oxtar tcs (trenutno so v TC-ju 30k oz. 36k z Goretex-om).

Hvala za pomoč

LP

Popravljeno . Popravil soddplah
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma Pinjolouka ima itak all seson sconto (popust) :grim Planet bike pa baje d začne z oktobrom neki (nezanesliv vir) :unsure: živi bili in videli

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ali trgovina moto pignolo sploh se obstaja???

nevem, nekaj se govori d bo propadlo :lol1: :lol1: svašta, ma s kje si ti d take vn mečeš :? :lol1: you rules :yea2: Itak d obstaja in tudi bo, ker tista trgovina je tm že najmajn 20 let in še najmanj tolko bo, ker zdej je trgovino prevzel sin tiste bionde..on je motorist in tudi trgovina je odprta za motoriste, ne za biznis. In ja obstaja, vsaj so učeri je in do torka bo tudi :lol1:

Popravljeno . Popravil gizmOkak
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me, kje se mi bolj splača kupiti čelado: v Sloveniji ali v Avstriji (mam glih eno šanso da grem tja), zanima me model Nolan n-93, pa če ma kdo izkušnje s to čelado oz. če je v redu ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A bi se morda tam dobilo poceni kovčke??? Givi, Kappa, Hepco&Becker..........

Ker sem gledal cene v Louisu, HG in Polotu pa so cene občutno višje od naših, kake so kaj cene v Italiji.

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v italiji se da čelade ali kovčke in ostalo opremo dobiti ceneje kot pri nas.....moje osebne izkušnje pri nakupu nosilca za kovček in hrbteničnega pasa je, da sem prišparal pri obeh okrog 8.000 tisoč kot če bi omenjeno opremo kupil v Ljubljani...opremo sem kupil pri pignoli....

kolega ki je kupil čelado Shoei pa je prišparal okrog 20.000 sit......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js sm kupu SHOEI pri njej in sm pršparu takrat 900.000lir, to je blo 90.000 SIT :kva2: :OK: na bundi in hlačah mi je nardila sconto okrog 300EUR, na ledvičnem iz 40 na 30 EUR, na vezirju iz 50 na 30, škorne iz 160 na 110. Zdej pa grem kupt še kolenčnike-sliderje in mi jih da za 25 EUR :OK: pinjolouka rules :D DejaVu pejd h njej pogledat za čelado, ima na polici zdej eno Shoei Z-ONE za 480 EUR, cela črna, črn vezir... Sm prašu za kolk jo da meni... :kva2: ne povem :P

Popravljeno . Popravil gizmOkak
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Planet bike v Trstu ima dobro reklamo, to pa je tudi vse. Moto Charlie ima iste izdelke vedno za 10-15% ceneje, čeprav je dosti manjša trgovinca. Moto Charlie je podobno kot Pignolo stara trgovina z tradicijo in normalnimi cenami. Razni čapci tipo Planet bike pa bi radi obogateli čez noč. Da o osebju ne govorimo. V Moto Charliu fantina star blizu 30 let, ki res obvlada in ti zato lahko svetuje in pomaga. V Planet bike-u pa ena neprespana dvajsetletna italijanska kokoš, ki ne ve kaj sploh tam dela. Svetuje ti pa lahko edino kako se prazni prašnike. :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!