Skoči na vsebino

Isle of Man TT Races


Godspeed

Priporočene objave

A bo letos tut nastopil Mirko Kalšek, štajerski matador. A ni bil on najhitrejši evropejec pa da ni Anglež. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bo letos nastopil nisem čisto prepričan, drži pa kot pribito da on definitivno JE edini......

Če je kdo mel priliko videt to dirko potem ve da moraš res met jajca da dobiš to lovoriko, povprečne hitrosti se btw gibljejo okoli 200 ali še kaj več. :slap: :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A bo letos tut nastopil Mirko Kalšek, štajerski matador. A ni bil on najhitrejši evropejec pa da ni Anglež. :hmm:

Sicer sem res bolj na principu "baba čula baba rekla" slišal, ampak mislim, da bo kar držalo. Toti naj ne bi več vozil TT-ja. Ga pa lahko sedaj večkrat vidiš na Grobniku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

John McGuiness, HM Plant Honda, TT 2006, Senior TT, povprečje kroga 129,4 mph ( 208,20 km/h)

[attachmentid=95105]

post-12761-1175768465_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

V soboto 26.5.2007 se začne prvi trening.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V torek je minilo štiri leta, ko se je na četrtkovem popoldanskem treningu, 29.5.2003 smrtno poškodoval David Jefferies alias DJ, 9 kratni zmagovalec TT dirk.

Allan David Jefferies (September 18, 1972 - May 29, 2003) was a British motorcycle racer who competed in a wide variety of racing classes, most notably, the Isle of Man TT. He was born in Shipley, West Yorkshire to parents Tony and Pauline along with his sister Louise. His father, Tony was also a former Isle of Man TT winner in 1971.

In 2002, Jefferies set the absolute lap record for the Isle of Man TT course. He was killed in 2003 while racing a Suzuki GSX-R1000 for the newly formed TAS Suzuki team at the Isle of Man. Jefferies died during practice for the Senior TT after hitting oil on the course from a competitor's malfunctioning bike. Track marshals failed to provide adequate warning, namely by failing to wave an oil flag, for the approaching Jefferies and Jim Moodie. He crashed at Crosby at approximately 160mph (257 km/h).The parade lap in honor of Jefferies took place at the end of the TT weekend where thousands of bikes took part, filling the 37 mile course.

Zadnji sliki ( leva nekaj trenutkov pred tragično nesrečo ) DJ-ja s četrtkovega in sredinega popoldanskega treninga za TT dirko:

post-12761-1180600497_thumb.jpgpost-12761-1180600522_thumb.jpg

DJ na Suzukiju GSXR 1000, TT 2002

post-12761-1180600537_thumb.jpgpost-12761-1180600912_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Klajba
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 11 mesecev pozneje...
Meni ne bo nikoli jasno kaj se plede po glavi dirkačem, ki gredo na to dirko. :krneki:

Če štartaš na taki dirki si z eno nogo že v grobu. Res so kamikaze :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni ne bo nikoli jasno kaj se plede po glavi dirkačem, ki gredo na to dirko. :krneki:

Adrenalin taki, da ga verjetno nikjer drugje ne najdeš.

:worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni ne bo nikoli jasno kaj se plede po glavi dirkačem, ki gredo na to dirko. :krneki:

Takšna zvrst dirkanja je dosti podobna alpinizmu in je pač to šport za "posebne" vrste ljudi. Če živiš za to, si pripravljen tut za to umret.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In to je to :worship: :

John McGuinness 2007 CBR 1000 RR prvi v zgodovini presegel povprečno hitrost na krog 130 milj :worship:

Popravljeno . Popravil RVT
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni ne bo nikoli jasno kaj se plede po glavi dirkačem, ki gredo na to dirko. :krneki:

Če nisi take sorte človek, potem tega ne razumeš. Primer: Dosti folka dirka po navadnih cestah(regionalkah). Ko jim to že malo dop*zdi gredo na pisto, kjer se par let naganjajo. Ko jim to presede, grejo na TT. Tak kot je tebi postal 50cc moped(če si ga imel) premalo(adrenalinski), tako njim postane naganjanje v krogu. Sicer poznam človeka, ki je dirkal tam in lahko po tem povem zakaj nekdo gre tja, bi pa šou tudi sam, če bi se dovolj natreniral in nekega dneva imel več časa za motorje kot za službo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

enkrat v življenju hočem it na to dirko, čez 15-20 let ko bom mel dovolj izkušenj in znanja (če bom seveda še zdrav in živ), mi je življenjski cilj ta dirka, pa četudi je to zadnje kar naredim v življenju...vsakega ki gre peljat na to dirko cenim in spoštujem, na žalost pa je pri tem tako, da ne gre brez žrtev...tak kot pač pri vsakem ekstremnem športu, je treba to vzet v zakup...

Adrenalin taki, da ga verjetno nikjer drugje ne najdeš.

:worship:

tako je, to je nenormalno kaj delajo tile mojstri tam...s cestaki tak skačejo ko z kakimi kroskami...kapo dol res, respect :worship: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

enkrat v življenju hočem it na to dirko, čez 15-20 let ko bom mel dovolj izkušenj in znanja (če bom seveda še zdrav in živ), mi je življenjski cilj ta dirka, pa četudi je to zadnje kar naredim v življenju...vsakega ki gre peljat na to dirko cenim in spoštujem, na žalost pa je pri tem tako, da ne gre brez žrtev...tak kot pač pri vsakem ekstremnem športu, je treba to vzet v zakup...

tako je, to je nenormalno kaj delajo tile mojstri tam...s cestaki tak skačejo ko z kakimi kroskami...kapo dol res, respect :worship: :worship:

Lahko greš že drugo leto, saj ti ni treba na nož peljat. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko greš že drugo leto, saj ti ni treba na nož peljat. :whistle:

ne ne nikakor, izkušenj je premalo, glava je drugač itak dovolj nora, me ne bi blo treba silit, sploh pa za te zadeve rabiš malo bolj pošlihtane finance kot pa jih mam jaz ubogi študentek...ohoho marofov in grobnikov, ter drugih dirkališč po treba dat skozi da bom mogoče kdaj pripravljen za to dirko... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je imel danes Nieto njegovo čelado, ko je Rossija popeljal na zmagovalni krog.. lepa gesta.

naj počiva v miru.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!