Skoči na vsebino

Suzuki Servisi in splošno


necy

Priporočene objave

pred 39 minutami, Snecer pravi:

to da ti okvir tablice menjajo, je pa višek idiotizma

 

Ok,da bi ga menjali in zelo ustrezno in kakovostno namestili,ker je bil tvoj slabo nameščen in/ali poškodovan...da pa glih kontra naredijo pa...men edini možen vzrok,da mi želijo dvignit dekl...

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nimam dobrih izkusenj z SMK servisom.

  • Na motorju so mi menjali el. kable zaradi vpoklica. Ob prevzemu ni bil priklopljen konektor ventilator hladilnika. Zato mi je motor zakuhal preden sem opazil.
  • Nisem dobil nikakrsnega dokazila o opravljenem servisu zaradi vpoklica. Mojster je dejal, da je itak zavedeno v servisni mreži/ bazi podatkov. Kasneje sem na drugem servisu preverjal in za moj motor ni vpisanega ničesar v evidenci.
  • Ob montaži šus-plate so slabo pritegnili vijake pokrova motorja, zato je kasneje spuscalo olje po masini.
  • Rekli so, da se na moj motor ne da vgraditi avtomastega mazalca verige Scotoiler, ker da nimam vakuum priklopa. Mazalec sem kasneje vgradil sam.
  • Dodatni rele za priklop el. porabnikov so vgradili površno, tako da so kabli povezani z izolir trakom
  • Pokroviteljski odnos do strank. Mojster je stalno slabe volje, nima casa in me pusti cakati v delavnici, medtem ko klice po telefonu ali se posveca strankam, ki pridejo kasneje.

Mene ne vidijo več zaradi slabih storitev, odnosa do strank. Poleg tega dvomim v njihovo strokovnost in poznavanje motorjev, glede na to da so pred delavnico večinoma skuterji.

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 14. 6. 2018 ob 13:10, Primosio pravi:

Živjo,

 

kakšne nove izkušnje glede SMK servisa iz Ljubljane? Narediti moram prvi servis na 1.000 km

http://motorji.suzuki.si/sl/Prodajno-servisna-mreza/

SMK ni Suzukijev serviser. Verjetno pa šraufa vse, od kosilnic, motornih żag in pravih motorjev.  Takšnih se jaz na veliko izogibam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če si iz lj, je smiselno šraufat u domžalah. Moje japonce so vedno epo popedenali. Elisa.  Smo pooblaščen servisni center za motorna kolesa KAWASAKI, HONDA, YAMAHA in SUZUKI.  Nudimo vam visoko stopnjo strokovnosti s področja servisiranja motorjev

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok!  Tega jaz enostavno več ne razumem.

Na Suzukijevi strani  so označeni štirje pooblaščeni servisi. Kaj pa ostali? Kaj so to samooklicani pooblaščeni servisi, oziroma  si sami določijo, kaj bodo servisirali, kao pooblaščenci?   Takšnih servisov, kateri niso na strani Suzukija je veliko pri nas. Zato pa nastane problem, ko se kaj pokvari in, ko,se naliva olje iz 200 literskega soda v motorje, avtomobile, kosilnice, traktorje, na solato... samo, da je mastno.

Meni je važno, da je motor urejen tako, kot mora biti, pa če ga agro mehanik servisira, le, da je čimbolj poceni. Tak moto imamo :ras:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

Vprašanje glede servisnih intervalov. V servisni knjigi jasno in glasno piše 12.000km, pri Motorjetu, kjer sem pa motor kupil, so mi rekli OBVEZNO 6000km. Imate s tem kake izkušnje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 06. januar 2019 ob 22:24, Andrej P pravi:

Vprašanje glede servisnih intervalov. V servisni knjigi jasno in glasno piše 12.000km, pri Motorjetu, kjer sem pa motor kupil, so mi rekli OBVEZNO 6000km. Imate s tem kake izkušnje?

Servisni interval za GSXR  je 6000 km, za Stroma  pa 12000 km.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za informacijo. Meni piše v servisni knjigi (original in slovenski prevod) 12000. Tudi v Motorrad reviji je bil test in je bil napisan interval 12000km. Zgleda, da bo tole držalo...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Servisni interval je na 25kkm. Zmotno je mislenje "kaj bom nastavlu ventile sej se jih neslis" ki izhaja se iz casov ko so traktorji uporabljal "klackalce". Pri dohc sistemu krmiljenje ventilov se jih ne slisi oz se posedajo in zgubljajo toleranco. Da jih je potrebno nastaviti zves samo na dva nacina: prvi in pravilni je da podres pokrov ventilov in z merilnimi listki preveris toleranco. Drugi je da se toliko casa vozis da skuris ventile in lezisca ventilov :yea1:

0.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...
pred 21 urami, Romc tuki pravi:

Ima mogoče kdo izkušnje z AC Fri mobilom glede servisa motorjev?

To je uradni servis Suzuki motorjev. Zelo malo jih poservisirajo. Verjamem pa, da je nekdo vešč opraviti redne servise.

Drugače pa imaš v Velenju zelo dobrega serviserja, ki je tudi pooblaščen za Suzuki - Moto Mario.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na koliko pa je servisni interval za suzuki v-strom 650 2017 letnik.

V servisni je videt kot da je na 12 000 km, dejansko pa jih delate na da 6 000.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 19. 3. 2020 ob 13:50, Romc tuki pravi:

Na koliko pa je servisni interval za suzuki v-strom 650 2017 letnik.

V servisni je videt kot da je na 12 000 km, dejansko pa jih delate na da 6 000.

Servisni interval je 12 tisoč od letnika 2016. Nekje na pomlad so spremenili intervale na 12 tisoč. Prej se je delalo na 6 tisoč. Tvojega lahko kamot servisiraš na 12 tisoč, ne bo pa nič narobe, če olje menjaš kakega jurja prej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Servisni intervali se dalsajo zaradi okolskih standardov. Ce se ne vozis kot stara mama bo olje pri 12k kot "golaž" ? Svetujem servisni interval med 5-7.5kkm. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, marincspeedshop pravi:

Servisni intervali se dalsajo zaradi okolskih standardov. Ce se ne vozis kot stara mama bo olje pri 12k kot "golaž" ? Svetujem servisni interval med 5-7.5kkm. 

Pri starem sem imel pri 6tkm večji golaž kot pa pri novem na 11 tkm. :hmm:Turistična vožnja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Normalno, stari je bil ze v letih in kilometrih. Rabljeni batni obrocki prepustijo vec "blow by plinov" ki prej kontaminirajo olje z karbonskimi depositi (sajami). Po domace, bol ko je zluftana masina, hitreje bo olje umazano.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...
pred 14 urami, Yucco pravi:

Živjo, 

a mogoče kdo ve za kateri model gre v tem videospotu ?

 Hvala za pomoč 

bo tule pravo mesto za tako vprašanje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

A ima morda kdo v SLO za prodati bencinski tank za Suzuki Intruder 1400. Probal sem na E-Bayu, prvi me je nategnil za 280$, tudi vsi ostali so hoteli, da pri PayPalu uporabim opcijo 'friends and family'.

Ko sem kontaktiral PayPal, so me opozorili, da prevaranti vedno zahtevajo to opcijo plačila in da imajo vedno zelo nenavadne emaile za plačilo (npr: ko27xs2d@gmail.com). Torej, če se pojavita ta dva znaka, bežite stran.

Varianta je tudi, če kdo izdeluje tanke (kakšna custom delavnica).

Hvala za morebitno pomoč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!