Skoči na vsebino

Odvajanje od kajenja...


Kaka

Priporočene objave

Jah, sam sem nehal takorekoč čez noč. Skadim mogoče 1-2 cigareta, ko sem fajn pijan, pa še to ne vedno. Na leto skadim mogoče 4 cigarete. Drugače sploh nimam neke potrebe po njih. Dobesedno nek klik nardi v glavi. To kar vi vsi nekaj iščete pa probavate pa po mojih izkušnjah, ne pomaga. Letos npr. nisem niti enega skadil. Vem, bolj slabo ti pomagamo, Quest ti je še najbolj. Držim pesti, da ti rata, ker se resnično boljše se počutiš. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar nekaj je dokaj dobrih približkov. Ni pa to cigaret in nikoli ne bo in tudi noče biti. Je nekaj povsem drugega. Na slo-vaper je član, ki je že dolgo uporabnik ecig. Probal sem njegove tobačne tekočine in so odlične. To je član k2b. Sam imam trenutno preko 100 tekočin-okusov. V začetku iščeš seveda tobačne, ampak probaj tudi druge. Lahko ti ecig preraste v hobi. Sčasoma boš lahko tudi to opustil. Zmanjševal boš nikotin, ki povzroča zasvojenost tako, da če boš pozabil vse skup doma ne boš pogrešal kot cigarete. Jaz sploh nisem hotel nehati kaditi, ampak samo poizkusiti manj škodljivo razvado. Uspelo je brez problemov. V teh letih sem probal 4 krat navadne. So mi zadišali, ampak ni bilo več to kar je bilo včasih.

https://slo-vaper.com/    je odličen začetek za dobiti napotke ne samo kaj kupiti, katere tekočine, naprave itd... Ampak, tudi izmenjava izkušenj glede sprememb v telesu, ki jih boš opazil ob prenehanju analognih.

Če nočeš nehati kaditi je to dobra bolj zdrava alternativa. In krepko cenejša tudi. Najbolje je pa prenehati z vsem tem sranje popolnoma. Zamisli si 100€ prišparaš na mesec. To je 1200€ letno. Pet let pa imaš že spodoben motorino v garaži.

pred 2 urami, Arzen pravi:

Držim pesti, da ti rata, ker se resnično boljše se počutiš. 

S tem se popolnoma strinjam. Če se boš odločil za ecig varijanto sem tukaj in ti lahko pomagam.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, zan0088 pravi:

Iscem manj skodljivo alternativo ja,  v podobni obliki in to je ravno elektronska cigareta, flajster ni glih. Z nikotinom ni nic hudo narobe, rad bi se znebil ostalega sranja.

Zmetat vse v smeti pomeni korenito spremenit svoj slog, nacin zivljenja, kar se mi zdi dalec hujse kot sama fizicna odvisnost. Zato se mi zdi tole kar v redu alternativa, po par letih, ko pa res pride enkrat v zivljenju tista res prava zelja, pa se ti zdi baterije kadit se toliko bolj bebasto kot prave cigarete in toliko lazje tudi s tem nehas, mogoce...

@Quest, si v teh letih mogoce nasel kaksno tekocino, ki ti res spominja na cigaret, ker sam od enih 10 probanih ni uspelo najti nic pametnega, vse je bilo nekako sladko z nekimi dodatnimi ''notami'' :)

mah, ni problem v nehanju, problem je v "ne začeti nazaj" :D

Res, neham, ko se odločim, gladko, pokadim zadnji čik, 5-10 dni si pomagam z dozo nikotina, ki jo imajo Nicorette žvečilni in kriza je mimo. Nato mineta 2,3 meseci ali pa tudi 6, pa me spet prime, pa začnem po kak dim, pa kak čik...no potem pa spet kadim nazaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veeeliko let je že od tega, ko naju je hčerka vprašala, zakaj vidva kadita in takrat sem ji obljubil, da bom prenehal kaditi 1. septembra, ko se bo začel pouk. Jaz se svoje obljube še vedno držim, moja draga in najina hčerka pa kadita ... Moja izkušnja:  VOLJA !!!

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, RobiRoberto pravi:

Veeeliko let je že od tega, ko naju je hčerka vprašala, zakaj vidva kadita in takrat sem ji obljubil, da bom prenehal kaditi 1. septembra, ko se bo začel pouk. Jaz se svoje obljube še vedno držim, moja draga in najina hčerka pa kadita ... Moja izkušnja:  VOLJA !!!

Znanstveno je dokazano, da se zenske mnogo tezje odvadijo kakrsnekoli odvisnosti zaradi hormonov in tudi spremljajocih tezav je vec, vsekakor je pa volja najbolj pomembna :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja hčerka takrat še ni kadila, zato sklepam, da sem ji to obljubil preden je začela obiskovati 1. letnik gimnazije, iz česar sem pravkar izračunal, da najbrž ne kadim več vsaj že 10 let ...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, ampak tako kot je napisal Roberto. VOLJA, in nič drugega.

Bil sem kadilec 24 let...

Zdaj že 11 let ne kadim.

Nehal sem čez noč, ker sem se odločil, da ne dam več denarja v dim...  Res sem še kakšno noč sanjal o cigaretah, ampak se je splačalo.

Danes mi je žal za vsako cigareto, ki sem jo pokadil.

Veliko sreče in volje vsem, ki bi radi nehali.

Lep pozdrav in varno vožnjo,

C eagle

Popravljeno . Popravil C eagle
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar sem hčerko vprašal, če sem ji res obljubil da bom nehal kaditi ko bo začela obiskovati prvi letnik gimnazije, in odgovorila mi je, da je bilo to še v osnovni šoli, tako da ne kadim že več kakor 10 let. Ker sem bil zmeraj tudi "precej športno aktiven", se to tudi na moji teži ni preveč poznalo, če pa je nastala kakšna kilogramska kriza, je bilo pač treba "malo potrpeti", ampak tudi tukaj velja:  V VOLJI JE MOČ !!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 10/27/2017 at 5:19 PM, zan0088 said:

A je kdo nehal/nehuje s pomocjo elektronskih cigaret? Kaksne so vase taktike glede elektronskih cigaret? Zmanjsevanje analognih / dodajanje elektronskih?

Nobene taktike. Menjas, ne kupis vec cikov, to je to. Enajst let sem kadil klasiko (skatlo do 2 na dan, vecinoma west blue ali west blue 100s), en mesec elektroniko, sedaj dobra tri leta nic vec.

Ko sem bil na elektroniki sem 3x ali 4x poskusil spet klasiko, pa mi okus ni bil vsec. Zato sem samo poskusil - enkrat potegnil, pa sem nehal. Da mi ne bi postal spet vsec. :) Sedaj nimam nobene zelje vec po nicemer. Cigaretni dim me ne moti, disi mi pa tudi ne.

11 hours ago, C eagle said:

Danes mi je žal za vsako cigareto, ki sem jo pokadil.

To tudi moja mati pravi. Meni pa ni zal. Niti mi ni zal za nobeno festo, nobeno zretje alkohola, nobeno zadevo z zenskami, nobeno nespametno potezo, noben piknik ki se je prelevil v alkoholno Hirosimo, in konec koncev niti za nobeno kazen, ki sem jo dobil od policajev (ce smo ze pri stvareh, ki bi jih moral obzalovati). Te stvari so me izoblikovale, mi povedale kdo sem, kako funkcioniram, kje je meja in kako ravnati, da nisem samemu sebi skodljiv. Sedaj, pri 33 letih, sem nekadilec, zadnjih nekaj let tudi alkoholni abstinent, imam cudovito zeno, precudovito hcerko, zadovoljen sem s sluzbo,... ...zato v preteklosti ne obzalujem nicesar. :)

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 27. 10. 2017 ob 22:35, zan0088 pravi:

@QuestZmetat vse v smeti pomeni korenito spremenit svoj slog, nacin zivljenja, kar se mi zdi dalec hujse kot sama fizicna odvisnost.

Slog življenja ???? Jaz imam ševedno istega, kava brez cigareta je odlična, kadilci me ne motijo, dim malo...

Včasih prižgem cigaro, ampak res malokrat, od Kmetovih 40 jo še nisem prižgal...

Ni panike, tobaku pač ne bom suženj !

Ob 28. 10. 2017 ob 10:13, Lila333 pravi:

Znanstveno je dokazano, da se zenske mnogo tezje odvadijo kakrsnekoli odvisnosti zaradi hormonov in tudi spremljajocih tezav je vec, vsekakor je pa volja najbolj pomembna :)

Saj,če ženska rada kadi, me sploh ne moti :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, HD-Dyna pravi:

Slog življenja ???? Jaz imam ševedno istega, kava brez cigareta je odlična, kadilci me ne motijo, dim malo...

Včasih prižgem cigaro, ampak res malokrat, od Kmetovih 40 jo še nisem prižgal...

Ni panike, tobaku pač ne bom suženj !

Saj,če ženska rada kadi, me sploh ne moti :P

Kadi ali vleče :P:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 28. 10. 2017 ob 9:39, DAMI34 pravi:

mah, ni problem v nehanju, problem je v "ne začeti nazaj" :D

Res, neham, ko se odločim, gladko, pokadim zadnji čik, 5-10 dni si pomagam z dozo nikotina, ki jo imajo Nicorette žvečilni in kriza je mimo. Nato mineta 2,3 meseci ali pa tudi 6, pa me spet prime, pa začnem po kak dim, pa kak čik...no potem pa spet kadim nazaj.

Meni je ravno zaradi tega zanimivo, da sploh nimam želje po tem, da bi kadil. Izključno samo, ko imam nekaj alkohola v riti pa še to ne vedno.  Ko bi mislil, da bom začel spet kadit, če spet kakšnega prižgam, pa temu ni tako. 

 

 

A cigar noben tu ne kadi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, Arzen pravi:

Meni je ravno zaradi tega zanimivo, da sploh nimam želje po tem, da bi kadil. Izključno samo, ko imam nekaj alkohola v riti pa še to ne vedno.  Ko bi mislil, da bom začel spet kadit, če spet kakšnega prižgam, pa temu ni tako. 

 

 

A cigar noben tu ne kadi?

saj nekaj čase je nimam, po kake pol leta, te občasno prime, potem je pa saj eden ni nobeden...

Sem poskusil slepariti tudi s cigarami, pa ni isto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.... jaz ne najdem in ne najdem načina kako nehat kadit...  ..    :huh:

 

... u bistvu bi moral najprej začet... da bi pol loh nehu...   :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 53 minutami, Zivnorc pravi:

.... jaz ne najdem in ne najdem načina kako nehat kadit...  ..    :huh:

 

... u bistvu bi moral najprej začet... da bi pol loh nehu...   :P

 

js pa tko neham, da cigaret pokadim ... in ugasnem :huh:

a ni to to .. po vsakem čiku neham kadit :huh: 

p.s.

nč ne bi blo narobe, da sploh pržgau ne bi .. se zavedam ... ampak mi je tut mau čudn zdrau umrt :huh: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Želim si zopet začeti kadati, vendar ne vem, kako naj se izognem smradu cigaretnega dima, ker ga kljub mojem nepopolnem vonju, še vedno voham ... :OK:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, RobiRoberto pravi:

Želim si zopet začeti kadati, vendar ne vem, kako naj se izognem smradu cigaretnega dima, ker ga kljub mojem nepopolnem vonju, še vedno voham ... :OK:

Jebiga kjer je ogenj je tut dim:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sigurno nikoli ne bom več kadil, ker mi cigaretni dim SMRDI, moja draga pa ne more nehati kaditi, ker ji cigaretni dim DIŠI.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SMRDI  /  DIŠI  =  1 črka več + 3 različne črke  =  majhna razlika v pisavi in precej večja drugače ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...
Ob 15. 3. 2016 ob 17:57, Igi Pop pravi:

Kadim od prvega letnika srednje šole. Če bi sedaj nehal bi bil to šok za organizem, zato ne bom.:fyou:

Nekadilci boste živeli večno, a mislite, da je v staračkom domu lepo?

 

Jebena služba mi bo pobrala več let življenja kot čiki in alkohol.

Preklicujem svojo izjavo. Šok za organizem je pa res hud:cry::angryrant2::bounce::alien1::fight2::BUA::wallbash:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Igi Pop pravi:

Preklicujem svojo izjavo. Šok za organizem je pa res hud:cry::angryrant2::bounce::alien1::fight2::BUA::wallbash:

No super,zdaj boš zdrav umrl...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!