Skoči na vsebino

Odvajanje od kajenja...


Kaka

Priporočene objave

Zelo dober nadomestek za cigarete je žvečilni tobak ali snus, najbolj poznan pod imenom fuga. Najboljšega izdelujejo na Švedskem. Prav zavoljo žvečilnega tobaka ima Švedska najnižji procent kadilcev v Evropi, saj več prebivalcev fugira kot kadi.

V Sloveniji je v prosti prodaji prepovedan od 2003 (?), se ga pa brez problema dobi, saj ga precej konzumirajo predvsem športniki.

Meni osebno super zadeva, odkar fugiram tudi pomislim ne da bi prižgal cigareto, pa sem kadil kar nekaj časa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

"Preprosto si rečeš NE BOM VEČ in to je to" Seveda takoj za tem prižgeš "zadnjo"cigareto. Čudovito, si že med nekadilcih!!!!! Po kaki urci uživanja kot nekadilc te že zaskomina omamen vonj mimoidočega, ki puha kot lokomotiva!!!

Kadil sem 30 let, zadnja leta tudi 2 škatlici (na žurih še več) na dan!!! Po taki prekrokani noči sem naslednji dan dihal na škrge!!! Verjemite mi, da je bil občutek, ko pri odprtem oknu hlastaš za zrakom grozen. Najbolj pomembno je, da sami začutite potrebo po prenehanju, tu nobena prisila ne pomaga! Sploh tistim, ki še nimajo zdravstvenih težav!

In kako sem nehal? Doma sem kadil le v enem prostoru (predvsem zato, da s svojim "sranjem" ne uničujem še svojega otroka).Ko sem enkrat pogledal prepoln pepelnik pred nosom, vem pa, da sem ga pred kratkim izpraznil, sem se ozrl okrog sebe: zavesa popolnoma rumena, stropne obloge nagravžno rumene, stare knjige na policah kot da niso nikoli bile bele, celo na papirju v printerju so se kazali znaki nikotina itd, itd. Cigaret, ki sem ga ravnokar prižgal, sem vrgel na tla in na glas rekel: "ne boš me več jebal"!!!!

Po tem sem začel zdravo živeti: VSAK DAN!!!!! sem šel na par kilometrski sprehod, količino zaužite hrane sem skorajda prepolovil. Zapomnite si, ne bo vam škodil odojk, ki ste ga jedli na moto žuru, tega si mirno privoščite, vsakdanja nekvalitetna prehrana je strup. Shujšal sem 12 kg, zdaj diham s polnimi pljuči, vonj in okus sta se mi že povrnila... po prekrokani noči grem lapo spat in normalno diham, celo na pregledu so mi rekli, da so mi pljučka "še kar uredu".

Moj nasvet: pojdite v poreč na psiho odvajanje od kajenja, posvetujte se s svojim zdravnikom o tabletah ZIBAN (dobijo se le na samoplačniški recept) probajte vse ostalo kar so pred menoj predlagali! Tudi tisti, ki občasno nehate pa ponovno začnete, nadaljujte vsaj v takem ritmu, vsak dan brez cigareta je lahko samo koristen!!!

In za konec POSTANITE SEBIČNI!!!! Denar, ki je nekoč šel za čike porabite ZASE! Ena nagrada za trpljenje pa ja mora biti. Moja nagrada bo tole: ko zdržim 1 leto brez čika (kar bo zdaj avgusta :OK: ), dvignem kredit z obrokom v višini stroška za čike. Na 15 let to nanese cca 16000 Eurov!!!! He he za ta denar se pa že dobi simpatičen motorček:))

Veliko sreče vsem, ki vas trnova pot čaka in kapo dol tistim, ki ste to pot že prehodili. Zdravniki pravijo, da postaneš nekadilec po enem letu od dneva, ko ste pokadili zadnji čik. Postavite si tudi vi svoj 26.8. in ne pozabite na nagrado, če vam uspe, res bo prigarana! :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hm... ...js sm sou v drugo skrajnost... ...namesto da bi nehal kaditi in se zredil, sem nehal jesti, in namesto malice kadil... ...skatlo in pol na dan, max 2... ...izgubil 12 kil v dveh mescih... :)

(kadil sem ze prej, btw ;))

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst sm kadila 6 let ... zdaj 1leto ne .... in mi je ful fajn ... iz svojih izkušenj je bla to ena izmed najtezjih stvari kar sem jih mogla kdaj prestat, ampak zdaj se pa počutim odlično .... ne bi zopet začela kaditi no way :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

27. marec

and counting..

:whistle:

and counting.. :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobiš zajebano pičko glede tega in če jo maš rad pol nehaš jest sem že :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobiš zajebano pičko glede tega in če jo maš rad pol nehaš jest sem že :grim

BRAVO :OK: :OK: :OK:

LP - M.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobiš zajebano pičko glede tega in če jo maš rad pol nehaš jest sem že :grim

bogi :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je še kdo, ki je poskusil te magnetke za na uho?

Jest sm to imel, ampak za blaženje alergije. Da pa bi pomagalo pri cigaretih pa ne vem, ker takrat še nisem redno kadil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kadil sem okroglih 20 let, sedaj že kakšno leto in pol ne več. Že kar nekaj časa sem razmišljal, da bi bilo dobro nehat, vendar sem imel en kup pomislekov (ne bom več mogel piti kavice, pa piva brez cigareta,..). Potem pa sem se odločil en dan čisto neplanirano. Dopoldne sem si še kupil cigarete popldne pa sem se odločil da neham. Bistveno je bilo da sem bil v svojo odločitev 100% prepričan in od tu naprej so bile stvari enostavne. Sem pa prepričan da je nehati kaditi lažje, kot pa na primer hujšati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 Kadil sem okroglih 20 let, sedaj že kakšno leto in pol ne več.

2 je nehati kaditi lažje, kot pa na primer hujšati.

1 ko sem imel takole prvo "čik pavzo" je trajala 3 leta

2 čista resnica .. veliiiko težje

:yes:

Jaz precej lažje neham hujšati, kot pa kaditi ... :hmm:

tep pa res ni treba hujšati

:blush:

Popravljeno . Popravil Broj Jedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Long time no see ... :D

Sicer pa sem trenutno v fazi nekajenja - nekako natanko od novega leta, prej pa ON/OFF obdobja, trajajoča od nekaj tednov do največ 13 let :smoke:.

Prenehala, ker mi je srce poigravalo v neenakomernem ritmu :whistle:.

Ker se mi to še vedno dogaja, razmišljam o ponovnem začetku ... o tem pa v kakšni drugi temi :blush:.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobiš zajebano pičko glede tega in če jo maš rad pol nehaš jest sem že :grim

Copata :devil: :devil: :devil: :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Long time no see ... :D

Sicer pa sem trenutno v fazi nekajenja - nekako natanko od novega leta, prej pa ON/OFF obdobja, trajajoča od nekaj tednov do največ 13 let :smoke:.

Prenehala, ker mi je srce poigravalo v neenakomernem ritmu :whistle:.

Ker se mi to še vedno dogaja, razmišljam o ponovnem začetku ... o tem pa v kakšni drugi temi :blush:.

zelooo vesel sem da se spet "vidiva"

:blush:

važno da ti srce poigrava .. hudo je če neha, veš

ritem znajo dohtarji danes hudo natančno predpisati srčku

in tolele navadno ni odvisno od ON-kadilske-faze

več

o srčnih igrah na PM

:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je še kdo, ki je poskusil te magnetke za na uho?

:fredy:

Jaz, ampak ne z magnetki. Imam uhane. Levega 25 let, desnega pa od nedavno. Prvega sem si dal...ker mi je bilo všeč. Pa v trendu. (Takrat smo poslušali pank.) Resnici na ljubo: tudi moj deda (moj vzornik) ga je imel. Zauhanili so ga pri 4 letih, ker je baje slabo videl in je vaška čarovnica vedela povedat, da uhan blazno pomaga. Franc je potem še pri 80ih bral brez očesnih protez. Tudi sosedo je rad plosknil po riti ampak ne vem, če ravno zaradi uhana.

Glede kajenja pa: uhani definitivno pomagajo. Že eden je dovolj, kaj šele dva. Jaz naprimer nisem nikoli kadil in še sedaj se mi to ne dogaja. Razen če ni zraven Rude Boy. Ali pa če nisem v Amsterdamu. Takrat se pa potrudim vlečt in sem potem čudno omotičen. Nikoli mi pa ne bo jasno ali zaradi tobaka, trave ali piva.

Tolk o tem. O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sosed je zaradi hudega kašlja obiskal zdravnika,

ki mu pogleda v grlo in reče:

"Ufaaa - a kadite?"

:eek:

"Ja - 3 škatle dnevno,

pa nič ne pomaga!"

:(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!