Skoči na vsebino

Blokade motorjev - razne


Stric Burek

Priporočene objave

Berger motorsport pa glih ta G-pack uporablja pri pripravi ostrih motociklov....konkretno pri GSX-R 1000, K7, navedena je cena 175 ojrov, plug&play.

...popolnoma sproščena konjušnica v 2., 3. in 6. prestavi.

Vir: REITWAGEN, 1/2008

To pa je res - Suzukiji imajo v 1., 2. in 3. prestavi predvžig nekoliko zamaknjen, tako da je v teh treh prestavah in ob delnem gasu moč manjša (kot bi lahko bila). S tem bi naj motor bil malo bolj 'prijazen' v mestnem prometu. GSX-R1000 in Hayabusa imata poleg tega na podoben način narejeno še omejitev najvišje hitrosti v 6. prestavi.

Senzor za prestave je v bistvu stikalo z 6-imi upori - za vsako prestavo je ta upor drugačen. Če namesto tega senzorja na ECU priklopiš ustrezen upor (npr. 6.8 kOhma za 5. prestavo), bo elektronika vedno uporabljala predvžig za tisto prestavo.

D.

PS: Uporabljam... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Berger motorsport pa glih ta G-pack uporablja pri pripravi ostrih motociklov....konkretno pri GSX-R 1000, K7, navedena je cena 175 ojrov, plug&play.

...popolnoma sproščena konjušnica v 2., 3. in 6. prestavi.

Vir: REITWAGEN, 1/2008

To pa je res - Suzukiji imajo v 1., 2. in 3. prestavi predvžig nekoliko zamaknjen, tako da je v teh treh prestavah in ob delnem gasu moč manjša (kot bi lahko bila). S tem bi naj motor bil malo bolj 'prijazen' v mestnem prometu. GSX-R1000 in Hayabusa imata poleg tega na podoben način narejeno še omejitev najvišje hitrosti v 6. prestavi.

Senzor za prestave je v bistvu stikalo z 6-imi upori - za vsako prestavo je ta upor drugačen. Če namesto tega senzorja na ECU priklopiš ustrezen upor (npr. 6.8 kOhma za 5. prestavo), bo elektronika vedno uporabljala predvžig za tisto prestavo.

D.

PS: Uporabljam... :whistle: In se ne pozna bogvekaj - vsekakor pa ni vredno več kot kakih 10€ (od tega sta 9€ konektorja).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jap, obvezna zadeva pri potencialnih 300+ kandidatih...Tudi pri Krawasakijih.

(matr je sitno k pr 300 kr neha vleč :D)

Popravljeno . Popravil MarduK
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Glede na to, da imamo nov zakon, ki v kategoriji A2 omogoča vožnjo 35kW motorjev, ki v originalu nimajo dvokratnika blokirane moči (v tem primeru 70kW) me zanima kako je kaj z razvojem teh blokad, ali sploh bodo ali smo premajhen trg, ali imajo še kje tako zakon...

Čarman mi je napisal, da je Kawasaki v fazi razvijanja teh blokad in da jih lahko pričakujemo naslednje leto, torej se nekaj v tej smeri že premika. Kako je s tem pri ostalih proizvajalcih pa ne vem.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer glede same zadeve ne vem nič, ampak če cilaš na cestne motorje, ti blokada ne koristi, ker pač ga ni cestaka 600cc ali več ki ne bi imel 70kw iz štarta, pride pa v poštev za druge motorje.

Res da je meni lahko govorit ker imam neomejeno, ampak se kar strinjam z zakonom.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pustiš vpisano še vedno A do 25kw! Ker če imaš motor 600ccm blokiran na 25kw ga po starem zakonu lahko voziš, po novem A2 pa ne ker presega izvirno moč 70kw in ne rabiš blokade :naughty: :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pustiš vpisano še vedno A do 25kw! Ker če imaš motor 600ccm blokiran na 25kw ga po starem zakonu lahko voziš, po novem A2 pa ne ker presega izvirno moč 70kw in ne rabiš blokade :naughty: :hmm:

Je to res? Ker pol takoj letim po kartico.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je to res? Ker pol takoj letim po kartico.

Ne boš nič boljši. Pa zdej zakon že vela in morš opravlat še 1x izpit. Vam pa zdej povem tako kot mi je odpisal Franc Jurman na pormetni svetovalnici. ne glede na to kaj imaš vpisano v vozniškem.....so vse kategorije A2 ENAKOVREDNE kar pomeni da tudi nam ki imamo 25kw....velja novi zakon in imamo 35kw in ne smemo voziti več 600SS raket ker presegajo 70kw. Tako je on meni to razložil.

Popravljeno . Popravil BloodyShadow
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne boš nič boljši. Pa zdej zakon že vela in morš opravlat še 1x izpit. Vam pa zdej povem tako kot mi je odpisal Franc Jurman na pormetni svetovalnici. ne glede na to kaj imaš vpisano v vozniškem.....so vse kategorije A2 ENAKOVREDNE kar pomeni da tudi nam ki imamo 25kw....velja novi zakon in imamo 35kw in ne smemo voziti več 600SS raket ker presegajo 70kw. Tako je on meni to razložil.

:lol1: a slučajno kdo misli da bomo mopede prodajal zaradi tega novega zakona :kva2: jsz sem tudi včeraj dobil novi A2 (do 35kw), pa zaradi tega ne bom prodajal mopeda, izpita za neomejeno pa tudi ne grem delat ker je škoda denarja, če bom dobil neomejeno pri 24 ok, če ne ga pa pač ne bom nikoli imel.......še prejšnji teden sem legalno vozil svoj motor, od včeraj naprej pa ga več ne smem :lol1: ....pajaci

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:lol1: a slučajno kdo misli da bomo mopede prodajal zaradi tega novega zakona :kva2: jsz sem tudi včeraj dobil novi A2 (do 35kw), pa zaradi tega ne bom prodajal mopeda, izpita za neomejeno pa tudi ne grem delat ker je škoda denarja, če bom dobil neomejeno pri 24 ok, če ne ga pa pač ne bom nikoli imel.......še prejšnji teden sem legalno vozil svoj motor, od včeraj naprej pa ga več ne smem :lol1: ....pajaci

Pr men je to tko, da bom obdržu ta star izpit in ne bom meu B kategorije (ker je takrat pač nisem imel).

Nazaj na temo:

Ali je še kakšna firma, ki proizvaja 35kW blokade?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej noben čist točno ne ve kaj je/bo..

Sam tisti ki mate vpisano 25Kw v vozniški pa tut če ma motor v osnovi 200KM, se lahko zdej vozte tko kot prej. Za neomejeno bo treba pa še 1x glavno vozit + nekej ur... tko so meni razložil...

Gospodje v modrih srajčkah itq ne dojemajo, kako je s temi blokadami... Jst sm mogu razložit kje piše da mam A2 + to da je motor blokiran in kje vse to piše, pa še prov začudeno sta gledala..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:lol1: a slučajno kdo misli da bomo mopede prodajal zaradi tega novega zakona :kva2: jsz sem tudi včeraj dobil novi A2 (do 35kw), pa zaradi tega ne bom prodajal mopeda, izpita za neomejeno pa tudi ne grem delat ker je škoda denarja, če bom dobil neomejeno pri 24 ok, če ne ga pa pač ne bom nikoli imel.......še prejšnji teden sem legalno vozil svoj motor, od včeraj naprej pa ga več ne smem :lol1: ....pajaci

Ne od včeraj od prvega oktobra. Ker tudi če maš vpisano do 25kw...se to ne upošteva več ampak 35kw ker so A2 ENKAOVREDNE. To sm hotu v prejšnem postu napisat. pajaci so ja...jebat ga tko je če je vlada v k........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi po mojih trenutnih informacijah je tako, kot je napisal Bloody Shadow. Tu so naredili velike napake pri pripravi in izvedbi zakona, saj pogoji ne veljajo za vse enako, kateri so delali izpit po prejšnjem zakonu. Če si delal izpit po prejšnjem zakonu in si imel A2 dve leti pred 1.10.2009, si lahko avtomatsko pripisal A neomejeno, če pa si/boš dopolnil to po 1.10.2009, pa je potrebno za pripis A neomejeno še enkrat opraviti praktični del izpita. To pomeni, da so kandidati, ki so opravljali izpit po istem zakonu, obravnavani na dva načina.

Največjo oslarijo (po mojem mnenju) pa so naredili s spremembo moči pri A2 izpitu. Kot sem uspel razbrati, se vsi, ki imajo izpit A2, ne smejo več voziti z motorjem, ki v osnovi presega moč 70 kW. S tem so vsem, ki imajo izpit A2, avtomatsko odvzeli že pridobljeno pravico!!!

@K0ci - za A neomejeno boš moral voziti praktični del izpita tudi po 24. letu

Še enkrat, to so moje trenutne ugotovitve, če bo kakšna sprememba, jo bom napisal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne od včeraj od prvega oktobra. Ker tudi če maš vpisano do 25kw...se to ne upošteva več ampak 35kw ker so A2 ENKAOVREDNE. To sm hotu v prejšnem postu napisat. pajaci so ja...jebat ga tko je če je vlada v k........

Mi lahko pokažeš kje to piše?

Kajti sam imam še stari izpit in A" kategorijo (do 25 kW) in v primeru, da vozim XT660 (35 kW) in me dobijo, ne bom nastradal, češ da imam izpit le do 25 kW!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi lahko pokažeš kje to piše?

Kajti sam imam še stari izpit in A" kategorijo (do 25 kW) in v primeru, da vozim XT660 (35 kW) in me dobijo, ne bom nastradal, češ da imam izpit le do 25 kW!

Če ima v prometni 35kw, ter razmerje moč/masa ne presega 0.20Kw/kg pol jo zdaj voziš legalno. Bom poiskal citat of Franca Jurmana na prometni svetovalnici in ga prilepil sem.

Ampak po podatkih na internetu ima XT660R 0.21kw/kg. nevem pa kako tebi piše v prometni, ampak če piše več kot 0.20kw/kg pol jo nesmeš vozit.

Popravljeno . Popravil BloodyShadow
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ima v prometni 35kw, ter razmerje moč/masa ne presega 0.20Kw/kg pol jo zdaj voziš legalno.

Kaj so zakomplicirali.Adijo pamet.Po moje še njim ni čisto vse jasno.

:hmm: Ja nič dečki :whistle: Boste pa začeli na "drek pumpah".

Boste vsaj videli kako bo na star leta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ima v prometni 35kw, ter razmerje moč/masa ne presega 0.20Kw/kg pol jo zdaj voziš legalno. Bom poiskal citat of Franca Jurmana na prometni svetovalnici in ga prilepil sem.

Ampak po podatkih na internetu ima XT660R 0.21kw/kg. nevem pa kako tebi piše v prometni, ampak če piše več kot 0.20kw/kg pol jo nesmeš vozit.

Ne vem kaj piše, ker imam blokirano. Govorim v primeru, da me dobijo brez blokade.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

torej danes se vozim na kawasaklnu zx6r z 25kw legalno ker imam na vozniškem 25kw A2, če grem pa vozniško zamenjat pa nism več legalen...? Pa a je to samo pri nas možno al kaj?!?! Če pač moram delat za neomejeno bom pač šel. Moj sošolc ma že za neomejeno pa je star 20 let, oz. ima A1 več kot 2 leti... je opravil eno uro, pisanih je imel okoli 5, opravil glavno vožnjo, naredu in čaw. Zadeva rešena. Ne komplicirajte si življenja za tistih 100€.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

torej danes se vozim na kawasaklnu zx6r z 25kw legalno ker imam na vozniškem 25kw A2, če grem pa vozniško zamenjat pa nism več legalen...?

Žal

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

torej danes se vozim na kawasaklnu zx6r z 25kw legalno ker imam na vozniškem 25kw A2, če grem pa vozniško zamenjat pa nism več legalen...? Pa a je to samo pri nas možno al kaj?!?! Če pač moram delat za neomejeno bom pač šel. Moj sošolc ma že za neomejeno pa je star 20 let, oz. ima A1 več kot 2 leti... je opravil eno uro, pisanih je imel okoli 5, opravil glavno vožnjo, naredu in čaw. Zadeva rešena. Ne komplicirajte si življenja za tistih 100€.

Ja kaj češ tak je če so uni v vladi tam prizadeti. Sej pa tak ni noben problem. Mislim da se bo zdaj drastično povečalo število nelegalnih voznikov cestnih raket. Verjetno bom tudi sam med njimi, ker denarja za izpit ne dam več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

<!--quoteo(post=840235:date=5 Dec 2006 @ 14:26:name=snoopy)--><div class='quotetop'>CITIRAJ(snoopy @ 5 Dec 2006 @ 14:26) </div><div class='quotemain'><!--quotec-->

Me sam zanima če se da dobit blokado za ninjo6 za 72 kW??Pa če jo lohka naročiš kar pri servisu(npr:elisa?)???Pa če ma kdo informacijo kok košta,pa kam se to vgradi??Kako pa je potem z homologacijo??

<!--QuoteEnd--></div><!--QuoteEEnd-->

štern

ka obstaje mogoče kak servis ki vgrajuje alphatechik blokade poleg šterna mogoč kje bliži celju?

hvala za odgovor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

torej danes se vozim na kawasaklnu zx6r z 25kw legalno ker imam na vozniškem 25kw A2, če grem pa vozniško zamenjat pa nism več legalen...? Pa a je to samo pri nas možno al kaj?!?! Če pač moram delat za neomejeno bom pač šel. Moj sošolc ma že za neomejeno pa je star 20 let, oz. ima A1 več kot 2 leti... je opravil eno uro, pisanih je imel okoli 5, opravil glavno vožnjo, naredu in čaw. Zadeva rešena. Ne komplicirajte si življenja za tistih 100€.

A2!!! moraš imet več kot 2 leti, da greš lahko delat za neomejeno, torej se moram jaz zdaj do junija vozit ˝brez izpita˝, ker bom šele takrat imel A2 2 leti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A2!!! moraš imet več kot 2 leti, da greš lahko delat za neomejeno, torej se moram jaz zdaj do junija vozit ˝brez izpita˝, ker bom šele takrat imel A2 2 leti

aha no torej to je bilo 30 septembra. Spomladi bom šel delat za neomejeno, za tistih par ur pa tud ne bom umru. Pač motociklizem je drag špas .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja kaj češ tak je če so uni v vladi tam prizadeti. Sej pa tak ni noben problem. Mislim da se bo zdaj drastično povečalo število nelegalnih voznikov cestnih raket. Verjetno bom tudi sam med njimi, ker denarja za izpit ne dam več.

Super, take rabimo. Država itak rabi sveže prihodke in taki, kot si(boš) ti, so super molzne krave ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!