Skoči na vsebino

Blokade motorjev - razne


Stric Burek

Priporočene objave

Super, take rabimo. Država itak rabi sveže prihodke in taki, kot si(boš) ti, so super molzne krave ...

eh, si spet pojedel porcijo pameti??? dokler me policaj sprašuje kje imam vpisano predelavo na 25kW (kje pa drugje kot na zadnji strani homo. kartona, logično) se nimam česa bat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eh, si spet pojedel porcijo pameti??? dokler me policaj sprašuje kje imam vpisano predelavo na 25kW (kje pa drugje kot na zadnji strani homo. kartona, logično) se nimam česa bat

Bomo opozorili pristojne na to njihovo nespretnost pri ugotavljanju ...

Na cestah je pač premalo reda ... komur to še ni jasno, si je sam kriv. Tisti, ki pri najmlajših, ki se v prometnem smislu še "razvijajo", ne znajo paziti na vzgojo, so po mojem mnenju dvojno krivi. To je točka, na kateri se začne tolikokrat omenjena, opevana, a pri tem našem narodu tudi pogrešana "PROMETNA KULTURA".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bomo opozorili pristojne na to njihovo nespretnost pri ugotavljanju ...

Ko začne policist trditi, da to sploh ni mogoče (zablokirati motorja na 25kW) in ko čakaš na mejnem prehodu 30min ker ugotavljajo če imaš izpit za svoj motor al nimaš, to ni več samo nespretnost pri ugotavljanju, če boš že opozarjal... :)

Vsekakor pa spet neki prebliski "tam zgoraj", naenkrat smo ostali brez izpita? Bravo! :)

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

torej danes se vozim na kawasaklnu zx6r z 25kw legalno ker imam na vozniškem 25kw A2, če grem pa vozniško zamenjat pa nism več legalen...? Pa a je to samo pri nas možno al kaj?!?! Če pač moram delat za neomejeno bom pač šel. Moj sošolc ma že za neomejeno pa je star 20 let, oz. ima A1 več kot 2 leti... je opravil eno uro, pisanih je imel okoli 5, opravil glavno vožnjo, naredu in čaw. Zadeva rešena. Ne komplicirajte si življenja za tistih 100€.

Tudi sedaj se voziš ilegalno od 1. oktobra dalje neglede na to kaj ti piše v vozniškem dovoljenju.

In evo še citat iz prometne svetovanice, da lahko vidite da so kategorije res enakovredne in da sedaj veljavni zakon velja za VSE tudi za tiste ki imate še stara vozniška dovoljenja.

Moje vprašanje:

Pozdravljeni.

Imam še staro vozniško dovoljenje v katerem mi piše da semem voziti motorna kolesa do 25kw in 0.16kw/kg. Ker pa sem slišal da naj bi bile A2 kategorije enakovredne me zanima....ali lahko s tem izpitom vozim motorno kolo ki ima 35kw in ne presega 0.20kw/kg? Ali lahko vozim tak motor kljub temu da v mojem dovoljenju piše maximalno 25kw in 0.16kw/kg. Že vnaprej se zahvaljujem za odgovor!

Odgovor:

Lahko vozite motorno kolo, ki nima več kot 35 kW. Prej veljavna kategorija je spremenjena na višjo moč motorja, tako da lahko vsi vozniki, ki imajo po starem vpisano kategorijo A do 25 kW, vozijo močnejša motorna kolesa, do največje moči motorja 35kW.

Popravljeno . Popravil BloodyShadow
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi sedaj se voziš ilegalno od 1. oktobra dalje neglede na to kaj ti piše v vozniškem dovoljenju.

mmm... NOT

Glih zarad tega ker so se izenačle ima 35kW in v originalu ne več kot 2x take moči, on ma pa 25 kW v originalu pa več kot 50kW tko da ne bo nč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker vidim,da nekateri velik veste :whistle:

Kaj pa motor...recimo gsxr750,ki ga v Nemčiji kupim in ima v originalu 24kw.Se pravi v papirjih nič ne piše o omejitvi pač pa ima originalno moč 24kw.Tudi razmerje je napisano kot pač mora bit!

Potem ta motor lahko vozite vsi tisti,ki imate izpit A2? :hmm:

Se pravi v teoriji..."svoj"zablokiran motor prodaš-m tujcu,potem pa on meni nazaj in ta isti mtor lahko jz normalno vozit.Prej pa ga nisem smel :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker vidim,da nekateri velik veste :whistle:

Kaj pa motor...recimo gsxr750,ki ga v Nemčiji kupim in ima v originalu 24kw.Se pravi v papirjih nič ne piše o omejitvi pač pa ima originalno moč 24kw.Tudi razmerje je napisano kot pač mora bit!

Potem ta motor lahko vozite vsi tisti,ki imate izpit A2? :hmm:

Se pravi v teoriji..."svoj"zablokiran motor prodaš-m tujcu,potem pa on meni nazaj in ta isti mtor lahko jz normalno vozit.Prej pa ga nisem smel :lol1:

Če mu 24kW piše tud v homologaciji pol je vse OK. To bi bla res odlična fora :worship: !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker vidim,da nekateri velik veste :whistle:

Kaj pa motor...recimo gsxr750,ki ga v Nemčiji kupim in ima v originalu 24kw.Se pravi v papirjih nič ne piše o omejitvi pač pa ima originalno moč 24kw.Tudi razmerje je napisano kot pač mora bit!

Potem ta motor lahko vozite vsi tisti,ki imate izpit A2? :hmm:

Se pravi v teoriji..."svoj"zablokiran motor prodaš-m tujcu,potem pa on meni nazaj in ta isti mtor lahko jz normalno vozit.Prej pa ga nisem smel :lol1:

Bi blo pa fajn ja :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker vidim,da nekateri velik veste whistle.gif

Kaj pa motor...recimo gsxr750,ki ga v Nemčiji kupim in ima v originalu 24kw.Se pravi v papirjih nič ne piše o omejitvi pač pa ima originalno moč 24kw.Tudi razmerje je napisano kot pač mora bit!

Potem ta motor lahko vozite vsi tisti,ki imate izpit A2? trance_19_hmm.gif

Se pravi v teoriji..."svoj"zablokiran motor prodaš-m tujcu,potem pa on meni nazaj in ta isti mtor lahko jz normalno vozit.Prej pa ga nisem smel trance_21_laughing1.gif

u matr! I like it! ph34r.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mmm... NOT

Glih zarad tega ker so se izenačle ima 35kW in v originalu ne več kot 2x take moči, on ma pa 25 kW v originalu pa več kot 50kW tko da ne bo nč.

kawasaklnu zx6r ima v originalu več kot 70kw! ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če mu 24kW piše tud v homologaciji pol je vse OK. To bi bla res odlična fora :worship: !

Če kupiš recimo v Nemčiji motor,ki ima v njihovo prometno vpisanih 24kw.Ti seveda to potem pri nas piše v homologaciji pri nazivni moči!In nič pri opombah!

Ne vem pa kako bi bilo,če bi izvozil svoj motor.Recimo,če ga registrira Avstrijec in ga potem nazaj uvoziš in greš z Avstrisko prometno,kjer je vpisano samo 24kw ali ti izdelajo novo homologacijo,ker je le ponoven uvoz ali pa ti dajo kopijo stare :hmm:

Če je potrebna ponovna homologacija je stvar rešena,ker bo pisalo pri nazivni moči 24kw :hmm:

Je pa sigurno vse skupi kar lep strošek!Vendar še vedno veliko manjši kot,če te dobijo policisti,ki jih je zadnje čase ko solate!

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če kupiš recimo v Nemčiji motor,ki ima v njihovo prometno vpisanih 24kw.Ti seveda to potem pri nas piše v homologaciji pri nazivni moči!In nič pri opombah!

Ne vem pa kako bi bilo,če bi izvozil svoj motor.Recimo,če ga registrira Avstrijec in ga potem nazaj uvoziš in greš z Avstrisko prometno,kjer je vpisano samo 24kw ali ti izdelajo novo homologacijo,ker je le ponoven uvoz ali pa ti dajo kopijo stare :hmm:

Če je potrebna ponovna homologacija je stvar rešena,ker bo pisalo pri nazivni moči 24kw :hmm:

Je pa sigurno vse skupi kar lep strošek!Vendar še vedno veliko manjši kot,če te dobijo policisti,ki jih je zadnje čase ko solate!

A ko pri njih registriraš se jim kar avtomatično vpiše 24kW? Malo čudno se mi zdi.

Uvoziš takega v SLO in upaš, da bo v homologaciji imel ravno tako moč kot ima v prometni. Ampak to sploh ni nujno, razen če je že v originalu bil izdelan z blokado notri, če je bil naknadno blokiran al pa nekak drugač narjen da ima v prometni 24kW potem ne bo šlo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V tem primeru, da grem naslednje leto delati dodatni izpit, da dobim štempelj za kategorijo A2 35kW. Ali bi lahko vozil brez vsakih kakršnih kolih problemov Yamaho XT 660R ali XT 660 X????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sesir probi in nam povej :) Bi ti bili zelo hvaležni :naughty:

V tem primeru, da grem naslednje leto delati dodatni izpit, da dobim štempelj za kategorijo A2 35kW. Ali bi lahko vozil brez vsakih kakršnih kolih problemov Yamaho XT 660R ali XT 660 X????

Yamaha XT660 pride v poštev brez blokade ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V tem primeru, da grem naslednje leto delati dodatni izpit, da dobim štempelj za kategorijo A2 35kW. Ali bi lahko vozil brez vsakih kakršnih kolih problemov Yamaho XT 660R ali XT 660 X????

Ja če ma 34.5 kW, pa če je zakon do 35kW, pol mislm da maš šanse... :OK::OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ko pri njih registriraš se jim kar avtomatično vpiše 24kW? Malo čudno se mi zdi.

Uvoziš takega v SLO in upaš, da bo v homologaciji imel ravno tako moč kot ima v prometni. Ampak to sploh ni nujno, razen če je že v originalu bil izdelan z blokado notri, če je bil naknadno blokiran al pa nekak drugač narjen da ima v prometni 24kW potem ne bo šlo.

V tuji prometni je vpisanih tolko kw kot jih je v slovenski prometni.Homologacije Avstrijec ne potrebuje!

Ko pa ti uvoziš v Slovenijo motor pa se napiše homologacije po tuji prometni.In,če tam piše 24kw ti prav toliko vpišejo v našo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če prov razumem je fora da če uvoziš motor iz tujine piše v homologaciji 25kW in ne original izvorno moč?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če prov razumem je fora da če uvoziš motor iz tujine piše v homologaciji 25kW in ne original izvorno moč?

Če uvoziš motor,ki ima v prometno vpisano 24kw!

_Mihaa_ ne vidim vzroka,da bi jz poizkusil.Imam že 12let neomejeno!

Men se samo zakon sam zdi nesmiselen,sploh,ker kar naenkrat prepove vožnjo osebi z motornim kolesom s katerim se je prej lahko vozila!

In sem pač kao iskal-najdel luknjo v njem :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če uvoziš motor,ki ima v prometno vpisano 24kw!

_Mihaa_ ne vidim vzroka,da bi jz poizkusil.Imam že 12let neomejeno!

Men se samo zakon sam zdi nesmiselen,sploh,ker kar naenkrat prepove vožnjo osebi z motornim kolesom s katerim se je prej lahko vozila!

In sem pač kao iskal-najdel luknjo v njem :unsure:

Če je zablokeran na 24kW ma najbž tud v prometni tolk ane-seveda če je iz uvoza :hmm:

Fino je teb k maš za neomejeno ja :)

No hvala da si našel morebitno luknjo v zakonu :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!