Skoči na vsebino

BMW K 1200 LT


lorenz

Priporočene objave

  • 2 let pozneje...

Zdravo,ni ravno neke teme o tem motociklu,pa sem si dovolil odpreti novo temo,če je kje ,naj me kdo popravi... Zanima me namreč nakup motocikla K 1200 LT ,let.2002,prevoženih 186.000.

Kaj lahko pričakujem ? ,(da ni nov,in da ima veliko prevoženih, že vem).Kak nasvet bi bil dobrodošel,glede okvar.  itd. itd. Sedaj vozim, R 1150 RT, prevoženih 105.770 km,pa dela BP... Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, goldmax pravi:

Zdravo,ni ravno neke teme o tem motociklu,pa sem si dovolil odpreti novo temo,če je kje ,naj me kdo popravi... Zanima me namreč nakup motocikla K 1200 LT ,let.2002,prevoženih 186.000.

Kaj lahko pričakujem ? ,(da ni nov,in da ima veliko prevoženih, že vem).Kak nasvet bi bil dobrodošel,glede okvar.  itd. itd. Sedaj vozim, R 1150 RT, prevoženih 105.770 km,pa dela BP... Lp

tema je :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 4. 5. 2019 ob 14:16, goldmax pravi:

Zdravo,ni ravno neke teme o tem motociklu,pa sem si dovolil odpreti novo temo,če je kje ,naj me kdo popravi... Zanima me namreč nakup motocikla K 1200 LT ,let.2002,prevoženih 186.000.

Kaj lahko pričakujem ? ,(da ni nov,in da ima veliko prevoženih, že vem).Kak nasvet bi bil dobrodošel,glede okvar.  itd. itd. Sedaj vozim, R 1150 RT, prevoženih 105.770 km,pa dela BP... Lp

Zdravo,

imam LT enakega letnika, sicer z nekaj manj kilometri ... in zelo zadovoljen ?. Zakaj pa pravzaprav menjavaš, če si z RT zadovoljen?? Oba sta potovalno naravnana, s kar pohvalno kilometrino, bistvena razlika pa bo v teži motocikla. S svojim do sedaj nisem imel težav, razen ko je "spustil" semering na glavni gredi (glede na položaj tesnila kar zahteven poseg, potrebno je bilo razdreti skoraj ves motocikel, saj se nahaja za menjalnikom in sklopko, ki sta v liniji glavne gredi, kar pomeni da je ostal le okvir in pol motorja...), pa sem preventivno menjal sklopko, če sem imel že razdrt motor. Težava je tudi pri izbiri pnevmatik, predvsem zadnje, saj obstaja le malo izbire (Bridgestone, ne priporočam, slab oprijem predvsem v mokrem, Metzeler Marathon 888 (če ima približno take lastnosti kot M 808 je odlična izbira - z enim kompletom naredil 16 k km), Avon Storm 3D (jo imam trenutno, zelo zadovoljen, le dokaj hitra obraba , predvsem na bokih, po sredini (trša zmes) jo je še dovolj) ter Michelin)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, nofla pravi:

Zdravo,

imam LT enakega letnika, sicer z nekaj manj kilometri ... in zelo zadovoljen ?. Zakaj pa pravzaprav menjavaš, če si z RT zadovoljen?? Oba sta potovalno naravnana, s kar pohvalno kilometrino, bistvena razlika pa bo v teži motocikla. S svojim do sedaj nisem imel težav, razen ko je "spustil" semering na glavni gredi (glede na položaj tesnila kar zahteven poseg, potrebno je bilo razdreti skoraj ves motocikel, saj se nahaja za menjalnikom in sklopko, ki sta v liniji glavne gredi, kar pomeni da je ostal le okvir in pol motorja...), pa sem preventivno menjal sklopko, če sem imel že razdrt motor. Težava je tudi pri izbiri pnevmatik, predvsem zadnje, saj obstaja le malo izbire (Bridgestone, ne priporočam, slab oprijem predvsem v mokrem, Metzeler Marathon 888 (če ima približno take lastnosti kot M 808 je odlična izbira - z enim kompletom naredil 16 k km), Avon Storm 3D (jo imam trenutno, zelo zadovoljen, le dokaj hitra obraba , predvsem na bokih, po sredini (trša zmes) jo je še dovolj) ter Michelin)

nofla

Saj je RT super motor,sam čez komot ga pa ni...(pravi žena) ;) ...zato tudi študiram na LT. Draga ima probleme s hrbtenico(poškodba)

Ne mislim pa dati bogastva za motor,zato me zanima vse o teh motorjih: okvare,stroški itd. Kar je staro in prevoženo ni mus,da je tudi slabo.Pri nas je miselnost,da če ima prevoženih več kot 60.000 je že zanič,v tujini je malo drugače,kot vidim na forumih ;)Moj jih ima 105.000 in dela Bp.  Je pa res ,da ne moreš biti j...n in pošten :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 25 minutami, goldmax pravi:

nofla

Saj je RT super motor,sam čez komot ga pa ni...(pravi žena) ;) ...zato tudi študiram na LT. Draga ima probleme s hrbtenico(poškodba)

Ne mislim pa dati bogastva za motor,zato me zanima vse o teh motorjih: okvare,stroški itd. Kar je staro in prevoženo ni mus,da je tudi slabo.Pri nas je miselnost,da če ima prevoženih več kot 60.000 je že zanič,v tujini je malo drugače,kot vidim na forumih ;)Moj jih ima 105.000 in dela Bp.  Je pa res ,da ne moreš biti j...n in pošten :)

@Kmet2 ti lahko vse pove o rogaču. Pol sveta je prevozil z njim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 31 minutami, goldmax pravi:

nofla

Saj je RT super motor,sam čez komot ga pa ni...(pravi žena) ;) ...zato tudi študiram na LT. Draga ima probleme s hrbtenico(poškodba)

Ne mislim pa dati bogastva za motor,zato me zanima vse o teh motorjih: okvare,stroški itd. Kar je staro in prevoženo ni mus,da je tudi slabo.Pri nas je miselnost,da če ima prevoženih več kot 60.000 je že zanič,v tujini je malo drugače,kot vidim na forumih ;)Moj jih ima 105.000 in dela Bp.  Je pa res ,da ne moreš biti j...n in pošten :)

Potem pa go for it ... jo čist razumem, če mojo vprašaš, se ne vsede na drug motocikel kot sovoznik, pa nima poškodbe - si je pa zato omislila svojega. Se pa občasno še vedno rada prevaža na LT-ju kot potnik ...?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, nofla pravi:

Potem pa go for it ... jo čist razumem, če mojo vprašaš, se ne vsede na drug motocikel kot sovoznik, pa nima poškodbe - si je pa zato omislila svojega. Se pa občasno še vedno rada prevaža na LT-ju kot potnik ...?

;)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 4. 5. 2019 ob 14:16, goldmax pravi:

Zdravo,ni ravno neke teme o tem motociklu,pa sem si dovolil odpreti novo temo,če je kje ,naj me kdo popravi... Zanima me namreč nakup motocikla K 1200 LT ,let.2002,prevoženih 186.000.

Kaj lahko pričakujem ? ,(da ni nov,in da ima veliko prevoženih, že vem).Kak nasvet bi bil dobrodošel,glede okvar.  itd. itd. Sedaj vozim, R 1150 RT, prevoženih 105.770 km,pa dela BP... Lp

Z njim sem prevozil nekaj manj kot 100.000km  če te kaj zanima ti v ZS napišem št in me pokliči , kot vidim , pa nisi reagiral na Damijev nasvet , zato , lp 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kmet2  oprosti,pri meni je vse bolj na izi.Jbg 52 let je tu. ;) Se glih ne znajdem s to tehnologijo.. Bi pa prosil za tel.št.v zs,da bi kero rekla. Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 mesecev pozneje...

Mene pa zanima če mi lahko kakšen od lastnikov ali bivših lastnikov pove kolikšno ma porabo goriva LT v povprečju in koliko pri malo bolj pritiskanju na avtocestah in magistralkah. Namreč odločam se za nakup zato mi je tudi to določen faktor pri odločitvi o nakupu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, Wolfman pravi:

Mene pa zanima če mi lahko kakšen od lastnikov ali bivših lastnikov pove kolikšno ma porabo goriva LT v povprečju in koliko pri malo bolj pritiskanju na avtocestah in magistralkah. Namreč odločam se za nakup zato mi je tudi to določen faktor pri odločitvi o nakupu.

Poraba goriva je v veliki meri odvisna tudi od načina vožnje ... enostaven odgovor na tvoje vprašanje je med 5 in 6 l/100km. Pri neki povprečni letni kilometrini je to zanemarljiv podatek (cca 100€ na sezono niti za kavo ne zadošča ...)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, nofla pravi:

Poraba goriva je v veliki meri odvisna tudi od načina vožnje ... enostaven odgovor na tvoje vprašanje je med 5 in 6 l/100km. Pri neki povprečni letni kilometrini je to zanemarljiv podatek (cca 100€ na sezono niti za kavo ne zadošča ...)

Hvala za informacijo, potem v porabi skoraj ni razlike med LT in RT. Sedaj imam sicer Yamaho Thunderace in mi porabi med 6 in 17,8l/100km, zako da bom nabavil za potovanja še LT.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Če mene vprašaš večje klade kot je LT še nisem vozil. V življenju sem imel precej motorjev in to je eden tistih ki jih čisto nič ne pogrešam.

To je samo moje mnenje. ZA po avtocesti ja drugje pa hvalalepa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, Kawl pravi:

Če mene vprašaš večje klade kot je LT še nisem vozil. V življenju sem imel precej motorjev in to je eden tistih ki jih čisto nič ne pogrešam.

To je samo moje mnenje. ZA po avtocesti ja drugje pa hvalalepa.

ne paše vsem vse, to je dejstvo.

Ko sem ga vozil, sem sam pri sebi mislil: no ja sej je kjut za kruzanje pa velike razdalje, pa udobje kuuul. In potem sem se "usral", ko mi je nasprotivozeči avto prehiteval v škarje. Vajen ropotuljic, ki jih premetavaš kot pero, cuknem LTja in se ni zgodilo nič(razn črtice na gatah)...benti še dobro da ma dobre zavore. Pač nisem tip za velike in težke motorje.

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...
  • 2 tedne pozneje...
Ob 15. 4. 2020 ob 21:03, mcresnik pravi:

Informativno me zanima cena  sklopke, ter menjava na lt-ju. Bo potrebno počasi razmislit o novi. Še veliko lepih in varnih km.  Lp Milan

pokliči na servis. cena same sklopke je mislm da okrog 300€ komplet. Delo pa pomoje nekje 500€. Manj jaz nebi računal, ker je kar nekaj tega za podret...

Rok

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...

Za mojega LT-ja iščem sprednja dva žmigavca z prozornim steklom, ker sedaj so gor z oranžnim. Kupil bi rabljene, ker ne mislim dati skoraj 80 EUR za nove. Ali kdo ve kje bi jih dobil ali če jih kdo prodaja.

maxresdefault2a.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 29 minutami, Wolfman pravi:

Za mojega LT-ja iščem sprednja dva žmigavca z prozornim steklom, ker sedaj so gor z oranžnim. Kupil bi rabljene, ker ne mislim dati skoraj 80 EUR za nove. Ali kdo ve kje bi jih dobil ali če jih kdo prodaja.

maxresdefault2a.jpg

bo kar tule prava tema, al pa isto objaviš še v temi: Iščem, Sam svoj mehanik itd.

ebay ma velik tega 34€ https://www.ebay.it/itm/Vorderer-Blinker-fur-BMW-99-07-BMW-K1200LT-Rauch-Linse/153456134577?hash=item23bab2c9b1:g:6FEAAOSwiFhe0NJe

https://www.ebay.it/itm/Vorderer-Blinker-fur-BMW-99-07-BMW-K1200LT-Durchsichtig-Linse/163655989181?hash=item261aa837bd:g:FlIAAOSw2eNe0NJH

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, DAMI34 pravi:

Thanks, samo iščem kompletnega, tukaj so samo stekla 34, pri Avtovalu stane kompleten 39. Kompletnega rabim da ga predelam v LED DRL žmigavec.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 49 minutami, Wolfman pravi:

Thanks, samo iščem kompletnega, tukaj so samo stekla 34, pri Avtovalu stane kompleten 39. Kompletnega rabim da ga predelam v LED DRL žmigavec.

a to je pa druga muska

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
16 hours ago, att said:

Mogoče kdo ve čemu služi stikalo nad CD enoto v predalu na tanku? Stikalo je navadno ON/OFF... 

Takole izgleda...

 

IMG_20200719_195034.jpg

IMG_20200719_195103.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!