Skoči na vsebino

Načrti za predelavo


Red Arrow

Priporočene objave

jz mam u nacrtu d bom prodou sfja konc sezone pa nabavu nrgja enga pocen pol pa ena midrace predelava :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js sm zdaj dav technigasa nex r-ja gor pa lažje valčke pa je bil proti prej formola ko je mel na 100m kot 90let stara oma z 2berglama sam sm še odstrano zdaj to blokado iz avspuha pa na dizo čakam pol se bo pa vidlo kakšna bo kaj končna hitrost čene bo pa potrebno še multivar zamenjat ali pa kak večji fergi gor dat pač tako da bo speed okoli 80-90kmh pač tam nekje lp

java script:emoticon(':OK:', 'smid_9')

:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Živjo, imam v mislih naslednjo predelavo na gillera runner 2004 pa me zanima vaše mnenje;

Polini kit 70 corsa

Sklopka (Polini) -G2

Polini Speed Kit Piaggio HiPer2

BGM Evolution blajerca

SKF ležaji

Giannelli Reverse izpuh

Dell"Orto 19

ima kdo kake izboljšave, pripombe,izkušnje?

Popravljeno . Popravil Takkyu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma ta polini j kurac kr hitr ribne. FAntje če mate možnost dejte malossi gor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

en kit tm ukol 14hp

pa me zanima ce bi mogu pol tut glavno gred menat

pa PHBO 18 fregi

:)

kar je več ko sport cilinder(9HP), moraš menjat gred, da se pelješ brez skrbi

in glede kita, če hočeš okoli 14HP, vzami ali polini corso ali pa TP due+, oba sta gusa, tko da če keri ribne ga daš samo povrtat in večji bat pa se peleš naprej, pri alu pa moraš dat noter (če ribne) gusasto pušo in nato nicasil prevleko (kar je drago) pa nov bat , če pa so praske male ampak še vedno vidne pa samo nicasil ter nov bat

se pravi če ribne gus imaš popravilo vsaj 20k cenejše

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja "zimska" :) predelava

Stage6 cilinder kit RACING

Stage6 glavna gred HPC

Stage6 sklopka Torque Control (107mm)

Stage6 wing cooler

Stage6 izpuh R1200 RACE

Stage6 CNC-Racing Drive Face, Piaggio

Stage6 vplinjač PWK 21MM

Stage6 nalepke bele (set)

Malossi variator set MHR overrange

Malossi E14 športni filter

Komplet barvanje scoota: Črno, belo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala :OK: sej se mi je zdej da bom mogu tut tist menat:) polini corso ---kok hitr pa to kej zariba?kok Km pa kok se gible koncna baje tm okol 120 kmh a je to res al ne?

Lp hvala :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja okol 120 bi moglo it mogoče še mal več

hja zariba ne vem kok hitr, kasneje ko alu ker gus ima manj obratov, sam glej da bo prav sestavljen pa je

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst sm zamenu cinkspulo pa se eno tako crno skatlco k tocn ne vem kako se ji rece sam baje omejuje obrate pa sm dou kok ene 10 za cinkspulo pa se ene 12 za uno k kako zdej ne omejuje obratov... ce pa to kej dela pa se nevem morm se stesterat :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja "zimska" :) predelava

Stage6 cilinder kit RACING

Stage6 glavna gred HPC

Stage6 sklopka Torque Control (107mm)

Stage6 wing cooler

Stage6 izpuh R1200 RACE

Stage6 CNC-Racing Drive Face, Piaggio

Stage6 vplinjač PWK 21MM

Stage6 nalepke bele (set)

Malossi variator set MHR overrange

Malossi E14 športni filter

Komplet barvanje scoota: Črno, belo

Em... priporočam ti Dell'orto frgazar 19mm, ker bom jst isto predelavo naredu in je 21 malo preveč...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst sm zamenu cinkspulo pa se eno tako crno skatlco k tocn ne vem kako se ji rece sam baje omejuje obrate pa sm dou kok ene 10 za cinkspulo pa se ene 12 za uno k kako zdej ne omejuje obratov... ce pa to kej dela pa se nevem morm se stesterat :blush:

omejevalec obratov mogoce ?

nastimas do kok se ti lahko skut zvrti. pa vklopis :> primerno za tehnicne :naughty: :whistle: ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma nevem ce je to to .....taka crna skatlca je mejhna k je povezana s cinkspulo

to je pa CDI... ali pa CPU... nekateri rečejo performance čip... zdj nwem če lohk o tem glih govorim... pač za višje obrate rabiš boljši CDI pa take sranje, sj ga dobiš zraven Malossi vžiga... pa Polini pa Italkit, itd.

Če ne pa K15 nabaviš... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hey! js sm bol tko nov na motorju pa bi si ga rad zrihtu mal (no recimo d mal) pa me zanima ka bi si kej predelu pa ne zdej d me bojo skos capsi lovil ,ampak tak športn filter,auspuff ... kje bi to kej dobu sm iz celja pa tuki v celu ni nič kej takega za skuterje(kolker js vem) tak d če kej vete za mene prosim povejte mam pa piaggio zip (sm dobu free od sestre ) če kej vete na dan z stavki =)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hey! js sm bol tko nov na motorju pa bi si ga rad zrihtu mal (no recimo d mal) pa me zanima ka bi si kej predelu pa ne zdej d me bojo skos capsi lovil ,ampak tak športn filter,auspuff ... kje bi to kej dobu sm iz celja pa tuki v celu ni nič kej takega za skuterje(kolker js vem) tak d če kej vete za mene prosim povejte mam pa piaggio zip (sm dobu free od sestre ) če kej vete na dan z stavki =)

@cilindr: K-15 je CDI enota od Malossija... za obrate.. ;)

@_rac3r_: Prvo povej če imaš 4-Taktnega zipa ali 2-Taktnega zipa? .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2T zipota mam rdeče barve ( morn ga mal preštelat k mi gre sam 60) pa ni še čist čist nič blo menjan :(:( morn spravit na višjo potencialo =)=) hehe

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2T zipota mam rdeče barve ( morn ga mal preštelat k mi gre sam 60) pa ni še čist čist nič blo menjan :(:( morn spravit na višjo potencialo =)=) hehe

uf... sem se oddahnil, sm mislu da maš 4-T... ;)

hja, zdj maš velik različnih predelav... kaj bi pa rad meu? bi rad ostal na 50cc al bi šou na 70cc?

Če bi ostal na 50cc si vrž gor Dell'orto 17.5 mm fergi, LeoVince ZX izpuh, Stage6 športno kuplungo, Malossi Kevlar Belt (jermen), vario ne rabiš menjat, pa si zmagu... vsaj za 50cc... ta predelava bi bla krepko pod 100 čukov... okoli 70 čukov... motor ti bi razvil okoli 90 km/h zdj odvisno od valčkov, največ 95...

Če bi pa rad meu 70cc, si pa nabaviš Top Performances Due+ 70cc kit (gus), Keihin PWK 19mm fergi, LeoVince ZX izpuh ali pa Stage6 R1200 še raje, Stage6 športno kuplungo, jermen, sekundarne prenose Malossi, Malossi Multivar 2000 variomat, RMS Racing gred... ta predelava te bi koštala okoli 160 čukov... motor ti bi razvil okoli 115 - 120 km/h spet različno od valčkov, največ 125 km/h...

Moraš računat, da več kot boš uložu v motor, manj časa bo motor zdržal in manj kilometrov boš prevozil, preden boš menjal potrošni material (batni obročki, ležaji, svečke, olje prenosov, valčki, fedrce, jermen...).

;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uf... sem se oddahnil, sm mislu da maš 4-T... ;)

hja, zdj maš velik različnih predelav... kaj bi pa rad meu? bi rad ostal na 50cc al bi šou na 70cc?

Če bi ostal na 50cc si vrž gor Dell'orto 17.5 mm fergi, LeoVince ZX izpuh, Stage6 športno kuplungo, Malossi Kevlar Belt (jermen), vario ne rabiš menjat, pa si zmagu... vsaj za 50cc... ta predelava bi bla krepko pod 100 čukov... okoli 70 čukov... motor ti bi razvil okoli 90 km/h zdj odvisno od valčkov, največ 95...

Če bi pa rad meu 70cc, si pa nabaviš Top Performances Due+ 70cc kit (gus), Keihin PWK 19mm fergi, LeoVince ZX izpuh ali pa Stage6 R1200 še raje, Stage6 športno kuplungo, jermen, sekundarne prenose Malossi, Malossi Multivar 2000 variomat, RMS Racing gred... ta predelava te bi koštala okoli 160 čukov... motor ti bi razvil okoli 115 - 120 km/h spet različno od valčkov, največ 125 km/h...

Moraš računat, da več kot boš uložu v motor, manj časa bo motor zdržal in manj kilometrov boš prevozil, preden boš menjal potrošni material (batni obročki, ležaji, svečke, olje prenosov, valčki, fedrce, jermen...).

;)

prvo ko prvo: sportna kuplonga se na 50cc ne pozna, pa tut menjava jermena ne..za 50cc bi bil 17.5 fergi dovol pa kaksen zx alpa next-r pa vario multivar 2000... glede 70cc.. odvisno kako klaso hoces: sport mid race alpa high end.. ker si zacetnik nabavi recimo sport klaso, torej DR evo2 70cc + s6 pro ror 19ka fergi, multivar 2000 pa recimo delta clutch sklopko.. pol pa se kake jermenice itd samo za zacetek bi blo to dovol pa se slo bi ko svinja :OK: ti red arrow pa upam da se delas norca ko si napisal ZXa za dueka.. daj malo razmisli predn napises taksen odgovor prosim, hvala

Popravljeno . Popravil StArII
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prvo ko prvo: sportna kuplonga se na 50cc ne pozna, pa tut menjava jermena ne..za 50cc bi bil 17.5 fergi dovol pa kaksen zx alpa next-r pa vario multivar 2000... glede 70cc.. odvisno kako klaso hoces: sport mid race alpa high end.. ker si zacetnik nabavi recimo sport klaso, torej DR evo2 70cc + s6 pro ror 19ka fergi, multivar 2000 pa recimo delta clutch sklopko.. pol pa se kake jermenice itd samo za zacetek bi blo to dovol pa se slo bi ko svinja :OK: ti red arrow pa upam da se delas norca ko si napisal ZXa za dueka.. daj malo razmisli predn napises taksen odgovor prosim, hvala

prvo kot prvo: športna kuplunga SE pozna na 50cc, če te kj zanima, prav tako jermen, meni je jermen ko sem imel samo blokade ven vzete dau 3 km/h končni. Ne bi se rad o tem prepiru, kaj je res je res...

drugič: najbolj se splača mid-race varijanta 70cc klase, ker je sorazmerno poceni in zanesljiva ter dovolj močna, da lohk rečš, da maš orenk predelavo... začetnik ali ne, ni važno kje začneš... dobro, pri ZXu sm ga res mal posrau, sicer da pol konja temu kitu (preverjeno) ampak za ta kit so tudi boljši rori, najboljši je S6 R1200, vsaj za ta kit... napisal sem ZX ali R1200, ker ju najbolj poznam, sam imam ZXa gor, ker še nisem zbral denarja za R1200, saj sem začel z ZXom na 50cc predelavi, zdj sm en kit uniču in grem na to predelavo ki sem njemu piporočal... ampak ne čist enako, jst sm sebi izbral malo dražjo... in boljšo varijanto...

mimgrede... prosim ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!