Skoči na vsebino

Izdelava go-kart


X-S!D3

Priporočene objave

Vtisi?

D.

:OK: :OK:

Neverjetno, kaj naj rečem. Malo se bom moral na 4-taktni motor navadit, a sem prepričan, da s tem ne bo težav. BRUTALNO potegne, dodajanje plina v ovinku (preverjeno v prvi, drugi in tretji) pa neizbežno vodi v kontroliran dolgi zdrs... :OK: :OK: Prava pravljica. Menim, da bodo kartodromi za tole zver premajhni. Enter Pannonia, Grobnik,...

Z malo previdnosti bodo (upam) edini večji strošek predstavljale gume, pa še to ne bo neke velike sile. Samo "driftat" ne bomo smeli preveč. :devil:

Zdaj pa hitro svečke in akumulator zamenjat (in nov bencin natankat), potem pa... :kva1: :kva1: :fredy: :naughty: :devil: :evilgrin: :devil: :fredy: O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bravo bravo....probaj še sprednje kočnice montirat da se boš tudi brutalno ustavljal!

...lepo narejen stroj-si kupiu od tega ki ga je naredu? Kolk je bla cena če ni skrivnost?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bravo bravo....probaj še sprednje kočnice montirat da se boš tudi brutalno ustavljal!

Prva modifikacija mora bit razširitev sedeža, da bom tudi jaz not pasal! :D

Sprednje zavore bi se prilegle, žal pa pri izdelavi in načrtovanju to ni bilo predvideno, tako da to ne bo prav enostavno.

lp, D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolikor sem gledal taka tema še ne obstaja

mene zanima če se je že kdo lotu delat gokarda s tomosovim motorjem

vse izkušnje slike komentarji dobrodošli :OK: :OK:

moja bratranca sta neki naredila...pa se je raskopalu... vse na kose sta dala... motor od tomosa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

ta gokart sem videval že dolgo časa na (Zbrisano! Za oglaševanje se obrnite na marketing@motosvet.com) po mojem ne bo dosti časa zdržal gruš po mojem čene pa super stvarca

jsz imam tudi doma na pol narejen home made gokart zelo kvaliteten a ustavlo se mi je pri gumah(že 4 leta čaka na usmiljenje)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ta gokart sem videval že dolgo časa na (Zbrisano! Za oglaševanje se obrnite na marketing@motosvet.com) po mojem ne bo dosti časa zdržal gruš po mojem čene pa super stvarca

jsz imam tudi doma na pol narejen home made gokart zelo kvaliteten a ustavlo se mi je pri gumah(že 4 leta čaka na usmiljenje)

uprašam bratranca če prodata skoraj vse??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 2 mesecev pozneje...

js sm se tut odloču da nardim enga gokarta pa bi rabu

eno mašino (okol 125ccm)

pa kšne diske pa zavorne čeljusti

kdor ma kj za prodt nj mi piše

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...
  • 5 mesecev pozneje...
  • 2 mesecev pozneje...

JS tud delam gokart oz. ga mislim naredit in me zanima če kdo prodaja dele od rabljenih gokartov; potrebujem praktično vse

A ima kdo mogoče načrte od posameznih delov, ki selahko naredijo doma saj imam na razpolago kar nekaj strojev...

Rabil bi tudi motor, rabljen od gokarta ali kakšne vespe oziroma od skuterja

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...
  • 2 tedne pozneje...
  • 5 mesecev pozneje...

kako :) mam pa eno uprašanje :) mislm narest gokart :) no to je očitno zdej pa k uprašanju :) zanima me kakšno zadnjo akso nej uporabm ??? gledu sm mau da lohka naštimam pogon sam na en koles al dam diferencial al pa čist u izi sam eno štango pa spelm gor pogon in gume??? gokart ne bo offroad aja pa mašina nej bi bla od honde cbr 1000 rr :)) delam pa to kot projektno za maturo ?? zanima me kva bi blo najbol??? hvala

lp gregor :trance_27_notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Digferencial ne pride v poštev,ker potrebuješ tudi kardan.Honda cbr 1000 rr ima pogon na verigo (to dvoje ne gre skupaj):yea1:

Verižni pogon na osovino je še najboljši.:yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

delam pa to kot projektno za maturo ?? zanima me kva bi blo najbol??? hvala

lp gregor :trance_27_notworthy:

Hodiš na katero šolo?

Malo si pozen z nabiranjem informacij za projektno nalogo.

Prodaj mašino Honde 1000ccm.

Kupi cross agregat (125ccm ima preko 35KM)....!

Zadnjo gred na kateri imaš gume moraš dati strugarju, da jo postruži iz velikega kosa železa....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 9 mesecev pozneje...
  • 6 mesecev pozneje...

Moj gokart je imel os, na kateri je bil na eni strani zobnik, na drugi pa zavorni disk (bom poskusil poiskat še kaj slik).

Mislim da je to najlažja rešitev, sploh za agregate od motorjev, saj je najlažje na os zmontirat zobnik, napeljat verigo in gasaa :OK:

Pa tudi kar se tiče samih voznih lastnosti, je "zaprti diferencial" za gokarte super, tako kar se tiče pospeševanja, kot tudi drsenja čez ovinke....

LP Jan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...
  • 6 mesecev pozneje...
  • 1 mesec pozneje...

A kdo ve kje najceneje do Tomos Automatic delujoče mašine, dobr bi blo tud nosilce dobit?

na odpadu poglej če majo al pa na (Zbrisano! Za pošiljanje tovrstnih povezav uporabite Privatna sporočila.) mas tut dele

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Ker je bilo zadnje čase kar nekaj deževja, jaz pa težko zdržim, brez da bi nekaj počel, sem se spravil delat gokart. Nisem najbolj tehničen tip, zato zaenkrat upam le, da se nebo podrl. Če ima kdo kakšno idejo, kaj bi moral naredit drugače, kar na dan z besedo.

No najprej je bilo treba najti material za osnovno ogrodje. Tako nekako sem si zamislil.

imag0270.jpg

Potem je blo treba skupi sešvasat pa sprednje gume gor dat. Nisem ravno pro v švasanja, zato vari niso najboljši. No ja, upam da bojo zdržal. Gume so od kosilnice (traktorčka).

imag0293.jpg

Pa še od blizu, kako sem naredil, da se bo dalo krmarit.

imag0296.jpg

No potem sem pa vse skupaj še malo ojačal.

imag0305.jpg

Dela je še veliko, ampak počas napredujem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!