Skoči na vsebino

Honda CBR 1100 XX Blackbird


Tatjana

Priporočene objave

Da po dolgem času, malo dvignem temo. Tud jaz sem končno postal lastnik ptice. Letnik 99 efi.

Presedlal sem iz honde vfr 750 (oldschool) in morem rečt, da je super stvarca.

Teža na mestu se res rahlo čuti, ampak je motor dokaj nizek in so noge kr lepo na tleh. Pri premetavanju iz ovinka v ovinek se sicer tudi ve, da motor ima nekaj kil, ampak morem rečt, da se pelje vseeno proti pričakovanju....

Sedaj se dela en malo bolj konkreten servis (španer, verižni set, nast ventilov, olje itd), potem pa upam, da ujamem še kaj lepih dni te sezone.

Par vprašanj... Torej, če sem prav prebral po forumih...Ročke od vfr-a 800 rc46?? to je od letnika 2001 dalje? menda pašejo, brez predelav... lajtunge so dovolj dolge?

Tale 6mm plošica za zadnji amortizer, dejansko naredi toliko razlike.??... Je kdo zaznal kakšne minuse kar se tiče dvigivanje zadnjega dela?

Lp

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
Ob 9/8/2017 ob 17:41, j4n3k pravi:

Tale 6mm plošica za zadnji amortizer, dejansko naredi toliko razlike.??... Je kdo zaznal kakšne minuse kar se tiče dvigivanje zadnjega dela?

Lp

 

 

tole sem podložil na VTR1000f. je drugače. Razlika je,  ni pa dramatična. V dvoje bol opazna kot solo. motor je lepš zavijal. Za primerjavo sem sred sezone distančnik snel, pa sem ga kmalu dal nazaj. Slaba stran, morda bo treba podložit-podaljšat tačko. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Zdravo, ali kdo ve kje bi lahko kupil ugodno sprednja diska za xx, letnik 2006? Ima kdo mogoce ravna za prodat? Ni nujno nova.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 mesecev pozneje...

Pozdravljeni,

je imel kdo probem pri ropotu košare? Imam xx, letnik 2001, digitalni števci.. Montiran je akrapovič, pa baje je tudi mapirana elektronika (ne seka iz izpuha, škoda :P ). Odkar sem odstranil DB kilerja, se motor nekaj sekund zaganja, oziroma teče neenakomerno. Ampak ne kot da bi bilo karkoli narobe z samim delovanjem, pač pa dviga ter spušča obrate v dokaj hitri frekvenci. No, ob tem se prvih nekaj sekund pojavlja tudi ropot iz motorja, če pa stisnem sklopko, pa tega ni. Ve kdo, kaj bi lahko to bilo? Veriga, košara, lamele..? Aja, pa motor ima 100.000km. Vse ostalo je BP.  Že vnaprej se zahvaljujem za odgovore! Pa upam da se da razbrati moj problem.
 

Lep pozdrav!

Matej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...
Ob 8. 12. 2018 ob 10:29, AssKicker pravi:

Pozdravljeni,

je imel kdo probem pri ropotu košare? Imam xx, letnik 2001, digitalni števci.. Montiran je akrapovič, pa baje je tudi mapirana elektronika (ne seka iz izpuha, škoda :P ). Odkar sem odstranil DB kilerja, se motor nekaj sekund zaganja, oziroma teče neenakomerno. Ampak ne kot da bi bilo karkoli narobe z samim delovanjem, pač pa dviga ter spušča obrate v dokaj hitri frekvenci. No, ob tem se prvih nekaj sekund pojavlja tudi ropot iz motorja, če pa stisnem sklopko, pa tega ni. Ve kdo, kaj bi lahko to bilo? Veriga, košara, lamele..? Aja, pa motor ima 100.000km. Vse ostalo je BP.  Že vnaprej se zahvaljujem za odgovore! Pa upam da se da razbrati moj problem.
 

Lep pozdrav!

Matej

pri hladnem motorju se sliši ketnica ker je suha, ko se podmaže in ogreje zvok izgine.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Vidim da si omenjal težave z ketno v tej temi... Si menjal sam napenjalec, ali tudi drsnik pa ketno? Je tudi pri tebi ropotala samo pri mrzlem motorju tistih nekaj sekund? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem menjal napenjalec pred časom...omenil lani mehaniku in mi rekel da je to ker je suho in ko se podmaže in ogreje je ok

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 urami, bobiboss pravi:

sem menjal napenjalec pred časom...omenil lani mehaniku in mi rekel da je to ker je suho in ko se podmaže in ogreje je ok

Pri moji CBF 1000fa je isto. Če motor dlje časa stoji, ko ga užgem, se sliši nek zvok cca 3 sekunde, kot da bi nekaj na suho drgnilo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!