Skoči na vsebino

V-Strom day


Fritz

Priporočene objave

FAK AM ZE 2015 

 

Vsako leto takle cajt mi sosed čoperist reče: » alo Žanet, pejt z mano  :bike: ,  greva na Fakerze pogledat« ! Vsako letu mu rečem » jok brate odpade  :grrr , mi na misu ne pride, da grem gledat na pou slečene babe in  kosmate dece » ….hotla sm mu med vrsticami  povedat, da morm pazit na renome…ma to bi bil škandal, da grem kot zaprisežena štromarka na HD srečanje….

 

Ker se zarečenga kruha največ poje…. sm ga letos jedla tudi jest. :blush:  Po dolgeeeeeeeeem cajt se je zgodila ena izi sobota in horda štromarjev, zvestih in bivših, se je zbrala v Tržiču.

Vozni park je sestavljalo 9 motorjev.  Nej jih naštejem, 3x karjola, 2x Yamaha, 2x Honda in 2x veliki štrom, en je bil Ofijev, en pa moj. :inlove:

Zbral smo se, kafeta  :kava: je počas zmankal, krofa sm dubla kr dva,  Seba se je končno pojavu in res je bil že cajt za štart.

 

 Spelemo, nekak se hočem kot je v navadi, postavt v kolono za Glažarjem,  pa se revež ni nikamor premaknu….mal mi je blo čudn  :hmm: , pol sm pa le dojela, da se je prvi Lado  pognal prot Ljubelju in očitno bo on danes glavni.

No priznam …nekih 10 km sem vseeno še pričakovala, da se bo ata Glažar premaknu na čelo kolone…pa se ni…je kr za mano vozu. :kmet:

Lado je šou ko sneta skira  :krneki: …. ma če bi bla jest polcajka ….. bi se sam še s poganjalčkom vozu .  V Avstriji na benzi  sem Ladota lepo zaslišala kaj in kako glede napisou pod prometnimi znaki  in Lado ko Lado, mi je vse lepo razložu….ma še več…vedu je celo kuk je kazn če hitrost prekoračš.. in ko sm vse zvedla kar smo hotla…. sm lepo utihnila :xx: . Na cilj smo prispeli brez cjazenja, vreme je blo super, vsi smo bli nasmejani in ko smo nadjl parking smo šli na špancir…. Dva pa po dva, lepo v kolonci.

 

Dejan je ponavlu ko papagaj » matr sm žejn, matr sm žejn« …. Neki časa smo ga ignoriral, nato pa smo/so pristal na piru :beer1: … tud na svinska rebra so šli eni…drugi pa na azijske rezance.

Lačn štromar ne stoji pokonci !! :D

Ko se ma človk lepo, cajt prehitr teče…. Čas je odhod domov. Zbral smo se pr motorjih kot smo se predhodno dogovorl in ajdi gasaaaa…. gremo…. Ija…. prvih 30 m je blo optimističnih…pol sm mela pa noge več na tleh ku na tačkah, taaaaa-kaaaaa gužva je bla vse tja do…. ma do tja k smo šli pol desno….

 

Med cjazenjem mi je moja velka lepa spejs-šatl armaturka kazala, da mi Goldy žre 9,5 l/100 km…sms kor jokat :cry:  začela… Zrak ni bil lih za dihat…ker sm že tko svinsko prehlajena in vsi ti bencinski hlapi so me silil na kašel….

Ma sej če bi blo tulk štromu na kupu…. Bi snifala…. Ampak ker je blo pa tolk drek****, no ja unih k ropotajo bl kukr pa grejo…. Je blo pa težko do zraka pridt.

Domou grede nismo mel prou nobenih težav, vse je šlo gladko ko po Motul olju. Razšli smo se na Dovjah, po ritualni kavi in pijači Glažarjeve mladosti, Cocta al kuko se ji že reče.

 

Ko sm pršla domu …je bil za domače šok…. prekmal sm bla doma.

»ija a si že doma ? » me vpraša Brane, rečem » ma-ja , sej me vidš ne »

Brane: «A je blo kej narobe ?« :?

Jest »neeeee, zakaj ?« :grrr

Pol pa butne; »čak mal…a je bil Glažar ta glavn?« :hmm:

Jest » ne :grrr  ni bil. Dons je bil pa Lado kapo di banda«

Brane »aaaaaaaaaa, zdej mi je pa vse jasn« :OK:

 

 

Spodej je neki fotk :photo: …. Tko sm jest dožvela  »fak am ze« … mi je blo ušeč, ampak ne okol govort  :xx: 

 

by janetka press

  

Popravljeno . Popravil janetka
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nekaj različnih izvedb HD motorjev 

post-9535-0-10221200-1442324790_thumb.jpg

post-9535-0-29831900-1442324821_thumb.jpg

post-9535-0-04032900-1442324843_thumb.jpg

post-9535-0-78174700-1442324871_thumb.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 nekaj dodatne opreme za HD motorje 

post-9535-0-02108800-1442324950_thumb.jpg

post-9535-0-12015500-1442324961_thumb.jpg

post-9535-0-10172600-1442324973_thumb.jpg

post-9535-0-18748200-1442325034_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

slika 1:  potencialni motor za zrelega moškega

slika 2:  ždip s kaffeetom TO GO

slika 3:  črno za nohti je lepilo za ploščice

slika 4:  selfi my way  

post-9535-0-65295600-1442325104_thumb.jpg

post-9535-0-94832600-1442325126_thumb.jpg

post-9535-0-76684800-1442325140_thumb.jpg

post-9535-0-64589300-1442325163_thumb.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi je všeč slika številka 3 , :smoke:  :OK: še tepih manjka :grim .

 

Je res sem se čist poslabšal letos sem postal coferesar bo treba tudi glede motorja nekaj ukreniti v tem smislu :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Je res sem se čist poslabšal letos sem postal coferesar bo treba tudi glede motorja nekaj ukreniti v tem smislu :smoke:

Nam je ze vsem jasno kaj bos naredu....... sam ti se mors se tko odloct, kukr smo se mi odlocil, da se bos ti odlocu... a ves....

Ma kaj bi ti brez nas :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

FAK AM ZE 2015 

 

Vsako leto takle cajt mi sosed čoperist reče: » alo Žanet, pejt z mano  :bike: ,  greva na Fakerze pogledat« ! Vsako letu mu rečem » jok brate odpade  :grrr , mi na misu ne pride, da grem gledat na pou slečene babe in  kosmate dece » ….hotla sm mu med vrsticami  povedat, da morm pazit na renome…ma to bi bil škandal, da grem kot zaprisežena štromarka na HD srečanje….

 

Ker se zarečenga kruha največ poje…. sm ga letos jedla tudi jest. :blush:  Po dolgeeeeeeeeem cajt se je zgodila ena izi sobota in horda štromarjev, zvestih in bivših, se je zbrala v Tržiču.

Vozni park je sestavljalo 9 motorjev.  Nej jih naštejem, 3x karjola, 2x Yamaha, 2x Honda in 2x veliki štrom, en je bil Ofijev, en pa moj. :inlove:

Zbral smo se, kafeta  :kava: je počas zmankal, krofa sm dubla kr dva,  Seba se je končno pojavu in res je bil že cajt za štart.

 

 Spelemo, nekak se hočem kot je v navadi, postavt v kolono za Glažarjem,  pa se revež ni nikamor premaknu….mal mi je blo čudn  :hmm: , pol sm pa le dojela, da se je prvi Lado  pognal prot Ljubelju in očitno bo on danes glavni.

No priznam …nekih 10 km sem vseeno še pričakovala, da se bo ata Glažar premaknu na čelo kolone…pa se ni…je kr za mano vozu. :kmet:

Lado je šou ko sneta skira  :krneki: …. ma če bi bla jest polcajka ….. bi se sam še s poganjalčkom vozu .  V Avstriji na benzi  sem Ladota lepo zaslišala kaj in kako glede napisou pod prometnimi znaki  in Lado ko Lado, mi je vse lepo razložu….ma še več…vedu je celo kuk je kazn če hitrost prekoračš.. in ko sm vse zvedla kar smo hotla…. sm lepo utihnila :xx: . Na cilj smo prispeli brez cjazenja, vreme je blo super, vsi smo bli nasmejani in ko smo nadjl parking smo šli na špancir…. Dva pa po dva, lepo v kolonci.

 

Dejan je ponavlu ko papagaj » matr sm žejn, matr sm žejn« …. Neki časa smo ga ignoriral, nato pa smo/so pristal na piru :beer1: … tud na svinska rebra so šli eni…drugi pa na azijske rezance.

Lačn štromar ne stoji pokonci !! :D

Ko se ma človk lepo, cajt prehitr teče…. Čas je odhod domov. Zbral smo se pr motorjih kot smo se predhodno dogovorl in ajdi gasaaaa…. gremo…. Ija…. prvih 30 m je blo optimističnih…pol sm mela pa noge več na tleh ku na tačkah, taaaaa-kaaaaa gužva je bla vse tja do…. ma do tja k smo šli pol desno….

 

Med cjazenjem mi je moja velka lepa spejs-šatl armaturka kazala, da mi Goldy žre 9,5 l/100 km…sms kor jokat :cry:  začela… Zrak ni bil lih za dihat…ker sm že tko svinsko prehlajena in vsi ti bencinski hlapi so me silil na kašel….

Ma sej če bi blo tulk štromu na kupu…. Bi snifala…. Ampak ker je blo pa tolk drek****, no ja unih k ropotajo bl kukr pa grejo…. Je blo pa težko do zraka pridt.

Domou grede nismo mel prou nobenih težav, vse je šlo gladko ko po Motul olju. Razšli smo se na Dovjah, po ritualni kavi in pijači Glažarjeve mladosti, Cocta al kuko se ji že reče.

 

Ko sm pršla domu …je bil za domače šok…. prekmal sm bla doma.

»ija a si že doma ? » me vpraša Brane, rečem » ma-ja , sej me vidš ne »

Brane: «A je blo kej narobe ?« :?

Jest »neeeee, zakaj ?« :grrr

Pol pa butne; »čak mal…a je bil Glažar ta glavn?« :hmm:

Jest » ne :grrr  ni bil. Dons je bil pa Lado kapo di banda«

Brane »aaaaaaaaaa, zdej mi je pa vse jasn« :OK:

 

 

Spodej je neki fotk :photo: …. Tko sm jest dožvela  »fak am ze« … mi je blo ušeč, ampak ne okol govort  :xx: 

 

by janetka press

  

Janetka,  že dolgo časa se nisem tako iz srca nasmejal, kot zdajle, ko sem bral tvojo dogodivščino. Prav polepšala si mi večer,  Lp BANKIR

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Janetka, že dolgo časa se nisem tako iz srca nasmejal, kot zdajle, ko sem bral tvojo dogodivščino. Prav polepšala si mi večer,  Lp BANKIR

 

Me veseli, veš smeh je pou zdravja, druga polovica so pa limone    :)

dans po službi gremo 3je štromi novim dogodivščinam naproti tja do Paga,

2 sta  velka štroma, en je siv, en pa plau,,,,,ampak oba stara...moj je pa zlat , pa nou 

En tko ropota z Akrapovičem, da ga morm občasno prosit, če lohk vozi vsaj 100 m za mano, da jest sploh lohk svoj motor slišm ....   

al bi bek in monday,

čau

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Janetka, že dolgo časa se nisem tako iz srca nasmejal, kot zdajle, ko sem bral tvojo dogodivščino. Prav polepšala si mi večer,  Lp BANKIR

 

Me veseli, veš smeh je pou zdravja, druga polovica so pa limone    :)

dans po službi gremo 3je štromi novim dogodivščinam naproti tja do Paga,

2 sta  velka štroma, en je siv, en pa plau,,,,,ampak oba stara...moj je pa zlat , pa nou 

En tko ropota z Akrapovičem, da ga morm občasno prosit, če lohk vozi vsaj 100 m za mano, da jest sploh lohk svoj motor slišm ....   

al bi bek in monday,

čau

 

 

  ne  morem, da se ne smejem, ko berem tvoje citate. Pag, 16 let Metajna zakon. Uživajte, dogodivščino  pa na forum  Lp Bankir

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MALO MJEŠANO NA PAGU    oz  ZF 2015

 

 Letos smo si pa nategnil, pardon, raztegnil ZF (zaključno furo ) kr na 5 dni, ne vsi, nekateri seveda… vsekakor so spremembe dobrodošle.

 

V sredo smo na pot prot Pagu poslal izvidnico… take fine, lepe motorje, kot sta Mihijev in Dejanov…. Oba sta odlično delovala v močnem nalivu dežja… gume so se dobr obnesle…samo Dejanova navigacija pod čelado se je resetirala …pa se je u hudem nalivu neki časa peljal nazaj prot domu…. Nč hudga…so se zgodle še hujš reči…ko je ugotovu da je Slavi dežjake pustla doma. Seveda je vsega kriv njun sosed Ofi ki je skoz obljublau lepo vreme, ampak Ofi je govoru, da bo konc tedna lep vreme…ne u sredo.

 

 Nema veze, najdl so Pag, najdl Metajno, najdl penzion  … in nam javl da so končno prispel in da vsem teče od jajc…. tuk so mokri.

 

***************

 

Pa pride četrtek  ali dan za elito…beri »štromarje«

 

Predno sm v četrtek tik pred koncem šihta šefu rekla »adijo«…sm bla že oblečena v polno bojno opremo, Goldy naložen in ko je šef odvrnu » no ajdi, mej se«  zvizzzzzz , me že ni blo, da se neb slučajno premislu ….. Zbirna točka je bla pr Žrebcu na dvorišču na obronku Ljubljane, tja se je pripeljal še Ofi z Barbaro in smo odštromal na pot. Žrebec je pozabu osnovna pravila:

 

Poln tank , prazn mehur in sendvič….  smo šli kmal tankat …. Pol pa piči miška skor do Novog Vinodolskog…kje je Ofi reku, da mamo »ajne kurce pauze«  … ampak jest sm zmazala sendvič,  k bi ga mogla že u službi za malco… pa sm bla tolk na trnih…. Da je bla hrana na zadnem mestu. Skratka pauza je bla  in je res pasala, ker je blo svinsk vroče. Na Rijeki je blo še dobrih 28 stopinj C, od Senja naprej pa med 33-34 C vse do Metajne. Od te pauzice dalje smo šli kr u enem kosu do trajekta pa naprej do Metajne, kamor smo prispel mal čez  18. uro in je blo idelano. Ne prekmalu ne prepozno. Uro pred našim prihodom sta prispela tud  štromarja Igor Br in Darja. Pričakala nas je krasna izvidnica  v kopalkah… nekatere je malček zanašalo, nekaterim se je malček faclalao… nekateri so spali na plaži ku top… da jih tud Ofijeva Akrapoviča nista zbudla…. Smo spravl motorje v garažo, se razpakiral in party-taaaaaaaajm.

 

 

 

Aja, no,še pred tem sm javla domu, da sm tam kjer morm bit, da bom pridna in da ne bom šla u vodo če bo premrzla.

 

Kdor je bil pameten si je wi-fi geslo aktiviru še pred prvo travarco..ker tuk zajebanga k ga majo pa u Metajni pa zlepa ne najdeš.

 

11 nas je sedlo za mizo k večerji ki je bla hrana za bogove in to take nezbirčne.     K smo se najedl in nazdravl vsem in vsakemu dobremu razlogu, smo začel pet…., nekateri mamo posluh že od mejhnih nog…nekateri pa samo mislijo da ga majo…. Ofi je prek mobija in prenosnega zvočnika vrtel muzko….

 

Punce smo zapele »dok svira radiooooo »

 

Deci pa zarjovel » šta bi ti radioooooo          na na na naaaa na« …

 

Po pevskem delu večera smo pa na daljavo animiral Glažija. Revež je bil še doma …v daljni Mojstrani in je planiral na pot …v petek okol dveh popoudne. Hvala bogu da je iznajdu Viber….. da sm lahko našmu atu in mami iz ozadja vse do polnoči pošiljama poročila in slike iz prizorišča dogajanja…dokler nas ni okol polnoči poslal u p.m.

 

Smo šli tud sami počas spat. Ta čas se je moj Goldy shladil, pa sm ga šla za lahko noč še pokrit.

 

2015-09-17_12.56.51.jpg

2015-09-17_19.51.03.jpg

2015-09-17_20.14.42.jpg

2015-09-17_21.04.43.jpg

2015-09-17_20.37.07.jpg

2015-09-17_20.37.22.jpg

2015-09-17_20.22.15.jpg

2015-09-17_20.22.50.jpg

2015-09-17_20.24.19.jpg

2015-09-17_20.24.42.jpg

2015-09-17_20.21.54.jpg

2015-09-18_13.43.42.jpg

Popravljeno . Popravil janetka
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V petek sm se zbudla tako zgodi, kot bi se mi mudil u službo… in ko se enkat zbudim , nazaj ne morem zaspat in sm afne guncala na balkonu. Delala sm panoramske posnetke pogleda z balkona, imenovane »paško tihožitje«. Pred zajtrkom smo zganjal romantiko na pomolu. Sedel na tleh, srkal kavico,  momljali in kimali, ko je naenkrat Miha zavpil »pičku mater, pa me je pičla«….. osa ga je pičla direkt v vrat. K sreč sta ble v naši družbi kar dve medicinski sestri, tko da smo bli brez skbri.  Mihata sta porihtale in ga z ženo poslale spat, štromarji (4 motorji) pa smo se nabasal na svoje stroje in se šli mal vozit po Pagu. Ko smo iz Metajne pršli do glavne ceste se je lider Ofi ustavu, pogledu nazaj in Igorja ter Žrebca vprašu  » kuk mata še bencina ?«

Žrebec reče:  »3 črtice«

Igor reče »mam zadost«

Potem pa pogleda še mene,  jest pa vsa važna rečem » še za 168 km, temperatura zraka je 22 stopin, ura je 10:10«.   Ofi se zasmeje, zavije z očmi in gremo dalje…. Jp tko je to, če maš ta novga tisočaka s »spejs šatl armaturko«.

Bilo kuda štromar svuda, ampak najprej pa na na močn kufe v mesto Pag, pol na šeting in na šljadoled, kjer žal niso mel prou nobenga okusa z rumom al pa vsaj rozinam….ampak kaj čmo, nato pa še u Novaljo na manjši prigrizek. V Novalji  smo na Igorjevem malem štromu opazl slepega potnika… kukr vem je motor registriran za 2 osebi … nikjer pa ne piše, da ne smeš prevažat bogomoljke na auspuhu.  Po ene 4 urah lupmanja, smo se vrnil v bazo kjer so se BMW in Yamaha raiderji premikali po plaži s hitrostjo leguana.

Preoblekl smo se in še sami šli na plažo …. Čakal smo našo preostalo bando. Popoudne sta se prpelala  z varaderko Ladko in Julči…. Pol sta nam pa naprej pomagala čakat ostale. Miha si je krajšu čas z izdelovanjem »pušlca iz plažnih ostankov« …se pravi pravi etno-ekološki izdelek. Nevenka je afne guncala med mojimi koleni s figami, Ofi pa je bejžu pred mladim mačkom  v preobleki tigra.

Ta mačkon je mel prou posebno veselje. Vzel je zalet iz zasede, se odrinu od tal in skoču ter zapiču kremplčke u tvoja stegna…. gola stegna….in vsakič ko smo slišal » aaaaaaauuuuuu aaaaaaaaa, bejž dol maček prfu…..« smo vedl, da je ljubi mucek našel novo žrtev…

Ležala sm pod figo in čakala, da se dvigne temperatura morja. Ker sem mela ves ljubi čas na svetu…sem izvajala kontrolo z mojo ribico na pol ure ali pa še manj …. Na koncu sm obupala in pr  21 stopinjah zaplavala… za kake 2 minuti …. Nato so me potunkal … in sm jo odkurla vn iz vode. Konc kopanja za petek.

Blo je že pozn popoudne, ko je nad našo plažo, gor na cesti končno začelo neki rohnet in bobnet. ….aleluuuuuuja….Prhajala je konjenica, Glažar, Fritz, Seba , Brum. 1,2,3 so bli slečen in pok u morje…. Al je pasal….vsaj tko so rekl….oziroma vzdihval…pa sm sklepala da jim paše.

V vodi so bli sami BMWejaši…ura okol sedmih …tako da se je zanje začela« matineja«. Kaj čm govort…slike povejo vse. Misl, da smo ga sral do polnoči uni ta pridni…ta manj pridni pa do dveh zjutri.

2015-09-18_06.23.39.jpg

2015-09-18_06.36.04.jpg

2015-09-18_07.34.23.jpg

2015-09-18_09.52.31.jpg

2015-09-18_13.31.46.jpg

2015-09-18_14.59.47.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@janetka ... tut jaz se pridužujem čestitka Marje :OK:

Ženet, bodi pridna in vesela, da te bo mausica rada imela :kva2: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@janetka čestitke za nov motor. Naj ti služi tako kot prejšnji.

Dragi Marja

Hvala, tvoje čestitke sem pa zelo vesela:D. Se spomnim,  kako si  pred 9 leti   " z mano  čaku "   na Zukija.

Tokrat nism jest na motor čakala...ampak motor name.

Hvala in srečno.

@janetka ... tut jaz se pridužujem čestitka Marje :OK:

Ženet, bodi pridna in vesela, da te bo mausica rada imela :kva2: 

Hvala Mausi  :D

pridna sm itaq skoz, vesela tud...tk da rd me mej, rd me mej, pa rd me mej (sm citirala Garfilda) :rolleyes:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

A nis reku, da bo tanow na wodo?

 

Ta vode od bliz videt ne sme! Bo koj kardan razpokov in razpadu!

Čestitke!

Ja ni glih vodenjak ,hladi ga viljamovka

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!