Skoči na vsebino

Honda XL 125 V Varadero


Killroy

Priporočene objave

Prodam Varadero 125 unikatni izpuh (two-brother)+ leovince izpuh + orginal izpuh..ampak šele naslednje leto:)

Lahko poveš še ceno in pa letnik?

LP

rezen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

motor še ne prodam zdej razen če bi se našeu kak kupec z dovolj denarja, ker mi ga je enostavno brezveze prodat, ker gre zelo dobro in ni blo do sedaj še nobenih težav..cena za izpuh je 350€ (je unikaten, odprt, veliko sm pridobiu na pospeških in nekaj malega na končni hitrosti ter na zvoku), zraven dodam še Leovince SBK izpuh ter orginal izpuh, motor pa je letnik 2005, vse skupaj, če bi zdle prodajal bi bila cena 2500€ in dam zraven še kovček, servisi so bili delani na vsakih 6000km, menjane zavorne ploščice, tudi gume so ok..:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 6 mesecev pozneje...

Dragi lastniki malega varadera, vprašanje: Ali je tale motorček sposoben nekega normalnega spremljanja prometa na odprti cesti? Ne govorim o prehitevanju temveč izključno o sledenju. Ali je 90-100km/h nekje potovalna hitrost, ali je to preveč? Če česa nemaram je se počutit kot debel biciklist...

so te hitrosti možne tudi s sopotnico?

Torej point je--> ali vas avtomobili konstantno prehitevajo in ste v napoto tako kot skuteristi? 50ccm da nebo kdo jezen :klicaj:

Hvala za odgovore :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dragi lastniki malega varadera, vprašanje: Ali je tale motorček sposoben nekega normalnega spremljanja prometa na odprti cesti? Ne govorim o prehitevanju temveč izključno o sledenju. Ali je 90-100km/h nekje potovalna hitrost, ali je to preveč? Če česa nemaram je se počutit kot debel biciklist...

so te hitrosti možne tudi s sopotnico?

Torej point je--> ali vas avtomobili konstantno prehitevajo in ste v napoto tako kot skuteristi? 50ccm da nebo kdo jezen :klicaj:

Hvala za odgovore :smoke:

V duetu je zadeva nekoliko prešvoh. Enkrat pelau, švoh je pač. Pa nč bat, nobenmu avtu nisi v napoto, te bo že prehitel in ne se zarad tega sekirat. :)

Najlažje boš ocenil, če pogledaš kak video:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dragi lastniki malega varadera, vprašanje: Ali je tale motorček sposoben nekega normalnega spremljanja prometa na odprti cesti? Ne govorim o prehitevanju temveč izključno o sledenju. Ali je 90-100km/h nekje potovalna hitrost, ali je to preveč? Če česa nemaram je se počutit kot debel biciklist...

so te hitrosti možne tudi s sopotnico?

Torej point je--> ali vas avtomobili konstantno prehitevajo in ste v napoto tako kot skuteristi? 50ccm da nebo kdo jezen :klicaj:

Hvala za odgovore :smoke:

Point je da te lahko avtomobili prehitevajo tudi na ss motorju, če ga ne znaš vozit.

Imel sem varaderota 3 sezone in moram reči da je super motor. Res je da zaradi 4-taktnega motorja ne boš ravno prehiteval BMW-jev (lahko da bo kakšen ki bo tako uvideven da te bo normalno spustil mimo, vendar po mojih izkušnjah večinoma še pritisnejo na gas ko vidijo da jih začneš prehitevat.), vendar boš lahko normalno sledil prometu in tudi prehiteval prepočasne udeležence, s tem da boš prej pač dvakrat preveril če imaš dovolj prostora. Potovalna hitrost je brez problema 110 km/h, kaj več pa že bolj težko (sej gre, samo potem že res mučiš motor). Z sopotnico se tudi da dosegat te hitrosti, vendar so pospeški teži primerno slabši.

Je pa super občutek ko prevoziš 200+ km brez postanka brez da te bi bolela rit :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem postal lastnik Varaderota! Letnik je 01 in ima prevoženih 33000 km. Sam sem že prevozil približno 120 km, sedaj pa ga bom najbrž pospravil na toplo, kjer bo počakal na toplejše dni :grim Bom pa najbrž čez kakšno leto naredil predelavo na motorju (180 ccm), čeprav gre že originalen motor dovolj dobro, je vseeno dobro imeti še malo rezerve moči, še posebaj če sta dva na motorju. Motor pa bi naj imel po predelavi okoli 24hp in 18-19 Nm. Skratka motor mi je zelo všeč, edino kar bom v kratkem naredil bom dal prebarvati plastiko okoli števcev, saj je že zbledela.

Popravljeno . Popravil Jernej125
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predelava ni legalna, vendar je pa fajna. Celinder se pobrusi na večji premer, nato se da noter večji bat in nove odmične gredi kateri bolj odpirata vhodne ventile. Sem pa danes na motorju naredil štop luč na kovčku. Prvo sem kovček rastavil da sem pogledu če je pod katerim odsevnikom dovolj prostora za kakšne luči, nato ko sem pri enem najšel dovol prostora sem notri vgradil 10 rdečih LED diod katere sem pol zvezal v motor tam kjer je že obstoječa stop luč.

Tukaj se dajo kupiti predelave:

http://www.unlimited-power.net/Varadero_125-shop_list-13.html

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kompletna predelava stane 650€, vendar zaenkrat je še ne bom vzel, ker si morem prvo kupit opremo za motor (jakna, hlače, rokavice)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer nevem kako ti gledaš na stvar ampak za ceno varadera+predelave dobiš že zelo lep motor... kawasaki kle, aprilia pegaso, suzuki freewind....

pa ne pozabit da boš motor kasneje zelo težko prodal. In tudi ko ga boš, bo konkretno pod ceno :(

Pač moje mišljenje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najvrjetneje tako ne bom naredil predelave, tako zaradi financ kot zaradi prodaje. Me pa zanima če kdo uporablja enodelne ali dvodelne usnjene kobinezone na enduro motorjih? Meni osebno so všeč enodelni usnjeni kombinezoni, samo me je malo strah da bi potem čudno izgledal na takšnem motorju.

Popravljeno . Popravil Jernej125
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najvrjetneje tako ne bom naredil predelave, tako zaradi financ kot zaradi prodaje. Me pa zanima če kdo uporablja enodelne ali dvodelne usnjene kobinezone na enduro motorjih? Meni osebno so všeč enodelni usnjeni kombinezoni, samo me je malo strah da bi potem čudno izgledal na takšnem motorju.

Izmed vseh ki jih poznam noben na enduro motorju nima usnjenega kombinezona ;) Jst osebno imam dvodelni usnjen kombinezon, ampak na cestaku, ne na enduru ;) Jst osebno se na enduro motorju nebi vozu v usnjenem kombinezonu ker bi se mi zdelo malo smešno, ampak to je stvar okusa in občutka varnosti, tko da ti naredi kot tebi najbolj paše ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj moti me to da bi smešno izgledal. Tako da razmišljam da bi si kupil usnjene hlače in tekstilno jakno, se bom pa tako ta teden oglasil v kakšni trgovini in si bom malo pogledal, da sem bol lažje odločil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja pri opremi imaš pluse in minuse.

Usnje je pač usnje, trpežno, močno, po drugi strani pa hitreje prepušča in enoslojno.

Tekstil ni tako močan, je pa bolj vodotesen, zračen in večslojen (podloga).

Odloči se, kaj ti bolj ustreza, pa vprašaj še kakšnega motorista za mnenje ;) . Jaz ti predlagam tekstil, ker je dosti bolj zračen (poleti je to neprecenljivo).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tukaj je treba dodati da z varaderko ne boš dosegel takšnih hitrosti katerih kvalitetna cordura ob padcu nebi zdržala. Definitivno predlagam tekstil.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tukaj je treba dodati da z varaderko ne boš dosegel takšnih hitrosti katerih kvalitetna cordura ob padcu nebi zdržala. Definitivno predlagam tekstil.

Vzel si mi besede iz ust. :) Cordura, kakšna želva odspod in je to to. Seveda pa ne šparat na rokavicah in škornjih...pa normalno na čeladi. Prva stvar, ki se bo dotaknila tal bodo najverjetneje prsti na roki, v primeru, da boš padel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Ve kdo koliko zob ima serijski sprednji zobnik?

Lp

14/41 je serijsko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

V letošnji sezoni po večjem popravilu agregata sem naredil do sedaj 3000km. Z motorju sem zelo zadovoljen in gre zelo lepo. Imam pa eno vprašanje koliko vam pijejo še stare 2007 ali starejše? Glede na moč se ga nekaj šparat in varčno glih neda vozit. Pri povprečni mogče malo hitrejši vožnji mam jaz vedno porabo okoli 4.5l. Brat, ki je bil prejšnih 5let lastnik tega motorja je rekel, da mu je včasih dosti manj pila? Je moja poraba normalna ali prevelika?

Drugače imam pa trenutno gor zobnika 44/14 kar se mi zdi malo faljeno razmerje saj po ravnem še nekot dosežem 115km/h po hribu pa sem ga spravil že do nekje 125km/h pa bi še šlo več samo ni bilo več placa. In me zanima kako se odnese, če dam spredaj 13-ko ali mogoče celo 12-ko? Mam raje da po ravnem dosežem kolikor toliko noramalno nekje 115 pa boljše pospeške.

Ima še kdo drug kaj problemov z sprednjim vilcam? Po bratovem crashu so pušale in smo jih porpavili sedaj pa spet tokrat brez nekega posebenga razloga. Kaj samo nove semeringe ali lahko še kaj drugega za neko zmerno ceno zrihtam?

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ola

Ja, če imaš novejšo varaderko na električni vbrizg goriva bi ti moglo pit maksimalno 4 litre, tiste pa še s frgazrji pa pov litre več tm okoli vglavnem,(glede porabe benza vsak trdi svoje) :) . Da bi varčno vozu ? ja, nevem kak to zgleda sam pomoje ni več vožnji podobno še tako komi kam gre. Ko sm kupu varaderko je mela zobnike 14/41 sam v četrti marči je še šlo do 85kmh potem peta marča pa sploh komi, da potegne no razen navzdol gre res 125kmh. Zdej pa mam 12/41 pa lepo potegne do stotice, navzdol pa gre tut 120kmh sam pol se č-rava elektronska blokada vklopi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!