Skoči na vsebino

Tomos APN 6 Alpino....


Priporočene objave

zanima me če kdo zna predelati apn 6-ko. da bi mi lahko približno razložil kako to gre. hvala. :?

:hmm: V kaj bi jo predelal(v avto) :P :devil:

Predelava motorja ali okvirja ali vilic...

Drugače pa je najboljše , da se predelave loti za to

usposobljen strokovnjak!

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja zej je odvisn kaj in kuko hočš predelat...al hočš chopperja al pa racerja :D

Vrjetn boš hotu tud mašino kej nabrit. Povej za svojo vizijo pa ti lahk kasnej dam kkšn pametn napotk. :OK:

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drugače pa je najboljše , da se predelave loti za to

usposobljen strokovnjak!

Po mojem pa se za predelavo APN-ke ne rab nobenga strokovnjaka. :ph34r:

To je idealen način da se naučiš nekej od motorjou. :OK:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo motor ti bom na kratko opiso, vzami 42L bat, bt fergi, popeskaj kanale za benz in zrak, peta prestava, 15 zobcenik odspredaj oz. taki da ti vsaj malo potegne, ne samo na koncno gledat .) , to bi pa blo vec al majn to

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

z jack_assom imava namen kupt kako sfakano 4ko za 5k, pa jo mal sravfat pa to. kaj se da sravfat bl tko, da ga ni treba do tazadnga sravfa podret, pa da bolj leti ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo izpuh nabavita se bo full poznalo ker tomos ne pozna drugacnega omejevanja hitrosti kot cim bol zadelat izpuh <_< Pa kaki fergi od ala BT nebi skodo :P

Apn_6 to sem ti pozabo povedat, obvezno menjaj izpuh, pa ne sparaj kup MF power :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo izpuh nabavita se bo full poznalo ker tomos ne pozna drugacnega omejevanja hitrosti kot cim bol zadelat izpuh <_< Pa kaki fergi od ala BT nebi skodo :P

midva bi rada sam, da bi se mal zajebavala z sravfanjem. vec kot 5k itak ne mislva ulozit. bo to tko mal, za zajebancijo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja te pa si kupujta dele iz salamonca, pa lahko menjata bat, pa data 5 prestavo not, pa lipnika rablenega dobis za 2000-3000sit :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ce ne bova kupvala nc, ker rajs v skute uloziva. mislm take predelave, da bi kj odzagu preč al pa uzel ta grobo rašplo pa kj porašplu pa bi slo za 1km vec :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

' date='27 Mar 2004 @ 19:09'] ce ne bova kupvala nc, ker rajs v skute uloziva. mislm take predelave, da bi kj odzagu preč al pa uzel ta grobo rašplo pa kj porašplu pa bi slo za 1km vec :D

To je tud varjanta :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Apn_6 to sem ti pozabo povedat, obvezno menjaj izpuh, pa ne sparaj kup MF power 

al pa LIPNIK tut dober izpu sam finta je v tem da nima homologacije!! :hmm:

drgač pa baje trga!! :OK: :OK: :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pobrusš bat, podložiš zadne vilce za 15cm, namest balance ravno štango pa nakonc jo mav ukriviš, skrajšaš zadej, mav prebarvaš...

ne stane nč pa se ga da spravt v dost igledno stanje .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

brusi na 42 al pa dj od enga čolna cilinder gor (sorry ne vem kako se točno imenuj) pol dj L bat pa bing 18 če se ne motm poširej kanale pa jih spolirejpa peta prestava pa lipnik izspuh to bi ze moglo nekam it :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakaj na 42..........btw tist cilinder od colna je Llamo, lohk tud 38 pustis, sam kanale prav odpri (sele nato peskaj/poliraj), dobr izpuh&fergi&filter, pravilno nastav strom&predvzig ma da gre k raketa..........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa lepo počasi ga morš ajnfarat-uvozit ca. 200-300km!!!NUJNO!! ;) ;) ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LAMO cilinder (BTW: LAMO = kratica za LAdijski MOtor) ma ze serijsko premer 42 mm - 60 ccm.

moja konfiguracija: L bat Vertex 40 mm (tuki bi priporocal 42 mm in 12 mm sornik), uplinjac sem mel povrtan in rahlo vecjo dizo, odprt filter, MF3 izpuh (woooo, ko se je to vrtel!!! :blink: ), spusceno glavo (neki casa sm mel celo Anker Laura glavo - tist je kr serijsko trgal kajle v menjalniku, sam slo je pa ko zverina), pa bat sm mel na lunico pobrusen. .) slo je okrog 85 km/h realno. :)

ce bi ga se mel, pa ce bi mel se cas pa denar za take zajebancije, bi dal povecat kanale, 18 mm uplinjac (Bing - od BTja), pa se par malenkosti okrog vziga in izpuha naredu. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pr apn6 je problem v okvirju ker gre po sredini profil tko da mors za večji fargazar narest še kolen da vse skup not stlačiš. sicer pa priporočam da vgradiš

5 prestavo(sicer je razlike sam za en zob sam se pozna), Pol pa če maš možnost

dobit do BTja cilinder (ma ze original dost velke kanale) pa ga zbrusiš na ene 40mm (ker se drgač cilinder nonstop kvari pa tut ni velike razlike med 42mm in 40mm) pa da ga daš pol še pohonat je stvar popolna. Pr avspuhih je tok da se MF-power več navije (prbližn 1000obratov) vendar pa moped pod niskimi obrati ne vleče ga pa pustijo čes registracijo. Pr lipniku (ga tut uporabljam) pa je tok da vleče tud pr malih obratih. Frgazar je najboli če je tut kr od BTja seprav bing18 ki pa ga morš mal naštelat da dobi mal več bencina. Drgač se pa splača dat elektronski vžig ki pride nov okol 20prešernov moped pa doseže okol 10000obratov z lipnkom :naughty: . za zobnik pa priporočam 13. če daš večji zobnik ima sicer večjo končno sam pa zadeva nikamor ne potegne.(moj ATX ja je stegnu ene 90km/h ko je bil tkole predelan).

Drgac pa priporočam mašino od CTXa al pa od Elektronke sam ne za na šestko ker ji skrivi okvir.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ti povem eno fullllllll dobro foro! Ti dej tud samomazalne logarje not pa boš vidu kva dela obrate to! Da ti trga gate!! B) kr dobi za kšne 2000 obratov več!

Popravljeno . Popravil RaceBoy_
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti dej tud samomazalne logarje not pa boš vidu kva dela obrate to!

:blink: :blink: :blink: wtf nej bi blo pa to? :unsure: mal razloz, lohk tud na PM............ :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:blink: :blink: :blink: wtf nej bi blo pa to? :unsure: mal razloz, lohk tud na PM............ :hmm:

jst tud prvič za to čujem :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej jest tud točn ne vem. Sam en moj frend ma tko. Not u mašin ma samomazalne logarje, tko k jih majo tomosovi dirkalci. Mu je en to uštimov, k se ful spozna :010

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To so drugač dvodelni ležaji,k so na en stran odprt!Tko da je manj trenja pri vrtenju blajrce!

Mam gor pa se res pozna!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!