Skoči na vsebino

Tomos APN 6 Alpino....


Priporočene objave

ce mas samo cobro gor ti filter nebo nic kaj pomago, filter menjas ko menjas bat pa dizo, zdaj pa ko mas vse serisko razen izpuha ni potrebe... skoda denarja .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

jst mam en cilinder pa kapo, cilinder je zbrušen na 42.

aja, lojzek, apn6 niso mele ALU cilindrov, z izjemo 2005 letnikov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dejte kot prvo se naucit kaj je tipka caps lock in za kaj se uporablja, kot drugo pa mal pomislte ka pisete, gre tud men na smeh zravn... ...najbolj mi je vsec tista o krajsanju bata... :D

...a bi mal pomislil zakaj in kje se to dela? in kaksne posledice ma to? da ce ze, se ga pobrusi na lunco, ne pa da batu premaknes tezisce kolk se da, da bo ob straneh ja cimmanj simetricno obremenjen?

kako pa izgleda bat če je brušen na lunco, ker tud jaz nisem točno dobesedno mislil da ga skrajšaš, sem pa slišu ga neki naržeš/zbrusiš/....

a maš mogoče kakšno slikco, s čim ga zbrusiš, ...... uglavnem malo več povej o tem

a lohk glavo zbrusim do konca, če jo do konca, al je treba tud kaj bat po vrhu zbrusit, a je treba svečko kaj podložit...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dize so okoli 700 sit,športni filtri od 3k dalje.Glede rezanja bata ,če ga hočte krajšat se ga krajša na zgornji strani pr vsisu s tem mal pridobite na končni(mašina se mal bolj zvrti),pa mal zgubite na navoru(lažji bat).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

just like he said :) pac bat rata lazji in s tem se bl hitro vrti .... v bistvu to pride brusenje na lunco ... bat iz spodnje strani tko pobrusis ... sej tko mam jst tud na fifty-ju sam da ma moj bat to ze original ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da ne bo neumnosti. krajšanje bata pri sesalnem kanalu pomeni da se sesalni kanal prej odpre, posledično v spodnjo komoro vstopi več mešanice, kar pomeni močnejšo explozijo. nekateri bati so izvedeni tudi tako, da imajo na zgornjem repku luknjo, skozi katero steče mešanica. vendar ne pozabit, da to vse drastično zmanjša življenjsko dobo in bata in celotne mašine. sploh pa izkoristke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 2 tedne pozneje...
  • 2 mesecev pozneje...
  • 5 mesecev pozneje...

Pozdravljeni!

Veliko je govora o slavnem lamo cilindru. Zanima, me ali je to cilinder za izvenkrmni motor Tomos 18 ali Tomos 10. Kaksne so razlike med njima?

Po priblizno kaksni ceni se prodajajo iz druge roke?

Vnaprej hvala za pomoc!

Jan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lamo je Tomos 4 ali pa kakšna kosilnica, agregat, črpalka ipd. 60ccm, brez predelave ne gre na apn bloke. Od 2-10k.

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Lp!

Mam sledeč problem, pelov sm se po makedamu, zapeljem cez kanal za vodo, mi zabije vilce, pa spredi kolo pol mal dvigne in glej ga vraga, pade mi spredna guma dol :o wtf?! Pol jst seveda padem in sm tko padu na vilco, da sm jo skrvu,,, zdj me pa zanima,,, popravt se jo pomoje ne da, ker je kr precej skrivlena sm ze probov mal... am zanima me, kolko stanejo nove vilce (rdeče od APN6 Alpino 02 letnik) al pa če se jih splača popravt dat kerem strokovnjaku? sam jst ne vrjamem tega... da bi se dal to poglihat...

Hvala za nasvete pa plz, djte link kje bi se te vilce dal naročit..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lp!

Mam sledeč problem, pelov sm se po makedamu, zapeljem cez kanal za vodo, mi zabije vilce, pa spredi kolo pol mal dvigne in glej ga vraga, pade mi spredna guma dol :o wtf?! Pol jst seveda padem in sm tko padu na vilco, da sm jo skrvu,,, zdj me pa zanima,,, popravt se jo pomoje ne da, ker je kr precej skrivlena sm ze probov mal... am zanima me, kolko stanejo nove vilce (rdeče od APN6 Alpino 02 letnik) al pa če se jih splača popravt dat kerem strokovnjaku? sam jst ne vrjamem tega... da bi se dal to poglihat...

Hvala za nasvete pa plz, djte link kje bi se te vilce dal naročit..

najboljše bi bilo pogledati na tomosovo uradno stran. TOMOS-kontakti najboljše da pol pokličeš al pa pošleš mail na tehnično servisno službo al pa na prodajo komponent.

pa upam da čiprej dobiš nove vilce.

Popravljeno . Popravil DoMy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vilice kvalitetno popravit? huh, teeezka bo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vilice kvalitetno popravit? huh, teeezka bo...

točno. če so enkrat zgejene jih pomoje ne boš več uspel zravnat. tak da pomoje je bolš da kupiš nove. saj vrjetno ne morjo nwm kak drage. po sporoči ceno ko jo boš vedel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

točno. če so enkrat zgejene jih pomoje ne boš več uspel zravnat. tak da pomoje je bolš da kupiš nove. saj vrjetno ne morjo nwm kak drage. po sporoči ceno ko jo boš vedel.

Ko sem se jaz zanimal za nakup so bile 32000.- (vendar niso bile pravi model), tako da sem jih razstavil in poravnal (v principu so navadne železne cevi). Če niso nikjer "zacvikane" bi se jih dalo poravnati.

lp

Franc

p.s. Dali so mi naslov serviserja v Kranju, ki naj bi imel lepo zalogo rezervnih delov (pa ga zaradi cene potem nisem obiskal).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja so tam 30000sit ja..... sm klical mal po trgovinah pa nikjer nimajo, zdj bom prvo dol jih dal, pa ju3 jih bom peljov v kranj k enim k se prou s tem ukvarja, da jih bo poglihov.... pomoje, da niso nikjer tko zalomljene... mislim, da ne nism pa siguren... cya, grem sraubat tole alpino garo :angry2: :angry2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!