Skoči na vsebino

Parkirni "invalidi" v BTC


Hanzi

Priporočene objave

Torej nikoli (ampak res nikoli) ne parkiram na parkirnih prostorih za invalide. Mi je pa razporeditev teh prostorov včasih prav debilna, tako položaj kot število saj mi je jasno, da je nekaj več parkirišč za rezervo, ker jih zaparkirajo "neinvalidi" ampak to bi morali reševati na drug način. Edino parkirišče (meni znano), kjer dosledno preganjajo je Leclerc v Ljubljani (par parkirišč v bližini vhoda, ki so po zaslugi doslednosti varnostnikov vedno na razpolago).

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enkrat sem pri Mercator centru v Mariboru videl ene tri barbike, ki so se pripeljale z Minijem direktno na parkirno mesto za invalide. Za šipo sem jim zataknil listek z napisom: "Še dobro, da ste vse tri blond, ker drugače bi dvomil o vaši opravičenosti do uporabe invalidskega parkirnega prostora." No, sej pomoje jim ni "potegnilo". :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še enkrat link do albuma s slikami (nekaj 10 je novih)

No tudi motoristi nismo čisto nedolžni (v Sl. Bistrici)

ja ampak če pogledaš tablico vidiš CE in konjiški grb - to pa je že druga zgodba :devil: mi v bistrici motorje ne parkiramo na invalidskih placih ker ponavadi ni več kam, jih naši someščani z avti zaparkirajo :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ljubljana,Zupančičeva jama l.2005

Nič čudnega, da se večini voznikom je..

za inv. parkinge[attachmentid=76070]

Enkrat je bila ta ali pa zelo podobna slika objavljena v hrvaskem casopisu al pa na internetu(nisem cist siguren) in je bil slovenski policijski avto na hrvaskem parkiran kar cez 2 parkinga za invalide,zdaj pa ne vem ce je ista slika al pa zelo podobna,ne spomnem se pa vec kje je blo objavleno.

@Hanzi vsaka cast da mas volj ose ubadati s takimi ki ne spostuje placa za invalide,poznam kar 2 ki sta zelo dobra cloveka.Si mogoce poskusal slike posredovati policiji :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hanzi, pozdravljam tvoje početje. Sam še nikoli nisem parkiral na mestu za invalide in tudi ne bom, ker si ne morem niti predstavljati kako težko življenje imajo nekateri invalidi in vsekakor nočem biti jaz tisti, ki jim ga bi še otežil!

:yes: :grim :yes: :grim :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

POlicija, redarstvo, BTC, drugi lastniki in najemniki prostorov, mediji so dobili mejl z linkom do slikic.

Očitno se je nekaj "pramaknilo, ker vsaj včeraj in v ponedeljek ni bilo tako hudo v BTC. Je pa res da sem bil v dopoldanskem času :hmm: , celo

Ko smo debatirali o inv. parkingih v pritličju City garaže. Jih nisem našel, sem jih pa našel na strehi. Očitno še ena " spretna" postavitev, da niso vedno polni(kot pred novim Bauhausom, kjer so na sredi parkirišča.

Sem pa iskal inv. parkinge pred Massom pa jih nisem našel v takem številu kot jih Brihta obljublja. Je več Massov v BTC? Jaz sem gledal tistega med halo A in Cityparkom!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa tudi v city garazi so v pritlicju. Ampak sta samo 2 ali 3-je pri enem od dvigal.

Ljubljana,Zupančičeva jama l.2005

Nič čudnega, da se večini voznikom je..

za inv. parkinge[attachmentid=76070]

Mogoce je bila intervencija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nevem, kaj se sekirate čez parkiranje policistov, sej pa so popolnoma pravilno parkirali :hmm: :P :photo:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@brihta: to misliš te parkinge ki so pred Baumaxom in Hervisom, tukaj ob Šmartinski :? (slabih 10)

Recimo s tele slike

post-85-1153403568_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Hanzi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

folku se kratko malo jebe....

trgovci ne ukrepajo, ker je pač stranka bog...

policaji pa ne vem, kolk majo kej pooblastil na privat parkingu...

jest bi drugač takim nalimal tako kazn, da se lep cajt ne bi pobral.

kako so lohk eni tko brez obrazni.

Banda :angry2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brihta...,ne razumi me narobe. Praviš, da rad večkrat parkiraš na mestih za invalide, in bentiš da je teh mest že tako preveč. Upam, da ne boš enkrat upravičen do takega prostora.. Upam. Ti je res težko se peljati par deset metrov naprej, in poiskati prostor za parkirat? Tudi jaz dobim prav trde zobe, tako me razkuri, ko vidim na tak prostor parkirat ''normalen'' avto, ven pa skoči invalid. Samo mentalni. Kje pa je tu policija, da napiše kak nalog..? Pa brez zamere, me razkuri, ker pač imam par prijateljev in znancev na vozičkih. Aja, en moj kolega ima zaradi kolkov pravico do upoprabe takega parkinga, pa pravi da ne bo tam parkiral tam in jemal prostora tem, ki ga rabijo... Zamisli se malo nad tem. :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hanzi, ti zagotovo to veš (če pa kdo drug, pa tudi dobrodošlo) - jaz sem zdaj še mal invalid, pa bi rad legalno koristil te zadeve .. .a je za kripla z berglami, kot sem jaz, sploh možno to dobiti začasno? Ni mi glih recimo čez pol BTC-ja pešakat do neke prodajalne, če je direkt pred njo invalidski parkirni box...

Torej?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ideja, sprva malo smešna, samo niti ni. Saj konec koncev je človek, ki si zlomo nogo res neke vrste začasni invalid. Mogoče pa bi se tudi dala dobit taka tablica... Na primer za čas, ko imaš bergle. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ideja, sprva malo smešna, samo niti ni. Saj konec koncev je človek, ki si zlomo nogo res neke vrste začasni invalid. Mogoče pa bi se tudi dala dobit taka tablica... Na primer za čas, ko imaš bergle. :hmm:

Hja, ali pa za čas, ko imaš na račun fentane noge bolniško recimo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na mestih za invalide jaz pretežno opažam take, ki so trajno " invalidni "v glavo, da potem paraplegiki krožijo po parkingu ! :angry2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žal je ta primer stalnica povsod. Sam, kadar ni prostega prostora blizu vhoda v trgovino sam sebi rečem ''kako sem srečen, da lahko hodim s svojimi nogami'', in mi ni težko parkirat stran, čeprav nekje par ulic naprej. Ker, ljudje božji,- ti prostori so za invalide. In mi, hvala bogu, to nismo. Če malo pogledamo galerijo slik, vidimo tam v večini dražje avtomobile... Ja, ti so invalidi. V glavi jim manjka nekaj,-kaj že? Pa zdaj ne bi o tem, kakšne znamke avtov so v večini, in o povprečni starosti teh voznikov... Je bilo že napisano nekaj v zvezi s tem na forumu o izsiljevanju. :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po drugi strani - invalidi si lahko pogosto kupijo dražji/varen avto, če iztožijo kakšno večjo odškodnino ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tkole: NIOLI še nisem parkirala na mestu invaldov pa čeprav sem zaradi tega parkirala kar daleč stran sredi navečjega naliva. Da o mojem koničnem burzitisu, ko se komaj skopljem iz postelje pa moram pakirati na običajnih parkplacih in odšepati po kruh ne govorim.

..Nimam nič proti prostorom za invalide pred zdravstvenimi domovi, lekarnami in podobnimi inštitucijami, NUJNO mora imeti vsaka javna zgradba, pločnik urejen tudi vstop za invalide...VENDAR če lahko invalid prehodi ali prevozi na vozičku cel BTC, ker je v šopingu bi lohk tudi tisto pot iz navadnega parkinga....poleg tega iz avtomobilov z ozanko ,,invalid,, dostikrat izstopi človek za katerega ne morem uganiti kaj ga dela invalida. Tko da nehite že jamrat zaradi teh parkingov pred nakupvalnimi centri...saj se vsi trudimo da bi ljudje sprejeli invalide kot običajne ljudi...vi pa jih tretirate kot totane fogl obnemogel osebe.

Simon tebi bi pa prepovedala sploh uporabljati parkplac trgovine...baje morš nogo razgibavat...torej parkiraj najmanj 500metrov stran od vhoda in razgibavaj... revček samopomilovanja vreden bi sedaj še invalidsko značko...pa najbrž bi tut predelan avto s subvencijo države...al pa kar limuzino s šoferjem in rotacijskimi lučmi.

Danes je prečudovit dan...škoda, da so nakupovalan središča zaprta...bi lahko res kakšna dobra fotka napačno parkiranega osebka ratala. :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da o mojem koničnem burzitisu, ko se komaj skopljem iz postelje pa moram pakirati na običajnih parkplacih in odšepati po kruh ne govorim.

nekdo mi je nekoc nekje zabrusil kaj jokcam z neko astmo (o cem si BTW kot vedno narobe prebrala, samo naj ti bo)..... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

VENDAR če lahko invalid prehodi ali prevozi na vozičku cel BTC, ker je v šopingu bi lohk tudi tisto pot iz navadnega parkinga....poleg tega iz avtomobilov z ozanko ,,invalid,, dostikrat izstopi človek za katerega ne morem uganiti kaj ga dela invalida. Tko da nehite že jamrat zaradi teh parkingov pred nakupvalnimi centri...saj se vsi trudimo da bi ljudje sprejeli invalide kot običajne ljudi...vi pa jih tretirate kot totane fogl obnemogel osebe.

Simon tebi bi pa prepovedala sploh uporabljati parkplac trgovine...baje morš nogo razgibavat...torej parkiraj najmanj 500metrov stran od vhoda in razgibavaj... revček samopomilovanja vreden bi sedaj še invalidsko značko...pa najbrž bi tut predelan avto s subvencijo države...al pa kar limuzino s šoferjem in rotacijskimi lučmi.

e, Lina, tu se pa motiš. REcimo, da imam na dan tenutno kondicije za precapljat cirka 2 kilometra ... če grem v štacuno al pa kaj, recimo, da bi tisto kilometražo raje ponucal v štacuni, ne pa že pri hoji od avta do štacune in od štacune do avta ...

Je pa res, da morm razgibavat... bom šu jutr peš v mesto :P

Popravljeno . Popravil SymRu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hanzi pozdravljam tvojo "akcijo", kakor sem ti napisal v mailu, pridi kdaj še v IOC Trzin, kjer imamo veliko "invalidov"... :blush:

škoda se mi zdi edino teme k ste jo "polprofesionalni akterji" spet uspešno posvinjal! :BUA:

Bravo Hanzi in res škoda teme, nekateri mentalni invalidi res znajo vse posvinjat !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!