Skoči na vsebino

Glasba na motorju


MrTn_T

Priporočene objave

Na motorju je meni najboljša muzka,ko mi pri 10K o/min zapoje Akrapovič.

...po par 100 km skupaj, če vseskozi "poje" akrapovič postane (vsaj zame) takšna vožnja mučna in nič kaj varna...

:rolleyes:

...ugotavljam, da kadar poslušam glasbo vozim veliko počasneje... pri zunanjih zvočnikih je glasba še večja omejitev saj je nekje :worship: nad 100 kmh vsakega poslušanja skozi čelado konec! ...torej "po omeitvah", lepo potovalno in AVSENIKI na ves glas!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zaradi lastne varnosti vam priporočam da slušalke pod čelado odmislite. Drugo je montaža zvočnikov na motor.

Pa še vedno ne boste imeli goldwinga :music4:

Verjetno tudi v avtu nimaš avtoradia?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glasba že dolgo časa prihaja iz ZUMO-ta, Radio je bolj za formo. Pri hitrostih nad 100 se ga ne da več poslušat (zunanji zvočniki) , v naselju ga moraš utišat ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glasba že dolgo časa prihaja iz ZUMO-ta, Radio je bolj za formo. Pri hitrostih nad 100 se ga ne da več poslušat (zunanji zvočniki) , v naselju ga moraš utišat ....

sam škoda ker je mono signal na Zumotu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js sm si kupu set slušalk, na katere lhk priklopim mp3 pa sm ga zdej uporablal sam enkrat. Sm tud ugotovu da je bolš zvok dveh arrowov poslušat. Drugač pa moje mnenje je da zvočniki ne spadajo na motor, razen na goldwinga ki mu pa že skor nebi mogl rečt motor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem si kupil svoj čas (l. 95) walkmana, a sem ugotovil, da je na motorju najlepša glasba zvok izpušne cevi na visokih obratih.

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na motorju je 100% koncentracija tko da muska (ali počasnejša vožnja) pač ne pride v poštev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja na čoperjih je to čist ok. Sicer pa kdo je rekel, da se mora ta glazba dret tako, da okolice na slišiš :) to je ne že zarad odprtih rorov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:worship: Tako tud men je najlepša glasba na motorju glas mašine!!!!Ni je boljše in lepše glasbe

:worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...
A ima mogoče kdo izkušnje z nakupom in montažo radia na BMW R RT ?

Jaz imam izkušnje. Ne splača se ti kupovat radia v nobenem primeru. Rajši denar daš v en GPS in preko njega poslušaš svojo musko. Radia ne moreš met dovolj naglas da bi ga slišal in pri tem ne bi motil okolice. Če poslušaš preko slušalk, potem ne motiš okolice.

Govorim seveda o nabavi original radija, ki je drag ko pes. Sam ga imam in ga sploh ne uporabljam, dol ga pa tudi ne dam, ker je pač sestavni del motorja.

Če vgradiš kar kak avtoradio in komande nekam ven napelješ je pa cenovno ugodno in če ti je to všeč ni problema.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala. Glede GPS; imam Nolan 103 z Basic Kit-om N-Com (z žicami). Sedaj sem na armaturo zalepil Garmin Nüvi 360T.

Domnevam, da imaš ti Zumo in Bluetooth povezavo. Če se ne motim imaš tudi ti RT-ja (vsaj po slikah, ki sem jih pogledal iz potovanja po Dolomitih--mimogrede odlično). Na tvoji armaturi sem videl nekaj "elektronike"; ali mi lahko poveš, kaj je to ?

LP / Bojan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala. Glede GPS; imam Nolan 103 z Basic Kit-om N-Com (z žicami). Sedaj sem na armaturo zalepil Garmin Nüvi 360T.

Domnevam, da imaš ti Zumo in Bluetooth povezavo. Če se ne motim imaš tudi ti RT-ja (vsaj po slikah, ki sem jih pogledal iz potovanja po Dolomitih--mimogrede odlično). Na tvoji armaturi sem videl nekaj "elektronike"; ali mi lahko poveš, kaj je to ?

LP / Bojan

post-5391-1245938719_thumb.png

To je tole čudo. Zadeva kupljena pr Conrad-u (cca 9.000 SIT) zanima me predvsem temperatura in stanje akumulatorja in oboje zgleda kar dobro prikazuje. Namontirano je pa tako, da se da odstranit brez vidnih posledic . Senzor temperature je nekje pod plastiko in kar solidno točno kaže stanje, če ga primerjam s priložnostnimi termometri na AC ali kaki bajti .

Zumota imam jaz povezanega v čelado preko kabla, ki je cca 9 € + slušalke 15 € proti BT cca 150 - 300 € :slap: Meni tole zadostuje (glede muzike mislim :whistle: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

odlično. Torej, ker ima Nüvi BT ga lahko povežem z telefonom, čelado pa z Nüvijem preko kabla. Na Nüvi posnamem muziko in sem zmagal.

Hvala za pomoč

LP / Bojan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Radijo se posluša doma na motorju pa pravim motoristom poje mašina. Občasno pa je zelo vredu,da namesto radila-muzike slišiš tudi kako sireno in kakšen hrup okli sebe še posebno zasabo, če nespadaš ravno med tahitre voznike. :whistle:

Ps: pa brez zamere to je pač moje osebno mnenje. :beer2:

Popravljeno . Popravil Brumer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

odlično. Torej, ker ima Nüvi BT ga lahko povežem z telefonom, čelado pa z Nüvijem preko kabla. Na Nüvi posnamem muziko in sem zmagal.

Hvala za pomoč

LP / Bojan

Bojan, vrži mp3 na kartico in si zmagal :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brumer res je. Me je pa letos prvič, po v enem dnevu prevoženih preko 700 km in dva tedna zatem tudi 600 km malce zagrabilo, da bi zraven motorja poslušal še kaj drugega.

Me res malo srbi, da bi poskusil z malo muzike.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brumer res je. Me je pa letos prvič, po v enem dnevu prevoženih preko 700 km in dva tedna zatem tudi 600 km malce zagrabilo, da bi zraven motorja poslušal še kaj drugega.

Me res malo srbi, da bi poskusil z malo muzike.

Ne misli da se jaz malo vozim od 10-tega junija pa do danes sem prevozil več kot 4K kil.mislim da to ni tako malo, pa ti izkreno poven tudi enkrat še nisem pomislil na kakšno koli glazbo na motorju in se mi zdi prav bedasto, ko nekdo ki ima na motorju radijo in ga na parkirnem prostoru na ves glas navija, da ja vsi slišijo da je edini, ki premore radijo. :headbang: Ne me imet za kakega anti talenta za glazbo, namreč v avto domu imam vse od radija z CD-ejem, DVD-ejem in televizorjem in še dodaten TV z resiverjem+sat Ant.Pa ne mi zamerit tako pač jaz razmišljam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

post-5391-1245938719_thumb.png

To je tole čudo. Zadeva kupljena pr Conrad-u (cca 9.000 SIT) zanima me predvsem temperatura in stanje akumulatorja in oboje zgleda kar dobro prikazuje. Namontirano je pa tako, da se da odstranit brez vidnih posledic . Senzor temperature je nekje pod plastiko in kar solidno točno kaže stanje, če ga primerjam s priložnostnimi termometri na AC ali kaki bajti .

No tole sem pa že dolgo iskal. Hvala. :D

Trenutno stane 25€ s poštnino.

post-11137-1246254486.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No tole sem pa že dolgo iskal. Hvala. :D

Trenutno stane 25€ s poštnino.

post-11137-1246254486.jpg

Saj sem najbrž pretiraval pri ceni :rolleyes: Važno da si našel, kar si iskal.

Sem pa videl nekje enak model, samo da je bila namesto štoparce ura, kar je še boljše po moje, ampak nimam pojma kje sem to videl.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 9 mesecev pozneje...

:naughty::naughty:... za vse tiste, ki me kontaktirate, ste v dvomih, kako zadevo narest, so vam kolegi nekaj pravili itd... Torej... Ferek je to naredil zase, za svoj moped... Lahko vam da obilo nasvetov, ... sicer pa za "drugega", tudi za eventuelno plačilo tega NE DELA... ČE pa kdo pride, pa brez problema pogleda, podebatiramo, spijemo pivo, izmenjamo ideje, poiščemo rešitev za konkretni motor itd... Lotil se bo pa zadeve vsak sam...

In zgolj za "dvomljivce", zadeva deluje in se da narest za malo dnarjev: Ojačevalec cca 27 €, malo kablov, stikal, diod, činčev...cca 10 €, širokopasovni zvočniki cca 20 €... ohišje pa "po želji" glede na izbran moped (oklep ali brez itd.). Torej ni treba imet ravno GWja, LTja ali EGja za glasbo, se da tudi na normalnih mašinah lepo zašpilat...

Evo, objavljeno v XJR temi: KLIK GLASBA NA XJR! :worship::worship::worship::worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo če koga zanima mogoče glasba na motorju. Sam sem se pred kratkim tudi srečal s tem vprašanjem. In ga rešil kr sam. Nekaj stvari kupil v Conradu, nekaj preko spleta in vola. Stvar dela fenomenalno.

Če bi jo kdo rad imal jo prodam. Sem jo nekajkrat sprobal, deluje super vendar jo rajši prodam in poskrbim za varnost.

Zadeva je preprost mp3 player od Canyona, ki sem ga razstavil, mu dodal druge tipke za lažje upravljanje z rokavicami, preko spleta naročil usb polnilec za dve napravi, tako da se lahko mp3 player napaja in pravtako sem v ohišje vgradil ojačevalec, ki je pravtako prikloplen na usb polnilec. Vseskupaj v ličnem ohišju in dela superca.

Ojačevalec sem mu dodal, ker se pri višji hitrosti ne sliši popolnoma nič, no z ojačevalcem sem to zadevo rešil.

V samo čelado sem na stranske odstranljive pene všil zvočnike od slušalh Canyon HS2 in v čelado vgradil konektor za 3,5mm bananco, da nimam problemov z kablom.

Predvajalnik vtakneš le v 12V vtič ki ga imam na belanci ( cigaretni vtič ) in funkcionira.

Mp3 lepo predvaja, pravtako radijo, drugega pa tako ali tako ne potrebuješ. Na strani ima pa dva izhoda, če se slučajno sopotnica tudi odloči za poslušanje...

Če koga zanima....

Dodajam par fotk..

Popravljeno . Popravil Borut81
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo če koga zanima mogoče glasba na motorju. Sam sem se pred kratkim tudi srečal s tem vprašanjem. In ga rešil kr sam. Nekaj stvari kupil v Conradu, nekaj preko spleta in vola. Stvar dela fenomenalno.

Dodajam par fotk..

BRAVO! Zelo lično in lepo izdelano!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!