Skoči na vsebino

Glasba na motorju


MrTn_T

Priporočene objave

Tudi jaz sem si kupil svoj čas (l. 95) walkmana, a sem ugotovil, da je na motorju najlepša glasba zvok izpušne cevi na visokih obratih.

LP Robert

:worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 10 mesecev pozneje...

Pozravljeni

Imam BMW R1100 RT in bi si rad zrihtal radio. Zvočnike sem si že vgradil, ojačevalnik 2x20W RMS dobim v kratkem, zdej me pa zanima kaj predlagate za vir zvoka.

V mislih sem imel kak Mp3 z FM sprejemnikom, ampak problem je da so dandanes vsi tako mali z malimi displeji kar pa za na motor ni ravno praktično.

Kak predlog?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

radio na motorju?? Naredi vsem veliko uslugo in če ne moreš brez glasbe med vožnjo ( meni je glasba dober izpušni sistem), si kupi za isti denar kvalitetni komunikacijski set, ki ima poleg komunikacije s sovoznikom še možnost predvajana glasbe ter telefoniranje. Obstajajo že čelade, ki imajo to not.

Imam soseda, ki nažiga vedno, ko se pelje z svojim goldwingom. Cirkus na dveh kolesih. :music1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čisto moje osebno mnenje. Prvič, mislim, da je bistvo motorja in užitka na njem ravno to, da lahko ubežiš od razni radiev in ostalega s**nja, s katerim si vsakodnevno in vseskozi obkoljen. Drugič, ali ne bi razmislil o kakem kitu za v čelado, tako da če že moraš, poslušaš radio sam in tako delaš morda uslugo okolici, ki včasih tudi ni impresionirana nad dvokolesnimi D.J-ji?

Stvar okusa in želja.

Sprašujem pa o možnih rešitvah, kot je na omenjenem motorju že v osnovi zamišljeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

radio na motorju?? Naredi vsem veliko uslugo in če ne moreš brez glasbe med vožnjo ( meni je glasba dober izpušni sistem), si kupi za isti denar kvalitetni komunikacijski set, ki ima poleg komunikacije s sovoznikom še možnost predvajana glasbe ter telefoniranje. Obstajajo že čelade, ki imajo to not.

Imam soseda, ki nažiga vedno, ko se pelje z svojim goldwingom. Cirkus na dveh kolesih. :music1:

No hrupa pa res ni potrebno primerjati z muziko :) , tako da naredi okolju in ljudem uslugo...

Uporabnik ferek ti bo znal svetovati.

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem ob nakupu R 1150 RT iskal motor z radijem, ker sem ga pač želel poslušat. Povem ti, da je original tovarniški radio , ki je sigurno narejen (zvočniki ) vsaj tako kot si to sam naredil, popolnoma neuporaben, saj ga lahko poslušaš tam do 80 ali 90, to pa v principu pomeni samo v naselju, to pa v principu pomeni da, ali motiš okolico, ali spet nič ne slišiš, ker je prepotiho. Tako jaz radia razen res izjemoma nisem uporabljal, sem pa poslušal musko preko ZUMO-ta :worship:

Brez zveze strošek , rajš za bencin daj pa se malo dlje pelji :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem ob nakupu R 1150 RT iskal motor z radijem, ker sem ga pač želel poslušat. Povem ti, da je original tovarniški radio , ki je sigurno narejen (zvočniki ) vsaj tako kot si to sam naredil, popolnoma neuporaben, saj ga lahko poslušaš tam do 80 ali 90, to pa v principu pomeni samo v naselju, to pa v principu pomeni da, ali motiš okolico, ali spet nič ne slišiš, ker je prepotiho. Tako jaz radia razen res izjemoma nisem uporabljal, sem pa poslušal musko preko ZUMO-ta :worship:

Brez zveze strošek , rajš za bencin daj pa se malo dlje pelji :naughty:

Meni osebno se tudi ne zdi kaj dosti uporabno (razno na kakem zboru pred šotorom da je malo zvočne kolise), oče pa je drugačnega mnenja. V preteklih sezonah je imel vgrajen pač avtoradio ki pa mu je lansko sezono spustil dušo. Sedej pa bi rad imel neko alternativo :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

malce sem po tujih forumih pobrskal..

dosti opisujejo kako so resili to tezavo..

ampak zadeva je lahko financno zelo draga....

no švabi so tak škrti kaj se tega tiče..

http://home.arcor.de/r1100rt/ausstattung/ausst_radio.htm

http://www.rt-freunde.de/viewtopic.php?t=697&sid=a7d92f050e65d516631463edf0e1546c

upam da ti nemščina leži

lp h

  • Ni mi všeč 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Muzika na takem motorju mora biti. Sicer v mejah normale, ampak... Lej, če ima GoldWing to serijsko vgrajeno (BMW predpripravo za vgradnjo), potem že naj bo na motorju. Tudi jaz sem imel to na RT-ju, ko sem ga imel. Sicer kar avtoradio na kasete, ampak špilalo pa je. Zdaj, na tem pa sem nekako mešanih občutkov, -dati gor muziko ali ne. Totalne vetrne zaščite, kot jo ima Golga ali RT ni, da bi lahko imel radio na normalno jakost. Torej bi ga moral naviti na glas, kar pa se mi zdi...čefursko. Ne me napak razumeti -na RT-ju se da tudi pri višjih hitrostih poslušati na normalni glasnosti, govorim za svojega. Zaenkrat mi je najboljša glazba rohnenje V-twina. Alternativa zvočnikom pa je ozvočenje v čeladi. Tako ni treba vsem, mimo katerih se pelješ, poslušati Avsenikov ali Cece...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imel na Hondi Paneuropean zmontirano musko... na začetku je bilo :yea2::yea2: ko te mine veselje in ugotoviš da je to popolnoma brez veze je že prepozno ker se ti ne da še enkrat vsega šraufat

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imel na Hondi Paneuropean zmontirano musko... na začetku je bilo :yea2::yea2: ko te mine veselje in ugotoviš da je to popolnoma brez veze je že prepozno ker se ti ne da še enkrat vsega šraufat

Imaš moj podpis !!! :010

Ps:radijo se posluša doma in v službi na motorju pa poje auspuh (Akrapovič)!!

Popravljeno . Popravil Bremzer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poceni in preizkušen sistem muzike na motorju (za tiste, ki še nimamo za goldvinga, vojagerja ali elektraglajda) sestavlja manjši ojačevalec (toxic 100W) za cca 25 € pri conradu, 2 obvezno širokopasovna zvočnika premera 7 - 8 cm po 12 €, ter najbolje navigacijska naprava z vgrajenim mp3 playerjem, ker klasični mp3 plajerji so preprosto premajhni in povzročajo težave "rokavicam". Tri take sisteme sem zmontiral in delujejo BP! Posluša se pa do cca 120 in ne do 90 - je pa to seveda v največji meri odvisno od vetrobrana - ta pač za muziko mora bit.:closedeyes:

Kar se pa vznemirjanja tiče je pač zadeva sledeča: Sistemi vgrajeni v čeladah predvsem brezžični so prav čudoviti, a dragi. Ko sem imel povezavo s kablom, sem se vedno nekaj "haklal"... Davek tega sistema pa je pač da "posluša še okolica" ...mogoče boljše kot rohnenje kakega "odprtega rora".:evilgrin:

Sicer pa zelo ugodno varianto ponuja HeinGericke, kjer vse namontiraš na belanco, ki ja pač bolj primerna za čoperje - za cca 60 €.:rolleyes:...

Kakorkoli, jaz sem se muzike navadil in mi daljša potovanja predvsem popestri... letos sem dodal še "lightshow" v obliki kar lepega števila led diod... poslikam ob priliki...:music4:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ferek ... ali lahko daš kakšno številko artikla od Conrada, da malo pogledam zvočnike in ojačevalec ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ferek ... ali lahko daš kakšno številko artikla od Conrada, da malo pogledam zvočnike in ojačevalec ?

OJAČEVALEC: 4-kanalni mini ojačevalnik Basetech AP-4012

Št. izdelka: 372807 Cena: 34.55 EUR<br style="font-family: arial; font-size: 11px; ">

Visaton VISATON FRS 8/4OHM ŠIROKOPASOV NI ZVOČNIK<br style="font-family: arial; font-size: 11px; ">Št. izdelka: 300293 12.60 EUR

Visaton VISATON FRS 8 ŠIROKOPASOVNI ZV OČNIK<br style="font-family: arial; font-size: 11px; ">Št. izdelka: 300294 12.60 EUR

<b>Visaton VISATON FR-12 8 OHM ŠIROKOPASO VNI ZVOČNIK<br style="font-family: arial; font-size: 11px; ">Št. izdelka: 301077 14.90 EUR</b>

<b>Visaton VISATON FR-12 8 OHM ŠIROKOPASO VNI ZVOČNIK<br style="font-family: arial; font-size: 11px; ">Št. izdelka: 301077 </b>15.30 EUR

<b>Visaton VISATON SC 8 N ŠIROKOPASOVNI Z VOČNIK<br style="font-family: arial; font-size: 11px; ">Št. izdelka: 329010 </b>22.90 EUR

rolleyes.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V čelado jaz še mobitela ne slišim, če bi imel čepke v ušesih pa še sploh...

Meni se to tepe z osnovno filozofijo motorja. Če ti je na motorju med potjo tako dolgčas, da potrebuješ musko, da ti ga preganja, bi bilo mogoče bolje sedet v avtu.

Sicer imam glasbo zelo rad, ampak v HI-FI obliki, kar pa na motorju ne moreš doseči. Še avtu bolj težko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakorkoli, jaz sem se muzike navadil in mi daljša potovanja predvsem popestri... letos sem dodal še "lightshow" v obliki kar lepega števila led diod... poslikam ob priliki...:music4:

Aaaaa, FerekBike dobiva nove dimenzije..Upam, da boš naredil tako da ledice utripajo v ritmu muzike.. Nestrpno čakamo na fotke in filmček... :worship::music4:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam, da boš naredil tako da ledice utripajo v ritmu muzike :worship::music4:

Žal tako daleč nisem šel: Led diode sem dodal v luči na zadnjem kufru, dve verigi skril pod kestl, da osvetljujeta mašino, eno verigo skril pod "hi-fi" škatlo, da osvetljuje kestl, po 15 diodic namontiral v meglenke, pa na cevno zaščito motorja jih je nekaj "nastlanih"... tako "božična jelka pač" ...a še zdaleč ne kaj takega kot vsako leto vidimo na Goldwing srečanju... Jap... bom posnel kmalu... Da bo spet nekaj ZGRAŽANJA NA YOU TUBU...:evilgrin::evilgrin: what an "ugly" BIKE :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...a še zdaleč ne kaj takega kot vsako leto vidimo na Goldwing srečanju...

A pa je razlika, če imaš na motorju raztresenih 50 ali 150 ledic?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A pa je razlika, če imaš na motorju raztresenih 50 ali 150 ledic?

GW novoletne jelke imajo po motorju raztresenih čez 1000 ledic, RGB pretvornike, laser show, verige, dimne šobe in ne vem kaj še vse... to moraš pač videt... vsako leto izberejo "najlepšega" in v bistvu je motor samo "lep podstavek" za vso mogočo sound&light moderno elektroniko... in zadnji kufer je na takem šovu nabit z dodatnimi akumulatorji, regulacijo in prenosnikom ki vse to krmili...:wacko:

Ledice pa nikakor ne smejo biti "raztresene", da se doseže ta pravi učinek...:rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poceni in preizkušen sistem muzike na motorju (za tiste, ki še nimamo za goldvinga, vojagerja ali elektraglajda) sestavlja manjši ojačevalec (toxic 100W) za cca 25 € pri conradu, 2 obvezno širokopasovna zvočnika premera 7 - 8 cm po 12 €, ter najbolje navigacijska naprava z vgrajenim mp3 playerjem, ker klasični mp3 plajerji so preprosto premajhni in povzročajo težave "rokavicam". Tri take sisteme sem zmontiral in delujejo BP! Posluša se pa do cca 120 in ne do 90 - je pa to seveda v največji meri odvisno od vetrobrana - ta pač za muziko mora bit.:closedeyes:

Kar se pa vznemirjanja tiče je pač zadeva sledeča: Sistemi vgrajeni v čeladah predvsem brezžični so prav čudoviti, a dragi. Ko sem imel povezavo s kablom, sem se vedno nekaj "haklal"... Davek tega sistema pa je pač da "posluša še okolica" ...mogoče boljše kot rohnenje kakega "odprtega rora".:evilgrin:

Sicer pa zelo ugodno varianto ponuja HeinGericke, kjer vse namontiraš na belanco, ki ja pač bolj primerna za čoperje - za cca 60 €.:rolleyes:...

Kakorkoli, jaz sem se muzike navadil in mi daljša potovanja predvsem popestri... letos sem dodal še "lightshow" v obliki kar lepega števila led diod... poslikam ob priliki...:music4:

Ferek, SEJ NI TREBA. Ti verjamemo da je fajn :yes:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!