Skoči na vsebino

Glasba na motorju


MrTn_T

Priporočene objave

Kaj pa, če bi naredil še streho? Pa dve kolesi vzporedno z obstoječimi... Potem bi lahko dodal še dva sedeža. Pa da ne bo prepiha, bi lahko naredil stranice z vrati. In vse skupaj bi lahko poimenoval 'avtomobil'.

Po moje bi se prijelo... :rolleyes:

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slike čakamo :)

Za ostale.

Pač uporabnik hoče radio, tako kot nekateri hočejo in montirajo hrupen športni izpuh, ki je zagotovo bolj moteč ali pa kaj drugega, npr. navigacijo itd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No tega tudi sam ne razumem zakaj se sploh oglašajo ljudje ki jih tema ne zanima. ??? Provokacija??? :wallbash:

Pa vseeno. Hvala vsem ki se dali svoje nasvete.

Slikce pa bi tudi jaz vidu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ajde, da ti ne bom samo smetil...

Lahko si tudi to zmontiraš:

http://www.dealextreme.com/p/hi-fi-stereo-amplifier-with-remote-control-for-car-motorcycle-sd-mmc-usb-35199

Imaš ojačevalec in MP3 player (USB ali SD kartica) v enem kosu za 14 Evrov na dom iz Hong Konga, s poštnino vred. Rabiš le še zvočnike.

sku_35199_3.jpg

Ali pa ta komplet za 23 ojrov (radio + MP3 player + zvočniki na ogledalih, sicer vprašanje je, koliko se to sploh sliši):

sku_46065_3.jpg

http://www.dealextreme.com/p/motorcycle-rearview-mirror-2-10w-stereo-fm-radio-mp3-player-with-sd-mmc-tf-card-slot-pair-46065

Ampak še zmeraj menim, da je to brez veze :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poceni in preizkušen sistem muzike na motorju (za tiste, ki še nimamo za goldvinga, vojagerja ali elektraglajda) sestavlja manjši ojačevalec (toxic 100W) za cca 25 € pri conradu, 2 obvezno širokopasovna zvočnika premera 7 - 8 cm po 12 €, ter najbolje navigacijska naprava z vgrajenim mp3 playerjem, ker klasični mp3 plajerji so preprosto premajhni in povzročajo težave "rokavicam". Tri take sisteme sem zmontiral in delujejo BP! Posluša se pa do cca 120 in ne do 90 - je pa to seveda v največji meri odvisno od vetrobrana - ta pač za muziko mora bit.:closedeyes:

Kar se pa vznemirjanja tiče je pač zadeva sledeča: Sistemi vgrajeni v čeladah predvsem brezžični so prav čudoviti, a dragi. Ko sem imel povezavo s kablom, sem se vedno nekaj "haklal"... Davek tega sistema pa je pač da "posluša še okolica" ...mogoče boljše kot rohnenje kakega "odprtega rora".:evilgrin:

Sicer pa zelo ugodno varianto ponuja HeinGericke, kjer vse namontiraš na belanco, ki ja pač bolj primerna za čoperje - za cca 60 €.:rolleyes:...

Kakorkoli, jaz sem se muzike navadil in mi daljša potovanja predvsem popestri... letos sem dodal še "lightshow" v obliki kar lepega števila led diod... poslikam ob priliki...:music4:

Ferek zmagaš! jaz sem ti dal plus!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede kvalitete zvoka, pa je klasika. Kolk denarja, tolk muzike. Če hočeš ferek sound, potem kupi to kaj ima Ferek. (Kvaliteto zvoka raje ne bom komentiral)100W za 25 evrov- ziher :headbang::rolleyes:

Tukaj imaš par webov za gringote, ki radi nažigajo muziko na motorju.

http://www.cyclesounds.com/

http://www.uniqcycle.com/

Popravljeno . Popravil baddad
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kvalitete ne moreš komentirat ker je še nisi slišal, lahko mi pa verjameš, da je zvok prav soliden in moj sistem zmontiran konkretno v kolegovem RTju 1150 in čisto nič bistveno slabši od originalnega (to sem edino lahko primerjal)... Je pa seveda res da ima originalni sistem bistveno lažje upravljanje s tipkami na belanci... Kar se tiče primerjave z Goldo, pa se pozna predvsem pri kvaliteti basov, kjer v "moji škatli" manjka volumna... a pri vožnji s cca 100 kmh in čelado na ušesih so drugi faktorji že tako močni, da tudi če bi nek HIFI sound lahko produciral, vse te "kvalitete" itak ne bi slišal... Če pa vse skupaj pogledaš še skozi "keš", ja pa "conrad sistem" definitivno zmagovalec, ker je predvsem dovolj glasen in poceni.:rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Morda še en namig, za tiste, ki vas to res zanima... Bistveno lažje "si je it muziko" na čoperjih saj je na velikih belancah dovolj prostora za montažo kot se vidi iz prejšnjih linkov.

Po sistemu "naredi si sam" nameso tistih 500 $ se dobi pa zelo kvaliteten sound iz ohišja kakšnih starejših traktorskih, ali avtomobilskih žarometov, ali do kakšne JAVE ali MZja, sploh ča se dobi kromirano ohišje. Volumna je tam kar precej in not se lahko zmontira kvaliteten zvočnik. To sem že videl na enem zboru in "špilalo je fenomenalno"... a take zadeve so pač zaradi glomaznosti vezane na čoperje... tam kjer montiramo pod oklep ai armaturko smo pač vezani na "majnost"...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Če koga zanima, nekaj kar zgleda dobro, tudi po forumih,,, MUZIKA NA MOTORJU... predvsem za čoperiste in uživače

http://www.ebay.co.uk/itm/261094081948?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

pa da bo malo si krajšal čas s šraufanjem čez zimo naj javi morda bom naročal zase naročal, da malo "obnovim" sistem...

Cena s poštnino iz ZDA bo preračunano cca 110 € + najbrž nekaj carine (cca 20 €)... izkušenj iz Amerike nimam, tako da težko zračunam točno ceno....

Morebitni interesenti na PM.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če koga zanima, nekaj kar zgleda dobro, tudi po forumih,,, MUZIKA NA MOTORJU... predvsem za čoperiste in uživače

http://www.ebay.co.u...984.m1423.l2649

pa da bo malo si krajšal čas s šraufanjem čez zimo naj javi morda bom naročal zase naročal, da malo "obnovim" sistem...

Cena s poštnino iz ZDA bo preračunano cca 110 € + najbrž nekaj carine (cca 20 €)... izkušenj iz Amerike nimam, tako da težko zračunam točno ceno....

Morebitni interesenti na PM.

Pozna kdo kakšen vodoodporen MP3 player z velikimi gumbi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, zakaj pa ne? Ko ti zapaše, vklopiš. Jaz imam med starim rockom en komad. Takšen.. udaren. Avsenikovo Golico. Pa kaj si ti nor, ko to prbijem... :kva2: :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno to... men je tud razpoloženje najvažnejše: Ko "osvajam" J. magistralo mi odmeva "Dalmacijoooo",,, ko se zapodim v kake alpske ride... "po planinski magistrali"... čez Zlatibor nabijam "užiško kolo", v Črni Gori "Lepo Breno",,, v slo pa navadno poslušam "kje stojijo radarji"...

hudičevo dolgcajt bi mi blo brez muzike...

Najbolj fajn je pa ko parkiraš, pa "vsi bulijo" ko zanalašč "pozersko" muziko šele "mal kasneje gasim" ha ha ha!

Da ne govorimo kako zanimiv si na carinski ali policijski kontroli... nikoli ni važna "oprema" ali kaj je v kufru.. "pa imaš ti dobru muziko"... "boga mi i to si sam napravio..."

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...pa na tehničnem pregledu je bil mojster čisto paf, ko je videl zvočnike in komande za radio na balanci.

Ja, je zanimiva reč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Svet brez pozerjev bi bil kar dolgočasen, čeprav bi lahko poskrbeli za boljši glasbeni izbor. :music4:

Jaz imam raje mantro stereo cilindrov

oooommm, brrrrrr, ooooommmmm, brrrrrrrrrrrr, oooommm, brrrrrr, ooooommmmm, brrrrrrrrrrrrr, v neskončnost. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta mantra cilindrov je sicer čist ok, za dnevne popoldanske pobege na ride ali marijo reko... sam po 500 ali 700 km dnevno začne pa mal na živce it... sprostitev ob glasbi doda potovanju nov čar...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 1 mesec pozneje...

Hehehe... Ferek je "posodobil" svojo "glasbeno skrinjico" z Shark Motorcycle 250 W radio!  Naročano iz USA, s carino, poštnino, ddv in ostalim sranjem... 150 €!  Zadeva špila fenomenalno... vgrajen FM radio je sicer bolj tako-tako... iz vsega ostalega pa predvaja odlično, kvalitetno in prav neverjetno glasno.

 

 

Sam sem zadevo sfriziral še da sem dodal zadnji zvočnik, za kar sem uporabil oba širokopasovna zvočnika iz prejšnjega ozvočenja in "kanto" od parfuma... neizkoriščen ostaja le še izhod za subwoofer, ki ga pa res ne mislim s sabo vozit... hm... čeprav bi morda na zadnji sedež namesto sopotnice prav pasal... hahaha...

 

Ajd... pokomentirajte... grobo in na polno...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehehe... Ferek je "posodobil" svojo "glasbeno skrinjico" z Shark Motorcycle 250 W radio!  Naročano iz USA, s carino, poštnino, ddv in ostalim sranjem... 150 €!  Zadeva špila fenomenalno... vgrajen FM radio je sicer bolj tako-tako... iz vsega ostalega pa predvaja odlično, kvalitetno in prav neverjetno glasno.

 

 

Sam sem zadevo sfriziral še da sem dodal zadnji zvočnik, za kar sem uporabil oba širokopasovna zvočnika iz prejšnjega ozvočenja in "kanto" od parfuma... neizkoriščen ostaja le še izhod za subwoofer, ki ga pa res ne mislim s sabo vozit... hm... čeprav bi morda na zadnji sedež namesto sopotnice prav pasal... hahaha...

 

Ajd... pokomentirajte... grobo in na polno...

 

Kuža je kul, čeprav je ubogi, ko mora poslušati tako obupno glasbo! Kaj to tudi vrtijo po radiu?   :SS  

Sem kar izklopil zvok :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa daj no Baddad?  Stanka Kovačič... v priredbi Veselih Štajerk? ...pa skor ni lepšega SLO komada... Ne... ni bil na radiu, na MP3 garminu... na vsakih 10 pesmi mam 1x posneto... Bejbe se kar cedijo ko jo slišijo... probaj enkrat... garantirano bodo laufale za tabo... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je sploh potrebno napisati, da je super...? O.K., naj bo -super je.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa daj no Baddad?  Stanka Kovačič... v priredbi Veselih Štajerk? ...pa skor ni lepšega SLO komada... Ne... ni bil na radiu, na MP3 garminu... na vsakih 10 pesmi mam 1x posneto... Bejbe se kar cedijo ko jo slišijo... probaj enkrat... garantirano bodo laufale za tabo... 

Ferek sharp as a Shark Moto je na poti, da postane ikona gasilskobajkerskih veselic. Sub woofer bi le lahko dal na kovček. Pogrešam ledice. 

Žal, ampak Vesele Radarke ne sodijo na našo playlisto. Bejbe okoli mene prej padajo na kašne Radiohead ali Mark Lanegan Band. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehehe... Ferek je "posodobil" svojo "glasbeno skrinjico" z Shark Motorcycle 250 W radio!  Naročano iz USA, s carino, poštnino, ddv in ostalim sranjem... 150 €!  Zadeva špila fenomenalno... vgrajen FM radio je sicer bolj tako-tako... iz vsega ostalega pa predvaja odlično, kvalitetno in prav neverjetno glasno.

 

 

Sam sem zadevo sfriziral še da sem dodal zadnji zvočnik, za kar sem uporabil oba širokopasovna zvočnika iz prejšnjega ozvočenja in "kanto" od parfuma... neizkoriščen ostaja le še izhod za subwoofer, ki ga pa res ne mislim s sabo vozit... hm... čeprav bi morda na zadnji sedež namesto sopotnice prav pasal... hahaha...

 

Ajd... pokomentirajte... grobo in na polno...

 

Začnemo zbirat za Goldwinga?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!