Skoči na vsebino

Kawasaki Versys 650 in Versys 300 (2017)


batzajla
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

Priporočene objave

  • 2 tedne pozneje...

Zdej bomo pa meli komplet diagnostiko na jadranki, :D tako da pričakujem izboljšanje časov. A to paše na vse kwake? Ker se mi zdi identičen vhod, kot ga imam na Z900, pa Sxu.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Versysa se splača kupit je, kot zlato cena samo raste :D Kupil sem ga za 3 ali 3300 ne vem točno , prodal za 2700 z novimi pnevmatikami , ki so še iste , kot sem jih imel  , zdaj pa se prodaja za nevrjetnih .........pa to je boljša naložba kot kriptovalute :D

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=12895233&display=Kawasaki%20VERSYS%20650%20STORM%20GRETJE%20RO%C8K%20KO

Lepe čase sva skupaj preživela ....:cry:

 

 

12801553_1675574306035437_8020017841549897584_n (1).jpg

Popravljeno . Popravil Kmet2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Snecer zanimiva stvar. Se prav ti tole  beleži podatke preko bluetootha v neko aplikacijo in bi npr. lahko imel vso statistiko vožnje?

To si sam zlotal al kitajca naročil?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 39 minutami, DAMI34 pravi:

Zdej bomo pa meli komplet diagnostiko na jadranki, :D tako da pričakujem izboljšanje časov. A to paše na vse kwake? Ker se mi zdi identičen vhod, kot ga imam na Z900, pa Sxu.

 

ti senzorji so pokriti s to napravo, poleg ostalih iz drugih naprav :) 

paše to na vse kawe...razen na zxr10 rr 2016+ ne :) tisti ma pa že drugačen, nov protokol, samo kabl kupiš

podprti senzorji.png

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, mladench pravi:

@Snecer zanimiva stvar. Se prav ti tole  beleži podatke preko bluetootha v neko aplikacijo in bi npr. lahko imel vso statistiko vožnje?

To si sam zlotal al kitajca naročil?

Tole aplikacijo si poglej (Torque Pro, najbolj znana za te zadeve)

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.prowl.torque&hl=sl

vse beleži (po defaultu avtomatsko), log, tudi snemaš lahko video s telefonom v njej in potem pokaže vse te podatke, potem pa si pogledaš grafe :) 

material je v celoti od kitajca (ali), ostalo pa "domače" delo po ideji in nepopolnih načrtih Švaba

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, Kmet2 pravi:

Versysa se splača kupit je, kot zlato cena samo raste :D Kupil sem ga za 3 ali 3300 ne vem točno , prodal za 2700 z novimi pnevmatikami , ki so še iste , kot sem jih imel  , zdaj pa se prodaja za nevrjetnih .........pa to je boljša naložba kot kriptovalute :D

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=12895233&display=Kawasaki%20VERSYS%20650%20STORM%20GRETJE%20RO%C8K%20KO

Lepe čase sva skupaj preživela ....:cry:

 

 

12801553_1675574306035437_8020017841549897584_n (1).jpg

Ne preveč omenjat zgodovine lastništva, je trend podoben kot pri kriptovalutah :)

- MOTOR JE ZELO LEPO OHRANJEN, VOŽEN REKREACIJSKO.

s ceno malo pretirava, ampak se mi zdi, da že dolgo prodaja, pod 3 pa bo prodal takoj

pred 48 minutami, DAMI34 pravi:

Zdej bomo pa meli komplet diagnostiko na jadranki, :D tako da pričakujem izboljšanje časov. A to paše na vse kwake? Ker se mi zdi identičen vhod, kot ga imam na Z900, pa Sxu.

 

Vhod je isti, 4pinski KDS, diagnostična vtičnica, s tem, da modeli, ki imajo ABS imajo za abs še dodatno diagnostično vtičnico.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me like. Še ker adapter si nabavu povej :) škatlco bi znau narest.

Sprobal ene par free variant trackerja pa bolj tko tko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ahaaaa, no to sm mislil, da si od kitajca sestavljenga naročil...

... no na tele sheme se pa nič ne spoznam :) tnx 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, mladench pravi:

Ahaaaa, no to sm mislil, da si od kitajca sestavljenga naročil...

... no na tele sheme se pa nič ne spoznam :) tnx 

kitajca sem vprašal, če bo kaj takega naredil pa ni odgovoril, američani (Healtech) pa so rekli, da se nekaj dela v tej smeri, samo v produktih 2018 tega ni

@mladench mogoče bo po testiranju zadeva ponujena občinstvu

Popravljeno . Popravil Snecer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5a99754461741_versatevec.jpg.96cf7122e0e0615e47603cc950c4256f.jpg

Skoraj nemogoče za versača...2008 letnik, takšen kot od kmeta, kar pomeni, da se lahko še dolgo menjava lastnik :)

Citiraj

AFAIK, it has had the valves adjusted twice. First one was at 24K km (most valves were tight, as is typical on those Versys) the second adjustment was needed around 100K, IIRC. The valves were in spec in all other inspections. The only major failure was a fuel pump which died on an extremely hot SW desert day while riding toward Las Vegas (it had about 175K at the time). It's still running the OEM stator. Rob is very good at keeping his bikes well maintained, but he simply follows the recommended maintenance schedule, there is no "black magic" or special maintenance schedule involved. It could probably use a suspension rebuild/replacement at this point, but it's hard to justify the expense of a new shock on this bike. 

Ta versač živi v Kanadi (tam so km).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo,

sem nov v svetu motociklizma, zato imam vprašanje glede olja v motorju. Imam Kawasaki Versys 650 letnik 2008. Motor sem kupil pred tremi tedni pri pooblaščenem serviserju Kawasakijev. Danes sem prvič opravil malo daljšo vožnjo (cca 20 km) in motor na prvo žogo deluje odlično. Ko pa sem prišel nazaj v garažo, pa sem ugotovil, da je na kontrolnem okenčku motornega olja nekakšna bela snov (kot nekakšna pena), ki je pred vožnjo ni bilo. Spodaj tudi prilagam sliko. Preden motor odpeljem nazaj k prodajalcu me zanima, kaj sploh to je oz. ali je kaj kritičnega. Gre morda samo za kondenz ali je kaj drugega.

Hvala za odgovor!

 

kawasaki.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dve informacije

1. počakaj, da se olje ohladi

2. povprašaj lastnike v za to namenjeni temi, ni nobene potrebe  po odpiranju nove

ps. zadeva je premaknjena na ustrezno mesto

pss. načeloma zaradi tega ne bi smel imeti problema, načeloma pa svetujem menjavo olja, ker ni tak strošek in ker sveže olje ne škodi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 46 minutami, zkalan pravi:

Živjo,

sem nov v svetu motociklizma, zato imam vprašanje glede olja v motorju. Imam Kawasaki Versys 650 letnik 2008. Motor sem kupil pred tremi tedni pri pooblaščenem serviserju Kawasakijev. Danes sem prvič opravil malo daljšo vožnjo (cca 20 km) in motor na prvo žogo deluje odlično. Ko pa sem prišel nazaj v garažo, pa sem ugotovil, da je na kontrolnem okenčku motornega olja nekakšna bela snov (kot nekakšna pena), ki je pred vožnjo ni bilo. Spodaj tudi prilagam sliko. Preden motor odpeljem nazaj k prodajalcu me zanima, kaj sploh to je oz. ali je kaj kritičnega. Gre morda samo za kondenz ali je kaj drugega.

Hvala za odgovor!

 

kawasaki.jpg

Ja, to se pojavi "kondenz", ni nič neobičajnega. Ko je toplo tega ni oziroma mislim, da se pojavi po menjavi olja, potem pa se zadeva počasi "očisti". Enako je bilo na er6, ki ima enak agregat.

Drugače pa je olje videti kar svetlo, očitno sveže menjano pred prodajo.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pravi, da ni to nič takega? Da ne bom po nepotrebnem vozil nazaj na servis.

Olje pa je malo bolj črno, to je samo slikano na tački in je motor nagnjen, da se olja ne vidi...mi je pa prodajalec zagotavljal, da je bilo menjano pred zimo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, zkalan pravi:

Se pravi, da ni to nič takega? Da ne bom po nepotrebnem vozil nazaj na servis.

Olje pa je malo bolj črno, to je samo slikano na tački in je motor nagnjen, da se olja ne vidi...mi je pa prodajalec zagotavljal, da je bilo menjano pred zimo...

to je normalno, imamo vsi na versaći&podobni

lahko pa mašino fejst segreješ, ugasneš in odviješ čep za dolivanje olja za kakšno minuto, dve, da se "prelufta"

olje po menjavi kar hitro potemni, že po prvi furi, tako pač je, mogoče bi bilo pametno ga menjat, saj veš kak so prodajalci...te s filtrom pride minimalno (25 eur menjava olje in filter, strošek materiala)

lahko bi še kakšne fotke pokazal, da vidimo, če oko ujame še kaj takega, koliko km ima zadeva?

od kod si?

Popravljeno . Popravil Snecer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Olje+filter imam tako ali tako namen menjati v kratkem, saj je strošek res zanemarljiv.

Med motoristi sem nov in ker imam od zmeraj rad motorje ala endura, sem si omislil versysa za začetek.

Zadeva ima 42.000 km. Nekaj slik je spodaj. Sem pa iz Kranja.

Hvalabogu da sem motor kupil pri pooblaščenemu prodajalcu, saj sem takoj, ko sem ga pripeljal domov ugotovil, da puščata oba semeringa+akumolator se mi ni polnil. Ker sem bolj sitne sorte sem si ob nakupu izboril pol leta garancije, tako da so ga lepo dobili nazaj v popravilo (menjava semeringov in statorja). Ko sem se danes peljal nisem opazil nič posebnega, seveda pa bo treba narediti kakšen km več, da se kaj pokaže. Čakam vreme hehe

kw.jpg

kw1.jpg

kw2.jpg

kw3.jpg

kw4.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja za kufre sem tud težil da mi jih more dat zraven hehehe sem bil kar sitna stranka ampak jebiga ne kupuješ vsak dan motorja...

Kakšnega imaš pa ti? Oz. imaš še kakšen nasvet za začetnika glede tega motorja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!