Skoči na vsebino

Kawasaki Versys 650 in Versys 300 (2017)


batzajla
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

Priporočene objave

V tekstu piše, da imajo kao 1000 kubični agregat pripravljen in naj bi bil v enem modelu že zgodaj spomladi 2007 ... .)

In sedaj naglas premišljujem in delam hipotetično primerjavo med Z 1ooo in ER 1ooo (seveda, če sploh bo): zopet se primerja 4 in 2 cilindra, kar je bilo že milijonkrat prediskutirano in če bo večji v duhu ER 6n, potem bi bil to neke vrste sport turing, dočim Z 1ooo je čisti street bojevnik.

Kar se pa samega razvoja novega motorja tiče je pa po moje stvar samo v povečanju giba in vrtine (in seveda določene modifikacije ostalega), ampak to ne predstavlja kakšno posebno delo ...

Popravljeno . Popravil Fazer03
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men se zdi vse skupaj kar nekak logično. Nakedi so bili v preteklih letih velik bum. Naredili so že skoraj vse variacije na to temo. Od eno do štiri valjnika. Klasičnih oblik, modernih do streetfighterskih. :OK:

Sedaj je na vrsti segment, ki ga je začel pred leti TDM in nadaljeval Ducati z multistrado. :OK: letos sta se jim pridružila še Triumph Tiger in Kawasaki Versys. :OK: vmes pa so še razni cestni terenci v stilu v-stormov, BMWjev, varaderotov,.... allrounderji. motorji za vsakdanjo uporabo. nekakšni cestni terenci, kar je v avtomobilizmu že nekaj povsem običajnega. terenci na cestnem podvozju in gumah. morda nadgradnja supermota. :hmm:

kar se pa tiče agregata, pa je bilo že veliko povedanega. skratka. zaradi navora, ki ga razvija pri nižjih obratih in zunanjih gabaritov je pač dvovaljnik najprimernejši. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede navora je pri 1000 cc ja skoraj vseeno ali ima 90 Nm ali 120 Nm. Ne vem no, nekako se mi zdijo že 4 valjni 1000 več kot dovolj prožni. Da bi naredili ER 1000 iz agregata od ER 6 s povečanjem hoda in vrtnine se mi zdi nekam nenavadno, ker dvomim, da ima sama konstrukcija "mašine" dovolj "mesa" za tako velik poseg.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Zanimivo. Danes sem se peljal mimo D.K.S. v mariboru, ki so uvozniki za kawasaki, pa versysa še nimajo. Pa pred kakim tednom sem spraševal o ceni, pa točna cena še ni bla znana, bi pa naj bila približno takšna, kot je cena za er6-f.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem bil zadnjič v TCju in vprašal za versysa - mislim, da ga dobijo naslednji teden :? , nisem pa čist ziher.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MEN SE ZDI ČIST LUŠTEN MOTOR, SAMO AUSPUH BI LAHKO MAL DRUGAČ NARDIL, MOČI JE PA TUT DOST SAJ NI TREBA SAMO NA ŠTEVC GLEDAT, GLEJTE MAL OKOL SEBE, PROMETA JE PA TUT FUL ZA DIRKAT SO PA TKO AL TKO NAMENJENI DRUGI MODELI :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo. Danes sem se peljal mimo D.K.S. v mariboru, ki so uvozniki za kawasaki, pa versysa še nimajo. Pa pred kakim tednom sem spraševal o ceni, pa točna cena še ni bla znana, bi pa naj bila približno takšna, kot je cena za er6-f.

Se opravičujem za napačne informacije...prej sem se še enkrat peljal mimo dks in šel do izložbe pogledat...in kaj vidim? dva "sveže pečena" versysa :eek: :kva2: cena pa je tudi takšna, kot je bilo napisano na zgornjem linku

prilagam še dve slikci kot dokazno gradivo :D , čeprav sta zelo slabe kvalitete, saj je slikano s telefonom skozi izložbeno okno.

[attachmentid=86341]

[attachmentid=86342]

post-135-1163790868_thumb.jpg

post-135-1163790903_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takole!!!

Moj komentar na vse je: TO JE TO, KAR SEM ISKAL. Danes sem položil aro v višini 1/3 vrednosti motocikla, konec marca bo pa moj!!! In to ČRN.

In kakšen je v živo in feeling na njem: TO JE TO!!!

lP

sTEF

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Že vse lepo in prav.Sprednja luč je pa še vedno za kozlt :cry:

Danes sem si ga ogledal v živo.Moram rečt da vzamem besede nazaj je zelo dodelan motocikel, in se mi zelo dopade tudi položaj za krmilom je fenomenalen...prednja luč mi še vedno ni estetsko poplona, toda glede na ostalo popolnost je to zanemarljivo.

motostef upam da boš z motorjem maksimalno zadovoljen :P

Popravljeno . Popravil Kawl
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem imel priložnost sesti na njegov zic. Prvi občutki pozitivni. Glede na KLE se mi zdi malo višji al pa je to posledica malo širšega in bol udobnega sedeža. Obeta veliko udobja za dolge turce, saj je položaj ugoden za hrbet, širok sedež ugoden za rit, vse pa bo odvisno od vzmetenja in vibracij v potovalnih obratih.

Moti me edino osiromašen pogled na armaturo, cenene plastične zaščite motorja katere so bol za izgled kot pa za kakšno funkcijo. Osebno menim, da ne bo taka igrača kot KLE, saj je težišče višje, prednje kolo bi moralo biti 21", pa feltne na špice in "pleh" pod mašinco.

No s tako opremo ti tudi makedam sede v srce in te ni strah kakšne praske na laku.

Aja pa da vidimo prvega junaka otovorjenega s tremi kufri in polnim zadnjim sedežem, kako bo zgledal in kaj bo povedal.

Pa še nekaj o ceni: Veliko motorja za ta denar, še posebej če trgovci računajo še na kaj dobička.

Lp T.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bi takole laično dejal, da je kawasaki poslal ven konkurenta apriliji pegaso 650 strada. motorja sta si po značaju enaka. (če ne upoštevamo razlike v pogonskem agregatu)

meni je tale kawasaki zelo všeč. škoda da ni močnejši. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja pa da vidimo prvega junaka otovorjenega s tremi kufri in polnim zadnjim sedežem, kako bo zgledal in kaj bo povedal.

Jest bi dodal še tanktorbo in dvema ne preveč lahkima na sedežu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Tudi sam se zanimam za nakup Versys-a, malce pa me je razočaralo dejstvo, da

je možnost montaže zadnjih kovčkov - samo vrhnji oz. samo stranska kovčka, nikakor pa ne grejo vsi trije naenkrat na motor. Seveda, ostane še tank torba... :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ziher se morajo dat montirat vsi trije naenkrat. mogoče z originalnimi nosilci to ni možno, verjetno pa bo givi, ali kateri drugi proizvajalec ponudil nosilce za vse tri kovčke naenkrat.

če ponuja za er6, bo verjetno tudi za versysa, vendar jih zaenkrat še verjetno nimajo, ker je model popolnoma nov.

tu pa je link, kako zgleda vse skup na er6 klik

Popravljeno . Popravil tom
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...malce pa me je razočaralo dejstvo, da

je možnost montaže zadnjih kovčkov - samo vrhnji oz. samo stranska kovčka, nikakor pa ne grejo vsi trije naenkrat na motor. ...

Pozanimal sem se pri GIVIju in so mi potrdili, da bo montaža vseh treh kufrov možna z njihovimi nosilci, ki pridejo na trg v kratkem (447FZ za top case in PLX447 za stranske kufre)

...Con la presente le confermo che sulla Versys è possibile montare tre valigie contemporaneamente....

...

447FZ e PLX447 saranno disponibili tra un paio di settimane...

Upam, da ne prodajajo bučk.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super! Jaz sem se pozanimal pri Motoland Panigaz, se pravi, da je to original oprema, kar pa meni niti ni tako pomembno.

Cene za originalno opremo (kovčki in nosilci) grejo pa nekako takole:

Stranski kovčki 2x34 lit cena za oba 283€

Nosilec kovčkov 132 €

-------------------------------------------------------------

Nosilec za zadnji kovček 83€

Zadnji kovček 29 lit 83€

Alora bo potrebni iti v Italijo po nosilce in po "kufre" :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super! Jaz sem se pozanimal pri Motoland Panigaz, se pravi, da je to original oprema, kar pa meni niti ni tako pomembno.

Cene za originalno opremo (kovčki in nosilci) grejo pa nekako takole:

...

...

...

1. Na te cene moraš prišteti še 20% DDV (preveri!)

2. Kaj ti bo top case 29l? To je frdamano majhen top case. Sicer je res, da je tak na sliki pri dodatni opremi, vendar vanj ne gre nič...

3. Stranski kufri za Versys so GIVIjevi V35

Preveri & ukrepaj, da ne bom slučajno jaz tisti, ki pomotoma prodaja buče :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cene so z 20% popustom, o davku pa ne duha ne sluha (v ponudbi poslani na email)...

Jap, stranski kovčki so od GIVI-ja. Top case je res malo majhen, takega imajo v ponudbi (original).

Seveda velja poiskati več ponudb - original, od "konkurence", različnih velikosti...

Popravljeno . Popravil kwdr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cene so z 20% popustom, o davku pa ne duha ne sluha (v ponudbi poslani na email)...

Hehe, jaz sem (z več strani) dobil takele emajle:

From: tralala

Date: 12.12.2006 11:27

Subject: Fw: Kawasaki Versys

To: hopsasa

Pozdravljeni,

Pošiljam vam cene brez davka za dodatno opremo Versys 650

-nosilec top case 83,05 Eura

-top case 29l 83,29

-nos.str.kovčkov 131,56

-str.kovčki 2x34 l 283,00

-nastavlji skrin 100,00

K cenam je potrebno prišteti 20% DDV.

Lep pozrdav.

Mr. X

Veselo nakupovanje in opremljanje ti želi Onkel PEPE :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe, jaz sem (z več strani) dobil takele ..

Zakaj si pa dobil take maile:

1 ali kupuješ take kofre

2 ali delaš uslugo tem, ki kupujejo take kofre

3 razno ..

:hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj si pa dobil take maile:

1 ...

2 ...

3 ...

:hmm:

Ker sem firbčen in kar v 3 dni sprašujem razne kozlarije. Ampaq tega ti najbrž ne boš razumel, ker enostavno nisi tak :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!