Skoči na vsebino

Kawasaki Versys 650 in Versys 300 (2017)


batzajla
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

Priporočene objave

pred 3 urami, matjazy pravi:

Jst sem imel TDM in versysa - tdm 900 je dober motor, lepo se pelje čez ovinke, agregat in zavore se boljše kot pri versysu, bi pa lahko imel malce širšo balanco. Nikakor pa ni ladja?

v čem so zavore boljše, kaj si meril zavorno pot?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

13 hours ago, Snečer said:

v čem so zavore boljše, kaj si meril zavorno pot?

Ne, čisto subjektivno, občutek ob dotiku zavore je precej boljši kot pri versysu (občutno manj je potrebno ožemat ročko za enak učinek - malo podobno kot pri GSu, kjer je tudi fantastičen občutek glede zavor). Tudi nisem meril pospeškov, pa je pri tdm precej lepši občutek pri pospeševanju, kot pri versys-u. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Back to Versys...

Očitno bo moj aku počasi spustil dušo. Ima le 65% zdravje in 12,4 pri polno nafilanem.

Tok po enem vžigu pade na 12,3...

Kater aku predlagate?

Zdaj imam exideja, mislim, da mu gre že 5. leto.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 13. 10. 2019 ob 16:52, Snečer pravi:

Menjava vseh tekočin: motorno olje, hladilna, zavorna, svečke, zračni in oljni filter.

Oziroma prvo svečke in zračni filter, nato hladilna tekočina, olje in filter ter na koncu zavore.

Material, 92 eur, porabljen čas: 5 ur s čiščenjem in mazanjem :)

 

..in ...motor zdaj kaj bolje dela? ... si meril moč in navor? ... kej bolje hladi zdej?... je kaj razlike v temperaturi motorja? 

... svečke kej bolje mečejo iskre?... kako fotko iskre bi prosil.

...zrak kej bolj teče skozi filter... si izmeril pretok zraka?... bi prosil kak graf.

Zavorno tekočino si menjal?.... si izmeril če je bila prejšna zanič? ... si izmeril zavorno pot s staro, pa nato še z novo tekočino? Rezultat?  ... grafikon?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, rookie007 pravi:

Back to Versys...

Očitno bo moj aku počasi spustil dušo. Ima le 65% zdravje in 12,4 pri polno nafilanem.

Tok po enem vžigu pade na 12,3...

Kater aku predlagate?

Zdaj imam exideja, mislim, da mu gre že 5. leto.

 

... le malenkost dražji od omenjene Yuasse je Li Ion aku. 

..le 1/3 mase in le malo dražji, ob znatno višjem zagonskem toku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 urami, Zivnorc pravi:

..in ...motor zdaj kaj bolje dela? ... si meril moč in navor? ... kej bolje hladi zdej?... je kaj razlike v temperaturi motorja? 

... svečke kej bolje mečejo iskre?... kako fotko iskre bi prosil.

...zrak kej bolj teče skozi filter... si izmeril pretok zraka?... bi prosil kak graf.

Zavorno tekočino si menjal?.... si izmeril če je bila prejšna zanič? ... si izmeril zavorno pot s staro, pa nato še z novo tekočino? Rezultat?  ... grafikon?

po osebnem občutku motor zdaj lepše teče, ja, temperaturo pa bi lahko natančno zmeril oziroma potegnil podatek iz ecuja, a nisem, bi pa rekel, da bolje hladi, ker sem moral po občutku dlje čakat, se je segrela na 100stopinj, ko se vklopi ventilator (dan pa je bil topel)

svečke sem menjal za zabavo, iz previdnosti, prejšnje so imele le 6.000km, zdržijo pa 50.000km, možno pa da so bile prejšnje ponaredek, ker so bile iz ebaya, te sedaj so pa iz servisa, sem bolj miren

Dejansko bi ti lahko dal graf za pretok zraka, temepraturo hladilne in še kaj, samo nisem priklopil "testerja". Prototip se še izboljšuje, samo @Zok je prezaseden :) 

Pretok zraka je sedaj manjši, "športni" DNA filter sem odstranil in če bi ga kdo imel, me naj kontaktira.

_OwjGQ77DlZ1Hs1baZwsUMe-1bioe6IirYtUf0sP0eJAEiPSh8kwdL1d9fLZbhOncWEibqByvufYKQTvBd_DazOpbV9v8gvsMrNzHFJpK6oseppd_1DjKcuBibdK2VDhzjiu2B5E5SMLsfMcu8OgAgoJ7yKtwiy0tRLe0kBqCDnqZh_CRW_e-lzCV_6DhrmZKIAGFnpOd_HKr9QIHLhPsAQKBKCD4OP8_Nu31CUHApoRX4eLbMeDeQWJtWujA2QqERO8nmBkhx4qCsVrs750Fd5gPCr_W_CRCUzFP4SisWvM_1oSRVNJkVhYWwFuNlV4e7SxOd_j31FgKCkTUDr-GND9oRhl1pdGcEnC9Dzii-C2CFjclctoB8JcCE7FWUWlL10gDHrDDM2yFmaPqi7yiaFP4iXA2nkGu5ZYeFjN3vPlNJsILuLrCLtC5k0NrqH7LvsJ1B0Afle-_sStELOFt7VXiS9ZA0CR5XQ1_qwuj5fT9vZjgB69BBanQNPPTZ5OxKY6xMulSOsF082camZMBf1zQO-E81Jvvv8wUQO1lb47rbE4lQUgqzgzWwPBrQmJfBxO2H5IENdvzxiMY2YXMycjFLRpVL6KVEGGsQXEVoOaDvZ7m8uaHlsbhEchH2p4w2FFPNrkOT0Cm03Nrxr-frXVgyueEVVQZkZu8MCSon1YfHCRE6wGP99uLF0hdHUV7CLMWJogoLpQ2WZvFof6WEQwziLznia2bOTXSJ9dwEkIGTU6kQ=w534-h947-no

KtsNN6uEGFDIjAMj-qJbFZ0c5bkzcY7SHEcTKMVwoCn_WxcurkGyd-7xMiq-q5Oy0LrBC8xcPaJaU2AC_NgGWk6XVJ6AAC9Gj7VWVUKpChOyHrLGHPHAjVvSGixQoZzGyd77wAOnKKsVIAk_MkeDeQHMPNFDit39ZDA513b5uXQk2awBoCzj5fLMkX7on52IJ1uXYKOpGtc6ZmvUBuFIaxtLYqI0r_h7C0eVaPKThPYiNeK5UN7ZY0xW5AtLzNVR2V6rykOR9s14e1pbCd5vn2J1ictQgR9B9J24cOZ8LTjcP35YeTxUawBeIEbWcd8KJFgp0KUW_ASzB-NsFFzEc28LDkPTG45y7g50U8g3z6MnLa4fCE490D-5qHgKI2ScEdzkDXG6yVwdON2gOPnPYDjLNCxiv8pnNfY64O3k61Fuj5kaGIdcbKyl97Dtgc0cXH9FXcWBvXFc8RUejMmjO9g3rKDmO9wC4B7mIYP_J4yQB4qrluvEBNKo-fO3K3SCSS2x6C26h9IrDpHCmph5njo3QAoOcZvAtM1PyB4dbvVel2nhabYi1yOTbcXE7McMPH37kozYzi94pdMmN-LkCCoYYtjfS4A-AUbSqt7mWzOb0p2dGAf2lVWo5jJAorhU1B6nCsXpyqDF5LRuuRUZMKw7BOM7_CypdKXqXHWoke8zIPAps_c2IjuRWL2-EmzFdHbDBn-_BMxSxa1PY62VovOwia9DavKFGUIPXtCbYGyjCBtoGg=w534-h947-no

če ga rabiš, mi povej, za 20 eur ga dam dalje, par tisoč km

zavorno tekočino sem tudi menjal, prej je bila vlita tekočina ATE SL6 Dot 4.0, sedaj motul dot 5.1, ročica prime spet filigransko, lepo sem odzračil sistem, nima absa

ponavadi zaviram z motorjem

verjamem, da te je objava "zmotila", vseeno pa je zanimivo, da mi še do sedaj nisi mogel ali hotel odgovoriti, kje konkretno kupuješ podložke-tesnila za "menjavo olja, vijak na karterju" in za izpust hladilne tekočine, tako sem namestil spet stare podložke in upam, da ne bo kje steklo.

hvala za odgovor

bi te pa nekaj vprašal o akumulatorju na privat, če sprejemaš pošto?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Snečer pravi:

... vseeno pa je zanimivo, da mi še do sedaj nisi mogel ali hotel odgovoriti, kje konkretno kupuješ podložke-tesnila za "menjavo olja, vijak na karterju" in za izpust hladilne tekočine, tako sem namestil spet stare podložke in upam, da ne bo kje steklo.

Mene tudi to razpizdi, da so ljudje tako skrivnostni. Vedeli bi radi vse, ko kaj potrebujejo, ko pa je treba dati info drugim, pa kar ftihnejo (za ne štajerce: utihnejo)

Kje kupit bakrene podložke?
Jaz sem jih kupoval v AvtoRomi. Ko sem odnesel mojo staro originalno podložko je kolega v trgovini ugotovil, da je po dimenziji in debelini ista, kot pri avtomobilih BMW. Zdaj koliko centov stane ena več ne vem, sem jih vzel kar 10kom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da so sicer alu podložke v originalu (obe podložli), na nadomestnem vijaku z magnetom pa je klasika bakrena.

-9_90h-X9v2In_Z5ODIEDUA2LvPVzFlk71i_rXVYyyLWXp-mG2uQapRTcjpyPGaj1hTcZbLALncP7Hqa_3sc5eD6i7IAFNEIUxearoz6dFRByC1sgRJSQ52GrCMhZjEOTj8cHmQULXGd39hiMUnZj_P44dFwYIwak2SxElRZf1hlg8OhrnY2mqsO5ym81R7wVSZLCmkFGD3jiJAN782cCOm4cYRBsuKIneYwNlyTDecDScDo7eOhjB6y9Z2vfO9Okd-TZ_2VwJ1boRHzou-0TKaobiL6FykulvbEi831MIQeVNp2lW5EUOb3SgsTYJkxnFXCKC_oKaevtJMaUaN1R9y40zOEG3sGTqHmXxvHm4MUGLyaE8Ta2Od_xz3t6ZRTrdt8FJhlpyQViCKmUngSuNsYRmqKbcrPEtK9C436mh2sa2u1eOXdCWV87ZNeEtuRXjrr4Fc4M115jFWn6bmEf5xKhHBOygLRVW3yi82jfly965nhBnraGcw-MdwZ2UdOcYy6XCL9cVFApyp-e4w5TyXEm011Lemb0V0obnnzuVxmG6RYO7T998f3r75NXIktognVbcQ7v9p0tSFtZTJqLv0DHzfdrUOnKUkYZnK3dDzmUCI_Rfhol7pvAWVnAuYxSOWYKURfI_jZnfqSbxVQ3nBAlDY53NIpJO7qRnpoL93kbCNTEwx7uLJD=w1560-h881-no

ozadje za pozornost :) original vijak, kjer je zapikana gor :) 

 

z8vJx5_DCdSnCsV6BnXq9Vb03Y3qVGgbvEpQtQcKuQrPtJHJTGeQ-OCcqj_KSyeHRpGoQpNIj3vrSZfOHePNPSVU-cQt-VnMkuaW8VsvqTxzeE6HgKWBdZ8UkfQEl8sj4bC-KsbDrgBSMpE5wbpjhO4Bt_ctEdnF9PeoJZEaiCLq26-RfgkliIZX3ZQpL5WAtlNynyMwbgJpmw2ZsJzv7WiBeis--cf7vm2fWHor5ehZQzlx6zpQwo8E43WIIB5kaa3-K_Dt6r9iFShP8KPvO6bhQFT4fJDT-antlbllglL-b05DklAhZ-XzbjLzjBN1mmiZPJQOtFyQaoZa8pHC6XJSNRWsQT6QKelWjnUePhUzmyYJ58_YwC-3G9sJtFCoQxbzQYX6ZlVcVryXYd-7oN2nAbu-nOR0eZoTf3UAHYLqyfH_AF3ZZIypJh0lfJDbBWhTgQCiMG-zTnP4BBB23pT81p_vjD0hBJN4NLAj59yy9iqtUanT5kS5ub4xcYTW1Ca5020atoYdkZnLTiFW5xduJU18UeB5rOeSjo2ZrLzlkPDT7mhskg8NhOFsFauBJh-nkf95UH5f4YRWJ7yRb73qEjn_y84Yi6g7bIMC5yvvyD1-djbfb1-E1fFNFuv-XWeewd-yqVGHuKVNLQ3FExxe5lzs4PeRhoCYFMcS6Q6ZONo4C24uvonCFGIhZtf7d49SlbF_WTz9Kq6TKWynyvnc0wEsTcxRDiQIYLfEXFYU_PjKYw=w1560-h881-no

(levo je čep za dolivanje=brezpredmetno...)

v glavnem tudi s starimi ne teče

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.. Ne vem no...  @Snečer    ampak mislim, da sem lepo napisal, kako se da bakrene podložke obnoviti za ponovno uporabo, če ravno nimaš nove pri roki... 

... Pa ti zaupam še katere podložke jaz uporabljam 

IMG_20191019_111906.thumb.jpg.c21c4f1bbbbe8d8d6fd1e02253a17957.jpg

.. Samo to je Kawasaki tema... Filter je pa od Suzukija... Pa original podložka gor... Kot na plinski jeklenki ga dobiš zraven... 

@Kričač... Lahko ti pa še enkrat napišem to skrivnost, preden začneš kričat... 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, Zivnorc pravi:

.. Ne vem no...  @Snečer    ampak mislim, da sem lepo napisal, kako se da bakrene podložke obnoviti za ponovno uporabo, če ravno nimaš nove pri roki... 

... Pa ti zaupam še katere podložke jaz uporabljam 

IMG_20191019_111906.thumb.jpg.c21c4f1bbbbe8d8d6fd1e02253a17957.jpg

.. Samo to je Kawasaki tema... Filter je pa od Suzukija... Pa original podložka gor... Kot na plinski jeklenki ga dobiš zraven... 

@Kričač... Lahko ti pa še enkrat napišem to skrivnost, preden začneš kričat... 

 

 

par centov vredno podložko se bo obnavljalo? :) 

ja, kawasaki tema je, versys celo, tu se samo kromani filtri montirajo, da se lepo sveti...

mislil sem na trgovino, kje se to kupi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisti filter sem dobil v Elisi. 

Cu podložke pa imajo verjetno v vsaki trgovini z avtoopremo.... ampak jaz jih ne kupujem... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

Je ze kdo primerjal letnik 2015 versysa 650 novejse oblike z Vstromom istega letnika?

Osebno se odlocam med tem dvema, ampak mi vizualno bolj ugaja Versys. Sedel pa sem samo na Vstromu.

Velik sm 186cm ter voznja bi bila tudi v dvoje.

Hvala za vsak nasvet.

Lep večer vam želim

Popravljeno . Popravil Promixer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 26 minutami, Promixer pravi:

Pozdravljeni,

Je ze kdo primerjal letnik 2015 versysa 650 novejse oblike z Vstromom istega letnika?

Osebno se odlocam med tem dvema, ampak mi vizualno bolj ugaja Versys. Sedel pa sem samo na Vstromu.

Velik sm 186cm ter voznja bi bila tudi v dvoje.

Hvala za vsak nasvet.

Lep večer vam želim

Po moje, Vstrom, ker si velik.Vsaj kolikor berem objave visokih voznikov z izkušnjami na Versysu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 urami, Promixer pravi:

Pozdravljeni,

Je ze kdo primerjal letnik 2015 versysa 650 novejse oblike z Vstromom istega letnika?

Osebno se odlocam med tem dvema, ampak mi vizualno bolj ugaja Versys. Sedel pa sem samo na Vstromu.

Velik sm 186cm ter voznja bi bila tudi v dvoje.

Hvala za vsak nasvet.

Lep večer vam želim

... Če se gremo po principu televizijskega kviza je to tako :

Glas ljudstva :

...glede na tvoje  podatke in želje...  Večinoma povedo v korist V-Stroma

Klic v sili:

... Kogarkoli boš poklical s temi dvemi motorji... Vsak bo svojega konja hvalil. 

Polovička:

... Najboljša pomoč... Edinole sprobati boš moral oba motocikla... In se najlažje odločil. 

 

... Aja... Če mene vprašaš... VStrom zmaga. Za tvojo višino sploh... Plus več prostora za sopotnico. 

Motorna moč je tam-tam... In jo je dovolj za normalno vožnjo. Sicer sem peljal starejša tipa... Ampak kake velike razlike verjetno ni pri novejših modelih. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 10/19/2019 at 8:57 AM, Snečer said:

Prototip se še izboljšuje, samo @Zok je prezaseden :) 

 

Ce potrebujes en na hitro sestavljen izvod, ti ga lahko posljem (le naslov mi daj na zasebno). Je pa res, trenutno sem sredi enega relativno divjega projekta. KLJIK! - za info - ce mi uspe, bo to (v drugi fazi) najverjetneje edini pre-LCI x-drive E60 z delujocim stop and go tempomatom na svetu - ali pa vsaj en izked zelo, zelo redkih. Sam se nisem slisal zanj. :whistle:

On 10/19/2019 at 2:02 PM, Snečer said:

par centov vredno podložko se bo obnavljalo? :)

Ni tezava v denarju (se tudi sam znajdem v situaciji) - tezava je pozabljivost. Iti sredi delovnika (ali pa v nedeljo zvecer, ce sraufas doma) na drugi konec mesta v trgovino po novo tesnilo je vcasih tezko izvedljivo.

Tale tesnila, ki jih je nalepil @Zivnorc se pa ne morejo/smejo obnavljati. To je v bakren pleh oblecen o-ring, ki deluje kot vzmet. Pregreje se lahko le polna bakrena podlozka, t.i. crush-seal pa ne.

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Zok pravi:

Ce potrebujes en na hitro sestavljen izvod, ti ga lahko posljem (le naslov mi daj na zasebno). Je pa res, trenutno sem sredi enega relativno divjega projekta. KLJIK! - za info - ce mi uspe, bo to (v drugi fazi) najverjetneje edini pre-LCI x-drive E60 z delujocim stop and go tempomatom na svetu - ali pa vsaj en izked zelo, zelo redkih. Sam se nisem slisal zanj. :whistle:

Ni tezava v denarju (se tudi sam znajdem v situaciji) - tezava je pozabljivost. Iti sredi delovnika (ali pa v nedeljo zvecer, ce sraufas doma) na drugi konec mesta v trgovino po novo tesnilo je vcasih tezko izvedljivo.

Tale tesnila, ki jih je nalepil @Zivnorc se pa ne morejo/smejo obnavljati. To je v bakren pleh oblecen o-ring, ki deluje kot vzmet. Pregreje se lahko le polna bakrena podlozka, t.i. crush-seal pa ne.

še ni sile :) samo ti delaj

@Zivnorc kaj je zdaj s tvojo podložko, zok pravi, da je za enkratno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.. lej ... ti za upam eno skrivnost.... samo ne govoriti naokoli.

Zakurblam prvomajsko, vtaknem not fi 100mm bakreno palico, pa jo podrejam na tistih 16mm, pa luknjo not zvrtam.... pol jo z brenerjem užarim, vržem v vodo, potem jo pa na tuširni mizi na finem brusnem papirju 400 lepo očistim oksidov...in je lepa, mehka, pripravljena za uporabo.

Ostružke pa lepo spravim in jih prodam na DINOS, pa pade še za kako malco.

 

..pa dobr no... pa kaj bi ti še rad od mene? ... vsaka avtotrgovina jih ima! ..izmerim doma na ER-6, pa ti jih prinesem par kil...

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma dobro.. kar nekaj olja sem že menjal, hardendura recimo na ca 10 ur... Pa teh podložk nisem glih redno menjaval. Pravzaprav semtertja kakšno. Pa vseeno ni nikoli nič kapljalo in curjalo. Pa tudi nobenga navoja nisem še uničo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, BRANE pravi:

Ma dobro.. kar nekaj olja sem že menjal, hardendura recimo na ca 10 ur... Pa teh podložk nisem glih redno menjaval. Pravzaprav semtertja kakšno. Pa vseeno ni nikoli nič kapljalo in curjalo. Pa tudi nobenga navoja nisem še uničo.

točno tako. Če ima človek vsaj malo občutka pri šravfanju, pa da nisi neki šalabajzer, imaš eno podložko za večkrat. Samo folk zateguje vijak za izpust olja na "pas mater", s tem se podložka deformira in otrdi, vsakič naslednjič je treba zaradi tega bolj zategniti, da ne pušča, navoj v alu bloku se posledično uniči...in pol smo pa tam...

@Snečer   .... izmeri dimenzije alu ali bakrene podložke...pojdi v avtotrgovino, ali naroči po netu ....recimo:

https://www.ebay.com/itm/50x-M12-Copper-Crush-Washers-Spacers-Motorcycles-ATV-UTV-Car-Brake-Banjo-Drain/253361776436?fits=Make%3AKawasaki&hash=item3afd89e734:g:iKgAAOSwmphaRnZv

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, Zivnorc pravi:

točno tako. Če ima človek vsaj malo občutka pri šravfanju, pa da nisi neki šalabajzer, imaš eno podložko za večkrat. Samo folk zateguje vijak za izpust olja na "pas mater", s tem se podložka deformira in otrdi, vsakič naslednjič je treba zaradi tega bolj zategniti, da ne pušča, navoj v alu bloku se posledično uniči...in pol smo pa tam...

@Snečer   .... izmeri dimenzije alu ali bakrene podložke...pojdi v avtotrgovino, ali naroči po netu ....recimo:

https://www.ebay.com/itm/50x-M12-Copper-Crush-Washers-Spacers-Motorcycles-ATV-UTV-Car-Brake-Banjo-Drain/253361776436?fits=Make%3AKawasaki&hash=item3afd89e734:g:iKgAAOSwmphaRnZv

 

 

mam občutek :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Snečer pravi:

to bo off topic, lahko pa mi poveš privat, kdo bi bil takšen

res je hecno, da se tako težko odgovarja na vprašanja na tem forumu

pa sj ti je @Zivnorc lepo povedal, da se podložka zamenja, ker je tok poceni, da nima smisla zakomplicirat.

sj je olje po 10.000 km še vedno dobro ... zakaj ga ne precediš in ga nazaj vliješ .. sj bo dobro še za nekaj taužnt :P

res je hecno, da si ne date dopovedat :lol1: 

:huh: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, maus pravi:

pa sj ti je @Zivnorc lepo povedal, da se podložka zamenja, ker je tok poceni, da nima smisla zakomplicirat.

sj je olje po 10.000 km še vedno dobro ... zakaj ga ne precediš in ga nazaj vliješ .. sj bo dobro še za nekaj taužnt :P

res je hecno, da si ne date dopovedat :lol1: 

:huh: 

ni problema v menjavi, samo vprašal sem konkretno, kje se dobi in odgovori v smislu v vsaki "trgovini" mi pač niso ok, sicer imam google pa lahko tam najdem itd.

prej so pisali, da je menjava podložke nujna, sedaj pišejo, da ni treba če imaš občutek

gre za to, da ne znajo odgovorit al pa nočejo, ne da si ne bi kdo dal dopovedati

p.s.

olje menjam na 6k, sicer je interval na 12k in ne na 10k.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!