Skoči na vsebino

Kawasaki Versys 650 in Versys 300 (2017)


batzajla
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

Priporočene objave

Piše:

Transalpa v ničemer ne blesti in pač ni na trenutnem tehnološlem nivoju konkurence, manjka mu povsod - sam za sebe dober, sam konkurenca ga nese

Bmw je pa itak grd :naughty: hehe - no poleg tega pa ma premal vetrne zaščite, pa moči (sicer po konjih največ) manj kot Versys, pa bogi en disk pa seveda neprijetna cena.

Strom je pa pač strom, hehe, stari dobri, kvalitetni, oprema, dobra kvaliteta, moč, navor, vse za pohvalit sam mal je že star, pa glih mal je Versys cenejši da ga nese.

Sej bi prlimal test pa nimam skenerja doma :( Pa kupte si ga, sej je sam 3,8€ pa še 6x bolše teste majo Hrvati kot pa naši (no ajd MotoSI je še ok, sam Motorsist je pa....da ne bom offtopic)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, jaz sem si pa pred dobrim mesecem privoščil novega Versysa. Sicer je to moj prvi motor, ampak ga moram zelo pohvalt, čeprav ne vem, kako se kaj druge takšne endure vozjo. Skratka, jaz sem zelo zadovoljen, do zdaj sem naredil 2000 km in nisem imel nobenih problemov! Potegne zelo v redu, poraba je nekje 4 litre, ima pa relativno visok sedež, tako da obračanje na mestu včasih ni najbolj enostavno (visok sem 182cm).

Sem pa opazil, da na cesti ni videti kaj dosti Versysov. Do zdaj sem opazil le dva. Baje jih je precej na Štajerskem! :kva1:

Če je kdo, ki ima Versysa in je dal na motor kakšne dodatke oz. jih namerava dati, naj se javi. Bova kakšno rekla. Mimogrede, jaz mam naročen Ermaxov zadnji blatnik, sam še čakam nanj.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Živjo!

Jaz imam burnt candy rdečega Versysa. Nimam namena ničesar spreminjatr na njemu, razen tale blatnik.

Si ga že dobil? Kako se obnese?

Imate lastniki Versysa kake težave z vibriranjem plastike? Meni okoli 4-5k rpm precej ruži. Sem že nekaj podlagal s filcem pa še nisem vseh buzzzzzov uničil.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem že nekaj podlagal s filcem pa še nisem vseh buzzzzzov uničil.

lp

lahko slišiš tudi "odmev". Če se ti zdi da na recimo desni strani brni, je lahko vir zvoka na levi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Jaz imam burnt candy rdečega Versysa. Nimam namena ničesar spreminjatr na njemu, razen tale blatnik.

Si ga že dobil? Kako se obnese?

Imate lastniki Versysa kake težave z vibriranjem plastike? Meni okoli 4-5k rpm precej ruži. Sem že nekaj podlagal s filcem pa še nisem vseh buzzzzzov uničil.

lp

Živjo.

Ja, sem dobil zadnji blatnik. Sam blatnik polepša motor, deluje še bolj športno. Vendar kot sem opazil med vožnjo po dežju, ni toliko funkcionalen kot bi si mislil. Še vedno kar precej pošprica, kljub temu pa nekaj svinjarije zadrži. Namig: blatnik v karbonski izvedbi je zelo težko dobit, oz. moraš čakati več mesecev, pa še vedno ni ziher. Jaz sem se na koncu sprijaznil s črnim, v barvi motorja.

Jaz na mojmu Versysu nimam težav z vibriranjem plastike, pa tud če navijem na 10k rpm!

Da boš videl, kako zgleda blatnik na Versysu, pripenjam fotko!

LP

post-19084-1222104858_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lp

jaz ga imam že skoraj pol leta in je super motor, tako kot za 1 osebo kot tudi za 2. pospeške ima dobre edino zavore bi lahko bile boljše.

drugače super motor....mi je všeč, ker imaš pokončno držo kadar voziš!

lp :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Čaw

Mene pa zanima če je že kdo dal akrapoviča na versysa?

Sam razmišljam da bi ga nabavu, samo bi ga rad prej vidu in slišal na versysu da vidm kak je..ma kdo pa da pridm pogledat??

Tudi slikce bi ble dobrodošle??

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo

Tudi jaz imam Versysa in bi me zanimalo, kako v živo zgleda in se sliši Akrapovič na njem!

Kdor ga ima naj se javi, drugače se bomo morali zadovoljiti s filmčki iz Youtub-a.

LP

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Geozadet dej če maš kak link z youtuba ga pošl pliz..ker jest sm najdu z vsemu drugimi izpuhi edino z akrapovičem ne...

lp borut

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A smem vprašat, kaj se pridobi z akrapotom na versysu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 3 tedne pozneje...

Živijo,ali ima kdo izkušnjes povišanim vetrobranom na versysu,ker mi pri hitrosti nad 80km/h kar krepko nabija v glavo pri originalnem vetobranu,ki ga imam na najvišji nastavitvi.Kako se kaj obnese višji,pa če ima kdo kako slikco naj jo prosim prilima.Koliko pa kaj stane Akrapo,če ga je že kdo montiral?pa srečno vsem na cesti :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kaj je zdej,a ste vsi na cesti :rolleyes: al kaj se dogaja ,da nihče nič ne odgovori.Dajmo malo akcije in odprimo debato :worship: .lp in srečno kjerkoli že ste :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam Versysa, vendar nimam ne Akrapota ne povišan vetrobran, zato kle ne bo nobene koristi od mene. :)

Sicer imam vetrobran dvignjen na najvišjo pozicijo in ne bi imel nič proti, če bi mi manj pihalo!

LP

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Končno nekdo z versysom.Imaš črnega tako kot jaz,a ma abs,si ga že sprobal?Če ni skrivnost,iz katerega konca Slovenije si?Jaz ga imam prvo sezono in z njim nabiram prve kilometre,zaenkrat mi je kar všeč,tudi vodljivost je kar dobra ,motor je lepo prožen in ni potrebno veliko prestavljanja :worship: .Kako si kaj vozil prvih 1000km(obrati do 4000/min?),kakšna je kaj poraba(povprečna ,ne najmanjša) ali ti kovček,če ga imaš kaj vpliva na stabilnost? :whistle: če se ti da in nisi skoz na cesti,malo odpiši in povej svoje izkušnje s servisom in motorjem :rolleyes: ,pa lep pozdrav in srečno vožnjo :naughty: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem imel priložnost Versysa voziti en cel dan (s sopotnico in kufrom) in moram reči, da me je motor navdušil.

Po mojem je ravno pravi križanec med cestnim, enduro, izi potovalnim in motorjem za vsak dan. Dvovaljnik me je lepo presenetil s prožnostjo,moči pa mu ni zmanjkalo niti po serpentinah na 2000m NV. Drža na motorju je solidna, mogoče je malo prekratek. Pa tudi oblikovanje - čeprav mi je na začetku bil resnično grd - mi je postalo všeč, zlasti prednji del.

Cena novega motorja se mi zdi fantastična. Domnevam, da je cenejši tudi zaradi varčevanja pri določenih delih (plastika, ki izgleda aluminij) in dejstva, da si dosti deli z modeli ER-6. Najbrž nikoli ne bo fancy modni motor, je pa po mojem ena boljših zadev v svojem cenovnem rangu, pa tudi malce višje.

Žal mi je cena novega zaenkrat previsoka, pa tudi rabljeni so preveč novi in dragi. Zagotovo bi si pa, za meni ugodno ceno, z veseljem enega privoščil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To si kar dobro pogruntal,namreč tista plastika je res dokaj cenena :unsure: pa ob padcu tudi ne nudi nikakršne zaščite motorju(preizkušeno na mestu,ko je motor dokaj nežno padel na bok :headbang: ),všeč so mi pa ogledala,ki tudi pri malo večji hitrosti nudijo dokaj jasno sliko tistega ,kar se dogaja za teboj.Sedež so mi sicer ob nakupu dali v obdelavo tapetniku,da ga je malo znižal(visok sem 173cm),pa bi si vseeno želel še kakšen cm nižjega,ker sem bolj ko ne na konicah prstov.Bolje je ,ko sva na motorju dva :rolleyes: ,v samo vzmetenje pa si nekako ne upam posegati,bom počakal na servis,pa naj mi tam malo svetujejo :worship: .Če kdo ve ,kako se kaj obnese naslonjalo na kovčku za sopotnika naj pove,če se nakup le tega izplača ali ne.Veliko lepega vremena in sreče na cesti :rolleyes: vsem.lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če imaš navado moped dokaj nežno polagati na bok, bi utegnila prav priti zaščita motorja. Recimo od SW Motech.

post-13034-1240116258_thumb.jpg

In če sopotnica med vožnjo nosi ščitnik hrbtenice, kar je itaq priporočljivo, naslonjalo na kufru ni najnujnejši nakup.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nimam ravno take navade,se pa zgodi :rolleyes: ,če je to najhujše ,pa naj bo.Sem ti pa hvaležen za info :worship: :worship: ,a imaš ti to montirano,koliko stane in ali se lahko nabavi tudi pri nas,če ja ,kje?Ščitnik za hrbtenico mam samo tisti ,ki je v jakni,ne pa cele želve :whistle: ,verjetno bo to res bolj smiseln nakup :rolleyes::rolleyes: .srečno vsem in zrihtajte sonce čimprej :rolleyes: pol pa :krneki: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Končno nekdo z versysom.Imaš črnega tako kot jaz,a ma abs,si ga že sprobal?Če ni skrivnost,iz katerega konca Slovenije si?Jaz ga imam prvo sezono in z njim nabiram prve kilometre,zaenkrat mi je kar všeč,tudi vodljivost je kar dobra ,motor je lepo prožen in ni potrebno veliko prestavljanja :worship: .Kako si kaj vozil prvih 1000km(obrati do 4000/min?),kakšna je kaj poraba(povprečna ,ne najmanjša) ali ti kovček,če ga imaš kaj vpliva na stabilnost? :whistle: če se ti da in nisi skoz na cesti,malo odpiši in povej svoje izkušnje s servisom in motorjem :rolleyes: ,pa lep pozdrav in srečno vožnjo :naughty: .

Živjo

Jaz imam lanskega črnega Versysa. ABS sem že sprobal, na prvem kolesu z majhno hitrostjo na makadamu in na zadnjem kolesu pri večji hitrosti na asfaltu. Stvar deluje, test je bil nameren :)

Prvih 1000km sem vozil tako kot so mi priporočili v trgovini oz. kot v navodilih, mislim, da ga nisem peljal čez 4000 obratov. Porabo imam dobre 4 litre (od 4.0 do 4.2) na 100 km.

Kovček mi ne vpliva na stabilnost motorja, dokler ni polno naložen. Lani, ko sem šel na morje in sem imel poln kufer, sem se moral prvih 20 km privaditi vožnji čez ovinke s povečano težo, potem je blo vse ok!

Sedaj imam 7000 km in sem bil dvakrat na servisu. Menjal sem samo olje in filter, serviser pa je še prečekiral, ali je vse pršraufano, namazano in naštelano kot mora biti (1h dela). Servis me je tako prišel dobrih 80 eur.

Kaj naj še rečem, motor je ful v redu, jaz sem z njim zelo zadovoljen!

LP

D.

Aja, prihajam z dežele suhe robe! :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo še enkrat.Lepo da si opisal svoje izkušnje ,povej samo ,kam ga voziš na servis :worship: .Če boš kdaj v deželi cvička pa se javi da kakšno rečeva,cviček pa v kufer za domov :lol: .Pa lep pozdrav in srečno :yea1: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...koliko stane in ali se lahko nabavi tudi pri nas,če ja ,kje?...

Vindi, duša izgubljena, na tistem linku, ki sem ti ga dal prej, razločno piše cena € 134,95

Na TEMLE linku imaš pa kompletno kolekcijo uvoznikov, tudi za Slovenijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!