Skoči na vsebino

Boks


sjeng

Priporočene objave

sej tale simčič pa ni tok slab, ne vem zakaj se o njemu v slo nc ne govori :unsure:

Ker ni izSlovenije in ga tu nihče ne pozna........

mam si namen kupit boksarsko vrečo pa me zanima kire priporocate -

kje se kaj pr nas dobi dobrega, ne ravno Hervis in Giga sport roba?

Ti si kar kupi tisto najcenejšo iz Giga Sporta ali Hervisa, ker kot začetnik je prav gotovo ne boš uničil.

Pa ne je nabijati z golimi pestmi (tudi tiste taboljše ne), ampak si nabavi rokavice za trening. Te rokavice naj bodo dobre kvalitete. Jaz bi priporočal Kwon ali Everlast. Pa na bandažo ne pozabi. Pa bandažo si fajn zveži, sicer bo bolelo. Rajši si jo 3x na novo veži, kot da si jo enkrat slabo narediš.......

Ko boš razbil, če boš razbil, tole "poceni" vrečo pa si omisli kako od enega od obeh proizvajalcev, ki sem jih omenil za rokavice.

Pa še nekaj:

če znaš nabijati v vrečo še ne pomeni, da znaš boksati.

Vreča je privezana, se torej ne premika in kar je še važneje: ne vrača udarcev......

Če bi se kdaj odločil svoje znanja boksa, pridobljeno na vreči, uporabiti v praksi, se prej spomni na moje besede, ne šele ko takrat, ko boš analiziral zakaj si jih fasal......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti si kar kupi tisto najcenejšo iz Giga Sporta ali Hervisa, ker kot začetnik je prav gotovo ne boš uničil.

Pa ne je nabijati z golimi pestmi (tudi tiste taboljše ne), ampak si nabavi rokavice za trening. Te rokavice naj bodo dobre kvalitete. Jaz bi priporočal Kwon ali Everlast. Pa na bandažo ne pozabi. Pa bandažo si fajn zveži, sicer bo bolelo. Rajši si jo 3x na novo veži, kot da si jo enkrat slabo narediš.......

Ko boš razbil, če boš razbil, tole "poceni" vrečo pa si omisli kako od enega od obeh proizvajalcev, ki sem jih omenil za rokavice.

Pa še nekaj:

če znaš nabijati v vrečo še ne pomeni, da znaš boksati.

Vreča je privezana, se torej ne premika in kar je še važneje: ne vrača udarcev......

Če bi se kdaj odločil svoje znanja boksa, pridobljeno na vreči, uporabiti v praksi, se prej spomni na moje besede, ne šele ko takrat, ko boš analiziral zakaj si jih fasal......

Hja no, drži, če jo boš uporabljal samo za ročne udarce... Če boš tolkel tudi z nogo, pa zna biti razlika kar očitna po vsakem udarcu bolj (beri - drug dan ti bo žal da se te noge sploh še držijo). Kot je bil dan že link, SUD-ove so nekje najboljše za ta denar, pa še slovenske so (podpirajmo domačo industrijo :D)

Hmmm...Zraven Kwon in Everlast lahko prišteješ še Twins.

Popravljeno . Popravil MarduK
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še nekaj:

če znaš nabijati v vrečo še ne pomeni, da znaš boksati.

Vreča je privezana, se torej ne premika in kar je še važneje: ne vrača udarcev......

Si imel/ali imaš dobrega trenerja (z globoko filozofijo) ali si samo gledal/in si "fan" Bruce Lee-ja in njegovih filmov :naughty:

Popravljeno . Popravil Port Folio
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Res je da v boksu ni več toliko imen kot so bila včasih (mogoče še kdaj bodo). Ampak to velja predvsem za težko kategorijo. Kljub vsemu se dogajajo spektakli npr. Floyd Mayweather Jr. vs Ricky Hatton. Pa še proti De la Hoyi je boksal Floyd.... in podobno. In če se na dvoboju obrne več kot 100 milijonov dolarjev, pa če prodajo nevem kolk miljonov kartic za ogled prek plačljive televizije težko rečeš: "kdo pa še gleda boks". Toliko milijonov se nažalost z enim dvobojem ne obrne v nobenem MMA-ju.

Kar se pa tiče primerjave MMA z boxom pa se strinjam da so boksarji precej bolj "štorasti" pri uporabi nog. Nasprotno, saj jih sploh ne znajo uporabljati. Velikokrat gledam box, kar nekajkrat sem gledal fajt v K1 in lahko rečem da pa so MMA fajterji pri boksanju zelo počasni......še jaz bi lahko preštel vse udarce pa nisem noben strokovnjak. Sori ampak če gledaš box so tam hitrosti rok v primerjavi z MMA nepredstavljive. In če se naprimer......nevem Tyson na ulici sfajta s katerimkoli MMA fajterjem ga bo Tyson ubil (pri tem pa ne mislim tega "odcvetelega" Tysona ki ga poznamo danes ampak žival, ki je nastopala proti Spinksu, Holmesu, Holyfieldu... ), kajti če mi pride blizu mu noge na žalost ne pomagajo več.

Rad bi povedal samo še to, da se bojim da bo Dejanu Zavcu zmanjkalo časa da postane svetovni prvak. Kajti zdaj ma že nekej čez 30 let in enih 2 leti že je o tem samo govora. Eno leto je zapravil samo v Ameriki, ko je podpisal z Donom Kingom, pa se nazadnje ni zgodilo nič - skratka stran vrženo leto saj je bila pogodba prekinjena. Zdej decembra bi moral boksati za prvaka po verziji WBA pa se je smotani Francoz premislil in izbral drugega. Tako da upam da če bo do borbe za naslov svetovnega prvaka že prišlo, da bo to čimprej in ne nekje potem ko bo Dejan že izven najboljše forme.

Popravljeno . Popravil logio
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In če se naprimer......nevem Tyson na ulici sfajta s katerimkoli MMA fajterjem ga bo Tyson ubil (pri tem pa ne mislim tega "odcvetelega" Tysona ki ga poznamo danes ampak žival, ki je nastopala proti Spinksu, Holmesu, Holyfieldu... ), kajti če mi pride blizu mu noge na žalost ne pomagajo več.

Tole ne bo držalo sploh...logično, da ne. Dokazano je pa že bilo, da ni vse samo v udarcih kot naštevaš ti in da je grappling ponavadi nadvlada udarcem. To so že večkrat dokazali Gracie-jevi z njihovim specializiranim Jiu-Jitsuom in zmagami v prvih pravih MMA tekmovanjih, prvih serijah UFC (ol`skool MMA brez rokavic).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Sej drugač je medtem minil še en dvoboj, ki ga je zmagal Denis Simčič :)) premagal je enga precej neznanega Estonca

Denis,bravo,vsaka zmaga šteje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predsednik Balinarske zveze Slovenije je pa Jože Rebec

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BTW,predsednik BZ Slovenije je Miran Stanovnik...

... o katerem predsednik enega od klubov ni imel nič preveč dobrega mnenja. Ne spomnim se točno, kaj so mu očitali. Za mene je pa "fejst dec", ne predstavljam si pa, kaj bi lahko dobrega za slovenski boks naredil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predsednik Balinarske zveze Slovenije je pa Jože Rebec

..ma,ne morš,da verjameš...

:krneki: upam,da doživljenjski... :whistle:

p.s Predsednik Bowling zveze Slovenije pa je Zlato Murn...

... o katerem predsednik enega od klubov ni imel nič preveč dobrega mnenja. Ne spomnim se točno, kaj so mu očitali. Za mene je pa "fejst dec", ne predstavljam si pa, kaj bi lahko dobrega za slovenski boks naredil.

..morda,da bi bil sparing partner Zavcu ?..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..morda,da bi bil sparing partner Zavcu ?..

Mislim, da ima Zavec dovolj vreč na razpolago. Ali pa Miran poseduje kakšno znanje boksa, za katerega ne vem. Lahko me razsvetliš in poveš, če je sploh kdaj treniral boks.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

p.s Predsednik Bowling zveze Slovenije pa je Zlato Murn...

Ne me hecat! Zlatko je ful lepo ime B)

Predsednik Badmintonske zveze Slovenije je pa Dane Alič. Najbrž ni primeren sparing partner za Zavca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ljudje božji...sploh ni važno koliko o boksu predsednik boksarske veze ve...ampak koliko je medijsko prepoznaven in koliko denarja lahko v zvezo prnese....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ljudje božji...sploh ni važno koliko o boksu predsednik boksarske veze ve...ampak koliko je medijsko prepoznaven in koliko denarja lahko v zvezo prnese....

... RAF ...

... od kdaj pa se zi za boks zanimaš ...

... da nisi zvečer doma dobil po nosi, pa sedaj ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... RAF ...

... od kdaj pa se zi za boks zanimaš ...

... da nisi zvečer doma dobil po nosi, pa sedaj ....

kot vem, je stanovnik vsaj enmu boksarju-amaterju zrihtal službo v slovenski vojski, da lahko nemoteno trenira.

po moje je ze to nek prispevek, ki ga prej ni blo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da ima Zavec dovolj vreč na razpolago. Ali pa Miran poseduje kakšno znanje boksa, za katerega ne vem. Lahko me razsvetliš in poveš, če je sploh kdaj treniral boks.

Lp

Tudi sam ne dajem mleka,pa se na mlekarstvo in prirejo mleka, spoznam bolj kot vse krave na tem svetu....

Torej ?!

:krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi sam ne dajem mleka,pa se na mlekarstvo in prirejo mleka, spoznam bolj kot vse krave na tem svetu....

Torej ?!

:krneki:

:krneki:

Že mogoče, pomolzti te pa vseeno ne morejo. Tako, da ima lahko Miran vse znanje o boksu na tem svetu (teoretično), pa vseeno ne more sparirati z Dejanom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!