Skoči na vsebino

Ribolov


Petzl

Priporočene objave

pred eno uro, The Lakl pravi:

Poznam to cesto.  Ampak tam ne bi pustil motorja za nekaj ur na samem. ;)

če pa ga parkiraš poleg jezera...zakaj sicer ne? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Snečer pravi:

Pozimi sem šel peš iz Areha do Črnega jezera in nato Osankarice in gazil po snegu. Pa sem videl tam "zadaj", da je pot, cesta do jezera. Poglej enkrat :) 3km je iz glavne ceste.

image.thumb.png.94b68d3cfd5724b85de164f016a4d362.png

to z ribolovom pa res nisem vedel :) 

Ja to imaš sicer prav...res je tam cesta, vendar ni ravno tako blizu jezera kot izgleda. poleg tega je cesta prepovedana za promet...oz. "samo za gospodarjenje z gozdovi"...kar pomeni, da če te tam dobi kak "varuh narave" (praviloma iz 10 nadstropja kakega zanikrnega stanovanja v stolpnici na Kardeljevi cesti) bo z svojo predpotopno Nokio naredil ravno pravšnji posnetek, da boš dobil poziv (in položnico) gozdarskega inšpektorja. In kot pravi Lakl....čisto lepo se ti zna tudi zgodit, da boš prišel nazaj iz črnega jezera in boš ob obe gumi, in kakšno dodatno svinjarijo na motorju. Po teh poteh sem leta vozil in vem kaj tam lazi in kako folk razmišlja. Na Osankarici pa dedu lepo poveš kam greš, parkiraš moped pred domom in si ziher, da bo vse ok. Ded je sicer pravi pohorc...(torej je za sebe dovolj pameten...kaj več pa težko)...in ima roko kot lopato...in če reče, da ne skrbi, potem ti res ni treba skrbeti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Snečer pravi:

če pa ga parkiraš poleg jezera...zakaj sicer ne? 

Cesta NE pelje do jezera....niti blizu ne, da bi lahko motor slišal kaj šele videl. Je pa tam takšno mokrišče, da se tudi z endurami ne vozijo....zelooooo redko kak tepec priorje do tja. Pelje pa cesta do Tihega jezera, ki tudi ni prav pretirano daleč. Tam pa res lahko namakaš noge v vodo in se držiš za motor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...
  • 1 mesec pozneje...
  • 8 mesecev pozneje...

Ali ima kdo kak predlog za muharski revir. Iščem tak ne preveč nahajpan revir (ta glavne itak poznam)...kak manjši, pa vseeno s solidnim muharskim fondom, ki ni tako na udaru...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 13. 5. 2020 ob 15:50, BIF pravi:

Ali ima kdo kak predlog za muharski revir. Iščem tak ne preveč nahajpan revir (ta glavne itak poznam)...kak manjši, pa vseeno s solidnim muharskim fondom, ki ni tako na udaru...

https://www.ribiskekarte.si/rd-vrhnika/reka-bistra

Včasih so bili tam krasni lipani in potočne postrvi, drugače pa ne najlažja muharska voda ...bližja opcija je Savinja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Savinja mi deluje tako hudo komercialno...morda imam napačno predstavo. Veš oz. predlagaš kak odsek.... O Savinji nameeč nimam pojma...seveda sem bil  več krat tam...ampak na izpostavljenih točkah, kjer je bilo vedno veliko folka...morda zato neupravičen upor. Kaj pa Koroške reke...imaš kakšno izkušnjo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri Planini sem jih že videl muharit reka Unica, pri mostu (cesta Unec - Planina) imaš zraven parking.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 43 minutami, BIF pravi:

Savinja mi deluje tako hudo komercialno...morda imam napačno predstavo. Veš oz. predlagaš kak odsek.... O Savinji nameeč nimam pojma...seveda sem bil  več krat tam...ampak na izpostavljenih točkah, kjer je bilo vedno veliko folka...morda zato neupravičen upor. Kaj pa Koroške reke...imaš kakšno izkušnjo?

Bolj malo...pred leti ( več kot 30let nazaj  )sem bila nekajkrat na Savinji in enkrat na reki Beli v Avstriji ...to je pa tudi vse, kar se koroških rek tiče. Krasni sta mi je zdeli tudi Koritnica in Lepenja pa zgornji tok Kolpe malo višje od Bilpe.

pred 12 minutami, MARE 65 pravi:

Pri Planini sem jih že videl muharit reka Unica, pri mostu (cesta Unec - Planina) imaš zraven parking.

Ta del je bil že pred 20 leti oblegan ?.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred leti (2005, 2006, 2007)...sem slučajno odkril reko Vitunjčico na Hrvaškem. Majhna rečica...praktično neznana. Mislim da z njo upravlja ŠRD Ogulin. Mokre sanje vsakega muharja. Cena dnevne karte 20EUR....način lova ujemi-izpusti....reka pa poooolna postrvi (90% potočnice in križanke...ostalo kalifornija)....50cm. povprečna dolžina ribe. Še najboljši del pa je bil ta, da si prišel za vodo kadarkoli (brez karte)...in začel loviti...nekje vmes je prišel čuvaj in ti je napisal karto, ki je veljalal 24 ur. Torej če si prišel recimo dol nekje popoldan ob 16h...si lepo lovil do teme, šel nekam prespat in si lahko z isto karto lovil še naslednji dan do 16h. Pravi mali El-dorado. Pa nikoli gužve. Reka pa idealna....stojiš na sredini in mečeš levo ali desno pod veje...skoraj da ni bilo meta brez ulova. No lani sva s sinom po vseh letih spet odšla tja....tema...vse izropano...prazna voda. En domačin mi je povedal, da so vse pokradli cigani iz bližnjega naselja....ribiško društvo je izgubilo voljo do vlaganja...in stanje je porazno.

https://ogportal.com/2017/03/31/li-vitunjcica-skrenula/

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, Akito pravi:

Bolj malo...pred leti ( več kot 30let nazaj  )sem bila nekajkrat na Savinji in enkrat na reki Beli v Avstriji ...to je pa tudi vse, kar se koroških rek tiče. Krasni sta mi je zdeli tudi Koritnica in Lepenja pa zgornji tok Kolpe malo višje od Bilpe.

Ta del je bil že pred 20 leti oblegan ?.

Na Kolpi sem bil kuhan in pečen. To je bila moja najljubša reka....poleti muharjenje, pozimi Sulec. Zdaj so zjebali z ograjo večino reke. Koritnico in lepeno sem obiskoval nekaj let...ampak so tako zasolili cene, da sem izgubil voljo...mislim, da je še sedaj negravžno drago. Lepe reke...ampak so na žalost položene v roke Italijanskim ribičem...domači pa ko nas jebe.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 31 minutami, VS800 pravi:

Jest pa letno karto za hr. morje, pa evo je že pol leta mem....:angryrant1:

saj je bilo od 01.01. - 01.03 že tri mesece sezone.. ?... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, thumper pravi:

saj je bilo od 01.01. - 01.03 že tri mesece sezone.. ?... :D

Pa mrz....:naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, BIF pravi:

Pred leti (2005, 2006, 2007)...sem slučajno odkril reko Vitunjčico na Hrvaškem. Majhna rečica...praktično neznana. Mislim da z njo upravlja ŠRD Ogulin. Mokre sanje vsakega muharja. Cena dnevne karte 20EUR....način lova ujemi-izpusti....reka pa poooolna postrvi (90% potočnice in križanke...ostalo kalifornija)....50cm. povprečna dolžina ribe. Še najboljši del pa je bil ta, da si prišel za vodo kadarkoli (brez karte)...in začel loviti...nekje vmes je prišel čuvaj in ti je napisal karto, ki je veljalal 24 ur. Torej če si prišel recimo dol nekje popoldan ob 16h...si lepo lovil do teme, šel nekam prespat in si lahko z isto karto lovil še naslednji dan do 16h. Pravi mali El-dorado. 

 

...svoj cajt je bilo na Korani enako...?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Idrijca:  postrv, "šarenka" in lipan.  Kadar sem želel malo odklopiti, sem šel loviti ribe. Če se mi ni ljubilo kam peljati, sem se sprehodil samo približno 100 m, in še moja družina me je imela pod nadzorom, če je bila na balkonu ...   :OK:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!