Skoči na vsebino

Ribolov


Petzl

Priporočene objave

pismo mamo pa poucene zenske o ribolovu tuki na motosvetu... cist srprajzd :OK:

@lina: tnx za info, tole bo tut men precej pomagal ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vsekakor pa ne boš veliko falil če kupiš par voblerjev znamke Rapala(vprašaj prodajalca kateri so primerni za določene ribe) in uspeh je skorajda zagotovljen. No gledal sem pa že kar nekaj drugih, ki so z voblarji vlačili ven vse živo,

Vobler ja verjetno Veliki Obler....ker če bi bil mali, bi bil Mobler :lol1:

Pol s'n jaz Vigor :grim

Zaj pa resno!

To je verjetno vaba...taka za papat al kao blinker :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vobler ja verjetno Veliki Obler....ker če bi bil mali, bi bil Mobler :lol1:

Pol s'n jaz Vigor :grim

Zaj pa resno!

To je verjetno vaba...taka za papat al kao blinker :?

ja umetna riba (ribica) ki ji iz trebuha visi trnek ali dva...zdej veliki ali mali...to pač ne vem...

Jo pa vlečeš...če je gumijasta (silikon) in sama plava...jo pač pocukaš vsake tok...po občutku...samo da izgeda kot živa

Sicer je pa ribičija tko kot Tarok...vsak ima neke svoje štose /izraze odvisno iz katerega okoliša kdo prihaja.

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za morje in če si začetnik ti priporočam plovček....pol boš pa že vidu kako in kaj...sej znaš mal razmišljat....če ne prijema...menjaj vabe...lohk tudi zdenka sir...eni uporabkljajo piščanca, pa kruh zmešan z jeklodermom...ni da ni, ..........če se ti snemajo iz trneka ali če vedno potegneš ven ribo, ki ga je dobesedno požrla...je ta premajhen...če samo cufajo in požrejo dol vabo je le ta prevelik itd.

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja umetna riba (ribica) ki ji iz trebuha visi trnek ali dva...zdej veliki ali mali...to pač ne vem...

Jo pa vlečeš...če je gumijasta (silikon) in sama plava...jo pač pocukaš vsake tok...po občutku...samo da izgeda kot DA UŽIVA

Sicer je pa ribičija tko kot Tarok...vsak ima neke svoje štose /izraze odvisno iz katerega okoliša kdo prihaja.

:devil: :grim

Ja ribičija ni tako nasprotje kurvariji kot eni pravijo :whistle:

ribičisotistikidomanedobijo...

Ampak hvala vseeno. :worship: Nabiram znanje za hude cajte :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.. a so potem tule sami trnk-arji

:(

sm zgleda na napačna vrata potrkow

nč .. polpa kr grem

čaw

:yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zaj pa resno!

To je verjetno vaba...taka za papat al kao blinker :?

Vobler je kot že rečeno umetna vaba v obliki različnih ribic, ki jih potem izbiraš glede na podobnosot plenu, ki ga lovljena riba lovi. V osnovi se ločijo na plavajoče in potopne, deljene in cele... Torej če nehaš navijat laks, eni plavajo na vodu, drugi potonejo. Ko pa laks navijaš, se obe varijansti gibljejo podobno kot taprave ribice, s tem da naj bi velikokrat oddajale ''impulze'' ranjene ribe, ki je ponavadi najlažji plen in zato tudi čestokrat napaden. Kot boš opazil, če si boš zadevo ogledal, imajo spredaj vse te ribice nek kljun oz ''spojlerček'', ki vpliva izključno na plovne lastnosti vabe. Bolj kot je kljun odprt od vabe, bolj globoko se potopi pri navijanju in obratno, če je kljun bolj položen. No pa sej to ti je jasno. Zelo veliko uspeha sem imel tudi s silikonsko ribico, ki ima v sebi samo en velik trnek, ki je spredaj obtežen s svincem. Ščuke so bile na to vabo čisto nore, ampak to samo na eno ribico, ki jo zato hranim na posebnem mestu. Sem kupil potem še enake samo malo drugačne barve, pa že ni bilo več vredu. Skratka sto ribičev, dvesto tehnik bi lahko rekel....

Obilo sreče pri ribolovu!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem se hotel prijeti lepe vdolbine v skali, sem v zadnjem trenutku opazil, da v njej bivakira zloglasni "pauk", katerega sem zgrešil za kak cm.

Pauka kot si ga opisal, močno močno dvomim, da si našel skritega na skali, črni od morskih ježkov.

IPB Slika

V situaciji, ko si na koncu z luftom, pa bi vseeno rad odnesel ribo in te zagrabi panika, vidiš marsikaj.

Gre res za najbolj strupeno ribo, ki jo lahko najdemo v Jadranskem morju, po sliki pa se vidi, za kakšno okolje je narejen...stealth fighter...drugje razen na peščenem morskem dnu, v katerega se dobesedno zakoplje da mu samo očke ven gledajo, (po ptrebi pa še bodice, ki jih bliskovito dvigne) ga zelo težko najdeš, razen mogoče na trnku, vedru ali roštilju :OK:

Največkrat se ga dobesedno pohodi na peščeni plaži med skakanjem oz. igro po plitvi vodi. Prva pomoč v tem primeru je vroča voda, za žilave pa kaubojska metoda cigaretni ogorek ( prižgan) na mesto pika.

Izredno okusna riba, vendar zahteva veliko previdnost pri snemanju iz trnka, še najbolje s špic-kleščami ali kako podobno zadevo. Sam sem jih enkrat z Dašenko v pol ure nalovil za slabo 15l vedro, kolega z špickleščami ni folgal dol devat rib iz trnka, tako sva ga zalagala. Lovili smo zgodaj zjutraj na Lošinju maja meseca, na peščenem dnu globine cca 6-8m, seveda na grunt, za vabo pa žive rakce samotarje nabrane prejšnji dan...po ulovljenih cca 25 paukih, nekaj oradah in škarpini, mi je na koncu kurčev špar (pol manjši od orad) zlomu mojo najljubšo palico :angry2: Damn.

El Barto

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst sm tud veliik ribe lovil (zdej se mi jih ne da več)... drgač najbolj mi je pa ostal v spominu ribolov v kranjski gori na "jezeru" jasna :OK: :OK: zmetu ene 10 postrvi vn... sm 2 not fuknu... drgač pa je blo kul k se ti dobesedno na trnk vržejo če maš kruh gor :OK: :OK: drgač je pa hudo tud v BoHinju mal gulfat pa dol po savi spuščat izpod mosta je ful hudo k navijaš gor proti toku pa kr ribe po zraku letijo k se tepejo za hrano :OK: :OK: :OK: morski ribolov je pa bl dolgčas :BUA: :BUA: k nč pametenga gor ne skoč

evo moj hint: probite lovit na une gumjaste črve :OK: ribe padajo nanj, nisi svinski od kšnih črvov školk... pa še zravn jih lohka ješ :OK:

Popravljeno . Popravil JeRn3j
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jao, nkol ne bom razumela kaj je v ribolovu tolk privlačnga :kva2: a ni dolgocajtno s ribiško palco ob reki stat? :whistle:

no ja, sej tud fuzbala ne bom nkol razumela :lol1: moški zgleda da imate drugačne dare :naughty:

ribolov je nekaj najbolj sproščujočega, obenem pa je napeto, saj nikoli ne veš, kdaj se bo plovec ali palica zatresla. za vodo si lahko cel dan, pa sploh ne boš opazil....

mislim, da si ugotovila, da imamo očitno tudi nekatere ženske svoje 'dare'.... :doze:

lp alena

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pauka kot si ga opisal, močno močno dvomim, da si našel skritega na skali, ...

Torej

definitivno je tako kot ti praviš - pauk živi na peščenem dnu .. tisto področje tam pa seveda tudi je delno peščeno in iz peska ven so molele skale - tudi zelo velike .. ježi so bili na nasproti ležeči skali, ne na tej kjer je bil moj "pauk" .. je pa povsem možno, da sem v tisti optični brzini kako drugo ribo zamenjal zanj (kar je pa zeloo težko, saj je pauk riba izredno tipične oblike), saj sem bil takrat še relativno svež - lovil sem prvo leto. Poleg tega je bilo to v nekem prejšnjem življenju - in slike spominov so že malo meglene .. kar pa vsekakor nič ne spremeni količine adrenalina, katerega sem takrat fasow v žile - tega definitivno ne pozabim nikoli ..

.. mislim

reči, da je to res pravi adrenalinski šport in pravo nasprotje meditacijskemu trnkarjenju.

:yes:

Popravljeno . Popravil Broj Jedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.. mislim

reči, da je to res pravi adrenalinski šport in pravo nasprotje meditacijskemu trnkarjenju.

:yes:

Lej...sem lovila tudi s harpuno...res da pod mentorstvom mojega očeta in to tam okoli 16 leta starosti....

Trnka ne moreš primerjati s tem načinom lova...pri trnku gre (vsaj pri meni) za totalno relaksacijo.....seveda ti potem kar naenkrat poskoči srce...okoli plovčka se delajo krogci...in kar naenkrat se potopi ...začutiš silo, ki ti odvija laks in ukrivlja vrh palice.....zaneš navijat,...štelaš šponar ...malo se igraš in ji popuščaš...čudovit zvok kolešča, ko riba vleče po svoje ti pa ji to pustiš (ok včasih gre res za kakšen tak komad, ki ti lahko utrga laks)...in ko njena moč počasi jenja....navijaš---..pol se začne svetlikat proti površini in riba se vrti malo plujska po površini in se umiri...ahhhh kako lepo jo je pijeti v roke jaz vedno (tudi v slani vodi ) prakticiram, da jo primem z mokro roko (baje ji drugače poškodješ povrhnijco) ji previdno snamem trnek ...ji nekaj povem :slap: in jo vrnem nazaj v morje.

Da o izbiri vabe ne govorim, ko se počutiš strašn prefriganega ko jih mečeš ven kot za stavo.

Spet moje mnenje....sladka voda je drug štos...sploh tekoča....rabiš več znanja in iskušenj (se mi zdijo tele sladkovone roparice bolj zvite kot morske) tako s samim lovom kot z vabami...in ribolov je lahko sila drag špas. Sem že lovila in čisto nič ujela...ali pa so mi utrgale ....to se mi na morju nekak ne dogaja. Poleg tega so karte svinjsko drage in čuvaji kot podrepne muhe....da o brenceljnih ne govorim.

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lej....da o brenceljnih ne govorim.

Viš vraga, na brencelne sem pa čisto pozabiw ..

ja, ja .. gotovo je tudi trnkarjenje adrenaliski šport ..

:yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...in ribolov je lahko sila drag špas. Sem že lovila in čisto nič ujela...ali pa so mi utrgale ....to se mi na morju nekak ne dogaja. Poleg tega so karte svinjsko drage in čuvaji kot podrepne muhe....da o brenceljnih ne govorim.

A to leti na hrvaske cuvaje..beri: lov iz pomola, skal..ipd al na nase?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Viš vraga, na brencelne sem pa čisto pozabiw ..

ja, ja .. gotovo je tudi trnkarjenje adrenaliski šport ..

:yes:

A tebe mogoče druga mladost daje...ovseni kosmiči zjutraj...popoldne pa harpuna, da so ribe za večerjo.

Zdej če govorimo o adrenalinu....res ne vem kaj je tako strašno vznemerljivega pri lovu s harpuno...razen če se potapljaš z morskim psi.....je zelo lepo...je fajn, je špas, je lov, je večerja....sam neke hude doze adrenalina pa mi ni predstavaljal...tudi trnek mi ga ne....in ne vem zakaj daješ tak poudarek adrenalinu, ko nihče ni napisal da je to adrenalinski šport...edin če ne znaš plavat ali maš kakšno fobijo pred ribami al pa samo četrtino pljučnega krila...da samo, ko nekdo omeni ribolv prec na adrenalin pomisliš :hmm:

A to leti na hrvaske cuvaje..beri: lov iz pomola, skal..ipd al na nase?

Govorim o naših sladkovodnih čuvajih....hrvaških sladkovodnih pa ne poznam...tudi morskega še nisem srečala :?

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ulovi in spusti pa je seveda pravilo.

ob tem si vedno predstavljam, dabi na drevesu čepel in z zanko hvaltal mimoidoče ter jih z štrikom te ljudi gor vlačil za vrat ... ko bi mal se začeli dušit, bi jih pa dol spustil :) ... pol bi se pa hvalu, kok sm human ...

če že loviš, ubij in pojej.

Probi lovit z dinamitom, boš vidla kolk zanimiv rata

Al pa s šrotarco v ribnik drezat. Se ribe počutjo k čarliji v Vietnamu pod navalom helikopterjev....

b

Popravljeno . Popravil SymRu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav!

Mene pa najbolj od vsega napisanega privlači podvodni ribolov. Vsako leto preživim v vodi kar nekaj ur in se imam vedno super, pa če kaj ujamem ali pa ne. Vse skupaj je pravo nasprotje adrenalinskim športom, saj moraš biti tukaj čim bolj miren. Je pa enkraten občutek, ko si na enih desetih metrih in se vse popolnoma umiri...

post-5959-1154897438_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ob tem si vedno predstavljam, dabi na drevesu čepel in z zanko hvaltal mimoidoče ter jih z štrikom te ljudi gor vlačil za vrat ... ko bi mal se začeli dušit, bi jih pa dol spustil :) ... pol bi se pa hvalu, kok sm human ...

Ne blebeči neumnosti :fredy: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav!

Mene pa najbolj od vsega napisanega privlači podvodni ribolov. Vsako leto preživim v vodi kar nekaj ur in se imam vedno super, pa če kaj ujamem ali pa ne. Vse skupaj je pravo nasprotje adrenalinskim športom, saj moraš biti tukaj čim bolj miren. Je pa enkraten občutek, ko si na enih desetih metrih in se vse popolnoma umiri...

:yes:

jasno

da ni adrenalina, dokler ne zaideš v težave .. boš videw, kaj je to adrenalin, ko boš enkrat res

zaglavil ..

Če

pa res hočeš meditacijski mir, pa naredi izpit za turistične potapljače - do 40m globine. Naredil sem ga pred leti in takoj opustil podvodni ribolov, ker tako potapljanje je pa res .. mah nimam besed. Reči moram (ker sem se potapljal tudi v morjih ekvatorja) da je Jadran za potapljanje te vrste zelo pust.

BTW

kakšna harpuna pa je na fotki - take še nisem videl. Sam sem začel s prijateljevo "gumarco", potem pa izmenjal nekaj Mares-ovih zračnih harpun.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A tebe mogoče druga mladost daje...ovseni kosmiči zjutraj...popoldne pa harpuna, da so ribe za večerjo.

Zdej če govorimo o adrenalinu....tudi morskega še nisem srečala :?

Lintschy,

ti pa obvezno rabiš relax - ali še nisi bila na dopustu, da takole grizeš?

Ys

sem samo omenil adrenalin v situacijah, ko človek "zaglavi" pod vodo .. ne pa, da je to šport, kjer vedno dobivaš adrenalinske šprice (razen tega je zame gonja za neko ribo zelo razburljiva, dokler je ne ujamem). Sy na motorju tudi navadno ni adrenalina, dokler gre vse na easy - ko ti pa nekdo po svoji levi iz neprleglednega ovinka nasproti pripelje in se mu komaj umakneš čisto ob cestnem jarku, ti pa adrenalin skozi ušesa ven šprica .. no to sem misliv. Mogoče sem se pa res slabo izraziv - včasih me malo zanese, ko opisujem kako sceno. Ampak večina je tega vajena in moje poste delijo z 2 in dobe realno sliko.

Tebi

pa predlagam, draga moja, da:

- ali preskočiš moje poste do vrnitve z dopusta - ali pa celo na sploh

- ali pa, da pol ure predno prečitaš kak moj post vzameš persenček ali 2

pa to mislim čisto resno, dobronamerno iz srca,

da se ne bi spet razjezila name .. lepo prosim.

Ok?

:)

Popravljeno . Popravil Broj Jedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lintschy,

ti pa obvezno rabiš relax - ali še nisi bila na dopustu, da takole grizeš?

Ys

sem samo omenil adrenalin v situacijah, ko človek "zaglavi" pod vodo .. ne pa, da je to šport, kjer vedno dobivaš adrenalinske šprice (razen tega je zame gonja za neko ribo zelo razburljiva, dokler je ne ujamem). Sy na motorju tudi navadno ni adrenalina, dokler gre vse na easy - ko ti pa nekdo po svoji levi iz neprleglednega ovinka nasproti pripelje in se mu komaj umakneš čisto ob cestnem jarku, ti pa adrenalin skozi ušesa ven šprica .. no to sem misliv. Mogoče sem se pa res slabo izraziv - včasih me malo zanese, ko opisujem kako sceno. Ampak večina je tega vajena in moje poste delijo z 2 in dobe realno sliko.

Tebi

pa predlagam, draga moja, da:

- ali preskočiš moje poste do vrnitve z dopusta - ali pa celo na sploh

- ali pa, da pol ure predno prečitaš kak moj post vzameš persenček ali 2

pa to mislim čisto resno, dobronamerno iz srca,

da se ne bi spet razjezila name .. lepo prosim.

Ok?

:)

Sej se ne jezim nate...v bistvu se niti ne spomnim, da bi kdaj se....najbrž bo res, če ti tko praviš....sam pri meni hitro pride in še prej gre ...(-pa da ne bo kdo sprevračal tale stavek)

očitno pa me še nisi videl, ko sem res penasta (,,strašen sem v svoji jezi,,-iz nekega dela svetega pisma ). :004

Res v tej temi smo začeli z ribolovom( povdarek na trnkih vabah, pomolih, čolnih)...čist na izzy brez kake panike...pa si prišel ti, potegnil ven harpuno in vstrajno govoril o adrenalinu in kako je trnk dogočasen napram harpuni (to sem jaz razbrala med vrsticami-direkt itak ne upaš povedat :devil: ) da smo eni navadni papki, ker ,,ne upamo,, v vodo.... (tako na hitro povedano)

torej če je šlo za nesporazum -se ti opravičujem (pa čeprav vem da misliš da je trnk živ dogčas...sploh napram ,,adrenalinskemu,, lovu s harpuno)

Ti, kakšno harpuno pa imaš....ker sem čist izgubila stik s tem orožjem me zanima če jo je treba še vedno pumpat :hmm: ?

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 torej če je šlo za nesporazum -se ti opravičujem (pa čeprav vem da misliš da je trnk živ dogčas...sploh napram ,,adrenalinskemu,, lovu s harpuno)

2 Ti, kakšno harpuno pa imaš....ker sem čist izgubila stik s tem orožjem me zanima če jo je treba še vedno pumpat :hmm: ?

1 nesporazum

:yes:

nikjer ni bilo omenjeno, da je v obdelavi samo trnkarjenje - pa sem misliw malo razširit temo .. ampak očitno večina misli, da je ribolov samo in izključno posedanje na obali, zijanje v prazno in panično vlečenje špage, ko se premakne plovec

2 kot

rečemo, odkar se potapljam do 40m ne lovim več .. a če so še za napumpat .. kje pa ti živiš ... tehnologija je šla že daavno naprej ..

zdaj so harpune za napihnit - prdneš v njo pa je ..

;)

:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 nesporazum

:yes:

nikjer ni bilo omenjeno, da je v obdelavi samo trnkarjenje - pa sem misliw malo razširit temo .. ampak očitno večina misli, da je ribolov samo in izključno posedanje na obali, zijanje v prazno in panično vlečenje špage, ko se premakne plovec

:naughty: :fight1:

2 kot

zdaj so harpune za napihnit - prdneš v njo pa je ..

In to najbrž pred potopom, da ti ni treba imeti sto kil svinca okoli pasu....sam, a glavo si tut odšraufaš...in jo pustiš zgoraj namesto boje? :)

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne blebeči neumnosti :fredy: .

Si vodilni na lestvici "Kdo najmanj razume črni humor". Dolgo za tabo ni uvrščen nihče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!