Skoči na vsebino

Ribolov


Petzl

Priporočene objave

Langus!

Za vsak slučaj vzemi sabo še kune. Sem slišal, da se na njih najboljše lovi :D

Fajn čofotaj pa peci (tut tiste na dveh nogah) :OK:

vela, bom ;) :OK:

@lina: sm prebral skor vse.. pa vedno zvem eno in isto... to kar ze vem. da bi saj kaka knjiga obstajala :angry2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa tole: če veš kaj je to za ena riba v prevodu deli z nami :)

SOM (Silurus glanis)

Način, mesto i mamci

Kao mamac se može koristiti takoreći sve, a love ga čak i na komad sapuna. Najčešći je mamac crna glista, pijavica, durdubak, rovac, riba ili parče, žaba, a ribari kažu da je od svega najbolji manjić. Kažu-koliko imaš manića toliko ćeš somova uloviti. Znamo da je manić riba koja se može uloviti samo u zimskim mesecima, a som se zimi baš ne lovi, pa ga ribari čuvaju u barkama ili na drugi način dok nepočne sezona lova na soma.

Sicer je pa še en ,,prepovedan način lova,,...pod spodjedenim bregom...spodaj mrgoli rib. Brodi se po vodi in z rokami ven meče...če vas ni strah z rokami šariti v spodjedah :blush: ...je pa spodaj svega in svašta....tudi kak mlajši somček.

Oprosti lina spregledal sem, da sprašuješ kaj je to za eno ribo - manić

Manić je po našem Menek (Lota lota) in je pri nas že precej redka riba, ki ljubi bolj čiste vode s primerljivimi zavetji kjer je čez dan skrit. Hrani se skoraj izključno ponoči in to z ribami. Je baje zelo okusna riba (ena najboljših).

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja res spodaj pa so ene tri knjigice...lej, nato pogledaš kdo je avtor (sigurno je napisal še kaj v tej smeri)...kakšen približno naj bi bil naslov...greš magari na cobis al kaj je že tist program z bazo vseh knjig v slovenskih knijžnicah, ...spodaj je še reklma za ribiško revijo...aha, pravgotovo imamo slovenci tudi svojo ribiško revjo (tudi te najdeš v knjižnicah) ...notri je ziher kakšna reklama za ,,novo knjigo,, itd....mogoče je celo kje članek kje in kako se lovi v Crivenici

...v bistvu je bil samo namig, da mal pobrskaj po internetu...kot vem obstaja knjiga z naslovom ribolov na jadranu al nekaj takega. Ker pač nimam toliko časa/volje, da bi ti prinesla vse na pladnju se malo potrudi sam.

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.. Ker pač nimam toliko časa/volje, da bi ti prinesla vse na pladnju se malo potrudi sam.

... yesss, veste, nima časa, ker ima z mano toliko dela, da me sproti napesdi za vse moje grehe ...

:yes:

:photo:

:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... yesss, veste, nima časa, ker ima z mano toliko dela, da me sproti napesdi za vse moje grehe ...

:yes:

:photo:

:lol1:

spet se precenjuješ :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A bi se vidva šla hladit za kak teden/mesec/leto na severni tečaj? :glare:

uh - tole pa ni prijazen predlog ..

:cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A bi se vidva šla hladit za kak teden/mesec/leto na severni tečaj? :glare:

mislim, da je to že mal simpatije...če ne že ljubezni :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najboljša riba je pujs. B)

:grim

:beer2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pujs ni riba,pujs je kralj živali! :slap:

Tudi res. Ampak vseeno dobiš gratis tečaj dialektike, da boš dohajal. :P :grim B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pujs ni riba,pujs je kralj živali! :slap:

Pujs ma dve ribi iz katerih se naredi lep kup kraljevskih dunajskih šniclov, pa še trnka ne rabiš, da jih potegneš iz rajngle. Samo penovko ali vilice.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pujs ma dve ribi iz katerih se naredi lep kup kraljevskih dunajskih šniclov, pa še trnka ne rabiš, da jih potegneš iz rajngle. Samo penovko ali vilice.

Pujsove ribe ne maram, ker je čist preveč roda ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pujsove ribe ne maram, ker je čist preveč roda ...

Kaj pa ločevalna dieta pa aušvicarska postava? :hmm: :wacko: :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa ločevalna dieta pa aušvicarska postava? :hmm: :wacko: :grrr

Pirrulz jaz te bom .... s čelado ... sam ne po riti :fight1: ... in pol boš še sam usta nemo odpiral, ko kaka riba ... pa ne svinjska ... :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pirrulz jaz te bom .... s čelado ... sam ne po riti :fight1: ... in pol boš še sam usta nemo odpiral, ko kaka riba ... pa ne svinjska ... :P

Kje pa? Kje pa? Kje pa? :hmm: :kva2: :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi res. Ampak vseeno dobiš gratis tečaj dialektike, da boš dohajal. :P :grim B)

..ej,a ni dosti,da si samo lep,zdaj se boš še pa pametnega delal :lol1: :beer2: pa nazdravje,pa naj bo riba,prašič,konj ali pa krava B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!