Skoči na vsebino

Ribolov


Petzl

Priporočene objave

Z puško, na zadnji sliki se vidi. Rabiš pa za vsako obliko lova na Hrvaškem dozvolo in loviti v skladu z pravili; potapljanje ponoči in z jeklenkami ni dovoljeno, prav tako je potrebno paziti na minimalne velikosti...

P.s. Tisto na sliki nisem jaz, temveč moj zlobni dvojček Ciciban2, ki je zmagal v tekmovanju imenovanem Sončenje zob. Tip res ni popolnoma pri sebi :wacko:

Popravljeno . Popravil ciciban
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Manu

Bog ne daj da bi se vtikal v vaš ribolov, samo moram vsaj vprašat....a so tile somi sploh merski?? Če niso, je to pravzaprav prekršek...Če so, se delaj da tega nisi prebrala.....

Osebno sem načela, da se ''zverine'', v stilu soma, ščuke, sulca ipd. daje nazaj, če niso ravno lep primerek. Ker če uloviš 55 cm dolgo ščuko ali 65 cm velzga soma, nisi ravno velik naredu. Ob dejstvu, da take zverine postanejo zanimive in dostojne svojega imena šele tam nekje okoli 70cm (ščuka) in še kakšen decimeter ali dva več za soma.

Lp, Lightning!

Popravljeno . Popravil lightning
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Manu

Bog ne daj da bi se vtikal v vaš ribolov, samo moram vsaj vprašat....a so tile somi sploh merski?? Če niso, je to pravzaprav prekršek...Če so, se delaj da tega nisi prebrala.....

Osebno sem načela, da se ''zverine'', v stilu soma, ščuke, sulca ipd. daje nazaj, če niso ravno lep primerek. Ker če uloviš 55 cm dolgo ščuko ali 65 cm velzga soma, nisi ravno velik naredu. Ob dejstvu, da take zverine postanejo zanimive in dostojne svojega imena šele tam nekje okoli 70cm (ščuka) in še kakšen decimeter ali dva več za soma.

Lp, Lightning!

Če dobro pogledaš, tile somi so merski. Ta prvi lepo čez mero. Ne vidim nobenega razloga zakaj bi se morali ostali ribiči držat tvojih mer in ne uradnih. Če loviš za prehrano, je važno le, da se držiš uradnih mer.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če dobro pogledaš, tile somi so merski. Ta prvi lepo čez mero. Ne vidim nobenega razloga zakaj bi se morali ostali ribiči držat tvojih mer in ne uradnih. Če loviš za prehrano, je važno le, da se držiš uradnih mer.

Zato pa je najboljše loviti po načelu ulovi in spusti, pa lahko loviš vsepovprek.

Edino kakega smuča je pa res škoda nazaj vržt.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če dobro pogledaš, tile somi so merski. Ta prvi lepo čez mero. Ne vidim nobenega razloga zakaj bi se morali ostali ribiči držat tvojih mer in ne uradnih. Če loviš za prehrano, je važno le, da se držiš uradnih mer.

No kot marsikdo tu gor, imaš tudi ti velike probleme z interpretacijo napisanega. Tiste ''moje'' mere sem navedel kot osebno načelo in nikjer nisem napisal, da bi se moral kdorkoli tega držati. Če bi pogledal en odstavek višje bi prebral: '' Bog ne daj da bi se vtikal v vaš ribolov, samo moram vsaj vprašat....a so tile somi sploh merski?? Če niso, je to pravzaprav prekršek...Če so, se delaj, da tega nisi prebrala.....''.

Če te še kaj zanima pa le vpraši :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No kot marsikdo tu gor, imaš tudi ti velike probleme z interpretacijo napisanega. Tiste ''moje'' mere sem navedel kot osebno načelo in nikjer nisem napisal, da bi se moral kdorkoli tega držati. Če bi pogledal en odstavek višje bi prebral: '' Bog ne daj da bi se vtikal v vaš ribolov, samo moram vsaj vprašat....a so tile somi sploh merski?? Če niso, je to pravzaprav prekršek...Če so, se delaj, da tega nisi prebrala.....''.

Če te še kaj zanima pa le vpraši :headbang:

Ko si napisal svoj post, si se vtaknil v ribolov manujinih svojcev.

Te ne rabim nič spraševat. Vem vse. Samo ti napišem dejstva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tiste ''moje'' mere sem navedel kot osebno načelo in

Če loviš samo take ribe, potem res vsaka čast, po drugi strani pa mislim, da si jih bolj malo ulovil.......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene je še bolj strah postalo :blink: ....zdej še v morje ne bom upala več it :cry: ... :grrr :grrr

Če te bo kdo ujel, te bo itak vrgel nazaj v morje, da mu izpolniš tri želje! :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če te bo kdo ujel, te bo itak vrgel nazaj v morje, da mu izpolniš tri želje! :rolleyes:

a zato me vsi v morje porivajo pa mečejo? :?

ah, pomojem če me ulovi....me kr pusti pod vodo :closedeyes: :closedeyes: .....

bojim se ribic in ribakov :hmm: :cry: ...ker jz grem plavat dost daleč od obale, da mal potreniram, da ne bom pozabila ''pravilnega'' plavanja :blink: in se bojim da mi kakšn ribak kej odgrizne al pa kej podobnega.... :cry: :cry: ...al pa tiste male ribice k te za kocine vlečejo :cry: šedobrodaposkrbimdajihnimam :closedeyes:

:unsure:

Popravljeno . Popravil minca
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a zato me vsi v morje porivajo pa mečejo? :?

ah, pomojem če me ulovi....me kr pusti pod vodo :closedeyes: :closedeyes: .....

bojim se ribic in ribakov :hmm: :cry: ...ker jz grem plavat dost daleč od obale, da mal potreniram, da ne bom pozabila ''pravilnega'' plavanja :blink: in se bojim da mi kakšn ribak kej odgrizne al pa kej podobnega.... :cry: :cry: ...al pa tiste male ribice k te za kocine vlečejo :cry: šedobrodaposkrbimdajihnimam :closedeyes:

:unsure:

Pa poskusi enkrat plavat v kopalkah! :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če loviš samo take ribe, potem res vsaka čast, po drugi strani pa mislim, da si jih bolj malo ulovil.......

Misliš seveda lahko karkoli...V skoraj 10-letni ribiški ''karieri'' sem ujel marsikaj, samo soma pa res ne. Najraje sem lovil na Cerkniškem jezeru, kjer je pravi raj za ščuke, katere sem tudi najraje lovil. Največ jih je bilo ravno okoli 70-80cm. Te so tudi najbolj borbene. Velike so dovolj, da mislijo da lahko požrejo vse, napadejo tudi vse kar leze in plava (žabe (umetne) so bile najboljša vaba), niso pa še tako ''pametne''. Večje so bistveno pametnejše in ne napadejo vsako rapalo, silikon ali blinker, ki se pripelje mimo, zato jih je tudi toliko težje prelisičiti. Postrvi je bilo tudi precej, najraje so šle na meps in silikonsko ribico. Krapov, ostrižev, koresljev in ostalih bajerskih prebivalcev je bilo tudi precej. Skratka bilo je lepo. Sem se pa s tem precej ukvarjal v pozno osnovnošolskih in dijaških letih, pod ''mentorstvom'' fotra in strica, ki je BTW v dojčlandu profesionalni ribič. Ko je prišel v SLO, ga prvih nekaj dni ni zanimalo nič razen Cerkniškega jezera...zato tudi taka ljubezen do ščuk.

Po nekaj letih pavze sem prišel do drugačnega spoznanja. Rib smo jedli vse manj (prenajedli), da bi jih pa lovil in spuščal nazaj si pa ne dovolim več. Kajti, če pomislim, da neko ribo pol ure matraš, jo spraviš na obalo, vso izčrpano in prestrašeno, nato pa spustiš nazaj, zgolj zaradi lastnega užitka....enostavno je veliko preveč egoistično. Zato skoraj 100% ne bom več lovil. Je pa škoda celga kupa ribiške opreme, ki čaka na boljše čase...

No zdaj pa bodi dovolj o ribičiji. Bežim :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še ena predlanska fotka hobe ljubkovalno poimenovana Betsy :photo:

kdo ja pa ta člouk k te drži :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

vidim da v tej temi nismo preveč aktivni. na slikci v levem kotu sem pa jest pa moja trofeja-riba ki se imenuje amur, ulovil sem jo letos poleti, moja največja riba v moji ribiški karijeri 15 kg-90cm, riba še vedno veselo plava v strahomerskem ribniku pod krimom

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma jaz sem tudi ribič. Krapar. letos sem se nekam bol aktivno začel ukvarjat z kraparijo. Mam nekaj dni večdnevnega ribolova. Moja trofeja še je zaenkrat krap luskinar težki 11,6kg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma jaz sem tudi ribič. Krapar. letos sem se nekam bol aktivno začel ukvarjat z kraparijo. Mam nekaj dni večdnevnega ribolova. Moja trofeja še je zaenkrat krap luskinar težki 11,6kg

:worship: Moja trofeja je bil sulc 1m/10kg :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vidim da v tej temi nismo preveč aktivni. na slikci v levem kotu sem pa jest pa moja trofeja-riba ki se imenuje amur, ulovil sem jo letos poleti, moja največja riba v moji ribiški karijeri 15 kg-90cm, riba še vedno veselo plava v strahomerskem ribniku pod krimom

To se mi pa za to dolžini velik vidi....moram "dat" skupi slike in bom objavil neki slik kaj sem jz ulovil...

Evo prilagam pa sliki Amurja okol 90cm in nima čez 6kg in soma 124cm

post-18324-125442725123_thumb.jpg

post-18324-125442745826_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To se mi pa za to dolžini velik vidi....moram "dat" skupi slike in bom objavil neki slik kaj sem jz ulovil...

Evo prilagam pa sliki Amurja okol 90cm in nima čez 6kg in soma 124cm

na kateri lokaciji si ujel amurja in soma, že dolgo si želim da bi ujel soma, mogoče drugo leto,vsem ribičem dober prijem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozabil napisat, kdor želi da je srečen v življenju mora biti kolesar,motorist ali pa ribič, jest sem hvala bogu vse troje, to je moja misel

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!