Skoči na vsebino

Ribolov


Petzl

Priporočene objave

Še ena predlanska fotka hobe ljubkovalno poimenovana Betsy trance_29_photo.gif

BRAVO tudi meni najljubši ulov in do sedaj samo enkrat na hrpuno ostale zverine so šle vse na roke ven. Drugače pa sem ko še ni bilo otrok veliko lovil podvodni ribolov in čeprav so eni proti temu prodajal ulov in preživel mesece na morju in lepo živel od ulova.

Popravljeno . Popravil oks
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na kateri lokaciji si ujel amurja in soma, že dolgo si želim da bi ujel soma, mogoče drugo leto,vsem ribičem dober prijem

Amur je ta slikan pri meni doma v ribniku.Največjega pa sem ulovil na jezeru-ribniku v Brezovici pri Bizeljskem okol 15kg.

Som pa je bil ulovljen na Savi-mislim,da ta pri Dobovi.

Evo še od enega "še" uspešnejšega večera :naughty:

post-18324-125447623829_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Manu

Bog ne daj da bi se vtikal v vaš ribolov, samo moram vsaj vprašat....a so tile somi sploh merski?? Če niso, je to pravzaprav prekršek...Če so, se delaj da tega nisi prebrala.....

Osebno sem načela, da se ''zverine'', v stilu soma, ščuke, sulca ipd. daje nazaj, če niso ravno lep primerek. Ker če uloviš 55 cm dolgo ščuko ali 65 cm velzga soma, nisi ravno velik naredu. Ob dejstvu, da take zverine postanejo zanimive in dostojne svojega imena šele tam nekje okoli 70cm (ščuka) in še kakšen decimeter ali dva več za soma.

Se popolnoma strinjam.Jz vsakega Soma,ki je pod recimo 90cm tu nekje nazaj spustim.Razen,če me glih kdo lepo prosi,če mu ulovim kakega,ker ga rabi za fešto.Pa še to raje rečem,da nisem ulovil kaj,kot,da bi mu dal 70cm Soma.Ščuke pa sem prej spuščal te do 70-75cm.Zdaj pa jih ne več saj si jih nosim domov v ribnik!Seveda vseeno "merske" Naj živijo in rastejo! Do pečenjare

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 9 let pozneje...

Da malce (morda) obudim to zaspalo temo.

Po dobrih 20-ih letih "pavze" je spet na voljo nekaj več časa. Ob potepanjih z motorjem po jugu sem spet našel nekaj lepoh rečic in duh je izpuščen iz steklenice.

Torej zanima me ali je tukaj kdo, ki je poleg motoriranja dodal še muharjenje. Zanima me zgolj in samo muharjenje . Če ima kdo kakšne izkušnje iz tega področja v državah ex Juge...kakšno priporočilo....se priporočam. 

Druge oblike ribolova kot muharjenje me ne zanimajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, BIF pravi:

Da malce (morda) obudim to zaspalo temo.

Po dobrih 20-ih letih "pavze" je spet na voljo nekaj več časa. Ob potepanjih z motorjem po jugu sem spet našel nekaj lepoh rečic in duh je izpuščen iz steklenice.

Torej zanima me ali je tukaj kdo, ki je poleg motoriranja dodal še muharjenje. Zanima me zgolj in samo muharjenje . Če ima kdo kakšne izkušnje iz tega področja v državah ex Juge...kakšno priporočilo....se priporočam. 

Druge oblike ribolova kot muharjenje me ne zanimajo.

...kakih 20 let nazaj sta bili Gacka in Tara dokaj oblegani...sploh Gacka...zdaj bi težko rekla koliko je še aktualno od tega...verjetno je...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja Gacka je ziher. Sem bil letos doli (z motorjem) in si malce ogledal sceno. Bolj ciljam na Bosno...Una, Unica, Sana, Ribnik (reka se imenuje Ribnik), Klokot.... Tudi v srbiji se najde veliko....ampak nimam izkušenj, kako so katere reke polne...karte ipd. Tu mi vsaka info prav pride.

Če ne bo informacij bom pač naredil đir z motorjem od reke do reke in zbral informacije. Je pa seveda lažje, če je kdo aktiven in zadeve pozna in mu/ji ni težko delit kakšno informacijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, BIF pravi:

Ja Gacka je ziher. Sem bil letos doli (z motorjem) in si malce ogledal sceno. Bolj ciljam na Bosno...Una, Unica, Sana, Ribnik (reka se imenuje Ribnik), Klokot.... Tudi v srbiji se najde veliko....ampak nimam izkušenj, kako so katere reke polne...karte ipd. Tu mi vsaka info prav pride.

Če ne bo informacij bom pač naredil đir z motorjem od reke do reke in zbral informacije. Je pa seveda lažje, če je kdo aktiven in zadeve pozna in mu/ji ni težko delit kakšno informacijo.

Obstaja en tv kanal lov in ribolov in zelo velikokrat prikazujejo ribolov in muharjenje iz ozemlja bivše juge. Mogoce tam kaj uporabnega izveš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala...tudi poznam. Pa tudi na YT je tega kar nekaj.

Rabim bolj nasvet v tem stilu...npr..."na Unici greš kar lovit..karte ne rabiš, ker pride čuvaj in jo kupiš na licu mesta. Zjutraj najboljše dela ta in ta muha...zvečer samo potopna. Predvrvice debeleše od 0,14 ne dajaj, ker riba muhe ne bo niti pogledala. Za prenočit (to mi je sicer najlažje rešit...pa vseeno), pa idi v to in to gostilno, ker je poceni pa najbližje izhodišče imaš do vode..."

Nekako tako...

Te oddaje pa so bolj splonega značaja...ampak večino tega,kar tam povedo itak vem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, BIF pravi:

Ja Gacka je ziher. Sem bil letos doli (z motorjem) in si malce ogledal sceno. Bolj ciljam na Bosno...Una, Unica, Sana, Ribnik (reka se imenuje Ribnik), Klokot.... Tudi v srbiji se najde veliko....ampak nimam izkušenj, kako so katere reke polne...karte ipd. Tu mi vsaka info prav pride.

Če ne bo informacij bom pač naredil đir z motorjem od reke do reke in zbral informacije. Je pa seveda lažje, če je kdo aktiven in zadeve pozna in mu/ji ni težko delit kakšno informacijo.

To pa tudi mene zanima ,bom probal dobiti kakšno informacijo..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na morju so začel lignji delat :D

Bo treba čim večkrat dol, da se jih mal nabere ;D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, basbas pravi:

To pa tudi mene zanima ,bom probal dobiti kakšno informacijo..

Za Gacko se ti ni treba trudit...že bil. Vse ok...super reka, dnevnica 250 kun (drago sicer)...je pa precej rib, tudi kapitalnih...postrv in lipan.

Bolj zanimiva je Bosna...krasne reke, ugodnejše dnevnice, po večini lepo polne rib in dobra čuvajska služba. Poleg vsega pa nastanitve in kulinarika res poceni. Jaz bom verjetno delal kakšne 4-5 dnevne izlete (možen tudi nakup 5 dnevnih kart ki so cenejše) in si dal duška.

Res dobro izhodišče in tudi zelo ugodno za nastanitev ter z veliko dobrimi salmonidnimi vodami je Šipovo v Bosni...malce poglej.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....če je komu v interesu, se ukvarjamo tudi s tovrstno obrtjo...( so še v obdelavi) ...trenutno največ za tega "strica" :)...

 

20181103_131803.jpg

20181101_133059.jpg

20181101_163420.jpg

20181103_131647.jpg

20181101_121915.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zelo lepi izdelki. Sam sicer nisem pristaš okrasitve zidov z raznim rogovjem in ribiškimi trofejami, ker lovim izključno po principu "ujemi-izpusti" in brez zalustnika.

Je pa preparacija res izjemna veščina vredna občudovanja. Videl sem že katastrofalne izdelke nevredne naziva preparat. Tile so zelo dobri...če pa že mi je všeč preparat ribe v njenem naravnem gibu...recimo ob kakšni korenini in podobno. Deluje veliko bolj "živo".

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, BIF pravi:

Zelo lepi izdelki. Sam sicer nisem pristaš okrasitve zidov z raznim rogovjem in ribiškimi trofejami, ker lovim izključno po principu "ujemi-izpusti" in brez zalustnika.

Je pa preparacija res izjemna veščina vredna občudovanja. Videl sem že katastrofalne izdelke nevredne naziva preparat. Tile so zelo dobri...če pa že mi je všeč preparat ribe v njenem naravnem gibu...recimo ob kakšni korenini in podobno. Deluje veliko bolj "živo".

Hvala :),

...sem popolnoma enakega mnenja in ne bi imela nič od tega na steni ...princip "catch and release" tudi brez zalusti pa mi je pri teh stvareh edini sprejemljiv način ribolova že več kot 30let...razen v primeru, ko  naravno hranjeno ribo želiš pojesti sam, ko veš, da ni briketarica vzgojena za ta namen...in da loviš samo za svoje potrebe in ne horde znancev in žlahte.

Kar se tiče trofej na koreninah in kamnu v njihovem naravnem gibu, pa me čudi, da se ljubitelji tega več ne odločajo za to. Trenutno je samo ena taka stranka, ki želi imeti trofejo izključno samo tako, v gibanju. Tako, da tudi to ni problem, kot tudi obojestransko izdelan preparat ne . V tej rundi ga pač ni bilo, obstajajo pa tudi fotke teh :naughty:...

Zanimivo, da se tudi na štajerskem najde kak muhar...v teh krajih sicer ni nekih muharskih vod .

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 25 minutami, Akito pravi:

Zanimivo, da se tudi na štajerskem najde kak muhar...v teh krajih sicer ni nekih muharskih vod .

Pa mislim, da nas na štajerskem ni tako malo. Jaz poznam štiri, ki izključno muharimo (no jaz sem kot rečeno dolga leta pavziral). Je pa res velik hendikep, ker pri nas ni muharskih vod...vsaj spodobnih ne. V teh letih sem se občasno malce "potolažil" s kakšnim skokom na Črno jezero na Pohorju. Ampak to je jezero. So pa v njem izključno in samo avtohtonke...nič vlganaja in je zato ribolov zanimivejši. Ni pa to primerljivo s kakršnokoli reko.

V svojih "zlatih" časih sem obiskoval predvsem Sočo, Idrijco, Lepeno in Bačo. Potem smo se preselili na Kolpo in tam vztrajali kar 10 let(no vsaj jaz). Izjemno težka reka za muharjenje...ne zaradi konfiguracije terena (ta je odličen), temveč zaradi rib, kjer si se moral resnično potruditi za ulov...kar pa je dalo dodaten čar.

Pa včasih je bilo več časa (ni bilo otrok), bencin je bil poceni, karte poceni itd. Danes že prihod na reko iz štajerske predstavlja zajeten strošek, dnevnica....ni lahko. Prav zato sem se odločil za večdnevne pakete na jugu. Revirje so porihtali, dnevnice so sprejemljive, nastanitev in kulinarika je poceni.... Bomo videli.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, BIF pravi:

 

V svojih "zlatih" časih sem obiskoval predvsem Sočo, Idrijco, Lepeno in Bačo. Potem smo se preselili na Kolpo in tam vztrajali kar 10 let(no vsaj jaz). Izjemno težka reka za muharjenje...ne zaradi konfiguracije terena (ta je odličen), temveč zaradi rib, kjer si se moral resnično potruditi za ulov...kar pa je dalo dodaten čar.

...vse poznano:)...bi dodala še Koritnico, Tolminko pa Savo Bohinjko in Savinjo...

Sama tudi dolgo ne lovim več, niti ne delam več muh...sem pa posredno zaradi te dejavnosti občasno še v stiku s tem. 

Zdaj mi je prioriteta "motoriranje" dokler še gre..:naughty:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne gre tukaj za ribo...ampak za način lova...odmik od vsakodnevne hektike...muharjenje je praviloma povezano tudi z neokrnjeno (ali čim manj) naravo...skratka, gre (vsaj v mojem primeru) za neko obliko bega v kombinaciji z nekim pranagonom (lov)...pa še vseeno na nivoju, ko lahko naravi vrneš, kar si ujel. Pri jagi je to pač pravilo povezano z nepovratnostjo...ker metek pač naredi svoje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, BIF pravi:

Ne gre tukaj za ribo...ampak za način lova...odmik od vsakodnevne hektike...muharjenje je praviloma povezano tudi z neokrnjeno (ali čim manj) naravo...skratka, gre (vsaj v mojem primeru) za neko obliko bega v kombinaciji z nekim pranagonom (lov)...pa še vseeno na nivoju, ko lahko naravi vrneš, kar si ujel. Pri jagi je to pač pravilo povezano z nepovratnostjo...ker metek pač naredi svoje.

Te zastopm ja...sej jest to počnem iz istega razloga kot ti, samo da sem na sredi morja na barki (tut kr dobr pobeg  ane:naughty:)aja pa načinov lova je pri nas tut ogrooomno...vzame se pa, če je mersko in toliko kokr jest pa moja pojeva...

Popravljeno . Popravil VS800
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam..morje je ok, kar se tiče lova. Kolikor ujameš in poješ ni res nobena težava. Reke so nekaj drugega, še posebaj salmonidne vode. So zelo občutljiva okolja, veliko se mora vlagati ali skrbeti za naravno razmnoževanje...posamezne vrste so ponekod ogrožene...

V vsakem primeru...meni ribolov predstavlja kar sem napisal. Ribo za jest pa si kupim...imam v bližini nekaj dobrih ribogojnic z svežo in hladno pohorsko vodo...nekajkrat na leto pač grem tja, mi jih zajame, očisti in čez 30min se še cvrejo. NIKOLI pa postrvi ne kupujem v trgovinah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dolgo časa me je poleg kraparije držalo, da bi se spustil še v muharjenje. Ker je to res ena posebna oblika ribolova, ko si neposredno v vodi in premetavaš vabo sem in tja v upanju da se ti kaj obesi gor. Še posebej mi je všeč tisti neposredni stik med tabo, vrvico in vabo. Ker sem imel za celo klet ribiške opreme, poleg kraparije sem rad hodil tudi blinkat, se za muharjenje nisem nikoli do konca odločil. Mogoče ko bom v penziji. Čeprav zdaj, odkar vozim motor ni pravega časa, pa tudi cenovno so pri nas karte predrage. Kolegi vem da dosti hodijo na Savinjo na sulca. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!