Skoči na vsebino

[Cross] Prvi motor za začetnika


Janezek

Priporočene objave

Ker v iskalniku nisem našel podobne teme, odpiram novo. :D

Torej, star sem 16 let in se zanimam za nakup krose, ker ostalo ne pride v poštev, ker nimam izpita :angry:

Kupil bi pa kako hondo cr 85 ali kawasaki kx 85 :hmm: , tako da se navadim voziti motor, ker je dobro začeti zgodaj... :glare:

Vem, da je krose treba veliko šraufati, a tudi zato bi kupil nekaj takega da se navadim sam šraufat.

Denarja bi dal recimo 500.000, pa potem čez dve leti prodal za 300.000? :huh:

Glede na to, da bi to bil moj prvi motor, me zanima če je krosa prava izbira zame?

Pa če se 85ccm stvarce toliko kvarijo kot močnejše, in ali je treba bat menjati na 20 ur, tako kot pri močnejših krosah? :?

Hvala že vnaprej :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

menjava bata na 20 UR :? :? :hmm: :huh: :eek: prvič slišim...

drgač pa poglej mal na (Zbrisano! Za pošiljanje tovrstnih povezav uporabite Privatna sporočila.) u . .) .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker v iskalniku nisem našel podobne teme, odpiram novo. :D

Torej, star sem 16 let in se zanimam za nakup krose, ker ostalo ne pride v poštev, ker nimam izpita :angry:

Kupil bi pa kako hondo cr 85 ali kawasaki kx 85 :hmm: , tako da se navadim voziti motor, ker je dobro začeti zgodaj... :glare:

Vem, da je krose treba veliko šraufati, a tudi zato bi kupil nekaj takega da se navadim sam šraufat.

Denarja bi dal recimo 500.000, pa potem čez dve leti prodal za 300.000? :huh:

Glede na to, da bi to bil moj prvi motor, me zanima če je krosa prava izbira zame?

Pa če se 85ccm stvarce toliko kvarijo kot močnejše, in ali je treba bat menjati na 20 ur, tako kot pri močnejših krosah? :?

Hvala že vnaprej :blush:

85 ko krosko že dobiš dobro tam za 300k al pa 250k pa pol vložiš nekej 50-100k v mašino pa je mir dosti dlje kot tvojih 20 ur omenjenih. to zdrži na dirkah še bat več. tam enih 40 zdržijo oni na dirkah pol pa malo izgubijo na moči in jih že oni menjavajo to za tebe pa nebo neke velike razlike tak da ti eno do dve leti mora brez problemov služit.

ker to ko si ti napisal 500k pa to brezveze tolko izgubiš glih ta kboš mogo obedve enkrat zrihtat na novo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kukr jst vem, se pri krosah menja bat na 25ur, ok uredu, lahko tudi 40+ če laufa, vendar po pravilih naj bi bilo nekako tako da se ga menja po 25urah. Drugače pa kupi Hondo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kup si 125 verjemi mi tko k vsak motor k ga kupš če nis navajenjen se ti na začetku zdi močn. ampak se ful hmal navadš. Moje mnenje je de je 85 premav. Kup si ktm al pa hondo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kukr jst vem, se pri krosah menja bat na 25ur, ok uredu, lahko tudi 40+ če laufa, vendar po pravilih naj bi bilo nekako tako da se ga menja po 25urah. Drugače pa kupi Hondo.

na 30 ur se menjujejo bati

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najraj bi 85, ker pred enim mescom mi starši niso pustil delat izpita lih za 125, in pol seveda kako mi bojo pustil motor 125 če mi še izpita ne... To je tko, da kljub temu da ne bom delu izpita se naučim vozt, da lahko pol k sm polnoleten delam izpit in si kupim neki močnejšega in že imam nekaj prakse. :)

Novo temo sem odprl tudi zato, ker stare teme so polne drugih off-topic postov, tko pa k sm odprl novo temo, se ni še noben spomnu debaterat o nekih tretjih stvareh nepovezanih s temo.

Sej kmal bo tle isto pomoje :fredy: Čaki a bat se menja na 30 ur?? ej jz sm mojga zamenu šele pr 40 a je to kej narobe? in pol bo en drug - kva pr 40? a pa si pol večjo mešanco dal? čak jz sm pa 5,756& dajou kok pa ti?

:eek: Najbolj se mi je zdel da lepo novo temo odprem pa mogoče tut na vprašanja od koga druzga odgovorite ;)

Hvala lepa za dosedanje odgovore! :D

Mogoče če še kak motokrosist pristavi kak nasvet glede kaj je najbolj primerno zame? (krosa za 16 letnika brez izpita, brez izkušenj)... :blush: Hvala :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce ti bojo doma pustli ti bol priporocam 125ko,...ker jaz sem mel 80ko v 8 razredu pa mi je bla kmalu premalo,....125ka ti bo pa od zacetka mocna potem ko se bos pa navado pa sploh ne bo problema!

Drugace pa bati se menjavajo po potrebi,odvisno je tudi kje se vozis,kako se vozis,kako vzdrzujes motor in masino samo,....ponavadi je pa med 20 in 30 ur voznje!

Na dirki pa menjujejo bate vsako dirko,ker tam ne tvegajo da bi jih sredi dirke motor pustil na cedilu!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej kmal bo tle isto pomoje :fredy: Čaki a bat se menja na 30 ur?? ej jz sm mojga zamenu šele pr 40 a je to kej narobe? in pol bo en drug - kva pr 40? a pa si pol večjo mešanco dal? čak jz sm pa 5,756& dajou kok pa ti?

maš res.... .)

vse o krosu

pomoč pri nakupu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!