Skoči na vsebino

Husqvarna TE 610


Enduro

Priporočene objave

Me zanimajo vsako mnenje in vtisi, kolikšni so stroški,... Malce šravfanja me ne moti, nezanesljivost in generalke pa mi znajo pobrati živce, ker sem le raje na cesti, kot v garaži. Kateri model naj gledam - menda so imele šele po leniku 98 vgrajene pumpe za olje.

Problem je tista želja "s punco na morje"... Mogoče rabiš ti dva različna motorja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po vsem prebranem res ne vem, kaj naj si mislim o tem motorju - eni nimate težav, drugi pravite da je puščanje olja in vode povsem normalna stvar.

Želim si hard enduro, ki bi bila občasno tudi super-moto in s katero greš lahko s punco na morje čez vikend. To bi morala zdržati tudi TE610 ali se motim? Nisem ravno tiščač, vendar 120 km/h pa mora tak motor zdržati brez problema - upam.

Je res potrebna celovita generalna vsako leto z menjavo cilindra in bata, ker to je le strošek ?

Je pa daleč najbolj privlačen motor, kar sem jih videl :kva2:

Me zanimajo vsako mnenje in vtisi, kolikšni so stroški,... Malce šravfanja me ne moti, nezanesljivost in generalke pa mi znajo pobrati živce, ker sem le raje na cesti, kot v garaži. Kateri model naj gledam - menda so imele šele po leniku 98 vgrajene pumpe za olje.

Vse kar si prebral so izkušnje za star model, ki se 10 let ni spreminjal skoraj nič.

Nova 610 (od 2005) je čisto druga pesem in je svetlobno leto pred staro. Edini pomislek bi imel pri vožnji v dvoje, ki pa ni nemogoča, je pa lahko zelo neudobna. Sam sem preizkusil model 610 SM (supermoto) in sem bil nad motorjem navdušen, a nisem z njim potoval in temu tudi ni namenjen. No ja, do morja bi že prišel, mogoče kakšen postanek več. Preizkusil sem ga kot "supermoto igračo" in tu se lahko konkurenca samo skrije. Zaradi majhne teže bi znal biti tudi model z enduro kolesi zelo zanimiv! Torej, to je nor "fun bike" in če boš gledal konkurenco, boš težko našel bolje. Za vožnjo v dvoje in potovanja bi raje izbral Yamaho XT 660 X, ki je dober kompromis med vsemi, bi te verjetno zadovoljila, dvomim pa, da bi te navdušila. Pomisli kaj pričakuješ od supermoto oziroma enduro motorja!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no to sm mislu rečt,je bladzo lepo povedal.tastare huse niso lih namenjene temu kar ti rabiš,tanova bi znala bit ok. če pa gledaš mal starejše motorje (recimo 98 dalje) ,pa vrži oko še na ktma LC4.ta ma naprimer udobnejši sedež od huse,ampak precej bolj trese pa mal bl 'kravast' je.se ga pa da ponucat za vse

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A tko stojijo stvari :(

Sej ne da bi ravno potoval z njim, vendar mora biti vsak motor pripravljen na to, da me zapelje do Pirana, punca pa tud če mal trpi - se ji bom že kasneje odkupil. Predvidevam lahko, da je potem tudi agregat pri starih bolj tko-tko... Joj, joj, pa tako težko se odločam za kakšen motor.

Bi imel dva motorja, sam žal finance ne dovolijo. Letos je lahko samo eden na spisku, potem pa vsaj dve leti nič.

Hvala za poštene odgovore. :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 10 mesecev pozneje...

Tale nova TE 610IE ...2006 ... 2leti garancije dobi človek če jo kupi... resno me mika, da bi namesto LC4 kupu TE, ampak sm skeptičen glede kvalitete TE.

Mika me pa zato, ker je lažja (140kg suhe teže) in vzmetenje ma močnejše (KTM 270/270 hoda, husa 300/320)

Kako je kej s tem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kvaliteta je na enaki ravni kot KTM, motor pa je zaenkrat konstrukcijsko en razred spredaj od LC4.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

a ima kto servis manual knjižico ali pa 'fajl' za te 610 :worship:

Popravljeno . Popravil cdploscek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!